Varsayılan Çizim Ayarları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Varsayılan Çizim Ayarları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Kasım 2022 Autocad Ayarları sıfırlaması 2021 AutoCAD ayarlarım bozuldu 0

Görüntü Dosyalarını Çizdirme ve 3B’yi 2B’ye Dönüştürme

Çalışmanız kılavuzlar, raporlar veya benzer belgeler üretmeyi içeriyorsa, çizici yapılandırmaları listenize Raster Dosya Dışa Aktarma seçeneğini eklemek isteyebilirsiniz.

Raster Dosya Dışa Aktarma seçeneği, çizimlerinizi CALS, JPEG, PCX, Targa, Tiff ve BMP dahil olmak üzere çok çeşitli raster dosya biçimlerine çizmenizi sağlar. Ardından, çizimlerinizi bit eşlem görüntüleri kabul eden belgelere aktarabilirsiniz.

Görüntüler en fazla 8.000 × 8.000 piksel olabilir (Plotter Yapılandırma Düzenleyicisi aracılığıyla ayarlanır) ve dosya formatının izin verdiği kadar çok renk içerebilir. Birkaç raster biçimine ihtiyacınız varsa, bunun veya herhangi bir çizici yapılandırmasının birden çok örneğini kullanabilirsiniz.

3B tel kafes modellerinizi 2B çizimlere dönüştürmek için Bölüm 20’de açıklanan Flatshot aracını kullanın. Daha sonra 2B çizgi çizimlerinizi çizim ve baskı için diğer 2B çizimlere dahil edebilirsiniz.

Bir Sayfa Yapısını Kaydetme

Diğer programların çoğundan farklı olarak, AutoCAD yüzlerce sayfa kurulum seçeneği sunar. Tüm bu seçenekleri takip etmek ve sürdürmek oldukça zor olabilir. Ancak AutoCAD’i kullanmaya alıştığınızda, muhtemelen birkaç çizici yapılandırması kuracağınızı ve bunlara bağlı kalacağınızı göreceksiniz. AutoCAD 2008, en çok kullandığınız ayarları saklamanıza ve yönetmenize yardımcı olmak için bir sayfa düzenini bir ad altında kaydetmenize olanak tanır.

Bir sayfayı yazdırmak için hazırlarken Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusunu zaten gördünüz. Bu bölümde, bu kullanışlı araca daha yakından bakacaksınız.

Bir sayfa düzeni oluşturmak için bu adımları izleyin.

1. AutoCAD’de, Dosya Ə Sayfa Kurulumu Yöneticisi’ni seçin. Ayrıca bir Düzen sekmesine sağ tıklayıp Sayfa Yapısı Yöneticisi’ni seçebilirsiniz. Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusu açılır. Şimdiye kadar, mevcut bir sayfa düzenini değiştirmek için bu iletişim kutusunda yalnızca Değiştir seçeneğini kullandınız. Şimdi yeni bir kurulum oluşturmayı deneyeceksiniz.
2. Yeni Sayfa Yapısı iletişim kutusunu açmak için Yeni düğmesine tıklayın.
3. Yeni bir sayfa kurulumu oluşturmak için, önce Yeni Sayfa Kurulumu Adı giriş kutusuna bir ad girin ve Şununla Başla liste kutusundan bir kurulum seçin. AutoCAD, seçtiğiniz kurulumu yeni kurulum için temel olarak kullanacaktır. AutoCAD’in Setup1 adını yeni bir kurulum için varsayılan ad olarak sunduğuna dikkat edin.
4. Bitirdiğinizde Tamam’ı tıklayın. AutoCAD, yeni sayfa kurulumunuz için ayarları seçebileceğiniz Sayfa Yapısı iletişim kutusunu açar.
5. Sayfa Yapısı Yöneticisine dönmek için Tamam’a tıklayın. Yeni sayfa kurulumunuz Geçerli Sayfa Yapısı liste kutusunda listelenir. Buradan, liste kutusundan bir sayfa düzeni seçebilir ve ardından bunu mizanpaj için geçerli sayfa düzeni yapmak üzere Geçerli Ayarla düğmesini tıklayabilirsiniz.

Diğer kullanıcı tanımlı sayfa düzenlerini İçe Aktar düğmesine tıklayarak da içe aktarabilirsiniz. Sayfa ayarları çizimde saklandığından, İçe Aktar düğmesi çizim dosyalarını görüntüleyen standart bir dosya iletişim kutusu açar. Ardından, sayfa düzenini içe aktarmak istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz.


Autocad Reset Atma
AutoCAD ayarlarım bozuldu
Autocad options ayarları
AutoCAD Ayarları
Autocad Ayarları sıfırlama 2021
AutoCAD UCS sıfırlama
Autocad varsayılan ayarlar
AutoCAD komutları resetleme


Geçerli sayfa düzeni, geçerli Düzen sekmesi için geçerlidir; ancak yeni bir sayfa düzeni oluşturduktan sonra, diğer tüm Düzen sekmeleri için Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusunda bir seçenek olarak sunulur. Ayrıca, Sayfa Yapısı grubundaki Ad açılır listesini kullanarak, Çizim iletişim kutusundan doğrudan bir sayfa düzeni seçebilirsiniz.

Sayfa düzenleri, toplu grafikleri ayarlamak için açıklanan Yayınla özelliğiyle veya sayfa düzenlerini hızlı bir şekilde ayarlamak için Sayfa Ayarı özelliğiyle kullanılabilir.

Sayfa Yapısı iletişim kutusundayken tamamen yeni bir sayfa düzeni oluşturmak istediğinize karar verirseniz, Ekle düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu, yeni kurulumunuz için bir ad girmenizi sağlayan basit bir iletişim kutusu açar. Yeni bir ad girip Tamam’ı tıklattıktan sonra sayfa ayarlarınızı yapmaya devam edebilirsiniz. Ardından, tekrar Tamam’a tıklayın, kurulum yeni adla kaydedilecektir.

Çizici ve Yazıcı Donanımıyla İlgili Hususlar

Bir AutoCAD çizimini yazıcı çıktısına yerleştirmek sanat eseridir. Üretilmesi gereken yüzlerce grafiğin olduğu bir son teslim tarihiyle karşılaşmadan önce, bazı test grafikleri oluşturmak ve AutoCAD’i bu acele işler için doğru bir şekilde kurmak üzere çizici ayarlarınızı dikkatli bir şekilde geliştirmek isteyebilirsiniz.

Kurulum sürecinin bir kısmı, yazıcınızın veya çizicinizin nasıl çalıştığını anlamaktır. Her aygıtın kendine özgü özellikleri vardır, bu nedenle yazıcı donanımı kurulumunun ayrıntılı açıklaması bu bölümün kapsamı dışındadır. Ancak, süreci kolaylaştıracak birkaç yönergeyi burada bulabilirsiniz.

Seçenekler İletişim Kutusundaki Çiz ve Yayınla Sekmesini Anlama

Bu bölümün başlarında Seçenekler iletişim kutusundaki Plot And Publish sekmesinden bahsetmiştim. Bu sekme, çizimle ilgili yararlı olabilecek birkaç seçenek içerir. İşte bu seçeneklerin ve amaçlarının bir özeti.

Yeni Çizimler İçin Varsayılan Çizim Ayarları

Bu gruptaki ayarlar, yeni çizimler ve AutoCAD 2008’de ilk kez açılan önceki AutoCAD sürümlerindeki çizimler için varsayılan çizim ayarlarını kontrol etmenizi sağlar. Varsayılan Çıktı Aygıtı Olarak Kullan radyo düğmesi ve aşağı açılır liste, seçim yapmanızı sağlar yeni çizimlerle kullanılacak varsayılan çizici veya yazıcıdır.

Seçildiğinde, Son Başarılı Çizim Ayarlarını Kullan radyo düğmesi sonraki çizimler için son başarılı çizici ayarlarını kullanır. AutoCAD’in önceki sürümleri bu şekilde çalışıyordu. Çizici Ekle veya Yapılandır düğmesi, Çizici penceresini açar.

Bu, AutoCAD menü çubuğundan Dosyalar ■ Plot Manager’ı seçmekle aynıdır. Çiziciler penceresinden, yeni çizici konfigürasyonları eklemek için Çizici Ekleme Sihirbazını başlatabilirsiniz. Mevcut çizici konfigürasyonlarını da düzenleyebilirsiniz.

Genel Çizim Seçenekleri

Bu seçenekler bazı genel çizici parametrelerini kontrol eder. Mümkünse Düzen Kağıt Boyutunu Koru radyo düğmesi, çizicideki kağıt boyutundan bağımsız olarak AutoCAD’in Plot iletişim kutusunda belirtilen kağıt boyutunu çizmeye çalışmasına neden olur.

Belirtilen boyut çizicinin kapasitesinden büyükse bir uyarı mesajı görüntülenir. Çizim Aygıtı Kağıt Boyutunu Kullan seçeneği, AutoCAD’in sistem yazıcısı veya kullanımda olan PC3 çizim yapılandırma dosyası tarafından belirtilen kağıt boyutunu kullanmasına neden olur. Her iki ayar da Paperupdate sistem değişkeni tarafından kontrol edilir.

Sistem Yazıcı Biriktirme Uyarısı açılır listesi, yazıcı bekletme uyarı mesajları üzerinde kontrol sağlar. OLE Çizim Kalitesi açılır listesi, bir çizime gömülü veya çizime bağlı OLE nesnelerinin kalitesini kontrol etmenizi sağlar. Bu ayar, Olequality sistem değişkeni aracılığıyla da kontrol edilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir