AutoCAD ile SUNUMLAR – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 AutoCAD ile SUNUMLAR – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Eylül 2022 AutoCAD ARAÇLARI AutoCAD download free Autocad indir öğrenci 0

 AutoCAD ile SUNUMLAR

AutoCAD ile herhangi bir sunum yapıyorsanız, kullandığınız ekipmanla iyi görünen bir arka plan rengi içeren bir sunum profili oluşturun. Normalde beyaz kullanırım, ancak diğerleri gri, siyah ve hatta sarı (ben değil) bir arka planın daha iyi çalıştığını bulur. Arka plan rengini değiştirirseniz, özellikle gri bir renk seçerseniz, izleme vektörlerinizin ve imlecinizin bir izleyici tarafından görülebilecek kadar kontrastlı görüntülendiğinden emin olun. Renklerini de değiştirmeniz gerekebilir.

Yazı tipini de değiştirmelisiniz. Komut satırımın gösterilmesini istiyorsam Lucinda Konsolunu 14 noktada kullanırım. Ve AutoCAD 2006 veya AutoCAD 2007 ile, sunum yaparken genellikle Draft sekmesindeki Drafting Tooltip Settings’in boyutunu değiştiririm.

Bir sunum yaparken, çoğu kişinin yaptığı gibi projektörün yakınlaştırma işlevine sahip olması da yardımcı olur. Çalışması için genellikle uzaktan kumandaya ihtiyacınız vardır. Ekranda metin görüntülerken projektör yakınlaştırmasını kullanırsanız, işiniz bittiğinde görünümü tekrar tam ekrana ayarlamayı unutmayın.

Bu iletişim kutusunda dikkat edilmesi gereken diğer noktalar, düzenler üzerindeki kontrolleri içerir. Varsayılan olarak, yeni bir düzene otomatik olarak kayan bir görünüm penceresi eklenir. Otomatik olarak bir görünüm penceresinin oluşturulmasından hoşlanmıyorsanız, o ayarı temizleyin. Yay ve Daire Düzgünlüğü’nü en az 1000’e ayarlayın. Daha önceki sürümlerde VIEWRES’in varsayılan değeri 100’e ayarlanmıştır. Yalnızca bir R14 retro görünümüne sahip olmanız gerekiyorsa, artı işaretinin boyutu yüzde 5’ten yüzde 100’e kadar artırılabilir.

Sekmeyi Aç ve Kaydet

Varsayılan olarak AutoCAD, kaydederken geçerli sürümün dosya biçimini kullanır. Diğer şirketlerle çizim alışverişi yapıyorsanız, Farklı Kaydet seçeneğini daha önceki bir sürüme ayarlayın. Birisi için bir çalışma hazırlayıp gönderdiğimde, yalnızca uyumsuz bir sürüm kullandıklarını bulmak için birden fazla kez takıldım.

Biçimi kullandığınız sürümle uyumlu olmadığı için açamadığınız bir dosyanız varsa, www.autodesk.com adresinden ücretsiz bir dönüştürme yardımcı programını indirin. Autodesk web sitesinde “DWG TrueConvert” araması yapın. Hazır oradayken, “DWG TrueView” yardımcı programını da indirmek isteyebilirsiniz.

AutoCAD’in kurulu olmadığı bir bilgisayarda herhangi bir AutoCAD DWG, DXF veya DWF’yi görüntülemek için bunu kullanabilirsiniz. Kesinti sayısını azaltmak için Otomatik Kaydet’i 15 ila 30 dakikaya ayarlayın. Karmaşık çizimler için 10 dakikanın biraz fazla olduğunu düşünüyorum çünkü kaydetme işlemi zaman ve sistem kaynakları gerektiriyor.

15-30 dakikalık bir artış kullanırsanız, Otomatik Kaydetme gerçekleştiğinde, monitörden biraz uzaktaki bir nesneye bakın ve ellerinizi ve bileklerinizi uzatın. Bunu her 15 dakikada bir yapmaya özen gösterirseniz, göz yorgunluğu veya tekrarlayan hareket sorunları yaşama olasılığınız çok daha düşüktür.

Artımlı Tasarruf Yüzdesi, çizimin ne kadar hızlı tasarruf ettiğini, kapladığı alanla dengeler. Değer ne kadar büyük olursa, her bir çizimi kaydetmek için o kadar az zaman gerekir; ancak çizimin boyutu, tahmini boşa harcanan alan yüzde 50’yi geçene kadar çok daha büyüktür.

Bu gerçekleştiğinde, daha küçük dosya boyutuyla tam bir kaydetme gerçekleşir. Çoğu iş istasyonunun yeterli depolama kapasitesi olduğundan yüzde 50’nin iyi çalıştığını görüyorum. Dosyalarınızı kaydetmeniz çok uzun sürerse, bu değeri daha yüksek bir sayıya yükseltin.


AutoCAD download
AutoCAD download free
AutoCAD student
Autodesk
AutoCAD fiyat
Autocad indir öğrenci
AutoCAD ARAÇLARI
AutoCAD 2022


Güvenlik Seçenekleri, öncelikle çizimlerinize parola koruması ekleme fırsatı nedeniyle ilgi çekicidir. Bu düğmeyi tıklayarak dijital imzaları veya parola korumasını kullanan herhangi bir ofis bilmiyorum. CAD yöneticisi olsaydım, kullanıcıların bir çizimi kilitlemesini önlemek için onu kapatırdım. Elbette, hakları dikkatlice kontrol edilen otomatik bir yedekleme sistemi de mevcut olmalıdır.

Yedekleme dosyaları sabit sürücünüzde çok fazla yer kaplıyorsa, bunları buradan devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu geçmişte öğrenci bilgisayar laboratuvarlarında yaptım, ancak büyük kapasiteli sabit diskler o kadar ucuz ki bir süredir bunu yapmaya zahmet etmedim.

AutoCAD’in daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Listelenecek Son Kullanılan Dosyaların Sayısını 4’ten maksimum 9’a yükseltin. ‘t. Bu değeri 9’a ayarlamak, gelebileceğiniz en yakın değerdir.

Kopyalamayla Etkinleştirilen Talep Yükü Xrefs, genellikle harici referanslar için en iyi ayardır, ancak bir CAD yöneticisiyseniz Diğer Kullanıcıların Geçerli Çizimi Yeniden Düzenlemesine İzin Ver onay kutusunun işaretini kaldırmak isteyebilirsiniz. XRef kullanan birinin onu değiştirmesi ve sonucu kaydetmesi kolaydır. Düzenlenmesi gerekiyorsa, harici olarak referans verilen bir çizimi doğrudan açmasını tercih ederim. Onay kutusunun temizlenmesi, XEDIT değişkenini 0’a ayarlar.

Plot ve Yayınla Sekmesi

Plot And Publish sekmesinde, değiştirmeye değer birçok şey var. Varsayılan bir çizici seçerek başlayın. Bunu yapmak, birinin yanlış cihazı kullanma olasılığını azaltır. Sıklıkla raster çizim görüntüleri oluşturmak için yaptığım gibi Plot To File seçeneğini kullanırsanız, çizim dosyaları için farklı bir varsayılan konum oluşturmak isteyebilirsiniz.

Varsayılan olarak, arka plan çizimi yalnızca Yayınlama işlevlerini kullanarak çizim yaptığınızda kullanılır. Plotting ayarını eklerseniz, çiziminizi biraz hızlandıracaktır. Farklı sayfa boyutları için farklı çizici yapılandırmaları kullanıyorsanız, yaygın olduğu gibi, Kağıt Boyutu ayarını Plot Aygıtı Kağıt Boyutunu Kullanacak şekilde değiştirmenizi öneririz.

Belirli bir iş istasyonunda kullanılabilen her yazdırma aygıtının uygun bir çizici olarak görünmemesi için Sistem Yazıcılarını Gizle kutusunu da işaretliyorum. Bu şekilde çıktı, belirli çizim stilleri tarafından kontrol edilebilir ve kullanıcıların yeni bir konfigürasyon için bir çizici seçmesi daha az olasıdır. Bu sekme aynı zamanda varsayılan çizim damgası verilerinin ayarlandığı yerdir.

Plot Style Table Settings düğmesini tıklatmak, size renk tabloları veya stil tabloları ile çizim üzerinde biraz kontrol sağlar. Çizim, “Plotting”de, renk tablolarına karşı stil tablolarının esasına ilişkin bir tartışma da dahil olmak üzere, ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

Renge göre bu kadar uzun bir çizim mirası olmasaydı, stil tablolarını kullanıyor olacağımız bu seçimle karşı karşıya kalmazdık. Ancak deneyimlerime göre çoğu ofis renk tabloları kullanır. Hiçbiri seçeneğinin yanlışlıkla açık kalmasını önlemek için burada varsayılan bir Çizim Stili Tablosu belirtmenizi öneririm. Plot Style Table, None olarak ayarlandığında, istediğiniz gibi olmayabilecek nesne rengiyle eşleşen bir renk grafiği elde edersiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir