Komut Satırını Gizleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Komut Satırını Gizleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

28 Temmuz 2022 AutoCAD imlecin yanında komut gözükmüyor AutoCAD komut satırı ayarları Autocad komut satırı mouse yanında 0

 AutoCAD Çevrimiçi Yardım

Çevrimiçi olarak tonlarca AutoCAD yardımına erişebilirsiniz. AutoCAD Yardım menüsünde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok mükemmel kaynağa bağlantılar bulunur: e-Öğrenim eğitimi, abonelik müşterileri için mevcuttur (denemeye değer harika bir yardımcı program).

Destek Bilgi Bankası, belirli bir teknik sorununuz olduğunda başvurabileceğiniz iyi bir yerdir. Autodesk User Group International (AUGI) birçok ilginç kaynağa sahiptir. Ayrıca bu organizasyona ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz (ve hepimiz ücretsiz seviyoruz).

Ayrıca, Web’de ve haberler: protokol aracılığıyla bulunan AutoCAD tartışma gruplarına erişmek için tarayıcınızı işaretleyin. Thunderbird e-posta istemcisinin yerleşik haber okuyucu desteğine sahip olduğunu biliyor muydunuz? E-postanızı incelerken haberleri ve blogları (sendikasyonla ilgili herhangi bir şey) okuyabilirsiniz. Bu, en son sorunlardan haberdar olmak için harika bir yoldur.

Burada listelenmeyen tüm AutoCAD blog yazarlarından özür dileriz. Bu, kitabın yayınlandığı tarihte bile eksik bir listedir. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda sektörle ilgili daha kaç web günlüğünün görüneceğini kim bilebilir? 

Çalışma Alanlarını Kullanma

Menülerin, araç çubuklarının ve paletlerin mükemmel bir şekilde düzenlenmesini imkansız buluyor musunuz? Çok fazla araç çubuğu ve palet var ve bu dileği gerçeğe dönüştürmek için asla yeterli ekran gayrimenkulü yok.

Çalışma alanlarını girin. Bu özellik, imkansız görünen bu hayali gerçekleştirmek için tasarlandı. Çalışma alanları, oluşturmaya özen gösterdiğiniz her türlü menü, araç çubuğu ve palet düzenlemesini kaydeder. Buradaki fikir, gerçekleştirmek istediğiniz her görev kümesi için bir çalışma alanı kaydedebilmenizdir. 3D modelleme yapıyor musunuz? İlgili araç çubuklarını ve paletleri bir çalışma alanı olarak kaydedin. İnşaat belgelerine geri mi dönelim? Farklı paletlere, araç çubuklarına ihtiyacınız olacak.

Sürekli gelişen çalışma alanlarınızdaki değişiklikleri manuel olarak kaydetmekle uğraşmak istemiyorsanız, çalışma alanı değişikliklerini otomatik olarak kaydetmeyi seçebilirsiniz. WSSETTINGS komutunu kullanın veya Çalışma Alanları araç çubuğundaki ilk düğmeyi tıklayın. Bu değişikliği yapmak için ikinci radyo düğmesini tıklayın.

Ancak, bu yaklaşımın bazı tehlikeleri vardır. Değiştirdiğiniz her şey otomatik olarak kaydedilir, bu nedenle kullanıcı arayüzünden temelde memnunsanız büyük deneyler için yer yoktur. Belki de en iyi seçeneğiniz, çalışma alanlarını bir deneme süresi boyunca otomatik olarak kaydedilecek şekilde ayarlamaktır. Ardından, çalışma alanlarınızın aşağı yukarı taşa oyulduğundan emin olduğunuzda, Değişiklikleri Çalışma Alanına Kaydetme’ye geri dönün.

Karma bir yaklaşım, bir Enterprise CUI dosyası aracılığıyla taşa oyulmuş (salt okunur) belirli çalışma alanlarını kilitlemektir. Bu, ekibinizdeki herkese standart çizim ortamları sunmak için mükemmel bir yaklaşımdır. Bu dosyaları düzenleyememe konusunda endişelenmeyin, çünkü her kullanıcının resmi standartlardan farklı olabilecek kendi özelleştirilebilir çalışma alanları da vardır.

Başlangıçta belirli bir çalışma alanının görünmesini istiyorsanız, AutoCAD’i başlatan kısayoldaki/w komut satırı başlatma anahtarını kullanın.


AutoCAD komut satırı ayarları
Autocad komut satırı mouse yanında
AutoCAD imlecin yanında komut gözükmüyor
AutoCAD Komutları
AutoCAD komut satırı Açma
AutoCAD komutları Ekrana getirme
AutoCAD komut satırı açma kısayolu
AutoCAD komut satırı büyütme


Arayüzün Düzenlenmesi

AutoCAD 2007, kullanıcı arayüzünüzün görünüşünü büyük ölçüde değiştirmesi gereken birkaç yeni özellik içerir. Dinamik girdi lehine komut satırı olmadan çalışmak çok büyük bir adımdır. Kullanıcı arayüzünün temizlenmesi ve sabitlenebilir pencerelerin sabitlenmesi, AutoCAD’de daha önce hiç görmediğimiz, modern bir arayüz sağlar.

Komut Satırını Gizleme

Bazı deneyimli AutoCAD kullanıcıları bunun tamamen küfür olduğunu düşünecek, ancak şimdi komut satırını öldürmenin (yani gizlemenin) zamanıdır. Evet, teletip günlerinden gelen bu anakronizm sonunda -bunu söylemeye cesaret edebilir miyiz?- modası geçmiş oldu. Belki o kadar ileri gitmeyeceğiz, çünkü bir şeyler ters giderse, eski dostumuzun bir an önce saklandığı yerden çıkmayı beklemesi iyi bir fikirdir. Ama ekran emlak ile çatıdan geçen değerler için karar vermek daha kolaydır.

Dinamik giriş, komut satırının yerini alır. Komut satırını gizlemeyi planlıyorsanız, durum çubuğunda DYN geçişinin açık olduğundan emin olun. F12 tuşu dinamik girişi açar ve kapatır. Ayrıca, DYN geçişine sağ tıklayın ve küçük kısayol menüsünden Ayarlar’ı seçin.

Draft Ayarları iletişim kutusunun Dinamik Giriş sekmesinde üç onay kutusu görünür. Hedef İşaretinin Yakınında Komut İstemini ve Komut Girişini Göster’i seçin. Komut satırını gizlemeyi planlıyorsanız bu seçeneğe ihtiyacınız olacak. Komut satırı yerine ekrandaki komut seçeneklerine erişmek için Aşağı Ok tuşuna basın.

Paletlemek için komut satırı penceresini yuvasından dışarı sürükleyin. Ekrandaki gayrimenkulden tasarruf etmek için otomatik gizlemeyi açın. Daha da iyisi, komut satırını sabitleyin; bu, takılabilir bir penceredir.

Kullanıcı Arayüzünü Temizleyin

Kullanıcı arayüzünü temizlemek için birkaç şey yapabilirsiniz. Birincisi, düzen sekmelerini gizlemektir. Neden? Niye? Düzen sekmelerinin durum çubuğunun üzerinde bir satırın tamamını kapladığını ve değerinden çok daha fazla yer kapladığını fark etmediniz mi?

Bir düzen sekmesine sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Düzen ve Model Sekmelerini Gizle’yi seçin. Düzen gezinme düğmelerini ve sekmelerini barındıran çubuğun tamamı kaybolur ve çizim penceresi için daha fazla alan kullanılabilir hale gelir.

Durum çubuğunda iki yeni düğme (Model ve Düzen) ve ayrıca bir kısayol menüsünde görünen ek düzenlere erişmenizi sağlayan birkaç küçük ok belirir. Böylece değiştirdikleri düğmeler ve sekmelerle aynı işlevselliği sağlarlar. Tek özlediğimiz şey, eski düzen sekmelerinde görünen kısayol menüsü. Eski kullanıcı arayüzünü geri isterseniz, görüntülemek için durum çubuğundaki Model veya Düzen düğmesine sağ tıklayın.

Başka bir kullanıcı arayüzü bilgi, durum çubuğundaki istenmeyen bireysel düğmeleri gizlemektir. En son ne zaman snap kullandın? Herkesin her gün kullandığı nesne yakalamayı kastetmiyoruz. Mutlak alana bağlı eski okul çıtçıtını çok az kişi kullanır. Neden durum çubuğu düğmesinden kurtulmuyorsunuz?

Hazır buradayken Ortho düğmesinden de kurtulun; Polar çok daha iyi. Gerçekten 3B ile ilgilenmiyorsanız, Izgara düğmesini kaldırmayı da faydalı bulabilirsiniz. Durum çubuğunuzda ne kadar az düğme varsa, yanlış olanı seçme olasılığınız o kadar az olur.

Durum çubuğu menüsünü açmak için durum çubuğunun sağ alt köşesindeki aşağı bakan oka tıklayın. Olmadan yaşayabileceğiniz tüm düğmeleri kapatın. Bu düğmeler durum çubuğundan kaybolacaktır. Son olarak, durum çubuğu menüsünün yanındaki düğme, temiz ekran geçişidir.

Minimum dağınıklığı yaşamak için tıklayın veya Ctrl+0’a basın. AutoCAD büyütülür ve tüm paletler ve araç çubukları kaybolur. Bağlantılı yerleştirilebilir pencereler bu modda hala kullanılabilir. Temiz ekran modu, çizim penceresinin orta aşamasını verir ve en çok sunumlarda kullanışlıdır. Birçok kişi paletler ve araç çubukları olmadan herhangi bir süre çalışmayı zor buluyor, bu nedenle Ctrl+0’a tekrar basarak geçiş yapın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir