Sembolleri Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sembolleri Oluşturma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

12 Ekim 2022 Autocad ok yapma Autocad sembol kütüphanesi Autocad semboller dwg Autocad semboller nerede 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Mevcut Bloklarla Başlayın

Her zaman blok oluşturduğunuz şekilde, bir blok eklendiğinde görüntülenmesini istediğiniz objeleri oluşturun: Sadece bir şeyler çizin. Bir bloğunuz varsa, onu yerleştirin. Değilse, Blok Tanımını Düzenle iletişim kutusunu açın ve çizime başlayın. Yardım sistemi, yeni dinamik blok özelliklerine iyi bir genel bakış içerir ve ayrıca çevrimiçi olarak çok iyi bazı makaleler bulabilirsiniz.

DÖNÜŞ AÇMA

AutoCAD’in diğer sürümleri gibi, AutoCAD 2007 de AutoCAD 2007 çizimini önceki bir formatta kaydetmeniz gereken durumlar için gidiş-dönüş yöntemini kullanır. AutoCAD 2007’de yeni olan öğeler onu olduğu gibi geri getirir. Ancak, yeni dinamik bloklarda bir kırışık var.

İki ismi var: onlara verdiğiniz isim ve isimsiz bir isim. Verilen ad, orijinal blok tanımına atıfta bulunur. Anonim adın önüne bir yıldız (*) gelir ve eklendiğinde bloğun her bir varyasyonuna rastgele atanır.

AutoCAD 2006 öncesi bir sürümde dinamik blok içeren bir çizim açıldığında, bloğun gerçek adı Ekle veya Blok iletişim kutusunda listelenmez. Ad, Özellikler bölmesinde veya LIST komutunu kullandığınızda verilmiş olmasına rağmen, ekleyemezsiniz. Önceki bir sürümde bir dinamik bloğun yeni bir referansı haline gelir.

Ancak bir dinamik blok referansı kopyalanabilir, ölçeklenebilir veya patlatılabilir. REFEDIT anonim bir blokta çalışmaz. Boyutlar ve tarama desenleri de anonim bloklardır ve ile başlayan adları vardır.

Sembol Kitaplıkları

Sembol kitaplıkları oluşturmak ve yönetmek için bir dizi strateji vardır. Uzak geçmişte, semboller genellikle bir tablet menüsüne eklenir ve bir disk ile doğrudan tabletten alınırdı. Ara sıra hala tablet kullanan biriyle karşılaşıyorum, ancak sık sık değil.

Çok uzak olmayan geçmişte (CUI öncesi), blok slaytlarını içeren bir görüntü menüsü genellikle oluşturulur ve ekranda açılır menünün bir parçası olarak kullanılırdı. Böyle bir görüntü menüsü oluşturmak, ACAD.mns dosyasının özelleştirilmesini gerektiriyordu. AutoCAD’in DesignCenter’ı çok daha iyi bir alternatif sunuyor. Kaydedilmişse mevcut çizim de dahil olmak üzere herhangi bir çizimden blokları görüntülemek ve eklemek için kullanın.

Doğru ve kullanımı kolay bloklar içeren eksiksiz sembol kitaplıklarına sahip olmak önemlidir. Bu bölümde, sembol kitaplıklarınızı oluşturmak ve yönetmek için farklı stratejileri tartışacağım. Bunlardan hangisini kullanacağınız size kalmış.

Sembolleri Oluşturma

Blok sembolleri çoğu zaman gerçek boyutta oluşturulmalıdır. Başka bir deyişle, bir çamaşır makinesini temsil eden bir blok, belirli bir çamaşır makinesinin boyutunda çizilmelidir. Direnç sembolü veya dubleks priz sembolü gibi şematik bir blok da tam boyutlu olarak çizilmelidir, ancak bu biraz farklı bir anlama gelir.

Gerçek boyutları farklı olan nesneleri temsil etmek için aynı sembol kullanıldığından, şemayı çizildiğinde ölçmesini istediğiniz boyutta çizin. Örneğin, çizildiğinde bir dubleks alıcı sembolünün .25 ̋ olmasını istiyorsanız, .25 ̋ olan nesneleri kullanarak bloğu tanımlayın. Bir kat planında bloğa referans verdiğinizde, onu kullanılan çizim ölçeğinin tersiyle ölçeklendirin. Çizildiğinde doğru boyutta olacaktır.

Başkası tarafından yaratılan sembolleri kullanmak cezbedicidir. Sizin için çalışıyorlarsa, tamam, ancak bir üreticinin sitesinden olmadıkça ve belirli bir modeli temsil etmedikçe, genellikle kendi sembollerinizi yapmaktan daha iyi olduğunuzu düşünüyorum.

O zaman bile, üreticinin sembolleri genellikle doğru bir şekilde çizilmesi için çok fazla ayrıntıya sahiptir. İnsanların DesignCenter’dan genel bir soba sembolü aldıklarını, ancak daha sonra boyutun kullanılanla gerçekten eşleşmediğini keşfettiklerini gördüm.

Bazen birim boyutlandırma olarak bilinen şeyi kullanmak mantıklıdır, ancak birçok kullanıcı bunu abartır. Birim boyutlandırma, 1 birim × 1 birim ölçmek için her bloğu tanımlamayı içerir. Eklendiğinde, blok X, Y ve Z eksenlerinde gerçek boyutuna ölçeklenir. Teorik olarak, bu, örneğin birçok farklı boyuttaki buzdolabı için tek bir blok tanımı kullanmanıza izin verir.


Autocad semboller nerede
AutoCAD semboller
Autocad ok yapma
Autocad semboller dwg
Autocad ok işareti kısayol
Autocad sembol kütüphanesi
Autocad kuzey işareti ekleme
AutoCAD sembol kısayolları


Bazı semboller birim boyutlandırmaya uygundur, örneğin basit bir kapı sembolü, ancak çoğu değil, çünkü sembol içindeki öğeler, farklı eksenler için ölçekler farklı olduğunda bozulur. İşte AutoCAD’in SNAP ve GRID komutları için sahip olduğum birkaç kullanımdan biri.

Bir çırpıda kullandığımda, her zaman iki katı büyüklükte bir ızgara ayarlarım. Gözlerde çok daha kolay. Şematik semboller için, her sembolü çizmek için 0,1 gibi mantıksal bir ek artış ayarladım ve ekleme noktalarının bir çıtçıt üzerine geldiğinden emin oldum.

Mantıksal snap artışını kullanarak bir şematik diyagram için tüm sembolleri çizdikten sonra, sembolleri kullanan bir şematik diyagram çizdiğimde aynı snap artışını ayarlarım. Onları bir ızgaraya bağlıyorum ve onları, biraz Lego yapı taşlarını kullanmak gibi, tam olarak istediğim yerde biten çizgilerle birleştiriyorum.

Standart blokları tanımladıktan sonra, bunlara referansları açıklandığı gibi bir araç paletine yerleştirin. Bir ızgaraya blok referansları ekleyerek ve her ekleme noktasına bir nokta (DONUT) ekleyerek bir referans çizimi oluşturmak isteyebilirsiniz. Bloğun adını ekleyin ve çizimi yazdırın.

Artık bir CAD standartları bağlayıcısında referans olarak kullanılabilir. Bir ekleme noktasını nokta ile işaretlemek faydalı olsa da, noktayı blok tanımının bir parçası yapmayın. Amerikan Makine Mühendisleri Derneği (ASME) sembol kitaplığının kısmi bir örneğini gösterir.

Sembol Kitaplıklarını Yönetme Stratejileri

Sembol kitaplıklarını yönetmek için üç farklı stratejiyle karşılaştım. Bunlardan herhangi biri etkin bir şekilde kullanılabilir ve bazı kullanıcılar, özellikle birkaç farklı müşteri veya yüklenici ile çalışıyorlarsa ve onlar tarafından sağlanan sembolleri kullanıyorlarsa, bunları birleştirecektir.

  • Her sembol için bir çizim dosyası oluşturun.
  • Kullanılan her şablon dosyasına tüm sembolleri dahil edin.
  • İlgili blokları ayrı kitaplık çizimlerinde gruplayın.

Kısmen ilgili sembollerin bir araç paletine ne kadar kolay yerleştirilebileceğinden dolayı son seçeneği tercih ediyorum, ancak sizin için en anlamlı olan sistemi kullanmalısınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir