Yayınlama Seçenekleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yayınlama Seçenekleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 Site yayınlama Ücretsiz Web sitesi yayınlama Aşamaları Web sitesi yayınlama ücreti 0
Karıştırma Fonksiyonları – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma

Yayınlama Seçenekleri

Yayınla özelliğini kullandığınızda birkaç seçenek daha kullanılabilir. Yayınla iletişim kutusu araç çubuğundaki seçeneklerden bazılarını incelemek için biraz zaman ayıralım:

◆ Önizleme aracı, mevcut ayarlara göre bir sayfayı önizlemenizi sağlar.
◆ Sayfa Ekle aracı listeye sayfa eklemenizi sağlar. Sayfaları Kaldır aracı bir
listeden seçilen öğe.
◆ Sayfayı Yukarı Taşı ve Sayfayı Aşağı Taşı araçları, listedeki bir öğeyi yukarı veya aşağı taşımanızı sağlar. Listedeki çizimlerin sırası çizimlerin Autodesk DWF Viewer’da görüneceği sırayı belirlediği için bunlar önemli seçeneklerdir. Listenin en üstündeki öğe önce görünür, listenin altındaki bir sonraki öğe ikinci olur ve bu şekilde devam eder.
◆ Sayfa Listesini Yükle ve Sayfa Listesini Kaydet araçları sırasıyla derlediğiniz listeyi kaydetmenizi ve yüklemenizi sağlar. Gelecekteki bir tarihte DWF dosyasını yeniden oluşturmanız gerekebileceği için listenizi kaydetmeniz iyi bir fikirdir.
◆ Grafik Damgasını Dahil Et seçeneği açık olduğunda, çizim damgasına dahil etmek istediğiniz verileri belirtmek için Çizim Damgası Ayarları aracını kullanabilirsiniz. Bu araç, Plot Stamp iletişim kutusunu açar.

Kısayol Menüsü Seçenekleri

Yayınla iletişim kutusu liste kutusunda bir öğeyi veya bir dizi öğeyi sağ tıklarsanız, daha önce bahsedilen standart seçenekleri ve bazı ek seçenekleri içeren bir menü görürsünüz. Bu seçeneklerden birkaçını bilmek isteyeceksiniz.

AutoCAD, DWF dosyasını oluştururken varsayılan olarak her düzen için mevcut düzen ayarlarını uygular. Bunlar, Çizim Veya Sayfa Yapısı iletişim kutusunda bulunan ayarlardır ve sayfa boyutu, ölçek ve sayfa yönü gibi ayarları içerir.

Sayfa Yapısını Değiştir seçeneği, listede seçilen bir düzen için farklı bir düzen ayarları seti kullanmanıza izin verir. Bu seçeneği kullanmak için, dosyanın Sayfa Yapısı Veya Çizim iletişim kutusuna bir sayfa düzeni kaydetmiş olmanız gerekir.

Farklı bir AutoCAD dosyasından bir sayfa düzenini içe aktarabilir veya bir sayfa düzenini bir sayfaya atayabilirsiniz. Bunu, sayfa adına tıklayarak ve Sayfa Yapısı sütununda görünen liste kutusundan bir sayfa düzeni seçerek yapın.

Aynı ada sahip iki düzeniniz varsa, bir düzen adına sağ tıklayın ve ardından bir düzeni yeniden adlandırmak için kısayol menüsünde Sayfayı Yeniden Adlandır seçeneğini seçin. Seçilen Sayfaları Kopyala seçeneği, seçilen düzenlerin kopyalarını listeye ekler. Kopyaların adlarının sonuna kopya kelimesi eklenir.

Kısayol menüsündeki son iki öğe, liste kutusunda neyin görüntüleneceğini kontrol etmenizi sağlar. Sayfaları Eklerken Düzenleri Dahil Et, düzenlerin bir çizimden liste kutusuna otomatik olarak içe aktarılıp aktarılmayacağını kontrol eder. Çalışma Sayfaları Eklerken Modeli Dahil Et, Model Alanı görünümlerinin bir teknik resimden liste kutusuna otomatik olarak içe aktarılıp aktarılmayacağını kontrol eder.

Yayınlama Seçenekleri İletişim Kutusu

Yayınla iletişim kutusundaki Yayınlama Seçenekleri düğmesine tıklayarak ek seçenekler ayarlayabilirsiniz. Ardından Yayınlama Seçenekleri iletişim kutusunu göreceksiniz.

Bu iletişim kutusu, çıktının konumu ve türü için seçenekler sunar. Varsayılan Çıktı Konumu grubu, DWF dosyaları için konum seçmenizi sağlar. Genel DWF Seçenekleri grubu, birden çok sayfayı tek bir dosyada birleştiren çok sayfalı bir DWF dosyası veya her sayfa için bir dosya oluşturan tek sayfalı DWF dosyaları arasında seçim yapmanızı sağlar.

Çoklu sayfa seçeneğini seçerseniz, DWF dosyalarınız için varsayılan bir ad belirleme veya her DWF dosyası oluşturduğunuzda AutoCAD’in sizden bir ad istemesini sağlama seçeneğiniz vardır. Parola seçeneğini kullanarak DWF dosyasına parola koruması da ekleyebilirsiniz.

Çok Sayfalı DWF Seçenekleri grubu, bir diziyi her yayınladığınızda veya önceden tanımlanmış bir dosya adı kullandığınızda sizden bir DWF adı istenip istenmeyeceğini belirlemenizi sağlar. DWF Veri Seçenekleri grubunda, DWF dosyası ile katman ve blok bilgilerini dahil etme seçeneğiniz vardır.


Web sitesi yayınlama Aşamaları
Web sitesi yayınlama ücreti
Site yayınlama Ücretsiz
Google Sites
Html site yayınlama
Localhosttaki siteyi yayınlamak
Search Console
Google site yayınlama


Çizim İletişim Kutusunu Kullanarak DWF Dosyası Oluşturma

DWF dosyaları oluşturmanın başka bir yolu da Çizim iletişim kutusudur. Yalnızca tek bir sayfadan oluşan bir DWF dosyası oluşturmanız gerekiyorsa, basit ve tanıdık bir prosedür olduğu için Çizim iletişim kutusunu kullanmak isteyebilirsiniz. DWF’ye dönüştürmek istediğiniz dosyayı açın ve çizimi çizecekmiş gibi ilerleyin.

Çizim iletişim kutusunda, Yazıcı/Çizici alanındaki Ad açılır listesinden DWF6 ePlot.PC3’ü seçin. Çizime normal yoldan devam edin. AutoCAD normalde çizimi yazıcıya gönderirken, çizim dosyanız için bir ad girmenizi ve çizimin geri kalanını bitirmenizi isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. DWF grafiğini herhangi bir çizimde olduğu gibi kontrol edebilirsiniz.

Çizim iletişim kutusunda bulunan ayarlara ek olarak, DWF çizici yapılandırma dosyasında bazı özel yapılandırma ayarlamaları yapabilirsiniz.

Bu yapılandırma ayarlarını burada bulabilirsiniz:

1. Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusunu açmak için Dosya Sayfası Yapısı Yöneticisi’ni seçin, Sayfa Yapıları listesinden bir kurulum seçin ve ardından Sayfa Yapısı iletişim kutusunu açmak için Değiştir’i tıklayın.
2. Yazıcı/ Çizici grubunun Ad liste kutusunda DWF6ePlot.pc3 yapılandırma dosyasının listelendiğinden emin olun.
3. Çizici Yapılandırma Düzenleyicisi iletişim kutusunu açmak için Ad açılır listesinin sağındaki Özellikler düğmesine tıklayın.
4. Cihaz ve Belge Ayarları sekmesinin seçili olduğundan emin olun; ardından, liste kutusunda Özel Özellikler’i tıklayın.
5. DWF6 ePlot Özellikleri iletişim kutusunu açmak için iletişim kutusunun alt yarısında görünen Özel Özellikler düğmesine tıklayın. Burada, DWF dosyanız için çözünürlüğü, formatı, arka plan rengini ve kağıt sınırını ayarlayabilirsiniz. Katman ve yazı tipi bilgilerinin dahil edilip edilmeyeceğini de belirleyebilirsiniz.
6.Ayarlarınızı seçtikten sonra Tamam’a tıklayın. Plotter Yapılandırma Düzenleyicisi iletişim kutusu yeniden görünür. Özel özellikleri ayarladıktan sonra, yeni ayarları DWF6 ePlot.pc3 dosyasına kaydedebilir veya yeni bir DWF6 PC3 çizim yapılandırma dosyası oluşturabilirsiniz. Herhangi bir ayar değişikliğini kaydetmek için Farklı Kaydet düğmesine tıklayın ve ayarları kaydetmek istediğiniz PC3 dosyasını seçin.
7. Sayfa Kurulumu iletişim kutusuna dönmek için Çizici Yapılandırma Düzenleyicisi iletişim kutusunda Tamam’ı tıklayın.
8. Sayfa Yapısı iletişim kutusundan çıkmak için Tamam’a tıklayın ve ardından Sayfa Yapısı Yöneticisi’ni kapatın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir