Kağıt Alanı Görüntü Pencereleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kağıt Alanı Görüntü Pencereleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Aralık 2022 Autocad çıktı alma AutoCAD monochrome renkli çıkıyor AutoCAD transparan çıktı alma 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Kağıt Alanı Görüntü Pencereleriyle Çalışma

Bu alıştırmada, düzenlemek üzere seçmek için görüntü alanı kenarına tıkladınız. Paper Space’teyken görüntü alanındaki görüntüyü tıklamaya çalışırsanız, hiçbir şey seçmezsiniz. Daha sonra, bir görünüm alanında çizim görüntüsünün parçalarına yapışmak için Osnap modlarını kullanabileceğinizi göreceksiniz.
Vitrinler AutoCAD nesneleri olarak tanındığından, diğer nesneleri manipüle ettiğiniz gibi tüm düzenleme komutlarını kullanarak bunları manipüle edebilirsiniz. Önceki alıştırmada, görünüm alanlarını taşıdınız, genişlettiniz ve sildiniz.

Ardından, katmanların görüntü alanlarını nasıl etkilediğini göreceksiniz:

1. Vport adında yeni bir katman oluşturun.
2. Özellikler paletinde, görünüm alanı kenarlıklarını Vport katmanına değiştirin.
3. Vport katmanını kapatın. Seçilen nesnelerin üyelerinin kapalı veya donmuş bir katmanda olduğunu söyleyen bir uyarı mesajı görürsünüz. Tamam’ı tıklayın; görünüm alanı sınırları kaybolur.
4. 3. adımın sonuçlarını inceledikten sonra Vport katmanını tekrar açın.

Bir görünümün kenarlığına bir katman, bir renk, bir çizgi tipi ve hatta bir çizgi kalınlığı atayabilirsiniz. Kapatılmış veya donmuş bir katmana görünümün kenarlığını koyarsanız, o katmandaki herhangi bir nesne gibi o sınır da görünmez olur.

Kenarlıkları görünmez yapmak, yazdırmak için son bir sayfa oluşturmak istediğinizde yardımcı olur. Kapatıldığında bile, Floating Model Space’e geçtiğinizde aktif görüntü portunun çevresinde kalın bir kenarlık olur ve tüm görünüm portları görünümlerini göstermeye devam eder.

Kağıt Alanında Görünümleri Ölçeklendirme

Paper Space’in kendi ölçü birimi vardır. Bir Düzen sekmesini Kağıt Alanı görünümünde açarken bir kağıt boyutunu belirtmeniz gerektiğini zaten gördünüz. Kağıt Alanı’na ilk girdiğinizde, çiziminizin Model Alanı’nda kapladığı alan ne olursa olsun, Sayfa Yapısı iletişim kutusunda belirttiğiniz kağıt boyutuna göre belirlenen sınırlar verilir.

Paper Space’in AutoCAD için konfigüre ettiğiniz yazıcıya bağlı bir yapıştırma alanı olduğunu göz önünde bulundurursanız, bu ölçek farkı daha kolay anlaşılır hale gelir.

Birkaç mil kareyi temsil eden fotoğrafları ve haritaları 11 ̋ × 17 ̋’lik bir tahtaya yapıştırabileceğiniz gibi, 81⁄2 ̋ × 11 ̋’lik bir kağıda şehir bloklarını veya evleri temsil eden ölçekli çizimlerin görünümlerini yapıştırmak için Paper Space’i kullanabilirsiniz. kağıt Ancak AutoCAD’de yapıştırdığınız nesnelerin ölçeğini ve boyutunu değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz.

İPUCU Paper Space içindeyken, bir Model Space görünümündeki nesneleri düzenleyebilirsiniz; ancak bunu yapmak için Floating Model Space kullanmanız gerekir. Daha sonra bir görünümü tıklayabilir ve bu görünüm alanında düzenleyebilirsiniz. Bu modda, Paper Space’te oluşturulan nesneler düzenlenemez. Görünümü Seçme Paper Space, sizi Paper Space ortamına geri götürür.

Çiziminizi belirli bir ölçekte yazdırabilmek istiyorsanız, her görünüm alanı için bir ölçek belirtmelisiniz. Görüntü alanı ölçekleri, Model sekmesindeki açıklama ölçeğine benzer şekilde ayarlanır.

Şimdi Paper Space’te bir sayfayı nasıl bir araya getirip ölçek doğruluğunu nasıl koruyacağınızı görelim:

1. Kağıt Alanında olduğunuzdan emin olun. Durum çubuğunda Kağıt düğmesinin görünüp görünmediğini kontrol edin. Orada Model görünüyorsa, Kağıt olarak değiştirmek için o düğmeyi tıklayın.
2. Seçmek için en üstteki görünümün kenarlığına tıklayın.
3. AutoCAD Penceresinin sağ alt köşesinde, VP Scale açılır listesine tıklayın ve
1⁄32 ̋ = 1 ́-0 ̋’yi seçin. Üst görüntü alanındaki görünümün nasıl değiştiğine dikkat edin.
4. Görünüm penceresindeki seçimi temizlemek için Esc tuşuna iki kez basın.
5. Alt görünüm alanı kenarlığına tıklayın.
6. VP Scale açılır listesine tekrar tıklayın ve listeden 3⁄16 ̋ = 1 ́-0 ̋ öğesini seçin. Görünüm alanındaki görünüm, yeni ölçeği yansıtacak şekilde değişir.


AutoCAD transparan çıktı alma
Autocad ölçekli PDF Kaydetme
Autocad çıktı alma
AutoCAD siyah beyaz çıktı Alma
Autocad yatay çıktı Alma
AutoCAD monochrome renkli çıkıyor
autocad ölçek ayarlama 1/200
Autocad A4 çıktı alma


Vitrinlerin genişliğini, yüksekliğini ve konumunu ayarlamak kolaydır, böylece ünitenin yalnızca görmek istediğiniz kısımlarını gösterirler. Paper Space’teyken, herhangi bir görünüm alanı kenarlığını düzenlemek için Uzat, Taşı veya Ölçekle komutunu kullanın veya boyutunu düzenlemek için görünümün tutamaçlarını kullanın.

Vitrin boyutu değişirken, vitrindeki görünüm aynı ölçek ve konumda kalır. Görünümdeki nesnelerin boyutu ve konumu üzerinde hiçbir etkisi olmadan görünüm portlarını taşıyabilir ve genişletebilirsiniz.

Bir çizimi diğerinin üzerine bindirmeniz gerekirse, görünüm pencerelerini üst üste bindirebilirsiniz. Paper Space’teyken bile her bir görünüm alanında geometri seçmek için osnap geçersiz kılmalarını kullanın. Bu, tam konumlarda bir görüntü portunu diğerinin üzerine hizalamanızı sağlar.

Ayrıca, görünüm alanlarınızı çerçevelemek için Paper Space’e 1:1 ölçeğinde bir başlık bloğu ekleyebilir ve ardından bu çizimi Paper Space’ten 1:1 ölçeğinde çizebilirsiniz. Çiziminiz, uygun ölçekte Paper Space’te olduğu gibi görünür.

Kağıt Alanı, kağıdın kenarına yakın yerlerde yazdırılamayan alanların oluştuğunu size göstermek için kesikli bir çizgi görüntüler.
Paper Space’te çalışırken, Paper Space’te mi yoksa Floating Model Space modunda mı olduğunuza çok dikkat edin. Kağıt Alanı görünümünüzü kaydırmayı veya yakınlaştırmayı planladığınızda, Yüzen Model Alanı görünümünde yanlışlıkla kaydırma veya yakınlaştırma yapmak kolaydır.

Bu, görüntü alanı ölçeklendirmenizi veya çizimin diğer bölümleriyle hizalamanızı kaybetmenize neden olabilir. Yanlışlıkla bir görüntü alanı görünümünü değiştirmeniz ihtimaline karşı, Görünüm ve Adlandırılmış Görünümler’i seçerek görüntü alanı görünümlerini kaydetmek iyi bir fikirdir.

Görüntü alanı görünümünüzün yanlışlıkla değiştirilmesini önlemenin başka bir yolu da Görünüm Kilidini açmaktır. Bunu yapmak için, Paper Space’teyken bir görüntü alanı kenarlığına tıklayın. Kısayol menüsünü açmak için sağ tıklayın ve ardından Ekran Kilitli Evet’i seçin.

Görünüm kilitlendikten sonra, bir görüntü alanı görünümünü kaydıramaz veya yakınlaştıramazsınız. Ayrıca görünümün boyutunu da değiştiremezsiniz. Bu ayar, görünümün Özellikler paletinde de bulunur.

İPUCU : Görünüm alanı görünümleriniz, bunları girdiğinizde otomatik olarak kapsamlara yakınlaştırıyorsa, Ucs-follow sistem değişkeni varsayılan ayarı olan 0 (sıfır) değerinden değiştirilmiştir. Ucsfollow↵0↵ yazarak Ucsfollow’u tekrar 0 olarak değiştirin.

Bu ayarı değiştirmek için UCS iletişim kutusunu da kullanabilirsiniz. UCS Adlandırılmış Araçlar’ı seçin. UCS iletişim kutusunda Ayarlar sekmesine tıklayın ve ardından Görünümü UCS Değiştirildiğinde Plana Göre Güncelle seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir