Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

18 Ekim 2022 Autocad indir Öğrenci Autocad Öğrenci Autodesk Öğrenci 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Sayfa Setleri

Sayfa setleri, çeşitli kaydedilmiş çizimlerden alınan düzenlerden oluşabilir. Bir sayfa seti oluşturulduktan sonra, bunu Sheet Set Manager paleti ile yönetebilirsiniz. Bunu, bir dizin ve içindekiler tablosuyla birlikte tüm sayfa setinden oluşan bir DWF dosyası oluşturmak için PUBLISH komutunun temeli olarak da kullanabilirsiniz. Bu, bir müşteriye iletilmek üzere çizim gruplarının çizilmesine yardımcı olabilir.

Sayfa kümelerini projeler olarak düzenleyebilir ve onlara takip numaraları, proje adları, aşama tamamlama verileri, çapraz sayfa çağrıları ve ek özel özellikler verebilirsiniz. Diğer dosya yönetimi araçlarında olduğu gibi, pafta setinin parçası olarak paftaları belirledikten sonra, projelerdeki çizim adlarını veya konumlarını değiştirmemeye dikkat edin.

Çarşaf takımları, muhtemelen çok fazla seçeneğe sahip oldukları için beklediğim kadar çabuk yakalanmadı. Gözdağı vermeyin. Çok sayıda yeni komuta ve bu özellikle ilişkili potansiyel karmaşıklığa rağmen, Yeni Sayfa Seti Sihirbazı, sayfa setlerinin kullanımını kolaylaştırır.

AutoCAD bazı örnek sayfa setleri içerir, ancak bunları başlangıç ​​noktası olarak yararlı bulacağınızı düşünmüyorum. Bunun yerine, bir çalışma sayfası seti oluşturduğunuzda Mevcut Teknik Resimler’i seçin. Küme eklenecek düzenleri seçebileceğiniz paneli görüntülemek için Sayfa Kümesi Sihirbazı’ndaki Gözat düğmesini kullanın. Önce çizimleri kaydetmelisiniz.

Çarşaf Setleri o kadar zor değil, o yüzden atlayın ve onları kullanmayı deneyin. Başlamanın ne kadar kolay olduğunu gördüğünüzde, karmaşıklıkları hakkında çok daha kapsamlı bir tartışma yapmak isteyeceksiniz: Heidi Hewett’in AutoCAD Insider web sitesindeki kapsamlı PDF dosyasına bakın.

AutoCAD, çizdiğinizde çizgilerin görünümünü kontrol etmek için çizim stili tablolar kullanır. İki tür tablo vardır: renge bağlı ve adlandırılmış. .ctb veya .stb dosya uzantısına sahip dosyalara kaydedilirler.

KURTARMA İÇİN WBLOCK

Yeni Sayfa Seti Sihirbazı’nda görüntüleyemediğim bazı çizimlerim oldu. Çok sayıda düzenleri veya görüntü dosyaları vardı, ancak bunun dışında dosyalarda hiçbir sorun görünmüyordu. RECOVER veya AUDIT kullandığımda hiçbir hata çıkmadı. Bu size olursa, bu numarayı deneyin.

Çizimin tamamının bir kopyasını kaydetmek için WBLOCK komutunu kullanın (kaynak olarak “Tüm çizim”i seçin) ve Sayfa Seti Sihirbazının bu sürümü gösterip göstermeyeceğini görün. Bu benim için her zaman işe yaradı, ama nedenini bilmiyorum.

Bu, DENETİM veya KURTARMA komutları çizimlerde hata bulmasa bile, bozuk görünen çizim dosyalarıyla ilgili sorunları çözmek için yıllar boyunca kullandığım eski bir numaradır. Kullanılmayan blokları ve katmanları kaybederim, ancak aynı sorunun ortaya çıkmasına neden olmadan ADC kullanarak bunları getirebilirim.

Renge Bağlı Çizim Stilleri

Her bir çizim, yalnızca bir tür çizim stili tablo kullanabilir. Tarihsel nedenlerden dolayı çoğu ofis renge bağlı tablolar kullanır. Renge bağlı tablolarda, her bir standart AutoCAD indeks rengi için bir tane olmak üzere 255 kalem bulunur. True Color renkleri veya Renk Kitaplarından birini kullanıyorsanız, renk tabloları bir çizim stilini bunlara eşleyemez, bu nedenle mümkünse yalnızca stil tablolarını kullanmanızı öneririm.


Autocad Öğrenci
Autodesk Öğrenci
Autocad indir Öğrenci
Autocad ömür Boyu Lisans
Autocad satın al
AutoCAD giriş
AutoCAD fiyat
Autocad Lisans Fiyatı


İki komut, bir çizimi bir tablo türünden diğerine dönüştürür:

• CONVERTPSTYLES, stile bağlı bir çizimi renge bağlı bir çizime dönüştürür. Ayrıca renge bağlı bir çizimi stile bağlı bir çizime dönüştürür, ancak önce CONVERTCTB komutunu kullanmanız gerekir.
• CONVERTCTB, var olan renge bağlı bir tabloyu stile bağlı bir tabloya dönüştürür. Bu, CONVERTPSTYLES kullanmadan önce yapılmalıdır.

ACAD.STB ve ACAD.CTB, varsayılan olarak Nesne Rengini Kullan olarak ayarlandığından, ekrandakiyle aynı rengi çizerek rengi kontrol eder. Renkli çizilen bir stil kullanarak tek renkli bir çiziciye çizerseniz, her renk bir gri gölgesi olarak çizilir. Siyah çizgilerle çizim yapmaya zorlamak için MONOCHROME.STB veya MONOCHROME.CTB tablosunu kullanın.

Çiziminizdeki herhangi bir varlık için Pantone veya Renk Kitaplarından birini kullanırsanız, çizim stili tablosu siyah olarak çizileceğini gösterse bile her zaman o rengi çizerler. Tek renkli çizim stili tablosunu kullandığınızda yalnızca standart dizin renkleri siyah çizilir.

Düzenlemek üzere bir tablo açmak için, Plot iletişim kutusundan istediğiniz çizim stili tabloyu seçin ve pencerenin yanında görünen Düzenle düğmesini tıklayın. Daha sonra o tablonun içerdiği çizim stilini değiştirebilirsiniz. Ancak, bir CTB’yi bir STB dosyasına dönüştürdükten sonra mevcut bir çizimi renge bağımlıdan stile bağımlı hale dönüştürdüyseniz, sonuç tablosunun düzenlenmesinde önemli bir sınırlama vardır: Yeni stiller ekleyemezsiniz.

Tarza Bağlı Bir Sistem Kullanmak

Stile bağlı tablolar kullanılıyorsa, tek bir çizim için istediğiniz kadar stil tanımlayabilirsiniz. Çoğu durumda, ByLayer çizgi kalınlıklarını ve çizgi tiplerini atarsanız bir stil yeterlidir, çünkü çizgi kalınlığı bir çizim stili tarafından kontrol edilmesi en muhtemel olan özelliktir.

Tarza bağlı bir sistem kullanmak için aşağıdakileri yapın:

1. Adlandırılmış çizim stillerine dayalı bir şablon oluşturun. Bir çizime, zaten dayalı olan bir şablon kullanarak başlamanız gerekir. Halihazırda bir şablonunuz varsa, bunu CONVERTPSTYLES kullanarak stile bağlı bir çizime dönüştürebilirsiniz.
2. Bir çizime şablon olmadan başlarsanız, Seçenekler iletişim kutusunun Plot sekmesinden erişilen Plot Style Table Settings (Plot Stili Tablosu Ayarları) iletişim kutusunda Use Named Plot Styles’ı varsayılan olarak ayarlayın.
3. Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesindeki QNEW için varsayılanı stile bağlı şablonunuza değiştirin.
4. Dosya açılır menüsünde bulunan Plot Style Manager’ı kullanarak bir çizim stili tablo oluşturun (veya düzenleyin). Klasörden Add-A-Plot Style Table Wizard’ı seçin ve sihirbaz tarafından verilen talimatları izleyin. Sihirbaza Araçlar ➔ Sihirbazlar ➔ Adlandırılmış Plot Stil Tablosu Ekle’yi seçerek de erişebilirsiniz.

New York Doğal Kaynakları Koruma Hizmetlerinin web sitesinden alınan bir örnektir. Web’de arama yaparak bulduğum en kapsamlı arsa stilleri koleksiyonu. Oluşturulduğu Gibi olarak adlandırılan vurgulanmış stile sahip herhangi bir varlık veya katman, .0150 ̋ çizgi kalınlığıyla kırmızı renkte çizilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir