3D Anlık Görüntü  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

3D Anlık Görüntü  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Ağustos 2022 AutoCAD 3D komutları ve anlamlar AutoCAD Ders Notları AutoCAD komutları kısayol 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

3D Anlık Görüntü

FLATSHOT, ekrandaki tüm 3D nesnelerin anlık görüntüsünü alır ve bunları 2D çizgiden oluşan bir blok halinde düzleştirir. Bu, karmaşık üretilmiş parçaları göstermek veya bir 3B modelin eski moda 2D izometrik çizimini yapmak için mükemmel bir araçtır. Benzer bir komut olan SOLPROF, yıllardır ortalıkta dolaşıyor, ancak yalnızca bir düzen görünüm penceresindeki nesneler üzerinde çalışıyor ve FLATSHOT’tan daha karmaşık.

FLATSHOT’u kullanmadan önce, ekrandaki katıların ve bölgelerin nasıl düzleştirileceğini kontrol etmek için bakış açısını değiştirin; ne görürsen onu alırsın. FLATSHOT’u kullandığınızda, gizlenmiş çizgilerin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebileceğiniz hemen bir iletişim kutusu görürsünüz.

Gizlenmiş çizgileri başka bir renkte ve gizli bir çizgi tipiyle göstermenizi, gizli olanı açıkça görünenden ayırt etmenizi öneririz.

Oluştur’a tıkladıktan sonra, düzleştirilmiş çizgiyi içeren yeni bir blok oluşturulur. Eklediğiniz diğer bloklarda olduğu gibi, bir X ve Y ölçek faktörü ve bir yön seçmeniz istenir. Yeni blok XY düzlemine düz bir şekilde yerleştirilmiştir, bu nedenle kontrol etmek için Üst bakış açısına geçmek isteyebilirsiniz.

Eğri Nesnelerin Kontrol Ekranı

Düz kenarlı nesneler hiçbir zaman sorun olmaz, ancak AutoCAD eğrileri ekranda kusursuz bir doğrulukla temsil etmekte zorlanır; programcılar buna önemsiz bir problem diyorlar. Mükemmel 2B eğriler, genellikle bir dizi bağlantılı düz çizgi segmenti ile yaklaştırılarak basitleştirilir. 3B yüzeyler ve katılar, ayrı düzlemsel yüzeylere mozaiklenerek yaklaştırılır. Eğri nesnelerin görünümünü kontrol etmek için aşağıdaki sistem değişkenlerini bilmeniz gerekir.

Yalnızca 2D Tel Çerçeve görsel stilinde çalışır. 1 ayarı, daireleri ve yayları tamamen yumuşatır, oysa varsayılan 0 ayarı, düz çizgi bölümleri olan eğrilere yaklaşır. WHIPARC 0 olduğunda, VIEWRES, diğer tüm görsel stillerde olduğu gibi eğri yaklaşımını kontrol eder.

GÖRÜNTÜLER

Çoğu çizimde yakından yakınlaştırdığınızda 2B eğrilerde pürüz oluşturmaya yetecek kadar düşük olan 1000 varsayılan ayarına sahiptir. VIEWRES, daire yakınlaştırma yüzdesini resmi olarak kontrol eder; yani bu, 2B geometride yaklaşıklık artefaktlarını görmek için yakınlaştırmanız gereken yüzdedir.

VIEWRES’ı maksimum 20000 değerine yükseltmek, pürüzlülük belirgin hale gelmeden önce çok fazla yakınlaştırma yapmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak değeri bu kadar yükseltmeye dikkat edin, çünkü VIEWRES 3D nesneleri de etkiler.

VIEWRES, 3B nesnelerdeki mozaikleme miktarını elde etmek için FACETRES ile çarpılır (henüz kayboldunuz mu?). VIEWRES’i artırmak, rejenerasyon süresini olumsuz etkiler, bu yüzden onunla çıldırmayın. VIEWRES’i 10000 olarak ayarlamanızı öneririz. REGEN’leriniz çok uzun sürerse bunu azaltın.

VIEWRES çizimde saklanır, bu nedenle şablonunuzda bir kez ve tamamen değiştirmediğiniz sürece her çizimde ayarlamanız gerekir.

FACETRES (yön çözünürlüğü)

Gerçekleştirilen 3B mozaikleme miktarını elde etmek için VIEWRES ile çarpılır. FACETRES’in daha yüksek değerleri, daha fazla mozaikleme ve daha pürüzsüz görünen kavisli 3D nesneler anlamına gelir. FACETRES varsayılan olarak 0,5’tir (oldukça düşük) ve 10’a kadar yükseltilebilir.


AutoCAD Komutları
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD bilinmesi Gereken komutlar
AutoCAD komutları kısayolları
AutoCAD 3D komutları ve anlamları
Autocad 3d geçiş komutu
AutoCAD 2022 fiyat
AutoCAD Ders Notları PDF


İZOLİNLER

NURBS yüzeylerinde ve katılarda görünen kontur çizgilerinin sayısını kontrol eder. NURBS bir tür fantezi matematiktir; izolinler, bu mükemmel pürüzsüz yüzeylerdeki kontur çizgileridir. İzolinler her zaman mükemmel pürüzsüz görünür.

Yalnızca birkaç izolin olduğunda (varsayılan 4’tür) ve modeli 3B Tel çerçeve görüntüleme modunda görüntülediğinizde, yüzey eğriliğini algılamayabilirsiniz. İzoline sayısını artırmak, hiçbir performans maliyeti olmadan eğriliği daha iyi gösterir. ISOLINES’ı 8 olarak ayarlamanızı öneririz.

3D İçeriğe Erişin

DesignCenter’daki DC Online sekmesinde önceden oluşturulmuş bir 3B içerik dünyasının mevcut olduğunu biliyor muydunuz? İçeriğin çoğu ücretsizdir ve bazı ücretli kitaplıkların reklamları da vardır. DesignCenter’dan 3B içeriği doğrudan çizimlerinize sürükleyip bırakın; bundan daha kolay olamaz.

Görselleştirme

Hepimiz “bir resim bin kelimeye bedeldir” sözünü DUYDUK – ama pratikte, bir resim genellikle hesaplanamayacak kadar daha değerlidir; genellikle bir kontrat almakla kaybetmek arasındaki farktır. Görselleştirme iki açıdan bir bilimdir: tasarım verileriyle kurum içinde etkileşim kurmak ve müşterilere gerçekçi görüntüler sunmak. Geçmişte, bu görselleştirme yönleri farklı yazılım paketleri ile ele alınmış olabilir.

Sanal Uzayda Gezinme

AutoCAD’deki konuşulmayan varsayımlardan biri, modelin statik olduğudur – yani, canlandırmadığınız sürece, ama bu başka bir konudur. Yaratımlarınız, sanal uzayın dünya kökenine göre sabitlenir. Her şeyi gören (ama ne yazık ki her şeyi bilmeyen) bir gezgin olarak bakış açınızı değiştirme, modeli her açıdan görme gücünüz var. Modeli dolaşmak çok önemlidir ve bu bölüm navigasyon deneyiminizi daha verimli ve sezgisel hale getirmek için birkaç püf noktası sunar.

Muhtemelen yıllardır çizimleri yakınlaştırıp uzaklaştırıyorsunuz, bu yüzden yeni olan ne öğrenebilirsin, değil mi? Sizi çok daha verimli bir navigatör yapabilecekleri yakınlaştırma inceliklerinden bazılarına dikkat ederek şaşırabilirsiniz.

Kesintisiz Yakınlaştırma

Bu, klavyeyi kullanmayı hala tercih edenler için eski bir ipucu. Yakınlaştırmayı şeffaf hale getirerek mevcut komutu kesmeden yakınlaştırın. Opak olmak istemiyoruz, ancak bu bağlamda şeffaf terimi tam anlamıyla alınmamalıdır. Şeffaf komutlar, siz başka bir komutun ortasındayken yürütülebilir.

Şeffaflığa erişmenin sırrı kesme işaretidir. Diyelim ki çizgiler çiziyorsunuz, aklınıza geldiği zaman uzaklaştırmanız gerekiyor. Çizgi komutunu iptal etmek, uzaklaştırmak ve ardından çizime devam etmek için Çizgi komutunu yeniden yayınlamak yerine, akışınızı kesintiye uğratmamak için yakınlaştırmayı şeffaf bir şekilde kullanmak işe yarar.

İşte nasıl çalıştığı. Bazı çizgi parçaları çizin ve LINE komutu çalışmaya devam ederken ‘z yazın ve Ara Çubuğu’na basın. AutoCAD birçok şeffaf komut içerir ve hepsine bir kesme işareti ile şeffaf bir şekilde erişilir. Kesme işareti, bu durumda şeffaf bir komutu, ZOOM için z kısayolunu işaret eder.

Aşağı Ok’a basın ve ZOOM komut seçeneklerinin dinamik olarak göründüğünü gözlemleyin (DYN geçişi kapalıysa, komut satırına bakın). Uzantılar’ı seçin ve hemen kaldığınız yerden çalışan LINE komutuna geri dönersiniz. Birkaç parça daha çizin ve ardından LINE komutunu sonlandırın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir