Sayısal Değerler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sayısal Değerler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Ocak 2023 AutoCAD ölçü birimi AutoCAD virgülden sonra basamak sayısı ayarlamak 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Sayısal Değerler

Boşluklarla ayrılmış dört bilgi seti içerir:

◆ İlk bileşen başlangıçtaki 0’dır. Bu değer, çizginin oryantasyonu tarafından belirlendiği şekliyle çizgi grubunun açısını gösterir. Bu durumda, soldan sağa uzanan yatay bir çizgi için 0’dır.
◆ Bir sonraki bileşen, çizgi grubunun orijini olan 0,0’dır. Bu, çizginin çizim orijininde başladığı anlamına gelmez. Modelin oluşturulmasında yer alan diğer çizgi gruplarının konumunu belirlemeniz için size bir referans noktası verir.

İPUCU : Çeşitli yönler için sayısal değerleri unuttuysanız, AutoCAD’in açı belirleme sistemini açıklayan bölümüne bakın.

◆ Sonraki bileşen 0,.125’tir. Bu, şekilde gösterildiği gibi çizgiyi düzenlemek için mesafeyi ve yönü belirler. Bu değer, dikdörtgen bir dizi için X ve Y mesafelerini gösteren bağıl bir koordinat gibidir. Çizim koordinatlarına değil, çizginin yönüne göre bir koordinat sistemine dayalıdır.

0° açıyla yönlendirilmiş bir çizgi için, 0,.125 kodu tam olarak dikey bir yönü belirtir. 45° açıyla yönlendirilmiş bir çizgi için 0,.125 kodu 135°’lik bir yönü temsil eder. Bu örnekte, çoğaltma, çizgi grubuna göre 90°’de gerçekleşir, çünkü X değeri 0’dır. Şekil 26.18 bu noktayı göstermektedir.

◆ Son bileşen, çizgi deseninin açıklamasıdır. Bu değer, bir çizgi tipi oluşturduğunuzda verilen değere eşdeğerdir. Pozitif değerler çizgi parçalarıdır ve negatif değerler boş bölümlerdir. Çizgi grubu tanımının bu kısmı, tam olarak bir önceki bölümde incelediğiniz çizgi tipi tanımlarında olduğu gibi çalışır.

Tarama modellerini tanımlamaya yönelik bu sistem biraz sınırlayıcı görünebilir, ancak onunla çok şey yapabilirsiniz. Autodesk 69 kalıp bulmayı başardı ve bu sadece yüzeyi çiziyordu.

İPUCU : Tarama modellerinize kalın çizgiler eklemek istiyorsanız, birden fazla çizgi tipi tanımıyla çizgi genişlikleri oluşturmanız gerekir.

Çizimlerinizi Yönetme ve Paylaşma

İster evinizde çalışan tek kişilik bir operasyon olun, ister büyük bir şirketteki birkaç yüz AutoCAD kullanıcısından biri olun, dosya paylaşımı ve dosya bakımı, zamanınızın çoğunun odak noktası olabilir.

Birbirine bağlı dünyamızda, yollarımızdan geçen mesajların ve dosyaların hacmi sürekli artıyor gibi görünüyor. Ek olarak, İnternet, dosya yönetimi görevlerine karmaşıklık ekleyerek daha mobil olmamızı sağladı.

Bu bölümde, dosyalarınızı ve başkalarıyla paylaştığınız dosyaları yönetmenize yardımcı olmak için AutoCAD’in sunduğu araçlardan bazılarını öğreneceksiniz. AutoCAD’i bir çalışma grubu ortamında kullanırken ortaya çıkan bazı genel sorunları da inceleyeceksiniz. Bu tartışmada, kendi çalışma ortamınızda AutoCAD kullanırken karşılaştığınız sorunlarla ilgili yardım bulabilirsiniz.

Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ Çizimleri İnternet Üzerinden Paylaşma
◆ Çizimlerinizi e-Yayınlama
◆ Çizimlerinizi DesignCenter ve Araç Paletleri ile Yönetme
◆ Ofis Standartlarının Oluşturulması
◆ Çoklu Katman Ayarlarını Dönüştürme


AutoCAD Kısayolları PDF
AutoCAD ölçü birimi değiştirme
AutoCAD Komutları
AutoCAD ölçü Ayarları cm
AutoCAD Komutları resimli
AutoCAD virgülden sonra basamak sayısı ayarlama
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD Ölçü Ayarları komutu


Çizimleri İnternet Üzerinden Paylaşma

İnternet günlük çalışma hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. İnternet, AutoCAD kullanıcılarına çizimleri ve diğer belgeleri çevrimiçi yayınlama yeteneği sayesinde bazı gerçek, pratik faydalar sağlar. AutoCAD, başkalarının görüntüleyebileceği ve indirebileceği çizimleri İnternet’e göndermenizi sağlayan araçlar sağlar.

Özellikle mimarlık, mühendislik ve inşaat (AEC) endüstrisinde bu, müteahhitler, mühendisler, maliyet tahmincileri ve mimari projelerin tasarımı, ihalesi ve inşasında yer alan diğer kişiler tarafından ihtiyaç duyulan belgelere daha kolay erişim anlamına gelebilir.

Ürün tedarikçileri, ürünlerinin sembol kitaplıklarını ve hatta 3B katı modellerini yayınlayabilir. Bu bölümde, AutoCAD’in İnternet üzerinden (ve herhangi bir yerel veya geniş alan ağında) çizimleri yayınlamak ve bunlara erişmek için sağladığı araçları öğreneceksiniz. İnternetin en yaygın kullanımlarından birine bakarak başlayacaksınız: dosya aktarımı.

eTransmit ile Proje Dosyalarını Paylaşma

İnternetin belki de en yaygın kullanımı dosya göndermek ve almaktır. İster tek kişilik bir ofis olun, ister 50 kişilik bir firmanın üyesi olun, sonunda işinizi binanızın dışındaki diğer kişilerle paylaşmak zorunda kalacaksınız.

eTransmit, AutoCAD’de bir özellik olarak var olmadan önce, çizimlerinizi görüntülemek veya üzerinde çalışmak için gereken tüm yardımcı dosyaları dahil ettiğinizden emin olmak için gönderdiğiniz şeyi dikkatlice incelemeniz gerekiyordu. Xref, yazı tipi ve özel çizgi tipi dosyalarının hepsinin, bir projedeki danışmanlara veya ortaklara gönderdiğiniz çizimlere dikkatlice eklenmesi gerekiyordu ve çoğu zaman bir şeyler atlanıyordu.

eTransmit’i kullanarak, tüm proje çizimlerinizi hızlı bir şekilde tek bir arşiv dosyasında toplayabilir veya dosyaları daha sonra işlemek üzere ayrı bir klasörde saklayabilirsiniz. Bu dosya koleksiyonu, bir aktarım olarak bir rapor dosyasına dahildir. eTransmit’in nasıl çalıştığını görmek için aşağıdakileri deneyin:

1. AutoCAD’de birine göndermek istediğiniz bir dosyayı açın; ardından, İletim Oluştur iletişim kutusunu açmak için Dosya eTransmit’i seçin. İletişim kutusunda, bir ağaç yapısı iletime dahil edilen dosyaları listeler.

İletime listede gösterilenden daha fazla dosya eklemeniz gerekirse, bir dosya iletişim kutusu açmak için Dosya Ekle düğmesine tıklayabilirsiniz. Dosyaları kaldırmak için listelenen öğeyi genişletin ve hariç tutmak istediğiniz dosyanın yanında görünen onay işaretini kaldırın. Dosyaları basit bir liste olarak görüntülemek için Dosya Tablosu sekmesini de kullanabilirsiniz.

UYARI : Dosya eTransmit’i seçmeden önce dosyayı düzenlediyseniz, devam etmeden önce çizimi kaydetmeniz gerektiğini söyleyen bir mesaj görürsünüz.

2. Bu İletim Paketine Dahil Edilecek Notları Girin giriş kutusuna tıklayın ve bir açıklama veya başka bir not girin.
3. Bir İletim Kurulumu Seçin grubunda, İletim Kurulumları iletişim kutusunu açmak için İletim Kurulumları düğmesine tıklayın. Buradan, yeni bir iletim oluşturabilir veya mevcut olanı yeniden adlandırabilir veya değiştirebilirsiniz.
4. Aktarım Kurulumunu Değiştir iletişim kutusunu açmak için Değiştir düğmesine tıklayın.
5. İletim Paketi Türü açılır listesinde, dosya koleksiyonunuzun biçimini seçin. Bir Zip veya kendi kendine açılan yürütülebilir arşiv oluşturabilir veya dosyaları bir klasöre kaydedebilirsiniz. Zip veya çalıştırılabilir seçeneğini belirlerseniz, iletişim kutusunun alt kısmındaki Parola Sor onay kutusunu seçerek de bir parola ekleyebilirsiniz.

Aktarım dosyasını alan kişi daha sonra dosyaları çıkarmak için bir şifre girmelidir. Klasör seçeneğini seçerseniz, Gözat düğmesini kullanarak AutoCAD’e dosyaları nereye yerleştireceğini söyleyebilirsiniz. Bu alıştırma için İletim Paketi Türü listesinden Klasör seçeneğini seçin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir