AutoCAD Grafikleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Grafikleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

18 Ekim 2022 AutoCAD 2022 AutoCAD indir 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Diğer Uygulamalarda AutoCAD Grafikleri

Bilgisayarlar iki tür grafik görüntü kullanır: vektör ve raster. CAD programları vektör görüntüleri üretir. Varlıklar matematiksel olarak tanımlanır ve görünümün büyütme oranı değiştikçe yeniden görüntülenebilir. Bir vektör görüntüsüne ne kadar yakınlaştırırsanız yakınlaştırın, iyi görünür. AutoCAD DWG ve DWF dosyaları, Windows Meta Dosyası (WMF) biçiminde olduğu gibi vektör tabanlıdır.

Raster görüntüler piksellere dayalıdır. Bir raster görüntüyü yakınlaştırdığınızda, pikseller giderek daha büyük olarak görüntülendiğinden, büyütme ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar kötü görünür. Bir bilgisayar monitörü görüntüleri raster formatında görüntülediğinden, vektör tabanlı grafik görüntüleri bile ekranda her zaman iyi görünmez.

Bir açıyla çizilen AutoCAD çizgilerinin merdiven efektiyle görüntülendiğini eminim fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, monitörler için kullanılan piksellerin dikdörtgen şeklinin her zaman sabit bir yönde görüntülenmesidir. Kenarları yatay ve dikeydir, bu nedenle bir açıyla çizilen çizgiler, piksellerin köşelerini görebileceğiniz için pürüzlü görünür. Bunu iki görüntüyle gösterir: üstte bir raster görüntü ve aşağıda bir vektör görüntüsü.

Diyelim ki bir kelime işlemci ile oluşturulmuş bir belgeyi göstermek, bir sunuma yüksek kaliteli bir resim eklemek ya da AutoCAD’e erişimi olmayan birine bir AutoCAD çizimi sağlamak istiyorsunuz. Başka bir deyişle, bir AutoCAD çizimini başka bir uygulama ile paylaşmak istiyorsunuz. Bunu, aradığım görüntü kalitesine bağlı olarak dört yoldan biriyle yapıyorum.

• Ekran görüntüsü
• Bir raster dosyasına çizim yapın
• WMFOUT
• Bir DWF dosyasına çizim yapın

Ekran Görüntüsü

Bu en kolay yöntemdir. Klavyenizdeki Print Screen tuşuna basarsınız ve ekranınızın bir görüntüsü Windows panosuna kaydedilir. Ctrl+V tuşlarına basarak veya sağ tıklayıp Yapıştır’ı seçerek diğer birçok Windows uygulamasına yapıştırabilirsiniz.

Bu düşük çözünürlüklü bir işlemdir, ancak tüm ekranı görüntülemek istiyorsanız harikadır. Bu kitaptaki grafiklerin çoğu bu şekilde oluşturulmuştur. Bir iletişim kutusu veya AutoCAD arayüzü dahil tüm ekranı göstermek istediğinizde en iyi şekilde çalışır, ancak AutoCAD varlıkları fazla ayrıntı göstermez.

Yalnızca etkin bir iletişim kutusunu yakalamak için Alt+Print Screen kombinasyonunu kullanın. Ne yazık ki bu, AutoCAD’in bazı araç paletleriyle çalışmaz, ancak çoğu ile çalışır ve diğer kullanıcılar için bir süreci belgelemenin harika bir yoludur.

Bir Raster Dosyası

Birkaç tarama tabanlı dosyadan birini oluşturan bir çizici ayarlayabilirsiniz. Autodesk, AutoCAD 2007’ye bir PDF çizici ekledi. Vektör tabanlı varlıkları çizmek için harika çalışıyor, ancak onu görüntü içeren çizimlerle kullanırken sorun yaşadım. Bunu kullanmak için, Sayfa Yapısı iletişim kutusunda DWG To PDF.pc3 çizicisini seçin.

Bir TIFF dosyasına ihtiyacınız varsa, AutoCAD Dosyası açılır menüsünden başlayarak aşağıdaki adımları kullanarak bir çizici tanımı ekleyebilirsiniz: Plotter Yöneticisi ➔ Plotter Ekleme Sihirbazı ➔ Bilgisayarım ➔ Raster Dosya Formatları ➔ Dosyaya Plot ➔ Bir Ad Ata ➔ Bitir.

Bu çizici kurulumuyla çizim yaptığınızda, görüntüleri kritik herhangi bir şey için kullanmak istiyorsanız mümkün olan en yüksek çözünürlüğü seçin. Listelenen en yüksek çözünürlük 1600×1280 pikseldir.

Daha yüksek bir şeye ihtiyacınız varsa, daha büyük bir özel kağıt boyutu oluşturun. Bu pikseller birimlerdir, bu nedenle sayfa boyutunuz çok büyük görünecektir. Sayfanın sol alt köşesindeki küçük 10×8 görüntü portunu bile fark etmeyebilirsiniz.

Bunun gerçek bir boyuta nasıl dönüştüğünü belirlemek için sayıları uygulamanız için gereken inç başına nokta sayısına (DPI) bölün. Örneğin sonucu 300 dpi’de yazdırmanız gerekiyorsa, 1600 × 1280 piksel olan bir görüntü yazdırıldığında 5,3 × 4,3 inç boyutunda olacaktır. Çözünürlüğü ikiye katlayarak 600 dpi’ye çıkardığınızda, yazdırılan boyutu yarıya indirirsiniz.


AutoCAD
Autocad ömür Boyu Lisans
AutoCAD indir öğrenci ücretsiz
AutoCAD 2023
Autocad Öğrenci
Autocad Lisans Fiyatı
Autodesk
Autodesk AutoCAD


WMFOUT

Bu sistemi genellikle bir AutoCAD çizimini AutoCAD’e sahip olmayan ve Autodesk’in görüntüleyicilerinden birini indirmek istemeyen biri tarafından kullanılmak üzere en yüksek kaliteli görüntüye dönüştürmek için kullanırım. WMF vektör tabanlı olduğundan, bir WMF dosyası Microsoft Word’e eklendiğinde ve çizildiğinde, orijinal AutoCAD çizimi kadar iyi görünür. Bu yöntemi kullanıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

• AutoCAD 2006’dan beri, WMFOUT komutu her zaman beyaz bir arka plan ekler. Bundan önce, arka plan, bir WMF dosyası oluşturulduğu sırada kullanılan rengi alıyordu. Siyah bir arka plan üzerinde beyaz çizgiler kullanmak, bir raporda, bir dergide veya bir kitapta basılacak bir grafik için berbat bir kombinasyon (bunu yaptığını görmeme rağmen). AutoCAD 2006’dan önceki sürümler için Seçenekler iletişim kutusunda Tekdüzen arka planını beyaz olarak değiştirin. Bu nedenle özel bir WMF profilim vardı.

• WMFOUT bir çizim işlevi değildir, bu nedenle çizim stiliniz kullanılmaz. WMFOUT’u kullanmadan önce seçeceğiniz varlıkların doğru görüntülendiğinden emin olun. Farklı çizgi kalınlıklarına sahip bir çizim kullanmak istiyorsanız, bunları ayarlayın ve Çizgi Ağırlıklı Görüntüleme’yi açın. 3B model kullanıyorsanız, WMF dosyasını gösterildiği gibi dışa aktarmadan önce HIDE komutunu kullanın.

WMF dosyasını Microsoft Word veya PowerPoint gibi başka bir Windows uygulamasında kullanmak için, o uygulamadaki açılır menüyü aşağıdaki gibi kullanın: Ekle ➔ Resim ➔ Dosyadan ➔ WMF dosyasını seçin.

İstediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Grafik eklerken Word ile çalışmak sinir bozucu olabilir. Bazen, malzeme eklediğinizde kendi başlarına uçuyorlar veya beklenmedik bir şekilde hareket ediyorlar gibi görünüyorlar. Word’de grafiklerin üst üste gelmesine izin vermezseniz, bunları kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Bir DWF Dosyasına Çizme

Bu yöntem elbette harika çalışıyor; Sayfa Yapısı iletişim kutusunda sadece DWF çiziciyi seçin. AutoCAD’e sahip olmayan biri, DWF dosyalarını okuyabilen ve çizebilen bir görüntüleyici veya başka bir yazılım olmadan DWF dosyanızı görüntüleyemez.

Çoğu insan böyle bir yazılıma sahip değildir, bu nedenle ya ücretsiz bir sürüm indirerek ya da şimdi Autodesk Design Review (önceden DWF Composer olarak bilinir) olarak bilinen ve biçimlendirme, ölçüm ve diğer özelliklere sahip bir sürüm satın alarak Autodesk’ten edinmelidirler. basit görüntüleme ve çizimin ötesine geçen işlevler.

Autodesk, bu biçimin CAD dosyalarını görüntülemek için varsayılan vektör tabanlı biçim olacağını umuyor. Henüz gerçekleşmedi, ancak Autodesk, Adobe’nin insanların PDF biçimini kullanmasını sağlama çabalarına karşı koymak için DWF’ye büyük önem veriyor.

Bu noktada, DWF açıkça daha iyi bir formattır, ancak çoğu insanın DWF dosyalarıyla çalışmak için bir yolu yoktur. Buna karşılık, çoğu insanda Adobe Reader vardır.

Bunlardan bazıları ücretsiz veya deneme sürümleri olabilir, ancak daha fazla bilgi için siteyi kontrol edin:

• Autodesk Tasarım İncelemesi
• Autodesk DWF Görüntüleyici
• DWG TrueView

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir