Makale Ödevleri – Makale Ödevi Yaptırma – Makale Ödevi Yaptırma Fiyatları – Makale Örnekleri – Ücretli Makale Ödevi Yaptırma – Makale Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Makale Ödevleri – Makale Ödevi Yaptırma – Makale Ödevi Yaptırma Fiyatları – Makale Örnekleri – Ücretli Makale Ödevi Yaptırma – Makale Yaptırma Ücretleri

13 Eylül 2021 Akademik makale örneği Word Akademik ödev nasıl Hazırlanır Bilimsel makale örneği Makale Sunumu Nasıl yapılır Word ödev örnekleri 0
Projenin Netliği

Makale Nasıl Yazılır?

akademdelisi.net ailesinin deneyimli ekiplerine makale yazdırmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. 

1. Konuyu Tanımlayın ve Araştırma Yapın

Hedef kitlenizi şirketiniz veya yazdığınız müşteri hakkında okumaya ikna edebilecek bir konu seçin. İlgi çekici konuların bir listesini yazın ve hedef kitlenizle ne kadar alakalı olduklarını değerlendirin. Listenizi genişletmeniz gerekiyorsa, arama motorlarında en üst sıralarda yer alan makaleleri bulmak için anahtar kelime araştırması yapın. Konu listenizi alaka düzeyine ve arama sıralamasına göre daraltabilirsiniz.

Bir B2B şirketi için makale yazıyorsanız, makaleniz için seçtiğiniz konuyu anlamak için doğrudan onlarla konuşun. Şirket, arama sonuçlarını iyileştirebilecek anahtar kelimeler hakkında size ipuçları verebilir. Makaleniz için size daha fazla konu sağlamak için ürünleri, hizmetleri ve marka mesajlarıyla ilişkili anahtar kelime terimlerini sorun.

Hedef kitleleri ve iş fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir SWOT (Güçlü, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler) analizini tamamlayın. Müşterinizin, San Francisco metropol bölgesinde 50 ila 100 kişi istihdam eden işletmeleri hedefleyen bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) şirketi olduğunu biliyor olabilirsiniz.

Bu bilgilerle, makalenizi San Francisco’ya 100 mil mesafedeki yazılım şirketlerine hedefleyebilirsiniz. Yerelleştirilmiş hedefleme, işletmenizin ihtiyaçlarına hitap eden içerik yazdığınız için sizinle çalışmak isteyebilecek yerel işletmeler tarafından şirketinizin fark edilmesine yardımcı olabilir.

İçerik hakkında ek araştırma yapmanız gerekiyorsa, makalenizin ana noktalarını desteklemek için farklı kanıt türlerine bakın.

Makaleniz için bulabileceğiniz bazı veriler şunları içerir:

  • İstatistik
  • Konunuzla ilgili alıntılar
  • Sektöre özel kelimelerin tanımları (varsa)
  • Endüstri konularında güncel olaylar
  • Ulusal ve yerel haber kaynaklarından gerçekler
  • SERP’lerde bulunanlardan ayrı şirket verileri

 

2. Düzenlemeden Taslak Yazın

Hedef kitlenize ilettiğiniz fikirleri yapılandırmak için kaba bir taslak yazın. Kaba taslak yazmak, makalenizin yönü hakkında fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yazmanız için size daha fazla özgürlük verir. Yazdığınız fikir ve düşünceler makalenizin temelini oluşturur ve düzenleme sürecinde tamamlamanız gereken çalışmaları sunar. Bulduğunuz verileri not alabilmeniz ve içeriğinizde referans gösterebilmeniz için araştırmanızı tek bir klasörde veya belgede tutun.

Bilimsel makale örneği
Makale ödevi YAPTIRMA
Bilimsel makale pdf
Word ödev örnekleri
Makale Sunumu Nasıl yapılır
Word ödev örnekleri üniversite
Akademik makale örneği Word
Akademik ödev nasıl Hazırlanır

3. Taslağınızı Yüksek Sesle Okuyun

Kaba taslağınızı bitirdikten sonra, makalenizi baştan sona yüksek sesle okuyun. Kaba taslağınızın, şirketinizin veya müşterinizin istediği ton ve mesajlaşma ile uyuşup uyuşmadığını belirlemek için araştırmanıza geri dönün. Örneğin, turizm endüstrisindeki bir müşteri için bir makale üzerinde çalışıyorsanız, seyahatin yıl boyunca sağladığı faydayı detaylandırmanız gerektiğini not edebilirsiniz.

Hataları bulun ve düzeltin, cümle akışına ve yapısına dikkat edin. Yüksek sesle okurken aldığınız notlar, içeriğinizi insancıllaştırmanıza ve makalenizin sonuna kadar okuyucuların ilgisini çekmenize yardımcı olur. Hedef kitleniz makaleyi okuyacak kadar sayfada kalırsa, harekete geçirici mesajı gerçekleştirme şansları artar. Örneğin, bir okuyucu makalenizin harekete geçirici mesajındaki bir bağlantıya tıklarsa, daha fazla ürün ve hizmet satın almalarını veya şirketinizle ilgili deneyimleri hakkında geri bildirim vermelerini etkileyebilir.

Ek düzenlemeler yapmak için bir editörden veya arkadaşınızdan makalenizi okumasını isteyin. Okuyuculara daha fazla netlik sağlamak için bilgi eklemek gibi makalenizin kalitesini artırmak için eklemeniz gerekenler hakkında fikir verebilirler.

4. Son Düzenlemeleri Yapın

Makalenizi sonuçlandırmak için düzenlemelerinizi yapın. Kalitesinden emin olmak için tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra makalenizi bir kez daha yüksek sesle okuyun. Bir stil rehberiniz varsa, içeriğinizin spesifikasyonlarla uyumlu olduğundan emin olmak için onu tekrar okuyun ve gönderin.

İlgi Çekici Bir Makale Yazmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

İlgi çekici bir makale yazmanıza yardımcı olacak ipuçları:

Zengin snippet’i hedefleyin: Zengin snippet’ler, arama sonuçlarının ilk sayfasının en üstünde görünür ve makalenin ne içerdiğine dair kısa bir görünüm verir. Makaleniz için aranabilir anahtar kelimeler bulursanız, zengin snippet’teki içeriği yazacağınız içerik türü için bir çerçeve olarak kullanın. Örneğin, içeriği sosyal medyaya nasıl göndereceğinizle ilgili bir nasıl yapılır makalesi yazarsanız, okuyucuların bu eylemi tamamlamak için atabilecekleri yararlı adımların bir listesini ekleyerek zengin snippet’i hedeflediğinizden emin olun.

İkinci şahıs bakış açısıyla yazın: İkinci şahıs bakış açısını kullanmak, “siz” kelimesini kullanarak hedef kitlenize hitap etmenizi sağlar. Bu bakış açısı, hedef kitlenizin mevcut sorunlarını anladığınızı ve bunları çözmek için bir çözümünüz olduğunu gösterir. Hedef kitlenize sizinle sohbet ettiklerini hissettirmek için makalenizde düşündürücü sorular sorun.

Fotoğraf ve video ekleyin: Fotoğraf ve video eklemek, okuyucularınıza makalenizle etkileşim kurmaları için başka bir neden verir. Görüntüler ve videolar, içeriğin netliğini artırmak için daha fazla bilgi sağlayabilir, mevcut bilgilere bağlam ekleyebilir veya bilgileri parçalayabilir. Önemli verileri paylaşmaya yardımcı olacak görsel öğeler ekleyin ve okuyucunun makalenizin içeriğini hızla özümsemesine yardımcı olun.

Mümkünse yazma sürecinin her adımını bir oturuşta tamamlayın: Araştırmanızı veya anahatlarınızı bir oturuşta tamamlayabilirseniz, odağınızı koruyabilir ve bilgilerinizdeki boşlukları belirleyebilirsiniz. Belirli hedef kitleniz için makalenizin içeriğinin odağını iyileştirmek için stratejiler geliştirin.

Son düzenlemenizden önce ara verin: Uzun süredir yazıyorsanız dinlenmek için zaman ayırın. Son bir okumadan önce yazınıza döndüğünüzde, uzun bir süre yazarak geçirmiş olabileceğiniz bölümler hakkında yeni bir bakış açısına sahip olacaksınız.

Cümle çeşitliliğini kullanın: Bazı cümleleri diğerlerinden daha uzun yapın, bazıları bileşik, bazıları ise çok basit ve anlaşılır. Cümle yapısı değiştiğinde okunması daha kolay olduğu için okuyucunun amacınızı anlamasına yardımcı olur.

Bir sonraki makalenizi biçimlendirmek ve yazmak için bu ipuçlarını kullanın. Bu ipuçları, okuyucuların şirketiniz veya müşterinizin markası hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesini sağlayan ilgi çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

akademdelisi.net ailesi olarak, Bilimsel makale örneği,Makale ödevi YAPTIRMA,Bilimsel makale pdf,Word ödev örnekleri,Makale Sunumu Nasıl yapılır,Word ödev örnekleri üniversite,Akademik makale örneği WordAkademik ödev nasıl Hazırlanır gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir