Makale Nedir? – Makale Ödevi Yaptırma – Makale Ödevi Yaptırma Fiyatları – Makale Örnekleri – Ücretli Makale Ödevi Yaptırma – Makale Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Makale Nedir? – Makale Ödevi Yaptırma – Makale Ödevi Yaptırma Fiyatları – Makale Örnekleri – Ücretli Makale Ödevi Yaptırma – Makale Yaptırma Ücretleri

13 Eylül 2021 Edebi makale Nedir Fıkra Nedir Makale Nedir Özellikleri Makale örneği Makale öznel midir nasıl yazılır Sınav türü makale nedir 0
Pilot Proje Oluşturma

Makale Nedir?

İçerik oluşturucular, hedef kitlelerini etkileyebilmek için makaleler yazarlar. Makale konuları, içerik yazdığınız sektöre göre değişebilir. İyi bir içerik yazarı, makaleleri biçimlendirmenin en iyi yollarını bilir, böylece hedef kitlenin okuması için kolayca ilgi çekici ve sindirilebilir olur. Bir makalenin doğru biçimi ve kaliteli içerik yazmak için alanında uzaman kişilerden yardım almanız gerekir. akademdelisi.net ailesi bu alanlarda size hizmet vermekten mutluluk duyar. 

Deneyimli ekiplerimize makale yazdırmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Makale Nedir?

Bir makale, okuyuculara yazılan ve dağıtılan bir içerik parçasıdır. Gazete, dergi, web sitesi gibi farklı mecralar için makaleler yazabilirsiniz. Şirketler, mevcut ve potansiyel müşteriler için değerli bilgiler sağlamak için içerik pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak makaleler yazarlar. Yazdığınız içerik, bir okuyucunun kararlarını etkileyebilir ve onları harekete geçmeye motive edebilir.

Bir Makale Nasıl Formatlanır?

Bir makaleyi doğru şekilde biçimlendirmenize yardımcı olacak adımlar şunlardır:

 • Başlık ekle
 • Adınızı Dahil Edin
 • Bir Giriş Ekle
 • Vücut Paragrafınızı Girin
 • Sonuç Yaz

 

 

akademdelisi.net” ailesi olarak,  Makale örneği,Deneme Nedir,makale nedir, nasıl yazılır,Fıkra Nedir,Makale Nedir Özellikleri,Makale öznel midir,Sınav türü makale nedir,Edebi makale Nedir gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

1. Başlık Ekle
Başlığınız makalenin konusunu tanımlar. Okuyucu, kendilerine okumayı umdukları şeyin bir ön izlemesini vermek için başlığa bakar. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) hangi başlıkların yüksek bir sıraya sahip olduğunu belirlemek için arama motorlarında anahtar kelimelere göz atın. Kullanıcıların içeriğinizi bulma ve okuma olasılığının daha yüksek olması için SERP’in üst kısmına yakın makale içeriğiyle ilişkili bir başlık kullanmayı düşünün.

2. Adınızı Ekleyin
Projeniz bu adımı gerektiriyorsa, kimin yazdığını tanımlamak için adınızı makalede listeleyin. Bazı şirketler, okuyucularıyla etkileşim kurmak için adınızı korumanızı ve sosyal medya kanallarınızı ve iletişim bilgilerinizi eklemenizi isteyebilir.

3. Bir Giriş Ekleyin

Girişiniz, hedef kitlenizi makaleyi okumaya ikna eder ve bilgilerin neden önemli olduğunu açıklar. Ziyaretçilerin %55 kadarı, makalenizden ayrılmadan önce bir makaleyi yalnızca 15 saniye veya daha kısa bir süre okudu. Hedef kitlenizin karşılaştığı bir sorunu, nasıl çözüleceğini gösterme vaadiyle özetleyen büyüleyici anlatılar gibi kitlenizin dikkatini çekmek için stratejiler kullanın.

Makalenizin girişini iyileştirmek için ek ipuçları:
Girişleri kısa ve öz tutun: Kitleyi ne okumayı bekleyebilecekleri konusunda bilgilendirmek için girişiniz için üç ila dört cümle yazın. Okuyucu için merak uyandırmak ve makalenin konusuyla ilgili merakını artırmak için yazma tekniklerini kullanın.

Cümlelerin uzunluğunu kısaltın: Okuyucunun ne yazdığınızı kolayca anlayabilmesi için daha kısa cümleler yazın. İçeriğinizin kalitesini güçlendirmek için şimdiki, aktif zamanı yazın ve “böyle”, “sadece”, “eşit” ve “görünüm” gibi dolgu sözcüklerini kaldırın. Şimdiki zaman yazma, hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza ve dikkatlerini onları hikayenize yönlendiren içeriğe odaklamanıza olanak tanır.

Önce gövde paragrafını yazın: Hikayenizi nasıl sunacağınız konusunda size seçenekler sunmak için giriş paragrafınızı yazmadan önce içeriğinizin geri kalanını yazın. Giriş bölümünü yer tutucu metinle eklemeyi deneyebilir ve makalenin geri kalanını yazdıktan sonra tamamlayabilirsiniz.

Sözleri yerine getirin: Yalnızca makalenizin daha fazla açıklayacağı konuları tanıtın. Bu yaklaşım, bir okuyucu ile güven oluşturur, çünkü onları makalenize çeken şeyi okumak isterler. Hedef kitle için mümkün olan en kapsamlı ve yararlı içeriği eklediğinizden emin olmak için makalenizi düzeltin.

4. Vücut Paragrafınızı Girin

Ana paragrafınıza başlamak için konu cümlenizi yazın ve temayla ilişkili destekleyici kanıtları tanıtın. Yapmaya çalıştığınız noktayı destekleyen ilgili gerçekleri ve bilgileri ekleyin. Okuyucunun, sağladığınız bilgileri nasıl uygulayabileceğini anlamasına yardımcı olmak için gerçek hayattan örnekler verin.

Makale örneği
Deneme Nedir
makale nedir, nasıl yazılır
Fıkra Nedir
Makale Nedir Özellikleri
Makale öznel midir
Sınav türü makale nedir
Edebi makale Nedir

Örneğin, bir şirketin ürünlerini nasıl pazarlayabileceğine ilişkin adım adım bir kılavuz yazıyorsanız, farklı adımlar hakkında temel paragraflar yazın. İlk adım hedef kitlenizi belirlemekse, hedef kitleye sahip olmanın önemini ve bir şirketin ürünlerini tanıtmasına ve satmasına nasıl yardımcı olabileceğini tanıtmak için konu cümlesini kullanın. Bir sonraki adıma geçmeden önce hedefleyebilecekleri farklı kitlelerin örneklerini belirtin.

5. Bir Sonuç Yazın

Sonuç, makalenizin ana noktasını yeniden ifade ediyor. Okuyucuya, makalenin içeriğini okuduktan sonra öğrenmesi gereken dersin net bir resmini verir ve ana noktaların makalenin amacı ile nasıl bağlantılı olduğunu gösterir. Sonuçlar, okuyucuya makalenizi okumayı bitirdikten sonra gerçekleştirmesi için bir eylem sağlayan bir harekete geçirici mesaj içermelidir. Okuyucuyu onlara sunduktan sonra harekete geçmeye teşvik etmek için harekete geçirici mesajınızın değerini açıklayın.

Sonuç bölümünde listelenecek harekete geçirici mesajlar için birkaç örnek:

 • Geribildirim sağlamak
 • Bir şirketin bültenine veya bloguna abone olun
 • Bir şirketin web sitesini veya sosyal medya sayfalarını ziyaret edin

Makale Nasıl Yazılır?

Bir sonraki makalenizi yazmanıza yardımcı olacak adımlar şunlardır:

 • Konuyu Tanımlayın ve Araştırma Yapın
 • Düzenlemeden Taslak Yazmak
 • Taslağınızı Yüksek Sesle Okuyun
 • Son Düzenlemeleri Yap

 

Konuyu Tanımlayın ve Araştırma Yapın

Hedef kitlenizi şirketiniz veya yazdığınız müşteri hakkında okumaya ikna edebilecek bir konu seçin. İlgi çekici konuların bir listesini yazın ve hedef kitlenizle ne kadar alakalı olduklarını değerlendirin. Listenizi genişletmeniz gerekiyorsa, arama motorlarında en üst sıralarda yer alan makaleleri bulmak için anahtar kelime araştırması yapın. Konu listenizi alaka düzeyine ve arama sıralamasına göre daraltabilirsiniz.

Bir B2B şirketi için makale yazıyorsanız, makaleniz için seçtiğiniz konuyu anlamak için doğrudan onlarla konuşun. Şirket, arama sonuçlarını iyileştirebilecek anahtar kelimeler hakkında size ipuçları verebilir. Makaleniz için size daha fazla konu sağlamak için ürünleri, hizmetleri ve marka mesajlarıyla ilişkili anahtar kelime terimlerini sorun.

Hedef kitleleri ve iş fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir SWOT (Güçlü, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler) analizini tamamlayın. Müşterinizin, San Francisco metropol bölgesinde 50 ila 100 kişi istihdam eden işletmeleri hedefleyen bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) şirketi olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu bilgilerle, makalenizi San Francisco’ya 100 mil mesafedeki yazılım şirketlerine hedefleyebilirsiniz. Yerelleştirilmiş hedefleme, işletmenizin ihtiyaçlarına hitap eden içerik yazdığınız için sizinle çalışmak isteyebilecek yerel işletmeler tarafından şirketinizin fark edilmesine yardımcı olabilir. İçerik hakkında ek araştırma yapmanız gerekiyorsa, makalenizin ana noktalarını desteklemek için farklı kanıt türleri de gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir