AutoCAD Yardımı  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Yardımı  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

28 Temmuz 2022 AutoCAD indir Öğrenci ücretsiz AutoCAD müşteri Hizmetleri AutoCAD üyelik iptali 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD Yardımı 

AutoCAD Yardım dokümantasyonundan sorumlu Autodesk Teknik Yayınlar grubundaki iyi kişilerin fikrinizi bilmesini sağlayın. Artık teknik yazarlara hataları, eksiklikleri, eksiklikleri, kasıtlı şaşırtmacaları ve/veya övgüleri bildirmenin kolay bir yolu var.

Yardım penceresindeki her sayfanın sağ alt köşesinde “Lütfen bu sayfa hakkındaki yorumunuzu bize gönderin” yazan küçük bir bağlantı vardır. (Belki o kadar küçük metinleri okuyamayacağınızı umuyorlar! Hayır, öyle olmadığından eminiz.) Bağlantıyı tıkladığınızda, duruma göre açıklama veya övme gücü veren bir iletişim kutusu belirir. belki. İsteğe bağlı olarak adınızı ve e-posta adresinizi girebilirsiniz.

Yardım Bulma

Belki de fenomen, türün kabaca yarısıyla sınırlıdır, ancak söylentiye göre, bir adamın yardım isteyeceği nadir bir olaydır (ve evet, Scott bunu yazıyor). Dışarıdaki tüm kadınların muhtemelen bu bölümü okumasına gerek yok (ama lütfen yine de okuyun, çünkü destek bulmanın yeni yollarını öğreneceğinize eminim).

Bu bölümü okuyun ve gerekirse gizlice yardım isteyin ya da aradığınız cevapları bulacağınızdan emin olarak bunu açıkça yapın. Gerçek şu ki, nereye bakacağınızı biliyorsanız, birçok yardım parmaklarınızın ucunda. Tabii ki, bu kitap AutoCAD ipuçları ve teknikleri için nihai kaynaktır (bunu kendimiz söylesek bile), ancak her zaman elinizin altında olmayabilir (öyle olmadığını söyleyin!). Böyle bir acil durumda, başka şekillerde nasıl yardım bulacağınızı bilmek isteyeceksiniz.

Arama ipuçları

AutoCAD Yardım sistemi kendi penceresinde çalışır ve F1 tuşuna basılarak, menüden Yardım ➔ Yardım seçilerek veya ? komut satırında yer alabilir. Ara sekmesine tıklayın, bir arama sorgusu girin ve Enter’a basın. AutoCAD 2007’de yeni AnswerWorks motoru sayesinde sade bir dille sorular sorabilirsiniz. AnswerWorks, bir İnternet arama motoruna çok benzer şekilde, arama sonuçlarını yüzdeler ve işlevlerle sıralar.

Her şeyi bir arada değil, yalnızca kullanıcı dokümantasyon setindeki belirli bir bileşen (düşünce kitabı) içinde aramak üzere bir listeye erişmek için Gelişmiş’i tıklayın. Örneğin, bir özelleştirme sorunu arıyorsanız, listeden Özelleştirme Kılavuzunu (ACG) seçebilirsiniz; arama sonuçları daha sonra güncellenir. Aramayı gerçekleştirmeden önce (veya uygun bir şekilde sonra) aramak için bir bileşen seçin ve sonuçlar güncellenir.

Bir arama sonucunu tıkladığınızda sağdaki bölmede ilgili yardımını görürsünüz. Şimdi, İçindekiler sekmesini tıklayın; içindekiler ağacı, az önce eriştiğiniz sayfaya genişlemelidir. Ağaç genişlemiyorsa Geri ve İleri oklarını tıklamayı deneyin (bazen bu işe yarar).

İçindekiler sekmesi, aranan sayfanın bulunduğu bağlamı gösterir. Odaklanmış bir arama bağlamında içindekiler tablosuna göz atmak, aradığınızı bulmanın en hızlı yoludur.

Yardım Dosyasının Antivirüs Kontrolünü Devre Dışı Bırakma

AutoCAD Yardım penceresinin açılması sonsuza kadar sürerse, virüsten koruma yazılımınızın temiz olduğundan emin olmak için kontrol etmesi yüksek bir ihtimaldir (bize güvenin, öyledir). Yardım’ı her açtığınızda bu durum can sıkıcı hale gelebilir.

AutoCAD Yardımı, görev çubuğunda ayrı fakat bağlantılı bir görevdir (AutoCAD kapandığında kaybolur). Birçok virüsten koruma programı, bunun oldukça şüpheli olduğunu düşünür ve bu nedenle tetiklenirler. Belirli bir virüsten koruma programınıza her şeyin yolunda olduğuna nasıl güvence vereceğinizi bulmanız gerekecek. Bu bilgi genellikle program seçeneklerinde bir yere gömülür. .chm dosyalarını genel olarak hariç tutabilirsiniz, ancak bu daha az güvenli olan seçenektir.


AutoCAD öğrenci
AutoCAD üyelik iptali
Autodesk
AutoCAD müşteri Hizmetleri
Autodesk Türkiye Distribütörü
Autodesk Türkiye iletişim
AutoCAD indir Öğrenci ücretsiz
Autodesk yardım


İletişim Kutularında İmleç Yardımını Kullanma

Bu az kullanılan özellik oldukça faydalıdır. AutoCAD’deki çoğu iletişim kutusunun başlık çubuklarında X kapat kutusunun yanında bir soru işareti düğmesi bulunur. düğmesine basın ve imleç, işaretçinin yanında bir soru işareti simgesi görüntüler.

Şimdi, sorgulamak istediğiniz iletişim kutusunun herhangi bir bölümünü tıklayın. Seçtiğiniz denetimle ilgili bilgileri görüntüleyen bir araç ipucu görüntülenir. Bu, Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) öğelerinin hangi sistem değişkenlerini kontrol ettiğini öğrenmenin harika bir yoludur. Ayrıca standart Yardım’dan geçmekten çok daha hızlıdır.

Örneğin, Seçenekler iletişim kutusunu açın (komut satırına sağ tıklamak Seçenekler’e ulaşmanın hızlı bir yoludur). 3B Modelleme sekmesini seçin ve soru işareti düğmesine tıklayın. Ardından, 3B Nesneler Oluştururken Görsel Stil açılır listesine tıklayın. Araç ipucu, bu açılır listenin işlevini daha ayrıntılı olarak açıklar ve ayrıca bu örnekte ilişkili sistem değişkeni olan DRAGVS’nin adını da gösterir.

AutoCAD’in yeni kullanıcıları, Hızlı Yardım özelliğinden en çok yararlanacaklardır. Siz çalışırken Bilgi Paletinde bağlamsal yardım bilgilerini görüntüler. Her komut girdiğinizde, etkin komutla ilgili bilgiler görüntülenir. Açıkçası, kullandığınız komutları tam olarak anladıktan sonra bu eskiyor. Ancak, daha deneyimli kullanıcılar, tanıdık olmayan bir komutu kullanmadan hemen önce Bilgi Paletini açarak fayda sağlayabilir.

Ctrl+5 tuşlarına basın veya Yardım ➔ Bilgi Paleti’ni seçin. Bilgi Paletini yüzer ve görünür halde bırakın veya tercihinize göre bir yuvaya koyun. Girdiğiniz herhangi bir komut, Bilgi Paletinde ilgili dokümantasyon sayfasını otomatik olarak açacaktır.

Örneğin, AutoCAD 2007’deki yeni Kalınlaştır komutunu kullanmak için yardım istediğinizi varsayalım. Kalınlaştır yazın ve Enter’a basın, belgeler anında hazır olur. Bilgi Paleti, “Bir yüzeyi kalınlaştırarak bir 3B katı oluşturur” kısa açıklamasını görüntüler. (Muhtemelen siz de tahmin etmişsinizdir.) Ayrıca hiper bağlantılı bir prosedür de gösterilmiştir.

Bir veya Daha Fazla Yüzeyi Katılara Dönüştürmek İçin Tıklayın ve takip edebileceğiniz adım adım bir prosedürün listelendiğini gözlemleyin. Fakat bekle! Adımları takip etmeye çalıştığınız anda prosedür listesi kaybolur, çünkü Bilgi Paleti o anda ne oluyorsa onu takip etmelidir.

Bilgi Paletinde o anda görüntüleneni korumak için paletin içine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Kilitle’yi seçin. Şimdi devam edebilir ve çalışırken adımları takip edebilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra, girdiye yanıt vermeye devam etmesi için paletin kilidini açmanız gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir