Köprü Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Köprü Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 AutoCAD grup bozma Excel to DWG 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Yapılandırma

Özel yapılandırma ayarlarınızı seçtikten sonra, bir sonraki DWF dosyasını çizdiğinizde Plotter Yapılandırma Düzenleyici iletişim kutusunu tekrar açmanız gerekmez. Yeni ayarlarınızı yeni bir PC3 dosyası olarak kaydederseniz, Plotter Configuration grubundaki Dosya açılır listesinden seçebilirsiniz. Özel ayarları yeniden girmeniz gerekmez.

Tek veya birden fazla DWF dosyası oluşturmak için önceki bölümde açıklanan Yayınla özelliğini kullanabilir veya doğrudan Çizim iletişim kutusundan DWF dosyaları oluşturabilirsiniz. Çizimlerinizin geniş bir dağıtımını sunmak için her iki yöntemden de çıktıyı bir web sitesine gönderebilirsiniz. Sadece web sayfanızdan DWF dosyasına bir bağlantı oluşturun.

DWF dosyanızı bir web tarayıcısından görüntülemeye çalışan kişinin, AutoCAD DWF dosyalarını görüntülemenizi sağlayan ücretsiz Autodesk DWF Viewer programının bir kopyasına ihtiyacı olacağını unutmayın. Autodesk DWF Viewer, AutoCAD 2008 ile otomatik olarak kurulur.

DWF Dosyaları İçeren Bir Web Sayfası Oluşturma

AutoCAD 2008, DWF dosyalarınızı içeren bir web sayfasını otomatik olarak oluşturacak bir araç sunar. Web’de Yayınlama Sihirbazı, tek veya birden çok DWF dosyası içeren web sayfaları oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Daha sonra herhangi bir ek iş yapmadan sayfaları web sunucunuza yerleştirebilirsiniz.

Web’de Yayınla Sihirbazı’na ulaşmak için, AutoCAD menü çubuğundan Dosya Web’de Yayınla’yı seçin. Daha sonra sihirbazdaki talimatları takip edebilirsiniz. Web’de Yayınlama Sihirbazı, sayfanın görüntüleyenlerinin çizimleri sayfadan AutoCAD oturumlarına sürükleyip bırakmasını sağlamak için JavaScript kodu da dahil olmak üzere sayfa için gereken tüm dosyaları oluşturur.

Kendinizi yaratıcı hissediyorsanız, çizimlerinizden özel web sayfaları oluşturmak için Başlangıç Noktası olarak Web’de Yayınla Sihirbazını kullanabilir veya sayfaları olduğu gibi kullanabilirsiniz. Sayfaları istediğiniz sayıda web programı kullanarak düzenleyebilirsiniz.

Çizimlere Köprüler Ekleme

İnternet dünyaya o kadar basit ama o kadar güçlü bir araç verdi ki bilgiye bakış açımızı kalıcı olarak değiştirdi. Görüntülediğimiz hemen hemen her web sayfası, bizi başka bir web sayfasına götüren bir hipermetin bağlantısı (bir kelime, bir cümle veya bir resim) içerir. Bu tür bağlantılar, görüntüleyen kişinin bir web sayfasının içeriğini keşfetmesini veya belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi toplamasını sağlar.

AutoCAD, AutoCAD çizimlerinize uygulayabileceğiniz köprü adı verilen benzer bir araç sunar. AutoCAD köprüleri ile herhangi bir belgeyi bir AutoCAD nesnesine bağlayabilirsiniz. Ardından, birkaç fare tıklamasıyla diğer çizimleri, metin dosyalarını, elektronik tabloları veya web sayfalarını görüntülemek için bu bağlantıları açabilirsiniz.

Bir AutoCAD çiziminde köprü oluşturduktan sonra, çizimi bir DWF dosyasına aktarabilirsiniz ve bu DWF dosyası da aynı bağlantıları içerecektir. Daha sonra bu DWF dosyasını, başkalarının bu bağlantılara erişebileceği bir web sayfasına gönderebilirsiniz.

Çizimlere ve DWF dosyalarına köprülerin dahil edilmesi, çizimlerle çalışma şeklinizde yeni olasılıklar dünyasının kapılarını açar. Ürün özelliklerini doğrudan çizimdeki o ürünü temsil eden nesnelere bağlayabilirsiniz. Bir çizimdeki basit sembol veya grafiğin ötesinde, veritabanı tablosu veya elektronik tablo gibi genişletilmiş verilere de bağlantı oluşturabilirsiniz.

Bağlantılarınızı AutoCAD çizimleri içeren HTML dosyalarıyla sınırlamak zorunda değilsiniz. Her türlü web belgesine, bilgisayarınızdaki veya şirket ağınızdaki çizimlere ve hatta diğer sitelerdeki belgelere bağlantı verebilirsiniz.


Excel to DWG
AutoCAD grup bozma
Excel to AutoCAD
AutoCAD group yapmıyor


Köprü Oluşturma

Aşağıda, örnek bir kat planına nasıl bağlantı ekleyeceğiniz gösterilmektedir:

1. AutoCAD’de Houseplan.dwg dosyasını açın.
2. Köprü Ekle’yi seçin.
3. Nesneleri seçin: komut isteminde, gösterildiği gibi tüm altıgen kapı sembollerine tıklayın.
4. İşiniz bittiğinde ↵ tuşuna basın. Köprü Ekle iletişim kutusu açılır.
5. Web’e Gözat’ı açmak için iletişim kutusunun sağ tarafındaki Dosya düğmesine tıklayın. Köprü iletişim kutusu, tipik bir dosya iletişim kutusudur.
6. Doorsch.dwf dosyasını Projeler alt klasöründe bulun ve seçin.
7. Aç’a tıklayın. Köprü Ekle iletişim kutusu yeniden görünür. Doorsch.dwf dosyasının iletişim kutusunun üst kısmındaki liste kutusunda göründüğüne dikkat edin.
8. Köprü İçin Göreceli Yol Kullan seçeneğinin seçili olmadığından emin olun ve ardından Tamam’a tıklayın.

Az önce oluşturduğunuz bağlantı, çizim dosyasıyla birlikte saklanır. Bu çizimden bir DWF dosyası oluşturabilirsiniz ve bağlantı DWF dosyasında korunacaktır.

Şimdi, bağlantıyı AutoCAD dosyası içinden nasıl kullanabileceğinizi görelim:

1. İmlecinizi altıgen kapı sembolünün üzerine getirin. Sembolün üzerine getirildiğinde imlecin Köprü simgesine dönüştüğüne dikkat edin. Ayrıca nesnenin bağlı olduğu dosyanın adını da gösterir. Bu, nesnenin sisteminizdeki, ağınızdaki veya World Wide Web’deki başka bir belgeye bağlı olduğunu söyler.
2. Seçmek için altıgen kapı sembolüne tıklayın.
3. Çizimin boş bir alanını sağ tıklayın. Kısayol menüsünde Köprü Aç’ı seçin.
doorsch.dwf dosyasının bağlantısını seçin. Ayrıca kapı sembolünü Ctrl+tıklatabilirsiniz.

Varsayılan web tarayıcınız açılır ve doorsch.html dosyasını görüntüler.

UYARI : Örnek şekilleri başka bir sürücüye veya klasör konumuna yüklediyseniz, Köprü menü seçeneği o konumu yansıtacaktır.
Bu alıştırmalarda doorsch.html dosyasını örnek olarak kullandınız, ancak bu bir metin dosyası, bir elektronik tablo, bir veritabanı veya hatta başka bir AutoCAD dosyası olabilirdi. AutoCAD, bağlantılı dosyayla ilişkili uygulamayı başlatacak ve dosyayı açacaktır.

Köprüleri Düzenleme ve Silme

Aşağıdakileri yaparak bir köprüyü düzenleyebilir veya silebilirsiniz:

1. Bağlantısını düzenlemek istediğiniz nesneye sağ tıklayın ve ardından Köprü Ekle iletişim kutusuyla aynı seçenekleri sunan Köprü Düzenle iletişim kutusunu açmak için kısayol menüsünden Köprü Köprüyü Düzenle’yi seçin.
2. Artık bağlantıyı değiştirebilir veya bağlantıyı silmek için iletişim kutusunun sol alt köşesindeki Bağlantıyı Kaldır düğmesine tıklayabilirsiniz.

Köprü Seçeneklerine Yakından Bakmak

Önceki alıştırmalarda gösterilen Köprü Ekle iletişim kutusuyla tanıştınız. Bu iletişim kutusunu biraz daha ayrıntılı olarak incelemek için biraz zaman ayıralım.

Bağlanacak bir dosya veya web sitesi belirtmek için, Dosya Veya Web Sayfası Adını Girin giriş kutusuna bir dosya adı veya web sitesi URL’si girebilir veya bir liste kutusu ve üç düğme seçeneği sunan Veya Listeden Seç alanını kullanabilirsiniz. .

Düğmelerden birini seçtiğinizde, liste kutusu değişerek daha fazla ilgili seçenek sunar:

  • Son Dosyalar Son zamanlarda düzenlenen AutoCAD dosyalarının bir listesini gösterildiği gibi görüntüler. Ardından, dosya adına tıklayarak nesneyi listedeki bir dosyaya bağlayabilirsiniz.
  • Gözatılan Sayfalar Web tarayıcınızı kullanarak yakın zamanda ziyaret ettiğiniz web sitelerinin bir listesini görüntüler.
  • Eklenen Bağlantılar Dosyalar veya web siteleri de dahil olmak üzere son eklenen bağlantıların bir listesini görüntüler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir