Aşırı Xref’ler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Aşırı Xref’ler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

20 Eylül 2022 AutoCAD xref görünmüyor Autocad xref Nedir AutoCAD xref patlatma AutoCAD xref yapma 0

Aşırı Xref’ler

Büyük Xref’lere sahip dosyaları açarken sisteminiz tıkanırsa, hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İlk olarak, ihtiyacınız olmayan tüm Xref’leri kaldırın. Dış Referanslar paletinde istenmeyen düğüme sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Kaldır’ı seçin. Boşaltma, ayırmak kadar ciddi değildir, daha sonra yeniden eklemek için doğru dosyayı aramak zorunda kalmadan her zaman yeniden yükleyebilirsiniz.

Performansı artırmak için bir sonraki ipucu, bir Xref’in yalnızca ihtiyacınız olan kısımlarını yüklemektir. Bir Xref’in yalnızca bir bölümünü görüntülüyorsanız, dosyanın tamamını yüklemenize gerek yoktur. Referans verilen tüm çizimleri açın ve dondurabileceğiniz katman olup olmadığına bakın.

Başvurulacak dosyalarda katman ve uzamsal dizinleri kaydetmek için sistem değişkeni INDEXCTL’yi 3 olarak ayarlayın. Dizinleri kaydetmek ekstra zaman alır, ancak Xref yüklemesini hızlandırır.

Ana dosyaya geri dönün ve sistem değişkeni XLOADCTL’yi 2’ye ayarlayın; bu, her referansın bir kopyasını, yalnızca ihtiyacınız olan kısımları yükleyecek ve böylece yükleme süresini hızlandıracaktır. Son olarak, Xref’lerin ana dosyada referans olarak görmeniz gerekmeyen kısımlarını kırpabilirseniz XCLIP kullanın.

Hiç yerinde Xref düzenlemeyi kapatabilmeyi dilediniz mi? Refedit araç çubuğunu kullanarak bir Xref’i (referans çizimi içinde) düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu biliyorsunuz. Sorun, ofisinizdeki diğer “profesyoneller” Xref’lerinizi mahvettiğinde ortaya çıkar! Başkalarının Xref’leri düzenlemesini zorlaştırmak istiyorsanız, yerinde düzenlemeye izin vermemek istediğiniz çizimlerde XEDIT’i 0’a ayarlayın. En azından sistemde dolaşmak için bu sistem değişkenini bilmeleri gerekecek.

Referans Yöneticisi

Autodesk’in Reference Manager’ı neredeyse çok gizli hale getirmek için yapması gereken, onu bağımsız bir uygulama haline getirmekti. AutoCAD 2004’ten beri Başlat menünüzde var, ancak AutoCAD’in bir parçası olmadığı için neredeyse kimse bilmiyor. Artık onu nerede bulacağınızı biliyorsunuz ve bilgi güçtür!

Referans Yöneticisi, çizim dosyalarını başka klasörlere veya disk sürücülerine taşımaya karar verirseniz size çok fazla zaman kazandıracaktır – bu olağanüstü bir yeniden yönlendirme aracıdır.

Birden çok çizimdeki harici olarak referans verilen dosyalara, resimlere, yazı tiplerine, çizim konfigürasyonlarına ve çizim stillerine giden yolları tek bir yerde ve aynı anda değiştirebilir. Bir iş arkadaşınızın bir Xref dizinini yeniden adlandırması veya Xrefs’i bir dizinden diğerine taşıması durumunda, bu aracın size kazandırabileceği saatleri takdir edebilirsiniz.

Referans Yöneticisini kullanmak basittir. Sadece çizimleri ekleyin, yeniden yollamak istediğiniz parçaları seçin ve Seçilen Yolları Düzenle düğmesini tıklayın. Yeni yola göz atın, hepsi bu. Kayıtlarınız için değiştirdiğiniz yolların bir .csv dosyasını bile dışa aktarabilirsiniz.

Referans Yöneticisini garip Windows Başlat menüsü yerine AutoCAD içinden başlatabilseniz iyi olmaz mıydı? İyi haber yapabilirsin! acad.pgp metin dosyasını güzel Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) aracılığıyla değiştirmek için ALIASEDIT Express Aracını kullanın.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. AutoCAD Alias ​​Editor iletişim kutusundaki Kabuk Komutları sekmesine tıklayın ve Ekle düğmesine tıklayın.
2. Kabuk Komutunu Düzenle iletişim kutusunda, diğer ad olarak REFMAN yazın. Bu, Reference Manager uygulamasını başlatmak için AutoCAD’de vereceğiniz komuttur.
3. Kabuk Komutunu Düzenle iletişim kutusundaki Komut metin kutusuna aşağıdakini yazın: AdRefMan.exe’yi BAŞLATIN
4. Bayrak açılır menüsünden 1’i seçin. Bu işaret, AutoCAD’in Referans Yöneticisinin herhangi bir şey yapmasını beklemeyeceği anlamına gelir; REFMAN, AdRefMan.exe’yi başlatır.
5. Her açık iletişim kutusunda Tamam’ı tıklayın ve işiniz bitti. AutoCAD içinde Reference Manager’ı başlatmak için REFMAN’ı şimdi ve sonsuza kadar daha fazla kullanın.


AutoCAD xref yapma
Autocad xref Nedir
AutoCAD xref görünmüyor
AutoCAD xref patlatma
Xref nedir
AutoCAD xref çağırma
3ds Max xref silme
Xref bind etmek


Görüntüleri Çerçeveleme

Bir görüntüyü düzenlemek (taşımak, silmek vb.) için çerçevenin açık olması gerekir (IMAGEFRAME 1 olarak ayarlanır). Ancak çoğu zaman, yazdırma için çerçevenin kapatılmasını tercih ederiz (IMAGEFRAME 0 olarak ayarlanır). Sonuçta, insanların dikdörtgen çerçevesine değil, görüntüye odaklanmasını istiyorsunuz.

Sonuç olarak, kendimizi bu sistem değişkenini düzenleme için 0’dan yazdırma için 1’e ileri geri çevirirken buluyoruz. Neyse ki, artık her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilirsiniz. IMAGEFRAME’i 2’ye ayarlamak, çerçevenin düzenleme amacıyla görüntülendiği, ancak yazdırılmadığı anlamına gelir.

 DWF’lerin Altını Oluşturun

  • Çizim Web Formatı (DWF), Web’de yayınlamak için harikadır, çünkü
  • Sonsuz yakınlaştırmaya izin veren bir vektör formatıdır.
  • Katmanları vardır (eğer isterseniz erişilemez hale getirebilirsiniz). DWF dosyalarını AutoCAD olmadan doğru şekilde çizebilirsiniz.
  • Biçim yüksek oranda sıkıştırılmıştır ve küçük bir dosya boyutuna sahiptir.

AutoCAD 2007’ye kadar yapabileceğiniz tek şey DWF dosyalarını AutoCAD’den dışa aktarmaktı. Bir başkasının DWF’lerini AutoCAD’e almak istiyorsanız, sıkışıp kaldınız. Artık bu dwif’lerin altına doğrudan yerleştirmek için Dış Referanslar paletini veya DWFATTACH’ı kullanmayın.

DWF dosyaları, bağlantılı oldukları ancak bir çizim dosyasına gömülmedikleri şekilde görüntülere çok benzer şekilde işlenir. DWF içindeki tüm katmanlar tek bir katmana düzleştirilir, bu nedenle buna alt katman denir.

DWF’ler, vektör çözünürlüğüne sahip oldukları için görüntülerden daha iyidir; bu, süresiz olarak yakınlaştırabileceğiniz ve DWF geometrisine yapışabileceğiniz anlamına gelir. Nesne yakalamanın DWF dosyalarında çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için DWFOSNAP’ı kullanın;  çalıştığı anlamına gelir ve 0, yakalamaya izin verilmediği anlamına gelir.

Diğer Uygulamalarla Çalışma

AutoCAD her şeyi yapmaz ve işinizde düzenli olarak birçok başka uygulama kullanma ihtimaliniz vardır. Genellikle verileri bir uygulamadan diğerine taşımamız gerekir ve işin püf noktası, uygulamaların birlikte güzel bir şekilde oynamasını sağlamaktır. Bu bölüm size diğer uygulamalarla (ve AutoCAD) çalışmayı daha sorunsuz hale getiren birkaç teknik sunar.

Nesne Bağlama ve Gömme (OLE), Windows’ta yerleşik olarak bulunan ve Pano aracılığıyla uygulamalar arasında veri aktaran çok eski bir teknolojidir.

Hemen hemen her şeyi (elektronik tablolar, veritabanları, metin belgeleri, resimler ve daha fazlası) AutoCAD’e sürükleyebilirsiniz ve kaynak uygulama ActiveX teknolojisini destekliyorsa, sürüklediklerinizi AutoCAD’e bağlayabilir veya gömebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir