Klavye Kısayolları Atama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Klavye Kısayolları Atama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

1 Ekim 2022 AutoCAD klavye KISAYOLLARI pdf AutoCAD Klavye kısayolları Autocad Klavye Kısayolları değiştirme 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Menü Değiştirme

Bir nesneyi aynı anda döndürmek ve kopyalamak için tutmanıza izin verecek tutamaçlar menüsünde yapabileceğiniz güzel bir değişiklik. Bu görev, standart tutamaçları kullanırken normalde üç menü seçimi gerektirir. Aşağıdaki adımları kullanarak tek bir seçime indirelim:

1. Yeni bir komut oluşturun.
2. Bu örnek için ona CopyRotate adını verin.
3. İsterseniz bir açıklama ekleyin.
4. ^C^C’yi silin (kullanmaya çalıştığınız için kavrama modunu iptal etmek istemezsiniz).
5. Makro alanına aşağıdaki satırı ekleyin: _rotate;_copy;_base; (her komutun önündeki alt çizgiyi kaldırabilirsiniz. Bunlar yeni komutu uluslararası hale getirmek için kullanılır).
6. Komutu Grips menüsüne sürükleyin. Sonuç gösterilir.
Tutamaçları kullanıyorsanız, birden fazla menü seçimi yaptığınız yeri fark etmeye başlayın ve bu eylemler için başka kombinasyon komutları oluşturmayı düşünün.

Klavye Kısayolları Atama

Özellikle dizüstü bilgisayarımda Esc tuşuna basmak istediğimde F1 tuşuna sık sık basan tek AutoCAD kullanıcısı olduğumu sanmıyorum. Eh, sadece F1 tuşunu yeniden tanımlamakla kalmaz, klavyedeki diğer birçok tuşu yeniden tanımlayabilir ve basıldığında hemen bir şeyler yapmalarını sağlayabilirsiniz.

İşlev tuşları, kişiselleştirme için en iyi adaylardır; varsayılan ayarları kullanmıyorsanız, neden onları yeniden tanımlamıyorsunuz?

AutoCAD veya başka bir Windows programında yardım almak için F1 tuşunu kullanmadığım için AutoCAD’de bunu iptal tuşu olarak tanımlıyorum. Sıklıkla iki satırın uç noktalarının ortasındaki bir noktaya yasladığım için, CAL komutunun MEE işlevini F4 tuşuna atadım (bu, M2P’nin çalışan nesne yakalamaları için geçerli ayarı kullanacağı, çalışan bir bitiş noktası osnap’ını zorlar).

Sık sık bir boyama programı kullanmam gerekiyor, bu yüzden onu açmak için F8 tuşunu atadım. UNDO komutunu kullanarak bir işaret koymayı seviyorum, bu yüzden bu işlevi F9 tuşuna atadım.

GERİ AL komutuyla bir işaret koymak için GERİ AL yazıp İşaretle seçeneğini seçin. AutoCAD’de düzenleme oturumunuza bir süre devam ettikten sonra, işareti yerleştirdikten sonra yaptığınız tüm işlemleri geri almak istediğinize karar verirseniz, UNDO komutunun Geri seçeneğini kullanın. Bir işaret koymayı unuttuysanız, bu sayıda adımı GERİ AL yerine bir tamsayı girebilirsiniz. Fikrinizi tekrar değiştirin, REDO komutu tüm adımları iptal edecektir.

Diğer tüm işlev tuşlarını da yararlı bir şey için kullanmayı düşünmelisiniz – en sevdiğiniz nesneyi yakalama, birden çok adımı geri alma, çeşitli yakınlaştırma komutları gerçekleştirme, bir düzenden Model Alanı sekmesine geçme veya yazması veya yazması zor olan komutları verme. Bir menüde bu işlevleri bulun.

Ne yazık ki, AutoCAD’deki ^C, Windows’taki Esc ile aynı değildir. F1, ^C^C kullanılarak bir iptal komutu olarak yeniden tanımlanırsa, gerçekten de etkin bir komutu iptal eder, ancak seçilen bir nesneden tutuşları veya vurgulamayı da temizlemez. Bunu yapmak için, aşağıda açıklandığı gibi ^C^C’den sonra AutoLISP işlevini (sssetfirst nil) de ekleyin.


AutoCAD klavye KISAYOLLARI pdf
AutoCAD Klavye kısayolları
AutoCAD KISAYOLLARI pdf
Autocad Klavye Kısayolları değiştirme
Autocad kısayol atama
AutoCAD lt kısayol değiştirme
AutoCAD 2022 kısayol değiştirme
AutoCAD Kısayolları Ekrana Getirme


Üst bölmede Klavye Kısayolları’nı seçtiğinizde, kısayol tuşlarının ve mevcut atamalarının bir listesini görürsünüz. İki tür klavye kısayolu vardır: hızlandırıcı tuşlar ve geçici geçersiz kılmalar söz konusu olabilir.

Bir hızlandırıcı tuşa veya tuş kombinasyonuna bir eylem atamadan önce, bu eylemin önce bir komut olarak var olması gerekir. Bir iptal komutunun iki versiyonu zaten tanımlanmış olsa da, biri ^C ile temsil edilen tek bir iptal, diğeri ^C^C ile temsil edilen çift iptal ile de bu örnekte üçlü iptal kullanılmaktadır.

Bu, derinlere gömülü bir komut seçeneğinden açık komut istemine dönmek için Esc tuşuna üç kez basmanız gereken durumları kapsayacaktır. Komut oluşturma ve bir kısayol tuşuna atama sırasını da gösterir.

Bir kısayol tuşuna komut atamak için şu adımları izleyin:

1. Önceki bölümde yeni bir araç çubuğu düğmesi için komut tanımladığınız gibi, yeni bir İptal komutu tanımlayın.

Makro, ek bir ^C gerektirir (Tamam, yalnızca güvenli tarafta olmak için iki ekleyin; ^, Shift+6 tuşlarına basılarak eklenir). Üçüncü ^C’den sonra, geçerli seçim setlerini iptal eden ve vurgulamaları temizleyen küçük Lisp programını (sssetfirst nil) ekleyin. İptal komutunu abbott-cancel olarak diğer versiyonlardan farklı kılmak ve listenin en başına yerleştirmek için kendi versiyonuma isim verdim.

2. Kısayol Tuşları menüsünü açın ve üzerine abbott-cancel komutunu sürükleyin. Bunu yaptıktan sonra, Özellikler bölmesindeki Makro alanının altında bir Anahtar(lar) alanı da görünür. Alanın sağında elipsli bir düğme (…) bulunur. Kısayol Tuşları iletişim kutusunu açmak için tıkladığınızda da kaybolacaktır.

3. Kısayol Tuşları iletişim kutusunda Yeni Kısayol Tuşuna Basın başlıklı alanı tıklayın ve ardından F1 tuşuna basın.

AutoCAD 2006’da Kısayol Tuşları iletişim kutusundan çıkmadan önce Ata düğmesine tıklamalısınız, aksi takdirde tuş atanmayacaktır! Artık yeni bir kısayol tuşuna da sahipsiniz.

Atadığım dörtlü tuşlar gösteriliyor; listelenen makroları kullanırlar. Herhangi bir komut adının önüne, onu uluslararası hale getirmek için bir alt çizgi konulabilir ve/veya yerel komutun tanımsız olduğu bir sistemde komutun kullanılmasına izin vermek için bir nokta da ekleyebilirsiniz.

Çizgi Tipleri (Tüm Sürümler)

Çizgi türleri, CUI tarafından kontrol edilmeyen birkaç özelleştirme alanından biridir. İmparatorluk birimleri için ACAD.LIN veya metrik birimler için ACADISO.LIN adlı harici bir dosyada tanımlanırlar. Her iki dosya da kullanıcının Belgeler ve Ayarlar klasöründe bulunan AutoCAD’in Destek klasöründe de bulunur. Temel çizgi türleri tireler, noktalar ve boşluklardan oluşur. Karmaşık çizgi türleri metin veya şekiller de içerir.

“AutoCAD Üretkenliği”nde, MEASURE komutuyla bir çoklu çizgi boyunca blokları yerleştirerek bir çizgi tipi (veya en azından bir çizgi tipine benzeyen) oluşturmak için alternatif bir yöntem ile de açıklıyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir