Çizim Dosyalarını Koruma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizim Dosyalarını Koruma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Ocak 2023 AutoCAD çizim koruma AutoCAD koruma kaldırma 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

İletim Kurulumları

İletim Kurulumları iletişim kutusunda ek aktarım kurulum seçenekleri oluşturma seçeneğiniz olduğunu muhtemelen fark etmişsinizdir. Bu şekilde, her seferinde farklı bir durum ortaya çıktığında ayarlamak zorunda kalmayacağınız birden fazla iletim seçeneğiniz olabilir.

Örneğin, bir Zip dosyası oluşturmak için Standart kuruluma ve dosyaları bir klasöre kopyalamak için yapılandırılmış başka bir kuruluma sahip olabilirsiniz. Parola ile üçüncü bir kurulum oluşturulabilir.

İletim kurulumunu yapılandırmak için çeşitli seçenekler mevcuttur.

Bu seçeneklerin bir özetini verir:

eTransmit, aynı proje üzerinde çalışan diğer kişilere gönderilmek üzere bir dizi dosyayı paketlemenin hızlı bir yolunu sunar. Ancak dosyalarınızın daha geniş bir dağıtımını sunmanız gerekebilir. Çizim veritabanınızı sitenizi ziyaret edebilecek herhangi birine ifşa etmeden başkalarının bir web sitesinden çizimlerinizi görüntülemesine ve çizmesine izin vermek isteyebilirsiniz.

Bu, ilgilendiğiniz bir şeye benziyorsa, programın sahibi olsun ya da olmasın herkesin AutoCAD dosyalarını görüntülemesine izin veren AutoCAD DWF dosya formatı hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında yer alan “Çizimlerinizi ePublishing” bölümünde DWF dosya formatı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

AutoCAD Çizim Dosyalarını Koruma

AutoCAD çizimleri, bir nesneyi veya binayı üretmek için kullanılan yöntemleri ve malzemeleri belirttiğinden, çizimler genellikle yasal belgeler gibi ele alınır. Bir AutoCAD çizimi yayınlandıktan sonra genellikle bir tasarımın yasal kaydı olarak arşivlenir ve korunur. Bu nedenle, birçok AutoCAD kullanıcısı, üçüncü şahıslara gönderilen çizimlerde olası tahrifatlardan endişe duymaktadır. Bir çizimde yapılan küçük, yetkisiz değişikliklerin bile tasarımın bütünlüğü üzerinde büyük etkileri olabilir.

AutoCAD 2008, dosya kurcalamayı en aza indirmeye yardımcı olabilecek araçlar sunar. eTransmit özelliği, aktarım dosyalarına yetkisiz müdahale olasılığını azaltmak için bir parola koruma seçeneği sunar. AutoCAD ayrıca tek tek dosyalar için parola koruması ve dosya kurcalanması durumunda hem çizimin yazarını hem de alıcıyı korumaya yardımcı olan bir dijital imza özelliği sunar.

Dosyalara Parola Koruması Ekleme

Temel dosya koruma türü, tek tek dosyaların parola korumasıdır. AutoCAD, Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusu ve Seçenekler iletişim kutusu aracılığıyla parola koruması sunar.

Kaydettiğinizde bir çizime parola eklemek için aşağıdakileri yapın:

1. Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusunu açmak için Dosyayı Farklı Kaydet’i seçin.
2. İletişim kutusunun sağ üst köşesindeki menüden Araçlar Güvenlik Seçenekleri’ni seçin.
3. Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunda, giriş kutusuna bir parola veya tümcecik girin.
4. Tamam’a tıklayın. Parolayı yeniden girmeniz istenir.
5. Parolayı tekrar girin ve Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusuna dönmek için Tamam’a tıklayın.
6. Dosyanızın adını ve konumunu girin ve ardından Kaydet’e tıklayın.


AutoCAD çizimi kilitleme
AutoCAD çizim Kilidi açma
AutoCAD çizim koruma
AutoCAD de çizim gözükmüyor
AutoCAD koruma kaldırma
AutoCAD blok kilitleme
AutoCAD çizimi seçemiyorum
AutoCAD line kilitleme


Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusuna ek olarak, Seçenekler iletişim kutusundan parola koruması da ekleyebilirsiniz:

1.Seçenekler iletişim kutusunu açmak için Araçlar Seçenekleri’ni seçin ve ardından Aç ve Kaydet sekmesine tıklayın.
2. Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunu açmak için Dosya Güvenliği Önlemleri grubundaki Güvenlik Seçenekleri düğmesine tıklayın.
3. Parolanızı girin, gereken diğer seçenekleri seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.

Üçüncü bir seçenek olarak, doğrudan Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusuna gitmek için Komut isteminde Securityoptions↵ yazabilirsiniz. Parola ekledikten sonra, dosyayı açmaya çalışan herkesten dosyanın açılabilmesi için parolayı girmesi istenecektir. Bu, dosyayı Xref veya dosya ekleme olarak kullanma girişimlerini içerir.

İPUCU : Parola korumalı bir dosyayı açıp parolayı verdikten sonra, o AutoCAD oturumu sırasında parolayı yeniden girmek zorunda kalmadan dosyayı tekrar tekrar açıp kapatabilirsiniz. AutoCAD’i kapatıp yeniden açarsanız, parola korumalı dosyayı bir sonraki açışınızda AutoCAD sizden bir parola isteyecektir.

Dijital İmza Kullanma

Parola korumasına ek olarak, dosyaların kimliğini doğrulamak için dijital imza kullanabilirsiniz. Dijital imza, birinin bir dosyayı kurcalamasını engelleyemez, ancak bir dosyanın kaydedildikten sonra değiştirilip değiştirilmediğini doğrulamak için bir yol sunar.

Bu, dosyanızın gayri resmi olarak değiştirilmesi durumunda sizi korur. Ayrıca, dosyanın orijinalliğini doğrulayarak ve bilgisayarınızdan çıktığı andan itibaren değiştirilmediğini doğrulayarak dosyanızın alıcısını korur.

Dijital imza özelliğini ilk kez kullanmaya çalıştığınızda, dijital kimliğe ihtiyacınız olduğunu söyleyen bir mesaj görürsünüz.

Mesajda açıklandığı gibi, dijital imza özelliğini kullanmak için bir dijital kimlik gereklidir. AutoCAD, İnternet güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan VeriSign gibi herhangi bir sertifika yetkilisi tarafından verilen bir dijital kimlik kullanır.

VeriSign Kimliği ücrete dayalıdır ve fiyatları bir yıllık temel kayıt için yaklaşık 15 ABD Doları ile profesyonel düzeyde bir kimlik için yaklaşık 700 ABD Doları arasında değişmektedir. 60 günlük ücretsiz deneme sürümü de sunulmaktadır.

Aşağıdaki adımlar dijital kimliğin nasıl alınacağını gösterir:

1. İnternete bağlanın. İşlem sırasında VeriSign web sitesinde oturum açacaksınız.
2.Windows Görev Çubuğundan Programları Başlat Autodesk AutoCAD2008 Dijital İmzaları Ekleyin öğesini seçin. Veya AutoCAD’den Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunu açın ve Dijital İmza sekmesine tıklayın. Geçerli Dijital Kimlik Mevcut Değil uyarı iletişim kutusu görünür.
3. Dijital Kimlik Al düğmesini tıklayın. Web tarayıcınız VeriSign sayfasında açılır.
4. İstediğiniz güvenlik hizmetlerini seçin ve kalan talimatları izleyin.

Bir dijital kimlik edindikten sonra imza, bilgisayarınızdaki Kayıt Defterinde bulunur. Ardından, Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunun Dijital İmza sekmesini kullanarak AutoCAD’den dijital kimliğe erişebilirsiniz.

İşte adımlar:

1. Dijital imzayı eklemek istediğiniz çizimi açın ve ardından Komut isteminde Securityoptions↵ girerek Güvenlik Seçenekleri iletişim kutusunu açın.
2. Dijital İmza sekmesine tıklayın.
3. Çizimi Kaydettikten Sonra Dijital İmza Ekle seçeneğini seçin. İmza Bilgileri seçenekleri kullanılabilir hale gelir. Bir tarih damgası ve kısa bir açıklama ekleyebilirsiniz.
4. İletişim kutusundan çıkmak için Tamam’a tıklayın.

Dosyayı bir sonraki kaydettiğinizde, dijital kimlik kurulumu sırasında seçtiğiniz güvenlik düzeyine bağlı olarak parola girmeniz istenebilir. Parolayı girdikten sonra dosya kaydedilir. Dosyanın bir sonraki açılışında, çizimin kurcalanmadığını doğrulayan Dijital İmza İçeriği iletişim kutusunu göreceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir