Rakamlarla Gezinme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Rakamlarla Gezinme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

16 Eylül 2022 Autocad 2023 ne zaman çıkacak AutoCAD LT Autodesk AutoCAD öğrenci 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Rakamlarla Gezinme

Sanal alanda etkin bir şekilde dolaşmak, birçok farklı navigasyon komutunun kullanılmasını gerektirir. Tüm bu komutlar arasında geçiş yapmak için zaman kazanmak için, ilgili komutların her birinden Diğer Gezinme Modları adlı kullanışlı bir kısayol alt menüsüne erişilebilir.

Daha da iyisi, bu komutlar için sayısal kısayolları bir kez ezberledikten sonra, geçmek istediğiniz komutun numarasını çok daha hızlı yazmanız ve ardından Diğer Gezinme Modları kısayol alt menüsüne erişmek için sağ tıklamanız yeterlidir. Elbette, sayıları yazmak yalnızca gezinme komutlarından herhangi birindeyken çalışır; sayılar kelimenin tam anlamıyla kendi başlarına komutlar değildir.

Perspektifte Çalışmak

Perspektif, AutoCAD’de uzun yıllardır, ilk önce garip DVIEW komutuyla ve daha sonra 3DORBIT’in bir seçeneği olarak mevcuttur. Belki de dünyayı doğal olarak perspektiften gördüğümüz için bu çok güzel bir özellik. AutoCAD’de perspektif projeksiyonu sunum için her zaman yararlı olmuştur, ancak şimdiye kadar çok az şey için yararlı olmuştur.

AutoCAD 2007 sonunda perspektif yakalamanıza izin verir. Bu çok büyük bir gelişme. Artık perspektifte normal bir şekilde çalışabilir ve bizim CAD’de yaptığımızı yapabilirsiniz: nesne yakalama ile tam olarak çizin.

Bu bir ipucu gibi gelmeyebilir, ama öyle. Artık bildiğinize göre, bu gerçeği kullanabilir ve perspektif içinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Hâlâ birkaç uyarı var: Perspektif, 2B Tel Çerçeve ekranında mevcut değildir ve Yakınlaştırma Nesnesi de perspektifte çalışmaz. Ama şikayetçi değiliz.

Görüntüleme

AutoCAD 2007, görselleştirme departmanında büyük bir değişiklik geçirdi. En etkileyici değişikliklerden bazıları görsel stiller, kameralar ve görünümlerle ilgilidir. Bu görsel iyileştirmeler, size stil sahibi bir 3D modelleme sağlayacaktır.

Kendi Görsel Tarzınızı Geliştirin

AutoCAD’in kutudan çıktığı haliyle birkaç görsel stili vardır, ancak bu yeni bulunan yetenekten gerçekten yararlanmak için uzman kullanıcılar kendi görsel stillerini geliştirmek isteyeceklerdir. Yine de, tekerleği yeniden icat etmeyelim, mevcut bir görsel stili kopyalayıp yapıştırarak başlamak en kolay yoldur. Bu örnekte, güzel bir soyut çekiciliği olan beyaz, monokrom yönlü bir görsel stil oluşturacaksınız.

1. Panodaki Görsel Stil kontrol panelinde en sağdaki düğmeyi tıklatarak Görsel Stil Yöneticisini açın. Bunu Araçlar ➔ Paletler ➔ Görsel Stiller’i seçerek de elde edebilirsiniz.
2. Kavramsal görsel stil yuvasına sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Kopyala’yı seçin.
3. Boş yuvaya sağ tıklayın ve Yapıştır’ı seçin.
4. Yeni yapıştırılan stili sağ tıklayın ve Adı ve Açıklamayı Düzenle’yi seçin. Beyaz olarak adlandırın ve Yönlü ve Tek Renkli olarak tanımlayın.
5. Etkin hale getirmek için Beyaz’a çift tıklayın. Aktif kullanıcı tanımlı görsel stil yuvasında küçük bir simge belirir.
6. Yüz Ayarları altında, aydınlatma kalitesini Yönlü ve Yüz Rengi Modu’nu Monokrom olarak değiştirin.

Bu stile kabataslak bir görünüm vermek için Taşan Kenarları açmak için Kenar Değiştiriciler başlık çubuğundaki ilk simgeye tıklayın. Son olarak, paleti aşağı kaydırın ve Hızlı Siluet Kenarlarını görünmez yapın.

Panoyu genişletin ve Görsel Stil açılır listesini açın. Yeni Beyaz stiliniz, bu menüde, atanmış ayarlarınızı gösteren beyaz bir küçük resimle birlikte görünür. Özel bir görsel stil oluşturmak için gereken tek şey bu. Biraz deney yaparak stil sahibi olursunuz!

AutoCAD ile birlikte daha az belirgin olan üç görsel stilin daha geldiğini biliyor muydunuz? Araç Paletlerinde Görsel Stiller paletine bakın. Gösterge Tablosundaki Görsel Stiller kontrol panelini genişlettikten sonra Görsel Stiller palet grubu zaten etkin olmalıdır.


Autocad hangi sürüm daha iyi
AutoCAD LT
Autodesk
AutoCAD 2023
AutoCAD 2022
AutoCAD sürümleri
Autocad 2023 ne zaman çıkacak
Autodesk AutoCAD öğrenci


Görsel Stiller palet grubu, daha iyi bir isim olmaması nedeniyle Görsel Stiller olarak adlandırılan bir palete sahiptir. X-Ray, Sketchy ve Shades of Gray görsel stillerini denemek için her bir düğmeyi tıklayın. Beyaz görsel stili, Görsel Stiller Yöneticisinden bu palete sürükleyin; bu kadar kolay. Artık Beyaz’ı, açmak istediğiniz herhangi bir çizimde kullanabilirsiniz, çünkü görsel stili palet üzerinde kalır.

Görsel stilleri kendi makinenizde yeniden kullanmak istiyorsanız bu harika. Peki ya meslektaşınız ne kadar havalı bir görsel stil yaptığınızı görür ve zenginliği paylaşmanızı isterse? Bunu yapmanın tek yolu, Visual Styles palet grubunuzu, iş arkadaşınızın daha sonra kendi makinesine aktarabileceği bir dosyaya aktarmaktır.

Araç paleti gruplarını yönetmek için ÖZELLEŞTİR komutunu kullanın. Sağdaki Görsel Stiller palet grubunu sağ tıkladığınızda Dışa Aktarma ve İçe Aktarma seçeneklerini bulacaksınız. Bunlar, dışa aktarılan Palet Grubu dosyası anlamına gelen .xpg uzantılı dosyalarla ilgilidir.

Perspektif Kazanmak için Kameraları Yerleştirin

Kameralar, yer tutuculardan daha fazlasıdır, özel bir tür etkileşimli görünümdür. Kameralarda etkileşim için bir glif veya grafik gösterimi ve kompozisyonda ince ayar yapmanıza yardımcı olan bir önizleme penceresi bulunur. Kameralarla etkileşim biçiminiz, eski ve garip DVIEW komutundan bu yana çok yol kat etti.

AutoCAD 2007’de kameralardan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. 3D Gezinti kontrol panelindeki açılır menüyü kullanarak Üst bakış açısına geçin.
2. 3D Gezinti kontrol panelinde Kamera Oluştur düğmesini tıklayın veya KAMERA komutunu kullanın.
3. Kamera glifinin yerini belirlemek için görüntü alanında bir yere tıklayın ve ardından hedefini bulmak için tekrar tıklayın. Dinamik komut isteminden Çıkış’ı seçin veya komutu sonlandırmak için Enter’a basın.
4. Kamera glifini seçin. Kamera Önizleme penceresi görünür. Kamera Önizleme penceresinde gördüğünüz görünümü oluşturmaya yardımcı olması için Kamera nesnesindeki tutamaçları kullanın.
5. Bakış açılarını yörüngeye oturtarak değiştirin ve kamera nesnesinin tutamaçlarını kullanarak kameranın konumunu, hedefini ve görüş alanını hassaslaştırmaya devam edin.
6. Sayısal doğruluk istiyorsanız, Özellikler paletinde kamera özelliklerini değiştirin. Örneğin, Kamera Z ve Hedef Z özelliklerini göz seviyesine değiştirin (bu, İngiliz birimlerinde yaklaşık 5 ́’dir).
7. Kamera Önizleme’de görüldüğü gibi kompozisyondan memnun kaldığınızda, 3D Gezinti kontrol panelindeki açılır menüden kamerayı seçerek görüntü portundaki kamera merceğinden bakın.

Çok sayıda kamera ve görüntü oluşturursanız, bunların glifleri ekranda biraz dikkat dağıtıcı olabilir. Genişletilmiş 3D Gezinme kontrol panelindeki Kameraları Görüntüle geçiş düğmesini tıklatarak kamera gliflerini gizleyin. Aksi takdirde, bunları kapatmak için CAMERADISPLAY sistem değişkenini 0’a ayarlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir