Kes – Kopyala ve Yapıştır – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kes – Kopyala ve Yapıştır – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

20 Eylül 2022 AutoCAD blok kopyalama AutoCAD kopyala yapıştır komutu Autocad sayfalar arası kopyalama 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Kes – Kopyala ve Yapıştır

Bir olasılık, varsayılan kopyayı (Ctrl+C veya COPYCLIP) kullanarak kaynak nesneleri Panoya kopyalamaktır. Ardından, hedef çizime geçin ve kısayol menüsünden Orijinal Koordinatlara Yapıştır’ı seçin veya PASTEORIG’i kullanın. Pano’dan bu yapıştırma biçimi, kaynak nesnelerin uzamsal bağlamını korur, yani hedef çizimde tam olarak kaynak çizimin alanında oldukları yerde görünürler.

Gitmenin başka bir yolu, nesneleri Pano’ya kopyalarken bir temel noktayı önceden seçerek çok önemli uzamsal bağlamı yakalamaktır. Bu, kaynak çizimde bir temel nokta belirtmenizi isteyen Ctrl+Shift+C veya COPYBASE ile gerçekleştirilir. Bunu varsayılan yapıştırma ile takip edin – Ctrl+V veya PASTECLIP. Yapıştırılan nesneler, önceden seçtiğiniz taban noktasına göre görünür.

Blok Olarak Yapıştır (Ctrl+Shift+V) kısayol menüsündeki başka bir seçenektir. Pano içeriğini bir hedef çizime isimsiz bir blok olarak yapıştırmak isterseniz bunu kullanın.

Anonim blokların, tam olarak açıklayıcı olmayan A$C1BD953EC gibi adlara sahip olduğu konusunda uyarılmalıdır. Bu nedenle, örneğin tembellik gibi iyi bir neden bulamadığınız sürece Blok Olarak Yapıştır’ı kullanmaktan kaçınmak muhtemelen daha iyidir. Adı, isterseniz tanınabilir bir adla değiştirmek için her zaman RENAME komutunu kullanabilirsiniz.

Tasarım Merkezi

INSERT komutuyla sembol kitaplığınızdaki bloklara hala erişiyorsanız, lütfen şimdi durun. DesignCenter çok daha iyidir—bir sembol kitaplığındaki her şeye bir bakışta erişmenizi sağlar. DesignCenter, daha önce ayrı dosyalara yazılmış olabilecek ilgili blokları tek bir dosyada saklamanıza olanak tanır. Bu, gizli dosya adlandırma kurallarını ortadan kaldırabileceğiniz ve tasarım içeriğine erişmeye daha fazla konsantre olabileceğiniz anlamına gelir.

DesignCenter’ı açmak için DC yazın veya Ctrl+2 tuşlarına basın; resmi komut adı ADCENTER’dır. Bireysel çizimlerin düzeyine ulaşana kadar ağacı genişletin. Bloklar, boyut stilleri, katmanlar, düzenler, çizgi tipleri, tablo stilleri, metin stilleri ve Xref’leri içeren sembol tablolarına erişmek için çizimleri genişletmek mümkündür.

Gördüğünüz gibi, DesignCenter INSERT komutundan çok daha güçlüdür, bu tek noktadan mağazada çizim dosyalarında saklanan her türlü blok ve stile erişebilirsiniz. Mevcut bir sembol kitaplığındaki tüm ilgili içeriği Elektrik, Mekanik, Bağlantı Elemanları vb. gibi iyi adlandırılmış birkaç dosyada toplamak isteyebilirsiniz. Ardından, DesignCenter’daki bu birkaç dosyada bulunan sayısız bloğa hızlıca göz atabileceksiniz.

Belki klasör ağacında bir yol metin kutusu olmadığını fark etmişsinizdir. Windows Gezgini’nde DesignCenter ile erişmek istediğiniz açık bir yolunuz zaten varsa, Gezgin’deki yolu Pano’ya kopyalayın. AutoCAD’de ADCNAVIGATE komutunu kullanın. Ardından komut satırına sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Yapıştır’ı seçin. Enter’a basın, yapıştırdığınız yol DesignCenter’da görünür.


Autocad sayfalar arası kopyalama
AutoCAD blok kopyalama
AutoCAD kopyala yapıştır komutu
Autocad dosyalar arası kopyalama
AutoCAD sayfalar arası kopyalama sorunu
AutoCAD COPYBASE komutu
AutoCAD yapıştır
AutoCAD Çoklu kopyalama komutu


i-drop

Ben bırakırım, sen bırakırsın, hepimiz verileri Web’den doğrudan AutoCAD’e sürükleyip bırakmak isteriz. i-drop’un arkasındaki teknoloji XML tabanlıdır, bu nedenle herhangi bir web tasarımı yapmış olan herkesin anlaması ve kodlaması kolaydır.

i-drop’u kullanmak için bir tarayıcı eklentisi yüklemeniz gerekir (yalnızca Internet Explorer için kullanılabilir). Ardından, i-drop özellikli bir web sayfasına eriştiğinizde, (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) bir damlalığa benzeyen i-drop gösterge imlecini görürsünüz.

Bu son derece kusursuz teknolojiyi kullanmak için, web sayfasından i-drop göstergesini doğrudan AutoCAD’e sürükleyin. Sürüklediğiniz her şey indirilir ve mevcut çiziminize eklenir. Daha kolay olamazdı.

Düzenlenebilir olmayan çizim web formatı (DWF) ile karıştırılmaması için, i-drop, DWG dosyalarını Web üzerinden aktarmak için daha uygundur; herhangi bir dosya türünü bir i-drop paketine koyabilirsiniz. i-drop’ta yerleşik bir güvenlik yoktur, bu nedenle DWG dosyalarınızı gizli tutmak istiyorsanız ağ yöneticinizden web sunucunuzda parola korumalı bir klasör oluşturmasını sağlayın.

i-drop özellikli web sayfaları oluşturmak için bazı temel web tasarım becerilerine ihtiyacınız olacak. Autodesk’in sitesinde, bu teknolojiyi kullanmaya başlamanız için gereken tüm örneklere ve belgelere sahip bir i-drop geliştirici merkezi vardır. Autodesk web sitesinde i-drop’u aramanız yeterlidir.

Dış Referansların Yapılması

Dış referanslar (Xref’ler), insanların bir tasarımın farklı bölümlerinde aynı anda çalışmasına olanak tanır. Bu bölüm, her yerde bulunan Xref ile başa çıkmak için size birkaç ipucu ve püf noktası da sunuyor.

Hiç bir çizim dosyasını açmayı denediniz mi, sadece içinde başka birinin olduğunu bulmak için mi? Belki de bu çizime kesinlikle girmen ve sonuç olarak o kişiyi hemen bulman gerekiyor! Ne yapalım? Bir e-posta mı gönderelim? Hayır, WHOHAS komutunu da kullanın.

Komut istemine WHOHAS girin ve Sorgu için Çizimi Seç iletişim kutusundan söz konusu çizim dosyasını seçmeniz istenecektir. Çizim dosyasını seçtikten sonra, AutoCAD dedektifi burada görüldüğü gibi bulgularını size de döndürür.

Şimdi gidip bu çizimi kullanmanız gerekeceğini anlayacak kadar psişik olmayan suçluyla sohbet edebilirsiniz!

Xref’ler

AutoCAD 2007’de Xref’ler aşırıya kaçtı; hepsi tek bir palette DWG, DWF ve tonlarca görüntü formatını destekliyorlar. Yeni güncellenmiş Dış Referanslar paleti, çiziminize iliştirilmiş her şeyi bulup kontrol edebileceğiniz yerdir. Ancak uzun, yeni HARİCİ REFERANSLAR komutunu yazmayın; bunun yerine XR kısayolunu kullanın veya Ekle açılır menüsünden komutu seçin.

Yeni Dış Referanslar paletinin tüm gücü için, Xref’leri açmadan yeniden yükleyebilmek daha da verimlidir. Çalışırken harici olarak referans verilen çizimlerinizden herhangi biri değişirse, yalnızca XREF-NOTIFY 2 olarak ayarlanmışsa bu önemli gerçeği size bildiren bir balon görünecektir.

Normalde balon yardımına gitmeyiz ama bu bir kazanan. Soru sorulmadan Xref’i anında yeniden yüklemek için bildirim balonunun içindeki köprüyü tıklamanız da yeterlidir. Benzer şekilde, tüm Xref’leri anında yeniden yüklemek için durum çubuğu tepsisindeki Xref simgesine sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Xrefs’i de Yeniden Yükle’yi seçin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir