Sistem Sekmesi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sistem Sekmesi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Eylül 2022 Autocad çizime Başlamadan önce AutoCAD sekme çubuğu açma AutoCAD sekme kayboldu 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Sistem Sekmesi

Bu sekmede sadece iki seçenek hakkında önerilerim var. 3D Performans ayarları büyük ölçüde donanımınıza bağlıdır ve seçenekler konusunda size tavsiyede bulunmak için yeterli deneyimim yok. Grafik kartınızın sertifikalı olup olmadığını, Ayar Günlüğünü Görüntüle’yi seçerek ve sizi Autodesk web sitesinin onaylı donanım URL’sine götüren Güncellemeleri Kontrol Et’i tıklatarak öğrenebilirsiniz.

Aksi takdirde, başlatma iletişim kutusunu istiyorsanız, bu sekme, AutoCAD’in mevcut davranışını değiştirebileceğiniz yerdir. Eski bir ACAD.LSP dosyası kullanıyorsanız, yalnızca bir düzenleme oturumunda açılan veya başlatılan ilk çizimde yüklenmesini istemiyorsanız acad.lsp’yi Her Çizimle Yükle seçeneğini işaretleyin. Eğer öyleyse, her çizimde yüklenecek bir ACADDOC.LSP dosyası oluşturabilir ve yüklenmesini istediğiniz uygulamaları yalnızca bir kez başlatmak için ACAD.LSP dosyasını kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Tercihleri ​​Sekmesi

Kullanıcı Tercihleri ​​sekmesi bazı harika şeyler içerir. AutoCAD’in çift tıklama işlevlerini seviyorum ama sevmeyen birçok kullanıcı tanıyorum. Bir nesneye çift tıklamak ve düzenleme işlevinin ortaya çıkması can sıkıcıysa, burada çift tıklamayla düzenlemeyi kapatabilirsiniz. Benim için çok daha yararlı olanı, Sağ Tıkla Özelleştirme düğmesi aracılığıyla sağlanan zamana duyarlı sağ tıklamadır.

AutoCAD’i bir süredir kullanıyorsanız, şüphesiz bir komutu sonlandırmak için sağ tıklamaya ve ardından yeni çıktığınız bir komutu tekrarlamak için sağ tıklamaya alışmışsınızdır. Çizgiler çizmek, bunu sürekli yapmayı içeriyordu. AutoCAD 2000’de sağ tıklama menüleri önem kazandığında, bazılarımız için zor bir geçiş oldu.

Her sağ tıkladığımızda ilk seçenek olarak Enter ile açılan menüyü beğenmedik. Zamana duyarlı sağ tıklamayla, hızlı bir sağ tıklamayla yavaş olandan farklı bir davranış elde edebilirsiniz.

Hızlı bir tıklama Enter komutunu verir ve yavaş bir tıklama bir menü getirir. Bu özelliği henüz denemediyseniz, eski bir zamanlayıcı olmasanız bile yapmalısınız. 250 milisaniyelik varsayılan ayar tamamdır, ancak bir menüyü açmak için gereken süreyi azaltmak için değeri düşürmek isteyebilirsiniz.

Koordinat Veri Girişi Önceliği olduğu gibi bırakılmalıdır. Aksi takdirde, yazdığınız belirli bir mutlak koordinat, çalışan bir osnap tarafından geçersiz kılınabilir. Bu özellik eklenmeden önce AutoCAD’de bu önemli bir sorundu. Komut dosyaları varsayılan olarak muaftır, çünkü insanlar bazen mutlak koordinatları geçersiz kılmak için çalışan bir osnap’ı amaçladıkları komut dosyaları yazarlar.

Kullanıcı Tercihleri ​​sekmesi hakkında bir uyarım daha var. Make New Dimensions Associative onay kutusunun işaretini kaldırırsanız, DIMASSOC değeri 2’den 1’e değişir. Bu, boyutların geometriyle değil tanımlama noktalarıyla ilişkilendirileceği ve böylece geometri hareket ettiğinde hareket etmeyecekleri anlamına gelir. Ayrıca, kullanılan görünüm penceresinin ölçeklendirildiği durumlar dışında, Kağıt Alanında doğru değerler vermezler.

AutoCAD 2006’dan bu yana bu sekmedeki büyük haber, Ölçek Listesini Düzenle düğmesidir. Viewports araç çubuğunda görünen Viewport Scale Control açılır listesinden herhangi bir ölçek ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Kullanıcıların ofis standartlarınıza uymayan bir arsa terazisi seçmesini önlemek için terazileri kaldırabilirsiniz. Bu açılır liste, mizanpajlardaki görünüm alanları için çizim ölçeklerini seçmek için kullanılır. Geri almak istediğiniz bazı ölçekleri sildiyseniz, listeyi varsayılanlara sıfırlayabilirsiniz.

Çizim Sekmesi

Taslak sekmesi için iki önerim var: Çalışan osnaps ile nesneleri seçmeyi daha hassas hale getirmek için Diyafram Boyutunu Küçült ve dinamik giriş imleci metninin boyutunu artırmak için Drafting Tooltip Settings’i kullanın. Gözleriniz iyiyse ve sunum yapmıyorsanız, olduğu gibi bırakabilirsiniz.


Autocad çizime Başlamadan önce
AutoCAD
AutoCAD 2023
AutoCAD sekme kayboldu
Autodesk
AutoCAD sekme çubuğu açma
AutoCAD sekme isimleri görünmüyor
AutoCAD 2022 Sistem Gereksinimleri


3B Modelleme Sekmesi

3D Modelleme sekmesi ile ilgili önerdiğim tek şey, Autodesk Inventor kullanıyorsanız Reverse Mouse Wheel Zoom seçeneğini seçmenizdir. Biriyle veya diğeriyle çalışırken, yakınlaştırma tekerleği geriye doğru geliyor. Hem AutoCAD hem de Inventor ile çalışıyorsanız, bu ayarlama şaşırtıcı derecede faydalıdır.

Seçim Sekmesi

Seçim sekmesi, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, varlıkları seçerken AutoCAD’in davranışını kontrol edebileceğiniz yerdir.

Bu sekmedeki üç seçenek genellikle ters gider:

•. İsim/Fiil Seçimi’nin işaretli olduğundan emin olun, böylece önce bir nesne seçebilir ve ardından ona uygulanacak bir eylemi tanımlayabilirsiniz. Katman araç çubuğundaki Katman Denetimi penceresiyle bir nesnenin katmanını her değiştirdiğinizde kuşkusuz bu özelliği kullanırsınız. Bu seçenek, bazen kullanıcı farkında olmadan değişen PICKFIRST değişkenini kontrol eder.

• Tarihsel olarak, AutoCAD komutlar için bir fiil/isim sözdizimi kullanmıştır. Bir kullanıcı önce MOVE (fiil) gibi bir komut başlattı ve ardından bir nesne (isim) seçti. İsim/fiil sözdizimi AutoCAD’e eklendi çünkü diğer birçok CAD programı, kullanıcının önce bir nesneyi seçmesine ve ardından o nesne üzerinde gerçekleştirilecek eylemi seçmesine izin verdi. Bir nesneyi seçip ardından onu taşımak için bir katman seçtiğinizde, isim/fiil sözdizimini kullanırsınız.

• Nesne seçimini kolaylaştırmak için Seçim Kutusu Boyutunu artırmak veya azaltmak isteyebilirsiniz. Sapların gösterildiği seçili nesnelerin sayısını da azaltmak isteyebilirsiniz, çünkü varsayılan değer 100’dür; Bu değeri kesinlikle artırmam.

• Ayrıca, Eklemek İçin Kaydır seçeneğini kontrol eden değişken olan PICKADD’in gizemli bir şekilde değiştiğini de görebilirsiniz. Öyleyse, Özellikler paleti geçişi olası suçludur. Kullanıcılar bazen bir pencereyi kapatmak için kullanılan X’e çok benzeyen + işaretini seçerek Özellikler paletini kapatmaya çalışırlar. Orada PICKADD’i değiştirmek için neden bir araca ihtiyacımız olduğunu söyleyemem.

Profiller Sekmesi

Profiller sekmesi, arayüzü tam istediğiniz gibi ayarlama zahmetine girdikten sonra, adlandırılmış bir profili kaydetmenize olanak tanır. Adlandırılmış bir profil sistem kayıt defterine kaydedilir ve bir masaüstü simgesi kullanırsanız ve /p anahtarını Hedef penceresine yerleştirirseniz başlatma da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda geçerli olarak ayarlanabilir. Adlandırılmış bir profile kaydedilen ayarlar yalnızca Seçenekler iletişim kutusunda değiştirilebilen ayarlardır.

Başka bir iş istasyonunda adlandırılmış bir profil kullanmak veya profili yedeklemek istiyorsanız, Dışa Aktar düğmesini kullanarak sonucu bir AutoCAD Kayıt Defteri dosyasına (.arg) dışa aktarın. İçe Aktar düğmesini kullanarak dosyayı içe aktarabilirsiniz.

Bir profil akımı ayarlamak, AutoCAD tarafından kullanılan arama yollarını değiştirebilir. Başka bir kullanıcı tarafından veya farklı bir AutoCAD sürümü veya kurulumu için oluşturulmuş bir ARG dosyasını içe aktarırsanız, iş istasyonunuz için doğru arama yoluna sahip olmayabilirsiniz. Yeni bir profili içe aktarmadan önce her zaman mevcut profili kaydedin, böylece işler ters giderse hızlı ve kolay bir şekilde mevcut ayarlara dönebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir