PRESSPULL  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

PRESSPULL  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Ağustos 2022 AutoCAD 3D Duvar yükseltme komutu AutoCAD Extrude komutu çalışmıyor AutoCAD PRESSPULL komutu çalışmıyor 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

PRESSPULL 

PRESSPULL, kavramsal modellemenin hızlı çalışmasını sağlar. İnsan cansız bir kod yürütme kodunu sevebileceği kadar seveceğiniz inanılmaz derecede çok yönlü bir komuttur. PRESSPULL, Dashboard’un 3D Make kontrol panelinde, Modelleme araç çubuğunda ve komut satırındadır, ancak bu komutu çağırmanın en hızlı yolu Ctrl+Alt tuşlarına basmaktır.

PRESSPULL’un yapabileceği en belirgin şey, katı yüzlere basmak veya çekmektir. Bu görevi, dikişleri geride bırakmadan düzgün bir şekilde yapar. Daha eski SOLIDEDIT komutu gibi çalışır, ancak PRESSPULL görsel olarak etkileşimlidir ve bu nedenle kullanımı daha sezgiseldir.

PRESSPULL’un gerçek gücü, eş düzlemli geometri ile çevrelenmiş sınırlı alanlara basmak veya çekmek istediğinizde gelir. IMPRINT’i alt nesne modelleme sırasında yaptığınız gibi kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, PRESSPULL sizin için sınırlı alanların bir izlenimini verir ve ardından yeni topolojiyi istediğiniz gibi basar veya çeker.

PRESSPULL’ın gücünü anlamaya çalışın:

1. Bir kutu oluşturun. Kutuyu bir 3B bakış açısından görmek ve bir 3B görsel stil görüntülemek için yörünge.
2. DUCS kullanarak bir yüzün yüzeyine POLYGON komutuyla bir altıgen çizin.
3. Ctrl+Alt tuşlarına basın ve düz yüze çizdiğiniz kenarların içinde (altıgenin içinde) bir noktayı tıklayın. İmleci yüzden uzaklaştırın ve yeni geometriyi dışarı doğru çekin.
4. PRESSPULL ayrıca geometriyi içe doğru bastırabilir, yeterince bastırırsanız bir çöküntü veya hatta bir delik açabilir. Bunu görmek için, DUCS kullanarak altıgen çizdiğiniz yüze bir daire çizin. Gerekirse daireyi tamamen yüzünüzde olmayacak şekilde hareket ettirin.
5. Ctrl+Alt tuşlarına basın ve daire içindeki ve yüzdeki sınırlı alanın içindeki bir noktayı tıklayın—sınırlı alanın bir nesnenin içine tamamen sığması gerekmez. İmleci kutu hacmine doğru hareket ettirin ve uzak kenarının ötesine geçtiğinizde tıklayın. Kutuda bir delik belirir. PRESSPULL, ne kadar bastığınıza bağlı olarak bir çukur veya delik açar.

Açıkçası, PRESSPULL tonlarca modelleme gücüne sahiptir. Önceki örnek, düşünce için besindir, ancak sizi ne kadar verimli bir 3D modelleyici yapacağını görmek için PRESSPULL ile pratik yapmanız gerekecek.

Sanal düzenleme masasında kalan 3D çerezleri, eğlenmeniz ve düzenlemeniz için bu bölüme süpürdük. Tutma çantası, nesne yakalama, yüzeyleri katılara kalınlaştırma, yüzey/katı dönüştürme, düzleştirme, doğruluk ve içeriğe erişim hakkında 3D ipuçlarına sahiptir. İçeri girin ve hangi lokmaların çıktığını görün.

OSNAPZ

Hayır, bu sadece harika bir yazım değil—OSNAPZ, çizim düzleminde olmayan bir nesneye yapıştığınızda ne olacağını yöneten bir sistem değişkenidir. ELEVATION çizim düzleminin yüksekliğini ayarlar; bu, mevcut UCS’nin Z yönündeki XY düzleminin yüksekliğidir.

OSNAPZ size iki seçenek sunar: Ya yakalanan noktanın Z değerini çizim düzlemiyle sınırlar ya da hiçbir şey yapmaz ve gerçek 3B yakalamanın çalışmasına izin verir. Varsayılan 0’dır, bu nedenle OSNAPZ normalde çalışmaz. OSNAPZ belirli durumlarda faydalı olabilir, bu nedenle hafıza bankanızda oturum açmak ve ihtiyaç duyulduğunda nakit olarak almak iyidir.

3B nesneleri yakalarken ancak XY düzlemine yakaladığınızdan emin olmak istediğinizde OSNAPZ’yi 1’e ayarlayın. Açık olduğunda, OSNAPZ bir tür 2B yakalamayı zorlar. Örneğin, bir 3B bina modelinde bir alanı hesaplamak için çizgiler çiziyorsanız, zemin düzleminde yakalama yaptığınızı bilmenizde fayda var.


AutoCAD PRESSPULL komutu çalışmıyor
AutoCAD Extrude komutu
AutoCAD Extrude komutu çalışmıyor
Sketchup yükseklik verme
3ds Max Extrude Komutu
AutoCAD 3D Duvar yükseltme komutu


Daha sonra duvarların üst uç noktalarına tıklayabilir, ancak aslında uç noktalarına zeminde yapışabilirsiniz. Bu şık sistem değişkenini, Seçenekler iletişim kutusunun Nesne Yakalama Seçenekleri (sol alt köşe) altındaki Taslak sekmesinde de ayarlayabilirsiniz.

Bir yüzey yapmak için çok uğraştıysanız ama sağlam bir şey istiyorsanız üzülmeyin. THICKEN, sonsuz derecede ince bir yüzeyi bir 3D Katı nesneye dönüştürebilir. Çok basit: Ne kadar kalın olduğunu ve işte anında katı olduğunu söyleyin. İşte komut satırında nasıl göründüğü.

Bu çok kolay görünse de öyledir. Bu komutun önemli olmadığını düşünerek kanmayın. THICKEN, 3D araç kutunuzdaki en havalı araçlardan biridir. Bir site modeline dönüştürdüğümüz bu yüksek araziye göz atın. KALINLA, aksi takdirde neredeyse imkansız olan katılar oluşturabilir.

Yüzeyleri ve Katıları Dönüştürme

Eski modellerinizi güncel tutmaya yardımcı olmak için bir çift dönüştürme komutu sağlanmıştır: CONVTOSURFACE ve CONVTOSOLID. Adlarından da anlaşılacağı gibi, bu komutlar geçmişten gelen kalıntıları modern yüzeylere ve katılara dönüştürür. Örneğin, 3B kalınlık verilen geniş çoklu çizgilerle yapılmış bir 3B modele rastlarsanız, çıldırmayın. CONVTO-SOLID’i kullanın ve poliller kaybolacak ve bugünün dünyasında çok daha kullanışlı olan 3B katılar size bırakılacaktır.

CONVTOSOLID, düzgün olmayan kalınlıktaki çoklu çizgiler üzerinde çalışmaz. Önce tek tek köşelerin genişliklerini ayarlamak için PEDIT kullanmanız gerekecek. Hepsini aynı genişlikte yapın ve sonra bunları katılara dönüştürebilirsiniz.

EXPLODE, nesneleri bir çentik aşağı çekmek için her zaman iyidir. Örneğin, katı bir ilkel öğeyi patlatmak size eğri alanlarda yüzeyler ve düzlemsel alanlarda bölgeler verir. Patlayan düzlemsel yüzeyler bölgeleri verir ve patlayan bölgeler daireler ve çizgiler gibi çizgi çalışmalarını verir.

Bölgelerden, yüzeylerden veya katılardan kenarları çıkarmak için XEDGES’i kullanın. XEDGES, kaynak nesnelerini silmez. Bunun yerine, üstte yeni kenarlar oluşturur. Çıkarılan kenarları görmek için kaynak nesneleri – belki de başka bir katmana koyarak ve kapatarak gizlemeniz gerekir. Örneğin, mevcut kenarlar boyunca bir süpürme yolu oluştururken, kenarların çıkarılması doktorun emrettiği şey olabilir.

ESKİ 3D MODELLERLE BAŞA ÇIKMAK

Çokgen ağlar modern yüzeylere ve katılara dönüştürülemez. AutoCAD R10’da (1988 dolaylarında) tanıtılan ağ komutları arasında RULESURF, EDGESURF, TABSURF, REVSURF ve 3DMESH; AutoCAD 2007’de hala mevcutturlar. Bu eski varlıklarla karşılaşırsanız, onları 3B yüzler halinde patlatın.

Garip bir şekilde, tarihsel olarak daha eski 3B yüzler modern yüzeylere dönüştürülebilir. Yüzeyler daha sonra kalınlaştırılabilir ve katı hale getirilebilir, böylece her şey kaybolmaz.

Bir ipucu daha: Mesh nesneleri, 3B yüzlere bölündüğünde genellikle küçük parçalara bölünür. Parçaları katı hale geldikten sonra BİRLEŞTİRİN ve eski bir modelle uğraştığınızı söyleyemeyeceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir