Sayfa Ayarlarınızı Adlandırın – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sayfa Ayarlarınızı Adlandırın – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

10 Ağustos 2022 AutoCAD 3D Komutları ve anlamları AutoCAD klasik görünüme çevirme 2022 Autocad sembolleri ve anlamları 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Sayfa Ayarlarınızı Adlandırın

Adlandırılmış sayfa kurulumları kurtarmaya! Bir sayfa düzenini adlandırarak onu yeniden kullanabilir ve böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bir sayfa düzenini aynı çizimde birden çok kez yeniden kullanabilir veya oluşturduğunuz her çizimde yeniden kullanabilirsiniz. Bunu doğru yaparsanız, bir daha sayfa düzenine sıkıcı bir şekilde veri girmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Bir sayfa düzeninin bir çizim aygıt sürücüsünü, bir kağıt boyutunu ve birçok küçük ayrıntıyı bir araya getirdiğini düşünün. Oturun ve kullandığınız tüm çizim cihazlarının ve bu cihazlardan çıkan tüm kağıt boyutlarının bir listesini yapın. Listelediğiniz kombinasyonlar, yapmanız gereken tüm adlandırılmış sayfa kurulumlarıdır.

Örneğin, iki çizim aygıtınız olduğunu varsayalım: bir HP Designjet ve bir HP LaserJet yazıcı. Firmanız Designjet’te (Arch D ve Arch E) ve LaserJet’te (Letter) yalnızca iki boyutta çıktı oluşturuyor gibi görünüyor. Yani, üç tane adlandırılmış sayfa kurulumu yapmanız gerekiyor; bunlara LittlePlot, BigPlot ve Letter diyeceğiz. İşte nasıl çalıştığı:

1. Adlandırılmış bir sayfa ayarı yapmak için, Dosya ➔ Sayfa Yapısı Yöneticisi altında da bulunabilen PAGESETUP komutunu kullanın.
2. Yeni düğmesine tıklayın ve bu ilk örnek sayfa kurulumuna LittlePlot adını verin. Tamam’ı tıklayın.
3. Sayfa Yapısı iletişim kutusuna ilgili tüm ayrıntıları girin. Bu durumda, HP Designjet çiziciyi ve Arch D boyutlu kağıdı seçin. Tüm düzenler için çizim ölçeğini 1:1 olarak ayarlayın. Hazır oradayken tek renkli çizim stili tabloyu seçin ve Sayfa Yapısı iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’ı tıklayın.
4. Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusuna döndüğünüzde, LittlePlot adlı adlandırılmış bir sayfa düzenine sahip olacaksınız. Ayrıca, varsayılan sayfa düzenini görmeye devam edersiniz; bu, yıldızlarla çevrelenmiş düzen adıdır. Ama işin bitmedi.
5. Tüm bu çalışmalardan sonra, yine de adlandırılmış sayfa kurulumunu geçerli olarak ayarlamanız gerekir. Little-Plot’u seçin ve Set Current’i tıklayın. Sayfa Yapısı Yöneticisini kapatın. Artık işin içindesiniz.

Şimdiye kadar, adlandırılmış bir sayfa düzeni oluşturmanın herhangi bir üretkenlik kazancı görmediniz. Bu hikayenin sonu olsaydı, adlandırılmış sayfa kurulumları yapmak zahmete değmezdi. Ama öyleler ve işte bu yüzden—adlandırılmış sayfa kurulumunu bir daha asla yapılandırmanız gerekmeyecek! PAGESETUP’ı kullanarak oluşturduğunuz yeni düzenlere atamanız yeterlidir. Ya da daha iyisi, bir şablona kaydedin ve ardından mevcut çizimlere aktarın.

Düzen Seçeneklerini Ayarla

Seçenekler iletişim kutusunun Görüntü sekmesindeki bir dizi düzen seçeneği gözden geçirilmeye değerdir. AutoCAD 2007’deki daha akıcı yeni arayüzü seçerek, yerleşim ve model sekmelerini gizlemeyi seviyoruz. Yerleşim Öğeleri alanındaki ilk seçenek size bu seçeneği sunuyor.

Standartlarınız belirlendikten ve adlandırılmış sayfa düzenlerini kullanmaya başladıktan sonra, yazdırılabilir alanı gösteren mizanpajlarda kesikli kenarlık görmek biraz eskir. Yazdırılabilir Alanı Görüntüle’nin işaretini kaldırın ve kesikli çizgilerden sonsuza kadar kurtulacaksınız.

AutoCAD’in yeni düzenler için Sayfa Yapısı Yöneticisini göstermesini seviyoruz. Bu, uygun adlandırılmış sayfa düzenini geçerli olarak ayarlamak için iyi bir fırsat sağlar.

AutoCAD’in her yeni düzende otomatik olarak bir görünüm penceresi oluşturmasını istemiyorsanız, son seçeneğin işaretini kaldırın. AutoCAD ne zaman otomatik olarak beğeninize göre bir görüntü alanı yaptı? Bu seçeneği kapattığınızda, görüntü alanı yapmaktan sorumlu olan tek kişi siz olacaksınız.

Bir sayfa düzeninden diğerine dönüştürmek istediğiniz birden fazla çiziminiz ve düzen sekmeniz varsa, bunları tek seferde bir düzene dönüştürmek gibi sıkıcı bir görevden korkarsınız. Ücretsiz DWG TrueConvert yazılımıdır. Yazılımın amacı, çizimleri bir yayından diğerine toplu olarak dönüştürmenizi kolaylaştırmaktır. Ek bir faydası da, bunu düzenleri bir sayfa kurulumundan diğerine toplu olarak dönüştürmek için kullanabilmenizdir. 


AutoCAD 3D Komutları ve anlamları
AutoCAD klasik görünüme çevirme 2022
Autocad sembolleri ve anlamları
AutoCAD Options ayarları
AutoCAD Komutları
AutoCAD Komutları ve sembolleri PDF
AutoCAD Komutları ve Anlamları
AutoCAD açılış Sayfası değiştirme


Düzen Şablonlarını Kaydet ve Yeniden Kullanma

LAYOUT bir komuttur. Bu, uzun süredir AutoCAD profesyonellerinin çoğu için bir haber. Düzenler yalnızca küçük kağıt boşluklarının sahipleri değildir, aynı zamanda LAYOUT, söz konusu düzenleri işlemek için kullanılan bir komuttur. Aslında, yeni bir düzen oluşturduğunuzda LAYOUT komutunu kullanırsınız, bu nedenle gerçeğin farkında olmasanız bile daha önce kullandınız.

Burada LAYOUT komutunun iki güçlü seçeneğine bakacağız: SAveas ve Template. Bu seçenekler, yerleşim düzeni dışa aktarma ve yerleşim içe aktarma olarak da bilinebilir. Hızlı geri çağırma için düzenleri ve bunlarla birlikte kağıt alanında bulunan her şeyi şablonlara kaydedebilirsiniz.

Bu, düzen, başlık bloğu, kuzey oku, grafik ölçeği ve diğer kağıt alanı donanımlarının düzen şablonlarına girdiği anlamına gelir.
LAYOUT komutunun SAveas seçeneği ile bir düzeni bir .dwt şablon dosyasına kaydedin. Ne yazık ki, bu yöntemle yalnızca bir düzen kaydedilebilir.

Çizim Dosyası Oluştur iletişim kutusu sizi hemen Belgeler ve Ayarlar altında derinlemesine yuvalanmış olan çizim şablonu dosyası konumuna götürür; bu, muhtemelen çizim şablonlarınızı saklayacağınız klasördür. Düzen şablonunuzu buraya, belki başlığında Düzen kelimesiyle kaydedin, böylece daha sonra tanımlayabilirsiniz. Örneğin, PlansLayout.dwt iyi bir yerleşim şablonu dosya adıdır.

Yeni veya mevcut başka bir çizim açın ve LAYOUT’un Şablon seçeneğini kullanarak yerleşim şablonunu içe aktarın. Buna Düzen ➔ Şablondan Düzen altındaki Ekle menüsünden de kolayca erişilebilir.

Şablon kaynağını seçin ve ardından Yerleşim Ekle iletişim kutusundan içe aktarmak istediğiniz Yerleşim adlarını seçin (birden fazla seçmek için Ctrl tuşunu basılı tutun).

Görünüm penceresinden bakmak

Düzen görünüm pencereleri, kağıt alanından model alanına açılan kapılardır. Görünüm pencereleri, üzerinde bulundukları kağıdın gerçek boyutu içinde çizilir, ancak görünüm pencereleri genellikle sayfaya sığması için büyük ölçüde küçültülmesi gereken gerçek dünya nesnelerini görüntüler. Bu bölüm size görünüm pencereleriyle çalışmak için birkaç ipucu verir.

Ölçek Listesini Düzenle

Metrik sistemi kullanıyor musunuz? Açılır listelerde görünen, asla kullanmayacağınız tüm İmparatorluk ölçeklerinden rahatsız mısınız? İmparatorluk birimi kullanıcıları, benzer şekilde bu tür listelerde görünen 10:1 gibi metrik ölçeklerden eşit derecede rahatsız olabilir. Bu konuda bir şeyler yapmanızı ve ölçek listesini uygulamanıza uyacak şekilde düzenlemenizi öneririz.

Ayrıca, 5/8 ̋=1 ́-0 ̋ ölçeğinde çizim yapma ihtiyacı doğarsa, listeye tuhaf ölçekler de ekleyebilirsiniz. Bunu eklemeniz gerekecek.
SCALELISTEDIT hile yapar. Hiç kullanma fırsatı bulamadığınız tüm ölçekleri silin. Bunu yapmak, çizim yapmanız, bir sayfa düzeni oluşturmanız veya bir görüntü portunu ölçeklendirmeniz gerektiğinde, diğer bir deyişle her zaman AutoCAD hayatınızı basitleştirecektir.

Ölçek eklemek veya düzenlemek, istenen grafik ölçeğini üretmek için kaç tane çizim birimiyle tam olarak ilişkili olduğunu bilmenizi gerektirir. Bu potansiyel beyin bükücüsünü bulmakta kendi başınasınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir