Çizimleri Yayınlama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizimleri Yayınlama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 1. tip ve 2. tip hata örnekleri AutoCAD çizim Örnekleri Autocad hazır çizimler indir Autocad hazır çizimleri 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Dijital İmzanızı Birden Fazla Dosyaya Ekleme

Dijital imzanızı eklemek istediğiniz birden fazla dosyanız varsa, Dijital İmzaları Ekle yardımcı programını kullanmalısınız. Bu program AutoCAD’in dışında çalışır ve dijital imzanızı bir dizi çizime eklemek için uygun bir yol sağlar.

İşte nasıl çalıştığı:

1. Windows Görev Çubuğundan, Dijital İmza Ekle iletişim kutusunu açmak için Programları Başlat Autodesk AutoCAD 2008 Dijital İmza Ekle’yi seçin.

UYARI : Bir dijital kimlik almadıysanız, sisteminizde hiçbir geçerli dijital kimliğin yüklü olmadığını belirten bir mesaj görürsünüz. Devam etmek için, daha önce “Dijital İmza Kullanma” bölümünde açıklandığı gibi, VeriSign gibi bir sertifika yetkilisinden bir dijital kimlik almanız gerekecek.

2. Dosyaları bulmak ve seçmek için Dosya Ekle düğmesine tıklayın. Klasörleri Ara düğmesine tıklayarak belirli bir klasördeki dosyaları da arayabilirsiniz. Eklediğiniz dosyalar İmzalanacak Dosyalar liste kutusunda görünür.

3. Liste kutusundan bir dosyayı kaldırmaya karar verirseniz, onu vurgulayın ve ardından Kaldır’a tıklayın. Listeyi Temizle’yi tıklatarak da tüm dosyaları listeden kaldırabilirsiniz.

4. İletişim kutusunun geri kalanı, Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunun Dijital İmza sekmesi ile aynıdır. Seçtiğiniz dosyalar için tarih, saat ve yorum girebilirsiniz.

5. Doğru dosyaları seçtiğinizden ve uygun bir yorum girdiğinizden emin olduğunuzda Dosyaları İmzala’ya tıklayın.

Müşteriler ve danışmanlarla düzenli olarak AutoCAD çizimleri alışverişinde bulunuyorsanız, bir dijital kimlik almak ve AutoCAD’in dijital imza özelliğini kullanmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, bu özellik AutoCAD 2004’te yeni olduğu için, yalnızca AutoCAD 2004 veya daha yenisini kullanan başkalarıyla dosya alışverişi yaptığınızda çalışır. Aslında, bir dosyadan dijital imzayı kaldırmanın hızlı bir yolu, dosyayı AutoCAD 2002 veya önceki dosya biçiminde kaydetmektir.

UYARI : Şifre özelliğini dijital imzanızla birlikte kullanmayı düşünüyorsanız, şifreyi eklemeden önce imzayı eklemelisiniz.

Çizimleri Yayınlama

Şimdiye kadar tartışılan özellikler, çoğunlukla doğrudan AutoCAD dosyalarınızla çalışması gereken diğer kişilerle dosya alışverişi için tasarlanmıştır. Ancak her zaman yalnızca son çizimlerinizi görmesi gereken ve AutoCAD dosyalarını alıp almadıklarını umursamayan ortaklar ve müşteriler vardır. Veya AutoCAD’i olmayan ancak yine de çizimlerinizi görüntülemesi ve yazdırması gereken kişilerle çalışıyor olabilirsiniz. AutoCAD olmayan son kullanıcılar için AutoCAD, DWF dosya biçimini sunar.

DWF dosya formatını AutoCAD çizimleri için bir çeşit Adobe Acrobat dosyası gibi düşünebilirsiniz. DWF, planlarınızı ve tasarım fikirlerinizi daha fazla kişinin eline daha kolay ulaştırmanın bir yolunu sunar.

Acrobat belgeleri için Adobe Viewer’a eşdeğer olan ücretsiz Autodesk DWF Viewer’ın yardımıyla DWF dosyaları, AutoCAD’de bulunan aynı tür kaydırma ve yakınlaştırma araçları kullanılarak görüntülenebilir ve böylece çizimlerinizde daha fazla ayrıntının sunulması sağlanır. Ayrıca, diğer belgeleri tek bir fare tıklamasıyla açabilen URL bağlantılarını gömebilirsiniz. Bu bağlantılar çizimdeki nesnelere veya alanlara iliştirilebilir.

Ayrıca DWF dosyalarını Windows sistem yazıcınızı veya çizicinizi kullanarak, AutoCAD’i yüklemeden de yazdırabilirsiniz. Tek bir DWF dosyası birden fazla teknik resim sayfası içerebilir, böylece eksiksiz bir çizim setini tek bir DWF dosyasında birleştirebilirsiniz.


Autocad hazır çizim arşivi dwg
Autocad hazır çizimler
AutoCAD çizimleri
autocad tefriş kütüphanesi (13.000 adet – dwg)
AutoCAD çizimleri 2D
Autocad basit çizimler
AutoCAD çizim Örnekleri
Autocad hazır çizimler indir


Çizim Setlerini Değiştirme

Bir eve çatı penceresi eklemesi üzerinde çalıştığınızı ve çizimlerinizi incelemesi için müşterinize göndermeniz gerektiğini hayal edin. Işıklık planlarına ek olarak, müşterinizin sizden oluşturmanızı istediği bazı alternatif kat planlarını dahil etmek istiyorsunuz.

Bu alıştırmada, müşterinize e-posta eki olarak göndereceğiniz tek bir DWF dosyası haline gelecek bir dizi çizimi bir araya getireceksiniz:

1. Sample house.dwg dosyasını açın. Dosyada, her biri ayrı bir teknik resim sayfasını temsil eden birkaç düzen sekmesi vardır.
2. Yayınla iletişim kutusunu açmak için Dosya Yayınla’yı seçin. İletişim kutusu, Model Alanı sekmesine eşdeğer olan Model de dahil olmak üzere ana liste kutusundaki tüm yerleşimleri listeler. LT kullanıcıları, iletişim kutusunun altındaki Sayfa Yapısında Adlandırılan Çizici seçeneğini görmezler.
3. Liste kutusunda, Ctrl+tıklayarakÖrnek Ev-Model,Örnek Ev-Temel Detayları veÖrnek Ev-Skylite Detayları’nı seçerek bunları seçin. Bu düzenleri DWF dosyanıza dahil etmek istemezsiniz.
4. Sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin veya sayfa listesinin hemen altındaki Sayfaları Kaldır düğmesini tıklayın. Seçtiğiniz öğeler listeden kaldırılır.

Bu noktada devam edip bir DWF dosyası oluşturabilirsiniz; ancak şu anda açık olmayan bir dosyadan mizanpajları dahil etmek istediğinizi varsayalım.

Aşağıdaki adımlar, bunu nasıl başaracağınızı gösterir:

1. Sağ tıklayın ve Sayfa Ekle’yi seçin veya Teknik Resim Seç iletişim kutusunu açmak için Sayfa Ekle düğmesini tıklayın.
2. Örnek house alt.dwg dosyasını bulun ve seçin. Liste kutusunda iki yeni öğe, Sample House Alt-Model ve Sample House Alt-Alternate Plan görürsünüz. Bunlar, örnek ev alt.dwg dosyasındaki düzen sekmeleridir.

İPUCU: Bu son adımda, Model sekmesi içe aktarıldı. Model Sekmesi seçeneğini kapatarak Model sekmelerinin Yayınlanacak Sayfalar listesine dahil edilmesini engelleyebilirsiniz. Bu seçenek, iletişim kutusunun sağ alt köşesindeki Sayfaları Eklerken Dahil Et grubunda bulunur.

Müşterinizin ihtiyaç duyduğu tüm sayfalar liste kutusunda listelenir. DWF dosyasını oluşturmaya hazırsınız:

1. Daha sonra yeniden oluşturmak istemeniz durumunda mevcut listeyi kaydedin. Sayfa Listesini Kaydet düğmesine tıklayın. Standart bir dosya iletişim kutusu olan Listeyi Farklı Kaydet iletişim kutusu görüntülenir.
2. Sayfa listesi için bir konum ve ad seçin ve Kaydet’e tıklayın.
3. Yayınla iletişim kutusunda, sol alttaki Yayınla grubunda, DWF Dosyasının olduğundan emin olun.
radyo düğmesi seçilir.
4.Yayınladüğmesine tıklayın.SelectDWFFiledialogboxgörünür.Bu, DWF dosyanız için bir konum bulabileceğiniz ve ayrıca onu adlandırabileceğiniz standart bir dosya iletişim kutusudur. DWF dosyası için bir ad ve konum seçin. Varsayılan olarak, AutoCAD geçerli dosyayla aynı adı ve geçerli dosyanın klasör konumunu kullanır. Yayınlama Kurulumu iletişim kutusunda da varsayılan bir konum ayarlayabilirsiniz.
5. Seç’e tıklayın. AutoCAD, Arka Plan İşi İşleniyor mesaj kutusunu görüntüler ve seçilen düzenleri bir DWF dosyasına “yazdırmak” için biraz zaman harcar. Yayınlama arka planda gerçekleşir, ancak AutoCAD durum çubuğunun en sağındaki çizici simgesinden gerçekleşip gerçekleşmediğini anlayabilirsiniz.
6. AutoCAD bittiğinde, AutoCAD Penceresinin sağ alt köşesinde, yayınlama sürecinin ayrıntılarını görebileceğinizi belirten Plot And Publish Complete mesaj balonunu görürsünüz.
7. Konuyu Görüntülemek ve Ayrıntıları Yayınlamak İçin Tıklayın yazan balondaki bağlantıya tıklayın. Yayınladığınız sayfalar hakkında ayrıntılı bilgi sunan Çizim ve Yayın Ayrıntıları iletişim kutusu görüntülenir. Listeyi bir dosyaya kayıt olarak dışa aktarmak için Panoya Kopyala düğmesini tıklatabilirsiniz. Bu iletişim kutusunu daha sonra geri çağırmak isterseniz, bunu Dosya Görüntüleme Grafiği ve Yayınlama Ayrıntıları’nı seçerek yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir