Özel Araç Çubuğu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Özel Araç Çubuğu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

1 Ekim 2022 AutoCAD Autocad 2022 Crack nasıl yapılır AutoCAD 2022 Full 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Özel Araç Çubuğu Düğme Makrosu Yazma

Araç çubuğuna boş bir düğme eklemek mümkün olsa da, kullanışlı olmasını istiyorsanız bunun bir komuta dayalı olması gerekir. Komut yoksa, kendiniz tanımlamanız gerekir. O halde yeni bir komut oluşturarak başlayalım.

Bu özel komutun amacı, her zaman romans.shx yazı tipini temel alan ve bir düzende kullanılmak üzere her zaman 0.125 yüksekliğinde doğru katmana yerleştirilmiş metin oluşturmaktır. Bu, bu standartları takip etmeyi kolaylaştırarak ofis standartlarını zorlamak için menü makrolarını nasıl kullanabileceğinizin bir örneğidir. Komut tamamlandığında, orijinal katman geçerli hale getirilir. Siz sadece metnin konumunu seçip yazın.

Yeni bir komut oluşturmak için aşağıdaki adımları kullanın:

1. Komut Listesi bölmesindeki Yeni düğmesini tıklayın.
2. Özellikler bölmesinde, Komut1 olan düğmenin adını YeniMetin gibi daha açıklayıcı bir adla değiştirin.
3. Bilgisayarınızı oluşturan küçük bir program olan makroyu değiştirin.
yeni komut.

Bunu yapmak için, Makro bölmesinin sonundaki üç nokta düğmesine (…) tıklayarak gösterilen Uzun Dize Düzenleyicisini açın. İmlecinizi bölmenin sonuna götürene kadar üç nokta düğmesi görünmez ve Uzun Dize Düzenleyici açıldığında, üç nokta düğmesi artık görünmez.

Bu komutu menü makrolarının dili yerine AutoLISP kullanarak oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak çok daha fazla kontrol sağlar. Örneğin, metin, mevcut görünümün çizim ölçeğiyle eşleşecek şekilde otomatik olarak ölçeklenecek şekilde yazabilirsiniz.

Komutunuz için bir araç ipucu görüntülenebilir, ancak yalnızca Açıklama penceresine anlamlı bir şey eklerseniz.

ARAÇ ÇUBUĞU DÜĞME SİMGELERİ

Yeni bir araç düğmesi simgesi oluşturmak için önce mevcut herhangi bir simgeyi seçmeli ve değiştirmek için Düzenle düğmesini tıklamalısınız. İlk başta beni fırlatan boş bir düğme yok ve hala garip görünüyor. Seçtiğiniz düğmeyi temizleyin ve yeni bir tane oluşturmak için ilkel çizim araçlarını kullanın. Sonucu kaydedin. Yeni düğmenizi Düğme Görüntüsü bölmesinin altında bulacaksınız.

Windows programlarında kullanılan tüm düğme simgelerini kimin oluşturduğunu bilmiyorum ama onlar 16 bitlik dahiler. Önceden tanımlanmış herhangi bir düğme kadar güzel bir şey yaratmadım, ancak tüm web sitelerinin bu sanata, hatta düğme simgeleri tasarlama yazılımına ayrıldığını anlıyorum.

Bu arada: Bir araç çubuğu düğmesi için yeni bir simge oluşturma zahmetine girdiğinizde, onu hem büyük hem de küçük simgeler için kullanın. CUI’nin Düğme Görüntüsü panelinde Her İki radyo düğmesini seçin.

Yeni bir araç çubuğu düğmesi oluşturduktan sonra, istediğinizi yapıp yapmadığını görmek için onu denemelisiniz. Muhtemelen ilk kez olmayacak, ama cesaretiniz kırılmasın. Özelleştirme, sorun giderme gerektirir. Düğmeniz çalışmıyorsa, muhtemelen bir noktalı virgül atlamışsınızdır.


AutoCAD
AutoCAD 2023
Autocad 2022 Crack nasıl yapılır
AutoCAD 2022 Sistem Gereksinimleri
Autodesk
Autodesk student
AutoCAD 2022 Download
AutoCAD 2022 Full


Açılır Menüleri Düzenleme

İlk bakışta, açılır menü yapısına neden herhangi bir şey eklemek istediğinizi hayal etmek zor olabilir. Sonuçta oldukça tamamlanmış görünüyor. Ancak, açılır menüleri kullanırsanız, eksik bir şeyler bulabilirsiniz veya daha büyük olasılıkla mevcut birçok öğeyi basitleştirmek veya yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Açılır menüyü nasıl düzenleyeceğinizi görebilmeniz için, Dosya açılır menüsüne gözden kaçan bir komut ekleyelim: KAYDET komutu.

SAVE komutu zaten oradaymış gibi göründüğünü biliyorum. Ancak, komut satırında aldığınız KAYDET komutuyla aynı değildir; aslında QSAVE komutudur.

Ancak komut satırı sürümünü seviyorum, çünkü tüm Windows yazılımlarının yapmasını istediğim bir şey yapıyor: Varsayılan yolu veya dosya adını değiştirmeden bir yedekleme dosyasını farklı bir konuma veya farklı bir adla kaydetmenize olanak tanır. SAVE komutunun AutoCAD’deki SAVEAS komutundan farkı budur.

CUI’nin gerçekten iyi görünmeye başladığı yer burasıdır, çünkü açılır menülere bir komut eklemek, neredeyse tam olarak bir araç çubuğuna yeni bir düğme eklemek gibidir. İlk olarak, karışıklığı önlemek için, Dosya açılır menüsündeki mevcut Kaydet komutunun adını gösterildiği gibi Qsave olarak değiştirin.

Bunu yapmak için komutu seçin ve CUI’nin Özellikler bölmesinde değişikliklerinizi yapın. (Mevcut makronun ^C^C_qsave olduğuna dikkat edin.) Artık Kaydet komutunun yeni sürümünü oluşturabilir ve Dosya açılır menüsüne sürükleyebilirsiniz.

Şu adımları izleyin ve bir örnek olarak bakın:

1. Komut Listesi bölmesinde Yeni düğmesini seçin.
2. Özellikler’e gidin ve komut adını ve açıklamasını değiştirin.
3. Ve işareti (&) bir menü adında aşağıdaki karakteri hızlı tuş yapmak için kullanılır. Dosya menüsü görüntülenirken Alt tuşunu basılı tutarsanız, başında ve işareti olduğundan S harfini yazmak bu komutu seçer.

Bu ve diğer menü komutlarının önündeki alt çizgi, menü başka bir dilde AutoCAD sürümüyle kullanılıyor olsa bile, AutoCAD’i SAVE komutunun İngilizce sürümünü kullanmaya zorlar. Bazen bir komut adının önünde bir nokta kullanılır, bu nedenle UNDEFINE komutu kullanılarak tanımlanmamış olsa bile komutun yerel sürümü kullanılır.

Bir komutun tanımını kaldırmanın tek nedeni, normalde bir AutoLISP programı kullanarak onu başka bir şey olarak yeniden tanımlayabilmenizdir. Hem nokta hem de alt çizgi kullanabilseniz de, her iki önlemin de gerekli olması muhtemel değildir. Varsayılan menü yalnızca bir alt çizgi kullanır.

4. Yeni komutu Dosya menüsüne sürükleyin ve yerine bırakın.

İmleç Menüsünü Değiştirme

Olasılıkları görebilmeniz için, Shift tuşunu basılı tutup farenizin sağ düğmesine (veya MBUTTONPAN 0 olarak ayarlanmışsa orta düğmeye) bastığınızda açılan, gösterilen OSNAP imleç menüsünü değiştirelim. Bu menünün daha kısa olmasını veya farklı şekilde düzenlenmesini dilediyseniz, işte şansınız. OSNAP menüsü, AutoCAD 2006 CUI’de bir kısayol menüsü olarak bilinir.

Kısayol menüsünü düzenleme işlemi, araç çubuğu menüsünü düzenleme ile aynıdır:

• Seçenekler eklemek için bunları Komut Listesi: bölmesinden sürükleyip bırakın. QuickCalc komutunun eklenmesine dikkat edin.
• Sırayı değiştirmek için mevcut osnapları sürükleyin. Endpoint’in artık en üstte olduğunu unutmayın.
• Bazı osnap’ları ortadan kaldırmak için, üzerlerine sağ tıklayın ve Sil’i seçin. Nokta Filtrelerinin kaldırıldığını unutmayın. Bu daha kolay olabilir mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir