Adlandırılmış Görünümleri Yönet – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Adlandırılmış Görünümleri Yönet – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

16 Eylül 2022 Autodesk Viewer Autodesk viewer download DWG dosyası açma programı ücretsiz 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Adlandırılmış Görünümleri Yönet

Adlandırılmış görünümlere AutoCAD 2007’de yeni bir hayat verildi. Görünümler uzun yıllardır var ama sonunda kendi güçlerine kavuşuyorlar.

Eskiden görünümler, mekansal yer imlerinden başka bir şey değildi; Ekranda kolayca hatırlayabileceğiniz bir yer kaydettiler. Görünümler hala bunu yapıyor – ancak AutoCAD 2007’de, performans artırıcı maddeler üzerinde görünümler atlanıyor.

Görünümler uzayda bir yeri kaydederken aynı zamanda UCS, canlı bölüm, görsel stil ve/veya arka plan adlı bir katman anlık görüntüsünü de sizin tercihinize göre kaydedebilir.

Görünümleri Paperspace’e Kaydet

Artık görünümleri kağıt alanında kaydetmenin bir anlamı yok. Bir düzendeyken GÖRÜNÜM komutunu kullanın ve yeni bir görünüm kaydedin. Görünüm Yöneticisi iletişim kutusunda gösterilen Görünümler ağacında Yerleşim Görünümleri düğümü altında otomatik olarak kategorilere ayrılır.

Düzen görünümleri, büyük bir antet bloğunda birçok farklı görünüm penceresine sahip olduğunuzda ve her birine hızlı bir şekilde kategorilere ayrılmış erişim istediğinizde en kullanışlıdır.

Örneğin, model uzayında çalıştığınızı ve belirli bir düzen üzerinde bir şeyin dikkatinizi çekmesi gerektiğini anladığınızı varsayalım – adlandırılmış düzen görünümünü geri yükleyin ve soru sorulmadan anında kağıt alanına atlayın! TILEMODE yok, düzen sekmesi yok, yakınlaştırma yok, yalnızca saf gezinme verimliliği.

Görünümlerle Katman Anlık Görüntüleri Alın

Katmanlar ve görünümlerle ilgili bu nedir? Bu lezzetler daha önce hiç karıştırılmamıştı. Yakında takdir edeceğiniz gibi, nefis bir kombinasyon. Bir görünümü kaydettiğinizde görünen Yeni Görünüm iletişim kutusunda, görünümle birlikte bir katman anlık görüntüsünü kaydetmenize olanak tanıyan bir onay kutusu (varsayılan olarak açıktır) bulunur.

Peki, katman anlık görüntüsü nedir? Daha doğrusu, çizimdeki tüm katmanların Açık/Kapalı ve Dondur/Çözülme durumunun bir kaydıdır. Bunu, görünümler içinde çalışan bir mini Katman Durum Yöneticisi olarak düşünün.

Bunun ne anlama geldiğini biliyorsanız, katman anlık görüntüleri, VP katmanlarını dondurmaya daha dostça bir alternatiftir. Bazen görünüm alanı katmanları olarak adlandırılan bunlar, yalnızca bir düzen üzerinde kayan bir görünüm alanının model alanında olduğunuzda Katman Yöneticisinde görünen donma/çözülme kontrolleridir. Anladım?

VP katmanları, çalışırken model alanında tüm katmanları açık bırakmayı seven, ancak belirli planları ortaya çıkarmak için görünüm pencerelerinde belirli katmanları donduran insanlar tarafından uzun yıllardır kullanılmaktadır. Doğru ya da yanlış değil; bu, zaman içinde belirli ihtiyaçları karşılamaya yönelik gelişmiş yöntemlerden yalnızca biridir. Katman anlık görüntülerinin ne kadar basit olduğunu bir düşünün!

İşte tipik bir iş akışı:

1. Katman görünürlük durumlarını istediğiniz gibi ayarlayın. Bu, belirli katmanları açıp kapatmak ve muhtemelen, gördüğünüz şey istediğiniz olana kadar diğerlerini dondurup çözdürmek anlamına gelir.
2. Bu görünümü hatırlamak istediğiniz prototipik yere gidin; model uzayı veya kağıt uzayı olabilir.
3. Adlandırılmış bir görünüm oluşturun ve Katman Anlık Görüntüsünü Görünümle Kaydet seçeneğini işaretli bırakın. Uygunsa bir UCS, canlı bölüm ve/veya görsel stil seçin. Görünümü kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Bu kadar. Şimdi biraz daha çalışın: Katmanları açın ve kapatın; donma ve terk etme ile çözülür. İhtiyacınız olduğunda adlandırılmış görünümü geri yükleyin.


DWG İndir ücretsiz
Autodesk Viewer
DWG TrueView
Autodesk viewer download
Autodesk TrueView
DWG dosyası açma programı ücretsiz
DWG TrueView download
DWG TrueView 2022


Görünüm Alanı Katmanlarını Katman Anlık Görüntülerine Dönüştürme

Katman anlık görüntülerinin ne kadar şık olduğunu anladığınızda, bu yeni özelliği kullanmak için eski çizimleri dönüştürmek isteyebilirsiniz. Hala VP katmanlarını kullanan bazı çizimleriniz varsa, bunların görünüm pencerelerinin görünürlük durumunu adlandırılmış görünümlere dönüştürmek için kolay bir prosedürdür.

1. VP katmanlarını kullanan eski çizimi açın. Bir düzene gidin ve söz konusu görünüm portunu çift tıklayın. Katman Yöneticisini açın ve katman listesini sıralamak için Geçerli VP Dondur veya Yeni VP Dondur başlığına tıklayın.
2. Mevcut ve/veya yeni görünüm pencerelerinde dondurulan tüm katmanların, katman listesinde bitişik olacak şekilde sıralandığına dikkat edin. Bunları bulmak için katman listesinin sonuna kadar kaydırmanız gerekebilir. Tüm bu katmanları Shift tuşuna basarak seçin.
3. Seçili katmanları kapatmak için Açık sütununda seçili katmanların ampul simgelerinden birine tıklayın.
4. Seçimi çözmek için mevcut veya yeni VP katmanı sütunundaki kar tanesi simgesine tıklayın. Artık görüş alanından (global) katmanlara görünürlüğü aktardınız. Tamam’ı tıklayın.
5. Görünüm alanında ortalanmış olarak adlandırılmış bir görünümü kaydedin ve Katman Anlık Görüntüsünü Görünümle Kaydet’in işaretli olduğundan emin olun.

Anlık Görüntülerle Tasarım Alternatiflerini Keşfedin

Anlık görüntülerle tasarım alternatiflerini simüle edebilirsiniz. Örneğin, bir mutfak tasarımcısının müşteriye sunması veya şirket içinde düşünmesi için birkaç farklı mutfak düzeni olabilir.

Dolapların ve cihazların kopyaları yapılabilir ve Alt-A, Alt-B ve benzeri gibi alternatif katmanlara yerleştirilebilir. Ardından, alternatif nesneler tasarım amacına göre yeniden düzenlenebilir. Adlandırılmış görünümler, her seferinde bir alternatif kaydeden anlık görüntülerle kaydedilebilir.

İşte nasıl çalışabileceğine dair adımlar:

1. Seçtiğiniz nesnelerin yeni katmanlarda kopyalarını oluşturmak için muhteşem Express Tool COPYTOLAYER’ı kullanın. Yeni katmanları Alt-A, Alt-B vb. olarak adlandırın.
2. Alt-A dışındaki tüm katman alternatiflerini kapatın ve bir katman anlık görüntüsüyle bir görünüm kaydedin. Daha ilginç bir başlık olmadığı için görünümü Alternatif-A olarak adlandırın.
3. Alt-A katmanını kapatın ve Alt-B’yi açın.
4. Bir katman anlık görüntüsü ile Alternatif-B adlı başka bir görünümü kaydedin.
5. Sahip olduğunuz kadar çok alternatif katman için 3-4. adımları tekrarlayın.
6. Bir sunum veya beyin fırtınası oturumu sırasında tasarım alternatiflerini ortaya çıkarmak için istediğiniz zaman adlandırılmış görüşleri hatırlayın.

Görünümlerin Arka Planına Bakın

Ekrandaki sunumları renklendirmenin güzel bir yolu, görünümlerin arkasında bir arka plan görüntüsü göstermektir. Her adlandırılmış görünüm, bir arka plan rengi, gradyan veya görüntü görüntüleme yeteneğine sahiptir. Bunlardan, görüntüler muhtemelen en baharatlı seçimdir. Baharatlı sever misin?

1. Görünüm Yöneticisini açarak adlandırılmış bir görünümü kaydedin veya mevcut bir görünümü düzenleyin.
2. Arka Planı geçersiz kılma açılır menüsünü açın ve Görüntü’yü seçin.
3. Sabit sürücünüzde uygun bir arka plan görüntüsü dosyasına göz atın. Proje sahasının gökyüzü, şehir manzaraları, hatta gerçek fotoğrafları bile işinizi görecektir.
4. Görüntünün ofseti ve/veya ölçeğiyle oynamak istiyorsanız, Arka Plan iletişim kutusunda Görüntüyü Ayarla düğmesini tıklayın. Tamam’ı tıklayın.
5. Adlandırılmış görünümü uygulayın ve kaydedin ve ardından Panodaki 3D Navigate kontrol panelinden tekrar çağırın. Arka plan ekranda hemen görünmezse görünümü geri yüklemeniz gerekebilir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir