Tehditler ve Fırsatlar – Swot Analizi Ödevi Yaptırma – Swot Analizi Analizi Yaptırma Fiyatları – Swot Analizi Örnekleri – Ücretli Swot Analizi Yaptırma – Swot Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tehditler ve Fırsatlar – Swot Analizi Ödevi Yaptırma – Swot Analizi Analizi Yaptırma Fiyatları – Swot Analizi Örnekleri – Ücretli Swot Analizi Yaptırma – Swot Analizi Yaptırma Ücretleri

18 Temmuz 2022 Kendimizin SWOT analizi örneği SWOT analizi örnek SWOT analizi tehditler 0
Tehditler ve Fırsatlar – Swot Analizi Ödevi Yaptırma – Swot Analizi Analizi Yaptırma Fiyatları – Swot Analizi Örnekleri – Ücretli Swot Analizi Yaptırma – Swot Analizi Yaptırma Ücretleri

Tehditler ve Fırsatlar

Bu kritik dönemde her tartışmanın veya yayının ortak bir paydası vardır: maç krizi-fırsatı. Tartışma, değer yaratmak ve krize “tepki vermek” için en iyi stratejilerin neler olabileceği konusunda canlıdır. Girişimciler ve politika yapıcılar, birleşme ve satın almaların değer yaratma sürecinde oynayabileceği gerçek katkı ve hafife alınan hedeflerle başa çıkma fırsatı da dahil olmak üzere durgunluktaki bir pazarın sunabileceği farklı çekicilik faktörleri üzerinde tartışıyorlar.

Bu küresel mali krizde (KFK) kriz “herhangi bir kişi, herhangi bir ulus için gerçek bir nimet olabilir ve tüm krizler ilerleme getirirse”, tartışma, şirketlerin hangi stratejilerin “tepki vermelerine”, özellikle de yaratmaya yardımcı olabileceği üzerinedir. değer. Kriz bir fırsat olarak yaşanmalıdır.

Bu nedenle kriz, büyüme fırsatlarını belirlemek için derin bir analiz, yeniden konumlandırma, gözden geçirme anı olarak ele alınmalıdır. Şirketler inovasyon, uluslararasılaşma, küreselleşme, stratejik yenileme, maliyeti düşürme, yeni pazarlara girme, değer yaratma stratejilerini teşvik edebilirler.

Krizin bu yorumlayıcı anahtarı, Churchill’in “iyimser” olarak tanımlayacağı şirketlerde ilgi uyandırıyor: Herhangi bir “tehlikede” fırsat görüyorlar! Sadece savunmada değil, özellikle yapıcı bir tavırla oynuyorlar: kurumsal satın almalar da dahil olmak üzere değer yaratabilecek durumlar arıyorlar.

Bununla birlikte, birçok çalışma, bu yatırım tipolojisinin performans ve risk üzerinde ve aynı zamanda mevcutta olduğu gibi çevresel sarsıntı durumunda daha da karmaşıklaşan paydaşlar sistemi üzerinde sahip olabileceği kritik etkileri vurguladı. , yöneticiler ve hissedarlar daha riskli pozisyonlara yöneliyor ve büyüme dönemlerinde olduğundan daha yüksek bir sermaye maliyeti belirleyerek birleşme ve satın alma sayısını azaltıyor.

Ancak bu azalma, işlemlerin kalitesindeki düşüşün de aynı anda olması gerektiği anlamına gelmemektedir. Aslında, daha az sayıda işlem, anlaşma yapanların daha yüksek risk-zorlukları ve gereken daha yüksek sermaye maliyeti, daha az fırsatçı ve net değer yaratma stratejisine sahip işlemlerle sonuçlanmalıdır.

Soruşturmada kriz döneminde yapılan işlemlerin kriz öncesi döneme göre daha fazla değer yarattığına dair bir bulguya rastlanmamıştır.

Mevzuat

Düzenleyici çerçeve ve mali duruş, gerçekten de, satın alma kararlarında ve bu operasyonların piyasa değerlemesinde temel bir rol oynamaktadır. Önceki çalışmalar, daha iyi muhasebe standartlarına ve daha güçlü hissedar korumasına sahip ülkelerde M&A faaliyet hacminin önemli ölçüde daha büyük olduğunu göstermektedir.

Tamamı nakit teklif verme olasılığı, edinen ülkedeki hissedar koruma düzeyi ile birlikte azalır. Sınır ötesi anlaşmalarda, hedefler tipik olarak alıcıların ülkelerinden daha zayıf yatırımcı korumasına sahip ülkelerdendir, işlemler, hedef firmalar içinde yatırımcı koruma derecesini geliştirerek bir yönetişim rolü oynar.

İtalyan yasal çerçevesi, satın alma öncesi müzakereyi daha zor hale getirebileceği ve dolayısıyla operasyonun başarısıyla bağlantılı riski artırabileceği için, birleşme ve satın alma stratejilerini incelemek için İtalyan ortamı da araştırmaya değerdir.

Aslında, düşük yatırımcı koruması, az gelişmiş hisse senedi piyasaları ve çok yüksek sahiplik konsantrasyonu, İtalyan kurumsal yönetim rejimini karakterize ediyor. Bu bağlamda, azınlık hissedarlarının yatırdıkları sermayeden daha yüksek bir getiriye ihtiyaçları vardır.

Farklı olarak, azınlık hissedarlarının daha iyi korunduğu, sermaye piyasasının daha gelişmiş ve sermaye yoğunlaşmasının daha düşük olduğu ülkelerde, dolayısıyla daha aktif bir satın alma faaliyeti yaşanmaktadır.


Kişisel SWOT analizi
Kendimizin SWOT analizi örneği
SWOT analizi tehditler
SWOT analizi örnek
SWOT analizi fırsatlar
GZFT Analizi Açılımı
SWOT analizi fırsatlar örnek
SWOT analizinde zayıf yönleri analiz eden sorular


Birleşme ve satın alma faaliyetlerinin hacmi açısından dünyada ilk sırada ABD yer alırken, Çin ikinci, İngiltere üçüncü sırada yer alıyor. Birleşik Krallık, İngiliz Hükümeti’nin birleşme ve devralmalara karşı daha serbest tavrı ve toplumda daha güçlü bir borsa etkisi sayesinde, Avrupa’nın geri kalanına kıyasla oldukça yüksek bir birleşme ve satın alma seviyesine sahiptir. Kurumsal satın alma gelişiminin, teklif sahibinin bu tür operasyonların ihtiyaçları için finansal desteği kesebileceği canlı finansal piyasadan güçlü bir şekilde etkilendiği belirtilmelidir.

Hem İngiltere’de hem de Almanya’da politikacılar, şirketlerin birleşme ve satın alma işlemlerini engelsiz bir şekilde sürdürmelerine izin verme eğilimindedir. İngiltere uzun süredir yabancı yatırımcıları, hatta kurumsal ikonlarla ilgilenenleri memnuniyetle karşılamaktadır.

Almanya da ekonomik milliyetçiliğe başvurma eğilimine büyük ölçüde direndi, ancak Vodafone’un 2000 yılında Mannesmann’ı oldukça tartışmalı bir şekilde devralmasından sonra bile düşmanca teklifler hala hoş karşılanmadı. Bununla birlikte, sınır ötesi anlaşmaların yükselişi bir dalgayı serbest bıraktı. 

Fransa ayrıca gelecekteki yabancı devralmaları engellemek için devlete ait bir yatırım fonu kullanma planlarını açıkladı. Fransız hükümeti, devralmalara karşı yasal korumadan yararlanması gerektiğini düşündüğü 11 “stratejik sektör” listesi hazırladı.

Avrupa Birliği’nin diğer üyeleri de engelleri kaldırmaktan bahsettiler. Örneğin İspanya hükümeti, bir Alman şirketinin Endesa’yı ele geçirmesini önlemek için Süveyş/GdF anlaşmasına benzer yerel bir kamu hizmeti anlaşmasını teşvik etmeye çalışıyor. Polonya, yabancılar tarafından yönlendirilen bir bankacılık birleşmesine direndi. İtalya, her zaman banka sisteminde Fransız ve İspanyol hamlelerine yanıt olarak artan korumacılıktan bahsetti.

AB’nin Brüksel’deki bürokratları, piyasanın bu artan çarpıklıklarına alarmla tepki vermiş olsalar da, ekonomik milliyetçiliğin kaba gücüne karşı koymak için yapabilirler. Avrupa Komisyonu’nun bu tür davalarda ikna etme ve uzun süreli mahkeme işlemleri tehdidi dışında çok az yetkisi vardır. Ancak, “stratejik” endüstrilerin uyumlaştırmaya ihtiyacı olduğuna karar veren ülkeler, her şeyi kendi yöntemlerine sahip değillerdir. İş dünyasının koruma güçlerine karşı savaştığına dair cesaret verici işaretler var.

Mevzuata ilişkin değişiklikler, birleşme ve satın alma dalgalarının önemli belirleyicileridir. 1890’ların ve 20’lerin ilk dalgalarının antitröst yasaları tarafından, 90’ların dalgalarının ise piyasaların geniş çaplı deregülasyonundan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Son yıllarda, birleşme ve devralma faaliyetleri, örneğin finansal hizmetler, sağlık, kamu hizmetleri, medya, telekomünikasyon veya savunma gibi deregülasyonlara konu olan sektörlere odaklandı. Literatürde, birleşme ve devralma faaliyetinin, düzenlemeye tabi olmayan sektörlerde, düzenlenen sektörlere göre daha yoğun olduğuna dair önemli kanıtlar bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir