Kurumsal Profil Oluşturun – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kurumsal Profil Oluşturun – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Eylül 2022 Autocad öğrenci İndir Autodesk 3ds Max Autodesk Education 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Kuruluş için Çalışma Alanları Oluşturun

Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunda bir çalışma alanını düzenlerken, Çalışma Alanı İçeriği bölmesinde Yerleştirilebilir Windows düğümünü fark etmiş olabilirsiniz. Soldaki Özelleştirmeler bölmesinde sabitlenebilir pencereler için onay kutusu yoktur (araç çubukları ve menüler için olduğu gibi), bu nedenle takılabilir pencerelerin neden çalışma alanlarının bir parçası olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Onlarla ne yapabilirsiniz?

Yerleştirilebilir pencerelerin görünümü ve boyutu çalışma alanı tarafından depolanır, ancak yukarıdan aşağıya yaklaşımını kullanarak yerleştirilebilir pencerelerin görünümünü kilitleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Herkesin paylaşabileceği bir kurumsal CUI dosyası tasarlayan CAD yöneticileri için mükemmeldir. Kurumsal çalışma alanı, tutarlılığı zorlamanıza olanak tanır.

Kurumsal bir CUI dosyasının amacı, salt okunur olmasıdır, bu nedenle hiç kimse (sizin kadar bilgili biri hariç) dosyayı düzenleyemez. Sorun şu: Kurumsal bir CUI dosyasını düzenlemek için onu ana CUI dosyasıyla değiştirmelisiniz. Düzenlenebilir ana CUI dosyası görünümündeyken kurumsal CUI’de değişiklikler yapın ve işiniz bittiğinde bunları geri değiştirin.

Yapmanız gerekenler:

1. SEÇENEKLER komutunu kullanın ve Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesini seçin.
2. Özelleştirme Dosyaları düğümünü genişletin. İki çeşit olduğuna dikkat edin: Main ve Enterprise.
3. Ana ve kurumsal özelleştirme dosyalarını değiştirin. Yazmadan veya göz atmadan geçiş yapmak için her yolu Not Defteri’ne kopyalayıp yapıştırmaya yardımcı olur.
4. Seçenekler iletişim kutusunu kapatmak için Uygula ve Tamam’a tıklayın.
5. Yerleştirilebilir pencereleri, ekran üzerinde olmasını istediğiniz gibi düzenleyin. girişim.
6. CUI komutunu kullanın ve kurumsal çalışma alanını düzenleyin.
7. Sağdaki Çalışma Alanı İçeriği bölmesinde kilitlemek istediğiniz sabitlenebilir pencereleri seçin.
8. Özellikler bölmesinde, aşağıdaki görünüm özelliklerinden herhangi birini Değiştirme olarak ayarlayın: Göster, Yönlendirme, Yerleştirmeye İzin Ver, Otomatik Gizle ve/veya Saydamlığı Kullan.
9. Değişiklikleri uygulayın ve Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu kapatın. Seçenekler iletişim kutusuna geri dönün ve Ana ve Kurumsal CUI dosyalarını değiştirin.

İşletme için CUI

Kurumsal bir CUI özelleştirme dosyası tasarlamaya başlamadan önce, biraz arka planı anlamak önemlidir. AutoCAD üç tür özelleştirme dosyası kullanır: ana, kısmi ve kurumsal. Her CUI dosyasının, onu tanımlayan benzersiz bir özelleştirme grubu adı (önceden menü grubu adıydı) vardır.

Ana CUI tipik olarak ACAD olarak adlandırılır. Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunda gördüğünüz en üstteki düğümdür.

Ana CUI her kullanıcı tarafından düzenlenebilir, dolayısıyla bir kuruluştaki her makinede yerel olarak bulunan bir ACAD.CUI vardır. Ana CUI, her kullanıcının kişisel tercihlerini kaydetmeye yöneliktir; insanlara işleri istedikleri gibi düzenleme özgürlüğü verir.

Kısmi CUI dosyaları CUILOAD komutuyla yüklenebilir ve en iyi üçüncü taraf araçlar için kullanılır. Ana CUI’yi etkilemeden istediğiniz zaman kısmi CUI dosyalarını yükleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Kısmi CUI dosyaları düzenlenebilir ve onun yerine ana CUI’nin üstüne yüklenir.

Kurumsal CUI dosyaları, şirket standartlarını tutmak için en iyi şekilde kullanılır. Kurumsal CUI dosyasının oluşturulması CAD yöneticisine bağlıdır ve tipik bir kullanıcı tarafından düzenlenebilir olması amaçlanmamıştır. İŞLETME. CUI dosyası, işletmedeki tüm AutoCAD kullanıcıları arasında paylaşılacağı için ağda saklanmalıdır. Bu bölüm, bu son özelleştirme dosyası türüne de odaklanacaktır.


Autodesk 3ds Max
Autodesk Education
Autodesk student
AutoCAD student
3ds Max öğrenci sürümü
Autodesk AutoCAD
Autocad öğrenci İndir
Autodesk Öğrenci girişi


CAD Yöneticileri: Kurumsal Profil Oluşturun

“Kurum için Çalışma Alanları Oluştur” konusunda, ENTERPRISE’ı düzenlemek için Seçenekler iletişim kutusunda ana ve kurumsal CUI dosyalarını nasıl değiştirmeniz gerektiğini gösterdik.  Yolları Seçenekler iletişim kutusuna kopyalamak ve yapıştırmak bir güçlüktür ve CAD yöneticilerinin bu hantal geçici çözümden memnun olmasını da beklemiyoruz.

Daha zarif bir yaklaşım, CAD yöneticisinin makinesinde takas edilen özelleştirme dosyalarına başvuran bir Enterprise profili oluşturmaktır, böylece ENTERPRISE.CUI düzenleme amaçları için ana özelleştirme dosyası olarak da kabul edilir.

Ardından, kurumsal özelleştirme dosyası üzerinde çalışmak için yapmanız gereken tek şey, Dosyalar sekmesinde yol bilgilerinin kopyalanıp yapıştırılmasının sakıncalı olmaması için Kurumsal profil geçerliliğini de ayarlamaktır.

CAD yöneticisi olarak sizin bir kısayolda /p komut satırı anahtarını kullanmayı düşünün. AutoCAD’i Enterprise profiliyle başlatmak için kullanın. Bu, kurumsal özelleştirme dosyası düzenleme kolaylığında son noktadır.

Kurumsal CUI Dağıtımı

Kurumsal CUI dosyanızın durumundan memnun kaldığınızda, onu ağınızdaki tüm AutoCAD kullanıcılarına ulaştırmanın zamanı geldi. ENTERPRISE.CUI dosyasına, her sistem kayıt defterinde saklanan her kullanıcının profilinde de başvurulmalıdır.

Araç çubuğu simgeleriniz aktarıldıktan sonra bir soru işaretiyle görüntüleniyorsa, AutoCAD özel simge bitmaplerinizi bulamaz. SEÇENEKLER komutunu kullanın ve Dosyalar sekmesini seçin. Özelleştirme Dosyalarını genişletin ve yeni bir Özel Simge Konumuna da göz atın.

İki kişilik bir ofiste çalışıyorsanız, önemli değil. Ancak düzinelerce hatta yüzlerce CAD’yi destekliyorsanız, bu gülünecek bir konu da değildir. İşte size etrafta dolaşmaktan kurtaracak bir ipucu: AutoCAD’i ağ üzerinden kurmak için Dağıtım Sihirbazını kullanın.

İlk olarak, kurumsal CUI dosyasını depolamak istediğiniz bir ağ paylaşım konumu oluşturmanız da gerekir. Bu, kuruluştaki herkesin erişebileceği bir klasördür.

Ardından, tüm kurumsal özelleştirme dosyası işinde yerleşik bir güvenlik olmadığını düşünün. Değerli salt okunur kurumsal CUI dosyanızı a) çok bilgili veya b) bu ​​çalışmayı okumuş uzman kullanıcılardan korumak istiyorsanız, sizin veya ağ yöneticinizin ek adımlar atması gerekir.

Bir ağ yöneticisi, kurumsal özelleştirme dosyasının dosya sunucusunda depolandığı klasöre yazma erişimini kısıtlayabilir. Yalnızca ENTERPRISE.CUI dosyasını düzenlemeye yetkili kişilere bu konumda yazma erişimi de verilmelidir.

AutoCAD kurulum diskinden Dağıtım Sihirbazını yükleyin. Çok Koltuklu Bağımsız Dağıtım veya Ağ Dağıtımı’na tıkladığınızda kullanılabilir. Dağıtım Sihirbazını geliştirmek için AutoCAD Yardım sistemindeki Ağ Yöneticisi Kılavuzunu okuyun. Dağıtım Sihirbazına kurumsal özelleştirme dosyasının ağda nerede olduğunu söyleyebilir ve otomatik olarak tüm kullanıcılara da gönderir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir