DesignCenter’ı Tanımak – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

DesignCenter’ı Tanımak – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 AutoCAD design center açılmıyor design center autocad command design center autocad not showing 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Köprü Seçeneklerine Yakından Bakmak

Geçerli çizimde belirli dosyaları, web sitelerini veya kaydedilmiş görünümleri bulmak için liste kutusunun sağındaki üç düğmeyi de kullanabilirsiniz.

Alıştırmada gördüğünüz gibi, Dosya düğmesi bilgisayarınızdan, yerel alan ağınızdan ve hatta bir FTP sitesinden bir dosyayı bulup seçmenize olanak tanıyan Web’de Gözat iletişim kutusunu açar. Bu, bazı ek özelliklere sahip tipik bir AutoCAD dosyası iletişim kutusudur.

Sol sütundaki düğmeler, dosya aramanızın konumunu seçmenizi sağlar. İletişim kutusunun üst kısmındaki dosya gezinme araçlarını kullanarak da bir konum seçebilirsiniz.

Sağdaki Web Sayfası düğmesi, bağlantı için bir web sayfası bulmanızı sağlayan basitleştirilmiş bir web tarayıcısı açar. Bu iletişim kutusunda, son ziyaret edilen sayfaları seçmek için Bakılacak Yer açılır listesini kullanmak veya Ad Veya URL giriş kutusuna bir URL girmek gibi web sayfalarına erişmek için standart yöntemleri kullanabilirsiniz. Sayfa daha sonra iletişim kutusunun ana penceresinde görüntülenir.

Köprü Ekle iletişim kutusundaki Hedef düğmesi, Köprüyü Düzenle liste kutusunda seçilen çizimde kaydedilen görünümleri listeleyen Belgede Yerleştir iletişim kutusunu açar.

Görünümler, Düzen sekmesine göre alt bölümlere ayrılmıştır. En üstte Model Alanı sekme listesi ve onun altında diğer Düzen sekmesi listeleri bulunur. Geçerli çizim kaydedilmiş görünümler içeriyorsa, Düzen sekme adının yanında bir artı işareti görürsünüz. Bu düzendeki görünümlerin bir listesini görüntülemek için artı işaretini tıklayın.

Köprü Ekle ve Köprüyü Düzenle iletişim kutularının üst kısmında, Görüntülenecek Metin etiketli bir giriş kutusu bulunur. AutoCAD’de bir nesneye köprü eklendiğinde, imleç nesnenin üzerinden geçtiğinde AutoCAD bir köprü simgesi görüntüler. Görüntülenecek Metin giriş kutusuna bir açıklama girerek, simgeyle birlikte görüntülenecek açıklayıcı metni de ekleyebilirsiniz.

Varsayılan olarak metin, seçtiğiniz hiper bağlantılı öğenin adıdır. Bağlantının daha iyi bir açıklamasını sağlamak için metni değiştirebilirsiniz.

Köprü Ekle iletişim kutusunun en solunda, Bağla etiketli bir seçenekler sütunu vardır. Üst düğme olan Mevcut Dosya veya Web Sayfası, bu bölümde şimdiye kadar açıklanan seçenekleri görüntüler.

Diğer iki düğme, farklı ama tanıdık seçenekler sunmak için Köprü Ekle iletişim kutusunun görünümünü değiştirir:

  • Bu Çizimin Görünümü Bu düğme, yalnızca mevcut çizimde mevcut olan görünümleri göstermek için ekranı değiştirir. Bu seçenek, daha önce açıklanan Hedef düğmesiyle aynı işlevi gerçekleştirir.
  • E-Posta Adresi Bu düğme, bir e-posta adresini bir nesneye bağlayabilmeniz için Köprü Ekle iletişim kutusunu değiştirir.
  • Nesneye tıkladığınızda varsayılan e-posta uygulamanız açılır ve adrese mesaj göndermenizi sağlar.

Çizimlerinizi DesignCenter ve Araç Paletleri ile Yönetme

Bir çizim kitaplığı oluşturmaya başladığınızda, mevcut çizim dosyalarının birçok bileşenini yeniden kullandığınızı göreceksiniz. Çoğu zaman, muhtemelen bazı varyasyonlarla benzer türde çizimler üreteceksiniz, bu nedenle katman ayarları, boyut stilleri ve düzenler gibi çizim bileşenlerini yeniden kullanacaksınız.

Üzerinde çalıştığınız tüm projeleri takip etmek önemli bir görev olabilir. Mevcut bir projede yararlı olacağını bildiğiniz bir şekilde geçmiş bir çizimi ayarlamayı hatırladığınızda, ancak dosyanın adını veya konumunu hatırlayamadığınızda özellikle sinir bozucu olur.

AutoCAD, projelerinizde kullandığınız belgeleri takip etmenize yardımcı olmak için DesignCenter’ı sunar. DesignCenter’ı AutoCAD dosyalarına odaklanan bir tür süper Windows Gezgini olarak düşünebilirsiniz. DesignCenter, favori dosyalarınızı takip etmenize izin verir ve dosyaları, blokları ve diğer çizim bileşenlerini bulmanıza yardımcı olur.

Ayrıca, blokları ve diğer çizim bileşenlerini basit bir tıklama ve sürükleme ile bir çizimden diğerine aktarabilirsiniz. Çizimlerinizin her biri için bir birim formatı belirleme konusunda titiz davrandıysanız, farklı birim formatlarındaki sembolleri ve çizimleri bir çizime aktarmak için DesignCenter’ı kullanabilirsiniz ve semboller uygun boyutlarını koruyacaktır.

Örneğin, bir metrik çizimden 90 cm’lik bir kapı sembolü, İngiliz ölçü birimlerinde bir çizime aktarılabilir ve DesignCenter, 90 cm metrik kapı boyutunu 35,43 ̋ kapıya çevirir.


design center autocad command
design center autocad download
autocad design center library
design center autocad download free
design center autocad 2023
AutoCAD design center açılmıyor
design center autocad shortcut
design center autocad not showing


DesignCenter’ı Tanımak

İlk bakışta, DesignCenter biraz gizemli görünüyor. Ancak, Windows Gezgini’ne çok benzeyen bir aracı ortaya çıkarmak için yalnızca birkaç fare tıklaması yeterlidir.

DesignCenter’ı tanımak için aşağıdaki adımları deneyin:

1. AutoCAD’i yeni bir dosyaya açın ve ardından Standart araç çubuğundaki DesignCenter aracına tıklayın. DesignCenter yüzen bir palet olarak açılır.

2. DesignCenter araç çubuğunda Favoriler aracına tıklayın. DesignCenter, Sık Kullanılanlar klasörünün bir listesini görüntüler. Aslında, Kullanıcı Adının oturum açma adınız olduğu C:\Documents and Settings\User Name\Favorites\Autodesk klasörüne bir görünüme bakıyorsunuz. \Favoriler\ Autodesk klasörüne zaten öğe eklemediyseniz, sağ panelde boş bir görünüm görürsünüz. DesignCenter ile çalışırken bu klasöre kısayollar ekleyebilirsiniz. AutoCAD’de açtığınız dosyaların ağaç yapısını gösteren bir görünüm de görebilirsiniz.

3. İmlecinizi DesignCenter penceresinin sağ alt köşesine çift başlı çapraz ok görünecek şekilde yerleştirin; ardından,  benzeyen büyütülmüş bir DesignCenter penceresi elde etmek için köşeyi tıklayın ve sürükleyin. DesignCenter klasörünü içeren sağdaki görünüme Palet görünümü, soldaki görünüme ise Ağaç görünümü denir.

4. Çift başlı bir imleç görene kadar imlecinizi Ağaç görünümü ile Palet görünümü arasındaki sınıra getirin. Ardından, Ağaç görünümünü pencerenin yaklaşık üçte birini kaplayana kadar büyütmek için kenarlığı tıklayıp sağa sürükleyin.

5. İçeriğini kolayca okuyabilmek için Ağaç görünümü görünümünüzü ayarlamak üzere alttaki kaydırma çubuğunu kullanın.

İPUCU: DesignCenter görünümünüz böyle görünmüyorsa, DesignCenter penceresi iki parçaya bölünmüş durumda, DesignCenter araç çubuğundaki Ağaç Görünümü Geçiş aracına tıklayın. Ağaç görünümü, DesignCenter penceresinin sol tarafında açılır. \Sample\DesignCenter klasörünün içeriğini görüntülemek için Giriş aracına tıklayın.

İPUCU : Araç paletleri ve Özellikler paleti gibi, DesignCenter’ın da bir Otomatik gizleme özelliği vardır. Kullanmak için, DesignCenter başlık çubuğunun alt kısmındaki çift başlı ok simgesine tıklayın. Tasarım Merkezi, başlık çubuğu dışında kaybolacaktır. İmleci başlık çubuğuna getirerek DesignCenter’ı hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir