AutoCAD Çalışma Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 AutoCAD Çalışma Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Eylül 2022 Autocad bilen eleman ne kadar maaş alır Autocad ile neler yapılabilir AutoCAD programı özellikleri Autocad Sertifikası nasıl alınır 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

 AutoCAD Çalışma Alanları

AutoCAD 2006’da çalışma alanları eklendi. Bunları, aşağıdaki öğelerin görünümünü, özelliklerini ve konumunu kaydetmek için kullanmalısınız:

• Gelişmiş işleme ayarları
• Komut satırı
• Gösterge Paneli
• dbConnect Yöneticisi
• AutoCAD Tasarım Merkezi
• Dış Referanslar Yöneticisi
• Bilgi paleti
• Malzeme paleti
• İşaretleme Kümesi Yöneticisi
• Özellikler paleti
• QuickCalc
• Sayfa Seti Yöneticisi
• Araç Çubukları
• Araç paletleri
• Görsel Stil Yöneticisi

Bu öğeleri değiştirdiğinizde, değişiklikler geçerli çalışma alanına kaydedilmez. Çalışma Alanları araç çubuğunda Geçerliyi Farklı Kaydet’i tıklatarak ve çalışma alanına bir ad vererek bunları manuel olarak kaydetmelisiniz. Bu, belirli projeler için özel araç çubuğu ve palet ayarlarını adlandırılmış çalışma alanlarına kaydetmenize olanak tanır. Gerekirse geri dönebilmeniz için varsayılan çalışma alanlarını olduğu gibi bırakın.

Çalışma alanlarında bazı küçük aksaklıklar olabilir. AutoCAD DesignCenter’ın (ADC) durumu, bir çalışma alanı etkinken AutoCAD’den çıkarsanız, tekrar açarsanız ve farklı bir çalışma alanına geçerseniz bazen değişir. Özel araç çubuklarının görüntüsü de her zaman tahmin edilebilir değildir. Bununla birlikte, bu küçük sorunlar çözülecek ve onlarla bile çalışma alanları kullanılmaya çok değer.

Çalışma Alanlarını ve Profilleri Birlikte Kullanma

Profiller (/p) için bir başlatma anahtarı vardır ve AutoCAD 2007’den itibaren çalışma alanları için bir tane de vardır (/w). AutoCAD 2006 kullanıyorsanız ve AutoCAD’in belirli bir profille (örneğin dan) ve belirli bir çalışma alanıyla (örneğin abbott) başlamasını istiyorsanız, WSCURRENT abbott satırıyla bir komut dosyası oluşturun ve ardından dosyayı .scr uzantısıyla kaydedin (startup.scr, örneğin). AutoCAD masaüstü simgesinin bir kopyasını alın ve ACAD.EXE çağrısından sonra özellikler penceresindeki başlangıç ​​satırına aşağıdakini ekleyin.

Başlangıç ​​Anahtarları

Başlangıç ​​anahtarlarından bahsetmişken, AutoCAD ile diğerlerini bir işletim sistemi komut isteminden veya bir kısayol simgesinin hedef penceresinden kullanabilirsiniz. Bazıları —/b, /t, /p ve /w— Düzenli olarak kullanıyorum, ancak diğerlerine kişisel olarak hiç ihtiyaç duymadım (birçok insanın /nologo anahtarını kullandığını biliyorum). AutoCAD’de her bir anahtarı ve hizmet ettiği kullanımı tanımlar.


Autocad ile neler yapılabilir
AutoCAD
Autocad bilen eleman ne kadar maaş alır
Autocad Sertifikası nasıl alınır
AutoCAD Komutları
Autocad Nedir
AutoCAD programı özellikleri
AutoCAD programları


AutoCAD’in Bakımı

Çoğu yazılımda olduğu gibi, AutoCAD’in her sürümü için beta sürecinden birkaç sorun geçer. Genellikle, her sürümden sonra en az bir hizmet paketi gerekir. AutoCAD kurulumunuzu sürdürmek ve geçen yazılım hataları için geçici çözümler bulmak için birkaç şey yapabilirsiniz.

Güncellemeleri kontrol etmek için ekranınızın sağ alt köşesindeki durum çubuğunda bulunan İletişim Merkezi simgesini kullanın. Canlı bir İnternet bağlantınız varsa, bu özelliği güncellemeleri size günlük, haftalık veya aylık olarak bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu özellik ara sıra kilitlendiği ve Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak manuel olarak kapatmamı gerektirdiği için İsteğe Bağlı bildirim olarak ayarladım. Simgeye çift tıklayarak periyodik olarak manuel kontrol yapıyorum.

İnternette bulabileceğiniz Cadalyst’i okuyarak birçok AutoCAD hatası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Özellikle ACAD.CUI (AutoCAD 2006 ve 2007), ACADDOC.LSP ve ACAD.MNS (AutoCAD 2006’dan önce) olmak üzere önemli özelleştirme dosyalarının yedek kopyalarını AutoCADProgram Dosyaları klasöründe olmayan bir klasörde saklayın. Menüleriniz beklenmedik bir şekilde değişirse, uygun dosyaları değiştirebilirsiniz. .

Dizinler

Dizin, alt dizin ve klasör terimleri burada, sürücü harfi olmayan herhangi bir adlandırılmış dijital konuma atıfta bulunmak için birbirinin yerine kullanılır. DOS’ta bu konumlara genellikle dizinler denir; başka bir dizinde bulunan dizinlere alt dizinler denir. Windows’ta bunlara klasör denir. 

Yetkili CAD çalışması, işletim sisteminizin temellerini anlamanızı gerektirir. Bu temellerin en önemlileri arasında alt dizinler ve yol ifadeleri bulunur. Sürücü harflerini eşleme, bir yolun ne olduğunu anlama ve bazen eski ve yeni dosya ve klasörleri adlandırma kuralları arasındaki çelişkiden kaynaklanan kafa karıştırıcı dosya adlarını anlama konusunda birkaç ipucum var.

Bilgisayarlarda kullanılan dosyaların bir adı ve konumu olmalıdır. Bir dosyayı kaydettiğinizde, hem dosya adını hem de konumunu tanımlamanız gerekir. Bir dosyanın konumuna bazen yol denir. Yol, alfabenin herhangi bir harfi olabilen bir sürücü harfiyle başlar. Genellikle A: ve B: sürücüleri disket sürücülerdir ve C: sürücüsü ilk sabit sürücüdür. Fiziksel sabit sürücüleri iki veya daha fazla sürücüye (D:\, E:\ vb.) bölmek mümkündür.

Ayrıca bir bilgisayarda birden fazla fiziksel sabit sürücünüz olabilir. Fiziksel sabit sürücülere ek olarak, şüphesiz bir veya daha fazla CD veya DVD sürücünüz vardır ve USB bağlantı noktaları aracılığıyla bağlı birden fazla başparmak veya flash sürücünüz veya hatta dijital kameranız olabilir. Hepsinin kendilerine atanmış sürücü harfleri vardır.

İşleri daha da karmaşık hale getirmek için, bir ağa bağlıysanız, bazıları birden fazla sürücüye bölünebilen ek fiziksel sürücülere erişiminiz olur. Daha da kötüsü, ağ dizinleri, sürücüler değil, dizinler olmalarına rağmen genellikle sürücü harfleriyle eşlenir.

Ve işleri biraz daha karmaşık hale getirmek için yerel bir iş istasyonundaki herhangi bir klasöre bir sürücü harfi atanabilir. Özellikle ağ ortamında karşılaşabileceğiniz tüm sürücü harflerine kapılmayın: Sürücü harfi yalnızca bir yolun başlangıcıdır.

Windows’ta Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp Ağ Sürücüsünü Eşle’yi seçerek sürücü harflerini bir ağ klasörüne kolayca eşleyebilirsiniz, ancak bir sürücü harfini yerel bilgisayardaki bir klasöre eşlemek o kadar kolay değildir.

Bunu yapmak için, İşletim Sistemi komut isteminde veya bir toplu iş dosyasında DOS alt işlevini kullanın. Sözdizimi:subst S: c:\sybex\ASTEUSK\ch01.Şimdi, doğrudan belirtilene gitmek için S: sürücü harfini kullanabilirsiniz. 

Bilgisayarınızı birden çok çekmeceli bir dosya dolabı olarak düşünün: bir A:\ sürücü çekmecesi, bir C:\ sürücü çekmecesi, bir D:\ sürücü kapısı, bir E:\ sürücü çekmecesi ve bir X:\ sürücü çekmecesi. Dosyaları saklamak için beş yere sahip olmak güzel, ancak bir dosya dolabındaki bir çekmeceye asla bir yığın kağıt atmazsınız.

Bir dosya dolabında olduğu gibi, işinizi organize etmek için, her sürücü içinde ayrı klasörlere ve bu klasörler içinde ayrı klasörlere ihtiyacınız vardır ve genellikle klasörler içindeki klasörler içinde klasörlere ihtiyacınız vardır. Bu, Windows’ta kullandığınız ağaçtır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir