AutoCAD Üretkenliği – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Üretkenliği – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Eylül 2022 AutoCAD indir öğrenci ücretsiz AutoCAD ömür boyu Lisansı Autodesk student 0

AutoCAD Üretkenliği

AutoCAD’in karmaşıklığı düşünüldüğünde, onu kullanan birçok kişinin bu süreçte önemli bir şeyi gözden kaçırması şaşırtıcı değildir. Birçok kullanıcının faydalı işler üretmeye başlaması beklenmeden önce yazılım hakkında çok az eğitimi vardı ve bu kullanıcılar da kendi buldukları şeylere dayanarak başkalarını eğitti. En deneyimli AutoCAD kullanıcıları bile bir zamanlar bildikleri bazı yararlı şeyleri muhtemelen unutmuşlardır.

Bu bölüm, yıllardır AutoCAD kullanıcıları tarafından öğretim, eğitim, danışmanlık ve e-postalara ve telefon görüşmelerine yanıt verirken bana sorulan birçok sorunun sonucudur.

Burada, kullanıcılar tarafından genellikle gözden kaçırılan veya unutulan özellik ve tekniklere vurgu yaparak, AutoCAD kullanımıyla ilgili tavsiyelerde bulunacağım. Herhangi bir CAD sisteminin kullanımı için geçerli olan genel tasarım tavsiyelerini, AutoCAD kullanımında evrensel standart uygulamalar için önerilerimi sağlayarak, AutoCAD’in tüm sürümleri için geçerli olan teknikleri ve komutları gözden geçireceğim.

Bu bölümün kapsamlı bir AutoCAD incelemesi olması amaçlanmamıştır, birçok mükemmel kitap bunu zaten sağlamaktadır, ne de yazılımın nasıl kullanılacağını öğrenmenin yerine geçmez. Burada seçtiğim şeyler, insanların sıklıkla gözden kaçırılan şeylerdir:

■ Tasarım Standartları
■ AutoCAD En İyi Uygulamaları
■ Özellik İncelemesi (Tüm Sürümler

Tasarım Standartları

CAD yazılımı, tasarımın o kadar çok alanında kullanılmaktadır ki, hepsi için geçerli olan kapsamlı standartlar geliştirmek imkansız olacaktır. Yorganlar, işitme cihazları, oyuncak bebekler, evler, ahırlar, ticari binalar, M16’lar, deniz altı kapakları ve sayısız makine bileşeni tasarlamak için AutoCAD kullanan kişiler eğitilmiştir.

Ancak ciddi CAD kullanıcıları arasında bir fikir birliğini temsil eden bazı temel kurallar vardır. Elbette bu kuralların istisnalarını bulacaksınız, ancak bunları boyutlandırma çizimlerinin kurallarını düşündüğünüz gibi düşünün: Mümkünse onlara uyun.

Bir kuralın nadir istisnaları olması, onun kılavuz olarak değerini azaltmaz. Bir köpeğin önünüze fırlaması veya bir sel baskınıyla yolun yok olması veya birinin yanından geçmeniz dışında, her zaman yolun doğru tarafında sürmenizi gerektiren kurallara kesinlikle uyuyorsunuz. 

Her Şeyi Gerçek Boyutta Çizme

Yapmamak için çok iyi bir nedeniniz yoksa, her şeyi gerçek boyutunda çizin. Düzenleri kullanırsanız, ayrıntılar bile tam boyda çizilebilir. Model Alanı sekmesinde size doğru görünmeyebilirler, ancak bunları Kağıt Alanı görünüm pencerelerinde görüntüleyebilir ve istediğiniz ölçeği verebilirsiniz.

Bir zamanlar, SCALE komutunu kullanır ve ardından DIMLFAC’ı boyutları telafi edecek şekilde ayarlardınız, ancak bu şimdi iyi bir fikir değil. Neden biliyormusun. Bir noktada, boyut stilinizin her boyutu 2 ile çarptığını unutacaksınız; ya da bir ayrıntıyı boyutlandıracak ve DIMLFAC’ı değiştirmeyi unutacaksınız ve tüm boyutlar gerçek boyutlarının yarısı olacaktır.

Yeterince karmaşık bir işiniz var, bu kadar çok ayrıntıyı takip ediyorsunuz. Neden her şeyi olması gerektiği gibi çizerek hayatınızı kolaylaştırmıyorsunuz? Bir çizim masasında değilsiniz. Bir düzen oluşturduğunuzda bir şeyin nasıl çizileceği konusunda endişe edin.

Farklı endüstriler için çok fazla eğitim aldım ve tam boy çizmenin imkansız olduğu durumlar aradım; Henüz Paper Space kullanılarak ele alınamayan bir örnek bulamadım. Çalıştığım bir dükkanda, AutoCAD kullanan iki grup tasarımcı, tam boyut ve ölçek konusunda fikir ayrılığına sahipti.


AutoCAD student
Autodesk student
AutoCAD indir öğrenci ücretsiz
AutoCAD 2022 Download
AutoCAD download free
AutoCAD ömür boyu Lisans
AutoCAD lisans Yenileme
Autocad Lisans


Bir grup tasarımcı, uzunlukları boyunca neredeyse hiç detayı olmayan ancak uçlarında çok fazla detay bulunan uzun parçalar tasarladıkları için tam boy çizemeyeceklerini düşündüler. Sadece uçları çizdiler ve daha sonra parçayı geleneksel bir mola ile kırdılar ve imalatçılar için çizdiler. Muhalif tasarımcılar, parçaları yeniden oluşturmadan montaj çizimlerinde kullanabilmek için gerçek uzunluklarında çizmek istediler.

Önerdiğim çözüm, parçaları tam uzunlukta, uygun uç ayrıntılarıyla çizmek ve ardından nesnenin her bir ucunu temsil etmek için iki görünüm penceresi olan bir düzen oluşturmaktı. İki görünüm penceresi aynı ölçekte ve hizada olduğu sürece, Paper Space’e eklenecek bir kesme sembolü için ayrılabilirler.

Toplam uzunluğun boyutu bile doğruydu, çünkü Model Uzayındaydı (normalde ait olduğunu düşünüyorum). Değeri, görünüm alanlarından birinde görülebilmesi için sağa veya sola sürükleyebilirler. Tüm parça, yukarıda iki kayan görünüm penceresi ile oluşturulan geleneksel ara ile altta gösterilir.

Mevcut Özellikleri “Yapıldığı Gibi” Çizin

Bu ipucu muhtemelen bariz görünüyor, ancak mevcut yapılara tadilat veya eklemeler tasarlarken ne önerdiğimi defalarca sordum. Soru genellikle şu şekildedir: “Binanın orijinal çizimleri bende. Bunları mevcut yapının bir AutoCAD çizimini oluşturmak için mi kullanmalıyım yoksa AutoCAD geometrisini ‘olduğu gibi’ mi oluşturmalıyım?”

Açıkça, geometriyi “tasarlandığı gibi” yerine “inşa edildiği gibi” oluşturmak, problemleri sahada değil yazılımda çözmenize izin verir, çünkü çok az gerçek yapı orijinal planlardan bir şekilde değişmemiştir.

Bir temel çizim oluşturmak için orijinal planları kullanabilir ve ardından değişiklikler için önemli konumları ve boyutları kontrol edebilirsiniz. Bu, böylesine hassas bir tasarım sistemi kullanmanın en büyük yararlarından biridir. Her şeyi olabildiğince doğru bir şekilde çizerek bazı inşaatçıların yerinde mühendislik dediği şeyi azaltabilirsiniz. Bu şekilde, sonuçların planlarla eşleşmesi çok daha olasıdır. Kim bilir: Bir gün “inşa edildiği gibi” ve “tasarlandığı gibi” aynı şey olabilir.

MMC’de Mekanik Parçaları Çizin

Mekanik parçaları Maksimum Malzeme Durumunda (MMC) çizme tavsiyem, “olduğu gibi” tavsiyemden daha az açık olabilir, çünkü mekanik parçalar her zaman belirli bir toleransa sahiptir, en azından, öyle olmaları gerekir. Soru şu ki, bir CAD sistemi kullanırken 15’e kadar ondalık basamağa kadar doğru geometrinizi bu aralığın neresinde oluşturmalısınız? Bir şeyi tam boyutta yapmanın imkansız olduğunu biliyorsunuz. Yapabileceğinizi düşünüyorsanız, yeterince hassas bir ölçüm aracı kullanmıyorsunuz demektir.

Birkaç olasılık var. Bazı insanlar, boyut tolerans aralığının ortasındaki nesneleri çizer. Diğerleri, artı/eksi işaretinden önce verilen temel boyutu tasarım boyutunu veya nominal boyutu düşündüklerini kullanır.

Sonuçta ideal boy bu değil mi? İdeal boyut olabilir, ancak ister 2B çizim ister 3B model oluşturuyor olun, bu yaklaşımların hiçbiri iyi bir uygulama değildir. Gerçek şu ki, mekanik bir parçanın ideal bir boyutu yoktur. Bir parça uygun şekilde tasarlanırsa ve gerektiği gibi işlevsel bir tolerans verilirse, boyutları bu tolerans dahilinde olduğu sürece iyi çalışacaktır.

Bu toleranstaki hiçbir boyut, parçanın diğer herhangi bir boyuttan daha iyi performans göstermesini sağlayamaz. Bir makinist olarak, bir aralığın ortasını hedefleyebilirsiniz, ancak bu daha iyi bir bölüm olduğu için değil. Bunu, parçayı çok küçük veya çok büyük yapma ve onu atmak zorunda kalma olasılığını azaltmak için yaparsınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir