Hızlı Seçim Araçlarını Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hızlı Seçim Araçlarını Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

18 Ocak 2023 AutoCAD Kısayol Autocad seçim penceresi dikdörtgen Genel 0

Hızlı Seçim Araçlarını Kullanma

Bazen AutoCAD’de yeterli seçim aracı yokmuş gibi görünebilir. İçinde, taşıma veya kopyalama gibi bir işlem için seçilen bir nesne kümesi olan bir seçim kümesi oluşturmak için nesne gruplarını seçmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemleri öğrendiniz. Ekspres araçları, nesneleri seçmek için birkaç yol daha sunar.

Seçim Kümesini Al aracı, katmanlara veya nesne türlerine göre bir seçim kümesi ayarlar. Hızlı Seçim Araçları Seçimi Ayarla’yı seçtiğinizde, katmanı seçmek istediğiniz tüm nesneleri içeren bir nesneyi seçmeniz istenir.

Çizimdeki tüm nesneleri içeren bir seçim seti oluşturmak için ↵ tuşuna basabilirsiniz. Ardından, istediğiniz türde bir nesne seçmeniz istenir. İlk istemde ↵ tuşuna basarsanız ve ardından ikinci istemde bir çizgi seçerseniz, çizimdeki tüm çizgiler yeni bir seçim setine dahil edilecektir. Ekranda herhangi bir şey olduğunu görmezsiniz, ancak nesneleri seçmenizi isteyen bir komutu bir daha kullandığınızda, satırları seçmek için P↵ girebilirsiniz.

Diğer seçim aracı Hızlı Seçim’dir. Hızlı Seçim Araçları Hızlı Seçim’i seçtiğinizde, bir nesne seçmeniz istenir. Bunu yaptıktan sonra, seçtiğiniz nesne ve ona dokunan herhangi bir nesne seçilecektir.

Dimstyle Export ve Dimstyle Import’u Kullanma

Çoğu AutoCAD kullanıcısının boyut stillerini yalnızca bir kez ayarlaması ve ardından çizim ölçeği için küçük değişiklikler yapması gerekir. Boyut stillerinizi bir şablon dosyasında ayarlayabilir ve ardından yeni çizimler oluşturduğunuzda bu şablonu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, boyut stilleriniz zaten istediğiniz şekilde ayarlanmış olacaktır.

Ancak sıklıkla, boyut stilleri hakkında sizinle aynı fikirlere sahip olmayan başka biri tarafından oluşturulan dosyalar alırsınız. Normalde bu, favori ayarlarınızı yeni bir boyut stilinde yeniden oluşturmanız gerektiği anlamına gelir. Şimdi, Ekspres araçlarıyla, boyut stillerini istediğiniz zaman dışa ve içe aktarabilir ve sizi onları yeniden oluşturma zahmetinden kurtarabilirsiniz.

Nesnelere Veri Ekleme

Bu seçenek kümesinin, şu ana kadar baktığınız diğerleri kadar kullanım olasılığı daha düşük olduğundan, çok fazla ayrıntıya girmeden burada onların kısa bir açıklamasını ekledim. Kullanımları oldukça kolaydır ve bunları denemekte herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Ekspres Araçlar’ı seçerek her iki araca da erişebilirsiniz.

Xdata Ekle Genişletilmiş verileri nesnelere eklemenizi sağlar. Genişletilmiş veriler genellikle yalnızca AutoLISP veya ARX uygulamaları tarafından kullanılır. Sizden veriyi alacak nesneyi seçmeniz isteniyor ve ardından verinin kime ait olduğunu diğerlerine bildiren bir etiket görevi gören bir uygulama adı isteniyor. Daha sonra bir veri türü seçebilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra, verilerinizi girebilirsiniz. List Object Xdata Bir nesneye iliştirilmiş genişletilmiş verileri görüntüler.


AutoCAD hızlı Çizim Teknikleri
AutoCAD seçim aracı Ayarları
AutoCAD Komutları resimli
AutoCAD Kısayolları PDF
AutoCAD Ders Notları PDF
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD bilinmesi Gereken komutlar
Autocad seçim penceresi dikdörtgen


Dosya Araçlarını Kullanma

AutoCAD, çalışması için her zaman harici dosyaları kapsamlı bir şekilde kullanmıştır. Yazı tiplerinden klavye kısayollarına kadar her şey harici dosyalara bağlıdır. Ekspres Dosya araçları (Hızlı Dosya Araçları’nı seçin), dosyayla ilgili birkaç işlemi basitleştirmek için seçenekler sunar.

Tüm Çizimleri Kaydet ve Tüm Çizimleri Kapat gibi bu araçlardan bazılarını günlük olarak faydalı bulabilirsiniz. Görüntüyü Düzenle gibi diğerleri, bir görüntüyü ne zaman düzenlemeniz gerektiğini bilmek yararlı olabilir. Aşağıda bu araçların bir listesi bulunmaktadır: Yedekleme Dosyalarını Taşı Geçerli çizim oturumu için AutoCAD .bak dosyaları için bir konum belirlemenizi sağlar.

PLT’yi DWG’ye Dönüştür HPGL çizim dosyalarını çizim dosyalarına dönüştürür. Önce bir HPGL çizici için AutoCAD veya Windows’u kurmanız ve ardından Çizim veya Sayfa Yapısı iletişim kutusunda bu HPGL çiziciyi belirtmeniz gerekir. Çizimi oluştururken bir dosyaya çizim yapmak istediğinizi de belirtmelisiniz (Çizim iletişim kutusunun Yazıcı/Çizici grubundaki Dosyaya Çiz onay kutusunu seçin).

Görüntüyü Düzenle Bir AutoCAD çizimine eklenmiş bir görüntü dosyasını açmanın ve düzenlemenin hızlı bir yolunu sunar. Hızlı Dosya Araçları Görüntüyü Düzenle’yi seçin ve ardından düzenlemek istediğiniz görüntüyü seçin.

Dosyayı bir liste kutusunda gösteren bir Dosya iletişim kutusu açılır. Aç’a tıklayın ve görüntü dosyası türüyle ilişkili program görüntü dosyasını açacaktır. Yolu Yeniden Tanımla Mevcut çizimden referans alınan harici dosyalara giden yolu yeniden tanımlamanıza izin verir.

Buna dış referanslar, resimler, şekiller, stiller ve Rtext dahildir. Eski dizine girin (tümü için ‘*’ kullanın), veya? <seçenekler>: istem. “*” ifadesini görünce şununla değiştir: komut istemi ↵ tuşuna basın.

Yolu bu şekilde çıkarırsanız, AutoCAD, Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesinde belirtilen destek dosyası arama yolunu kullanacaktır. REDIRMODE iletişim kutusunu açmak için ilk istemde ↵ tuşuna basarak yeniden tanımlamak istediğiniz harici dosyanın türünü belirtebilirsiniz. Bu iletişim kutusu, yolunu yeniden tanımlamak istediğiniz destek dosyası türlerinin basit bir onay kutusu listesini içerir.

Çizim Özellik Verilerini Güncelleme Çizim özellik verileri, AutoCAD’in kullanışlı bir özelliği olabilir, ancak onu kullanmak biraz disiplin gerektirir. (Çizim özelliği verileri hakkında daha fazla bilgi için Bölüm 19’a bakın.) Her şeyden önce, girmeniz gereken veri miktarı biraz göz korkutucu olabilir.

Çizim Özelliği Verilerini Güncelle Ekspres aracı, özellik verisi şablonlarını kullanarak çizim özelliği verilerini hızlı bir şekilde eklemenizi sağlayan bir yol sunar. Çizim özelliği verileri genellikle bir çizim seti için aynıdır, dolayısıyla bir şablon oluşturabilir ve Çizim Özelliği Verilerini Güncelle aracını kullanarak bunu bir setteki benzer çizimlere uygulayabilirsiniz.

Bir çizim özelliği veri şablonu oluşturmak için Hızlı Dosya Araçları Çizim Özelliği Verilerini Güncelle’yi seçin. Bir seçenek girin [Etkin şablon/Şablon düzenle/Liste/Kaldır/Güncelle] <Güncelle>: komut isteminde, Propulate Şablonunu Düzenle iletişim kutusunu açmak için E↵ girin.

Verileri doldurun ve ardından Dosyayı Farklı Kaydet’i seçin. Şablonu bir çizime veya bir klasördeki bir dizi çizime uygulamak için Çizim Özellik Verilerini Güncelle komut istemindeki Güncelle seçeneğini kullanın.

Tüm Çizimleri Kaydet O anda açık olan tüm dosyaları kaydeder. Dosyalar ek düzenleme için açık kalır. Tüm Teknik Resimleri Kapat O anda açık olan tüm çizimleri kapatır. AutoCAD açık kalır.

Hızlı Çıkış O anda açık olan tüm çizimleri kapatır ve AutoCAD’den çıkar. Kapatılmadan önce her dosyada yapılan değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulur.

Orijinale Dön Bir çizimin en son kaydedilen durumuna dönmesine neden olur. Bunu, herhangi bir değişikliği kaydetmeden (son Kaydetmeden bu yana) dosyayı kapatarak ve ardından dosyayı yeniden açarak yapar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir