Panoyu Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Panoyu Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

4 Ocak 2023 Autocad elektrik pano sembolleri Autocad otomasyon projesi Autocad pano çizimi 0
Yazılım Sisteminin Evrimi

Çalışma Sayfalarını AutoCAD Tabloları Olarak İçe Aktarma

Çalışma sayfalarını bağlantılı OLE nesneleri olarak almak faydalı olsa da, çalışma sayfalarını AutoCAD varlıkları olarak almayı tercih edebilirsiniz. OLE bağlantısının sunduğu kaynak materyale doğrudan bağlantıya ihtiyacınız olmayabilir. İçe aktarılan çalışma sayfasını doğrudan AutoCAD’de düzenleme yeteneği sizin için daha yüksek bir önceliğe sahip olabilir.

AutoCAD’de Tablo aracını kullanarak tabloları nasıl oluşturabileceğinizi gördünüz. Özel Yapıştır iletişim kutusundaki AutoCAD Varlıkları seçeneğini kullanarak bir Excel çalışma sayfasını AutoCAD tablosu olarak içe aktarabilirsiniz. Çalışma sayfalarını tablo olarak içe aktararak, çalışma sayfası verilerinin düzeni ve görünümü üzerinde daha fazla denetime sahip olursunuz.

Bir çalışma sayfasından nasıl tablo oluşturabileceğinizi görmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin:

1. 19a-plan.xls adlı Excel çalışma sayfasını açın ve gösterildiği gibi kapı verilerini vurgulayın.
2. Seçilen verilerin bir kopyasını Windows Panosuna yerleştirmek için Kopyalamayı Düzenle’yi seçin; ardından AutoCAD’e geri dönün.
3. Özel Yapıştır iletişim kutusunu açmak için Düzenle Özel Yapıştır’ı seçin.
4.Paster radyo düğmesi seçiliyken, listeden AutoCADentities’i seçin ve ardından Tamam’a tıklayın.
5. Ekleme noktasını belirtin veya [Metin olarak yapıştır]: isteminde, çizimin sağ alt alanındaki bir noktayı tıklayın. Çalışma sayfası verileri çok küçük olmasına rağmen çizimde görünür. Metin Biçimlendirme iletişim kutusunu da görürsünüz.
6. Kapatmak için Metin Biçimlendirme araç çubuğunda Tamam’ı tıklayın.
7. Tabloyu okunabilir bir boyuta büyütmek için Ölçek aracını kullanın ve genişliği ayarlamak için köşe tutamaçlarını kullanın.
8. Excel dosyasını kapatın.

Bu içe aktarılan çalışma sayfasını, açıklanan AutoCAD tabloları için düzenleme yöntemlerini kullanarak düzenleyebilirsiniz. Bu bölümde, metin formatını, kenarlık çizgi kalınlığını ve rengini ve hücrelerin arka planını düzenleyebileceğinizi öğrendiniz. Satırları ve sütunları ekleyebilir ve metni dikey bir sütuna daha düzgün sığacak şekilde döndürebilirsiniz.

Bu alıştırmada, çalışma sayfası varsayılan standart tablo stili kullanılarak içe aktarılmıştır. Bu size AutoCAD Txt yazı tipini kullanan basit görünümlü bir tablo verir. İstediğiniz yazı tipleri ve kenarlıklarla özel bir tablo stili ayarlayabilir ve ardından tabloyu daha özel bir görünüm için içe aktarabilirsiniz. Çalışma sayfasını içe aktarmadan önce özel tablo stilinizin geçerli stil olduğundan emin olun.

AutoCAD Çizimlerini Dışa Aktarmak için Panoyu Kullanma

OLE’yi destekleyen uygulamalardan verileri AutoCAD’e kesip yapıştırabileceğiniz gibi, AutoCAD görüntülerini de kesip diğer uygulamalara yapıştırabilirsiniz.

Bu, AutoCAD görüntülerini kelime işlem belgelerine, çalışma sayfalarına veya masaüstü yayıncılık belgelerine dahil etmenin bir yolu olarak yararlı olabilir. Autodesk’in 3ds Max veya VIZ gibi görselleştirme programları veya Corel Painter gibi boyama programları için arka plan görüntüleri oluştururken de yararlı olabilir.

İPUCU: OLE kullanarak bir AutoCAD çizimini kesip başka bir dosyaya yapıştırır ve ardından dosyayı başka bir bilgisayar kullanan birine gönderirseniz, yapıştırılan AutoCAD çizimini düzenleyebilmeleri için bu kişinin de AutoCAD’i yüklemiş olması gerekir.

Alıcı uygulamanın OLE’yi desteklemesi gerekmez, ancak destekliyorsa, dışa aktarılan çizim AutoCAD ile düzenlenebilir ve bir CAD çizimi olarak doğruluğunu koruyacaktır. Aksi takdirde, AutoCAD görüntüsü bir bitmap grafiğine dönüştürülecektir.

Bir AutoCAD çiziminden bir nesneyi veya bir dizi nesneyi dışa aktarmak üzere Pano’yu kullanmak için Kopyalamayı Düzenle’yi seçin. Ardından, dışa aktarmak istediğiniz nesneleri seçmeniz istenir. AutoCAD’den nesneleri aynı anda dışa aktarmak ve silmek istiyorsanız, Kesmeyi Düzenle’yi seçin.


Elektrik panosu çizimi dwg
Autocad pano çizimi
Siemens şalt malzeme autocad çizimleri
Autocad elektrik pano sembolleri
Pano çizimi
Elektrik Panosu Çizimi
AutoCAD klemens Çizimi
Autocad otomasyon projesi


AutoCAD görüntüsünün AutoCAD’e bağlanmasını istiyorsanız Kopya Bağlantısını Düzenle’yi seçin. Nesneleri seçmeniz istenmez. Çiziminizin geçerli görünen kısmı dışa aktarılacaktır. Çizimin tamamını dışa aktarmak için, Bağlantıyı Kopyala seçeneğini kullanmadan önce Yakınlaştırma Genişliklerini Görüntüle’yi seçin.

Aksi takdirde, Bağlantıyı Kopyala’yı kullanmadan önce AutoCAD’i çiziminizin dışa aktarmak istediğiniz bölümünü gösterecek şekilde ayarlayın.

Alıcı uygulamada, Düzenle Özel Yapıştır’ı seçin. AutoCAD’in Özel Yapıştır iletişim kutusuna benzer bir iletişim kutusu göreceksiniz. AutoCAD görüntünüzü yapıştırma yöntemini seçin ve ardından Tamam’a tıklayın. Alıcı uygulamada Özel Yapıştır seçeneği yoksa, Düzenle Yapıştır’ı seçin. Alıcı uygulama, görüntüyü kabul edebileceği bir formata dönüştürür.

İPUCU : Kopyalama Bağlantısını Düzenle’yi seçerek, Paper Space’ten birden çok görünüm alanı görünümünü Pano’ya kopyalayabilirsiniz.

3Boyutlu Çizimler Oluşturma

Bir nesneyi üç boyutlu olarak görüntülemek, size onun gerçek şekli ve formu hakkında fikir verir. Aynı zamanda tasarımınızı kavramsallaştırmanıza yardımcı olur, bu da daha iyi tasarım kararlarıyla sonuçlanır. Ayrıca, üç boyutlu nesneleri kullanmak, tasarımınızın planlarına, kesitlerine ve yan görünümlerine aşina olmayanlara fikirlerinizi iletmenize yardımcı olur.

Üç boyutlu çizimin diğer bir avantajı da, 3 boyutlu modellerinizden 2 boyutlu çizimler elde edebilmenizdir, aksi halde standart 2 boyutlu çizim yöntemleriyle çok daha fazla zaman alabilir. Örneğin, mekanik bir parçayı 3B olarak modelleyebilir ve ardından bu bölümde açıklanan teknikleri kullanarak 2B üstten, önden ve sağdan görünümlerini hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ 3B Modelleme Çalışma Alanını Tanıma
◆ Katı Maddeler Kullanarak 3B Çizim
◆ 2B Şekillerden 3B Formlar Oluşturma
◆ Koordinatları Nokta Filtreleri ile Ayırmak
◆ Modelinizde Hareket Etme
◆ Görsel Efekt Elde Etme
◆ 3B Görünümü 2B AutoCAD Çizimine Dönüştürme

3B Modelleme Çalışma Alanını Tanıma

Bu kitabın çoğu, size AutoCAD Classic çalışma alanı denen yerde nasıl çalışılacağını göstermeye ayrılmıştır. Bu klasik çalışma alanı temelde bir 2B çizim ortamıdır, ancak kesinlikle 3B olarak da çalışabilirsiniz.

AutoCAD 2008, 3B modellemeye girişinizi kolaylaştıracak bir dizi araç sağlayan 3B Modelleme çalışma alanı adı verilen bir şey sunar. Bu 3B Modelleme çalışma alanı, AutoCAD’e farklı bir görünüm verir, ancak merak etmeyin. AutoCAD aynı temel şekilde davranır ve üretilen AutoCAD dosyaları, ister 2D ister 3D çizimler olsun, aynıdır.

3B Modelleme çalışma alanına iki şekilde ulaşabilirsiniz. Birincisi, AutoCAD’i başlattığınızda gördüğünüz Çalışma Alanı araç çubuğundan 3B Modelleme’yi seçmektir.

İkinci olarak, AutoCAD’i 2D Drafting and Annotation veya AutoCAD Classic çalışma alanında başlatırsanız, 3D Modelleme çalışma alanına gitmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

1. AutoCAD’i başlatın ve ardından Çalışma Alanı araç çubuğundan 3B Modelleme’yi seçin. AutoCAD Penceresinin sağında yeni bir palet görüyorsunuz.
2. Yeni bir 3B model başlatmak için, Yeni Dosya’yı seçerek Şablon Seç iletişim kutusunu açın. acad3D.dwt şablon dosyasını seçin ve Aç’a tıklayın. Ekranınız benzer görünecektir.

Çizim alanı, çalışma alanını gri arka planlı ve ızgaralı bir perspektif görünüm olarak görüntüler. Bu gerçekten, birkaç ayar değişikliği içeren tipik bir AutoCAD çizim dosyasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir