Hat Çalışmasını Temizleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hat Çalışmasını Temizleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

17 Kasım 2022 AutoCAD dondu kapanmıyor Autocad dondu ne yapmalıyım Autocad dosyası ağırlaştı 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Nesneleri Yerleştirmek İçin Osnap İzlemeyi Kullanma

Çalışmanızın çoğunda çizgiler çizeceksiniz, bu nedenle çizgileri en iyi şekilde nasıl değiştireceğinizi bilmek önemlidir. Bu bölümde, bu temel çizim nesnelerini kullanmanın ve düzenlemenin daha yaygın yollarından bazılarına bakacaksınız.

Aşağıdaki alıştırmalar, tek tek komutların nasıl çalıştığından ziyade size çizgi çizme sürecini gösterir. Duvarlar inşa ederken ve kapılar eklerken Polar İzleme ve Osnap İzleme özelliklerini daha yakından tanıma şansınız olacaktır.

Hat Çalışmasında Kaba İşleme

Önceki bölümde yerleştirdiğiniz banyonun iç duvarlarının sadece bir tarafı çizilmiştir. (Duvarlar genellikle çift çizgilerle gösterilir.) Bir sonraki alıştırmada, diğer tarafı çizeceksiniz. Duvarı ilk seferde mükemmel bir şekilde çizmeye çalışmak yerine, çizgi çalışmasında eskiz yapacak ve ardından bir sonraki bölümde manuel çizime benzer bir şekilde temizleyeceksiniz.

Duvar hatlarında pürüzlendirmek için şu adımları kullanın:

1. Tüm banyo ve etrafındaki alanın bir kısmı görüntülenecek şekilde banyoyu yakınlaştırın.

İPUCU : Çiziminizdeki bazı kavislerin düzgün olmadığını fark edebilirsiniz. Paniğe kapılmayın; AutoCAD, yayları ve daireleri büyütülmüş görünümlerde bu şekilde görüntüler. Yaylar çizildiğinde düzgün olacaktır. Bunları şimdi dosyada depolandıkları gibi görmek istiyorsanız, Komut isteminde Regen↵ yazarak çizimi yeniden oluşturabilirsiniz.

2. Duvarı geçerli katman yapmak için Katmanlar araç çubuğundaki Katman açılır listesinden Duvar’ı seçin.
3. Durum çubuğunda Osnap İzleme ve Nesne Yakalamanın açık olduğunu gösteren Otrack ve Osnap düğmelerine basıldığından emin olun.
4. Çizgi Çiz’i seçin veya L↵ yazın.
5. İlk noktayı belirtin: isteminde, imlecinizi banyonun sağ alt köşesine getirin, böylece Bitiş noktası anlık işaretçi görünür, ancak tıklamayın. İmleci aşağı doğru hareket ettirdiğinizde izleme vektörü görünür. (İzleme vektörü ilk başta görünmezse, imlecinizi tekrar görünene kadar köşenin üzerinde hareket ettirin.)

İPUCU : Osnap konumunda, Osnap İzlemenin o konuma “kilitlendiğini” söyleyen küçük bir çarpı işaretinin göründüğünü unutmayın.

6. İzleme vektörü görünür durumdayken, imleci doğrudan köşeden aşağıya doğrultun ve ardından 5↵ yazın. Metrik kullanıcıları 13↵ yazmalıdır. Banyonun sağ alt köşesinin 5 ̋ (veya 13 cm) altında bir çizgi başlar.
7. Üstteki resimde gösterildiği gibi, apartman biriminin sol duvarını hafifçe geçecek şekilde çizgiyi yatay olarak sola doğru devam ettirin.
8.Ünitenin üst duvarıyla buluşmak için üst kapı pervazının uç noktasından yukarı doğru başka bir çizgi çizin. Ünitenin üst duvarını seçmek için Dikey oyalama düğmesini kullanın. Bu, alt görüntüdeki gibi çizginin tam olarak duvar çizgisi üzerinde dikey konumda bitmesine neden olur.

İPUCU : Dik olmayan bir çizgiye dik bir çizgi çizmek için Dikey osnap geçersiz kılmayı da kullanabilirsiniz; örneğin 45’lik bir açıdadır.

9. İki kapı pervazını birleştiren bir çizgi çizin. Ardından, bu satırı Tavan katmanına atayın.
10. Kapı pervazının köşeye en yakın uç noktasından aşağı doğru 6 ̋ bir çizgi çizin.

Bir önceki alıştırmada, Osnap İzleme modu, banyonun köşesinden tam bir mesafede bir çizginin başlangıç ​​noktasını belirlemenizi sağladı. 6. adımda, mesafeyi ve yönü belirtmek için Doğrudan Mesafe yöntemini kullandınız.

İPUCU : Tercih ederseniz, Osnap kısayol menüsünden Kimden’i seçebilir ve ardından kısayol menüsünü tekrar açıp Endpoint’i seçebilirsiniz. Bu alıştırmayla aynı görevi gerçekleştirmek için köşeyi seçin ve @5<-90 gibi bir kutupsal koordinat girin.


Autocad dosyası ağırlaştı
Autocad dondu ne yapmalıyım
AutoCAD Komutları
AutoCAD dondu kapanmıyor
AutoCAD komutları kısayolları
AutoCAD Komutları ve işlevleri
AutoCAD yanıt vermiyor hatası
AutoCAD Çizim Teknikleri


Hat Çalışmasını Temizleme

Uç nokta konumlarına yaklaşan duvar çizgilerinden bazılarını çizdiniz. Ardından, çizgileri tam olarak uçtan uca birleştirmek için Filet komutunu kullanacak ve ardından Mutfak çizimini içe aktaracaksınız.

Hatları birleştirmek için şu adımları izleyin:

1. Değiştir araç çubuğundaki Radyus aracına tıklayın.
2. Köşe yarıçapının 0 olarak ayarlandığından emin olmak için R↵0↵ yazın.

İPUCU : Chamfer komutu, Fillet komutuna benzer bir işlev gerçekleştirir. Radyustan farklı olarak, Pah komutu iki çizgiyi bir yay yerine bir ara eğimli çizgiyle birleştirmenizi sağlar. Pah, Radyus ile tamamen aynı şekilde iki çizgiyi bir köşede birleştirecek şekilde ayarlanabilir.

3. Bu bölümde daha önce gösterilen ikinci panelde belirtildiği gibi dikey ve yatay çizgileri seçerek iki çizgiyi yuvarlayın. Bu noktaların çizginin tutmak istediğiniz kısmında bulunduğuna dikkat edin. Çiziminiz ikinci panel gibi görünecektir.
4. Banyonun alt duvarını, gösterildiği gibi ünitenin sol duvarı ile kaplayın. Duvar çizgilerinde seçtiğiniz noktaların çizginin kesmek istediğiniz tarafında değil, tutmak istediğiniz tarafında olduğundan emin olun.
5. Ünitenin üst duvarını, gösterildiği gibi banyonun sağ yan duvarı ile kaplayın.

İPUCU : Bir geçiş penceresi kullanarak yuvarlatma işlemi için aynı anda iki satır seçebilirsiniz; bunu yapmak için, İlk nesneyi seç ve istemine C↵ yazın. Radyus konumuna en yakın iki uç nokta kırpılır.

Osnap İzleme Vektörünü Anlama

Osnap İzleme vektörü, yalnızca bu durumda bir konuma, banyonun köşesine bir Osnap işaretçisi yerleştirdikten sonra devreye girer. Başka bir zamanda görünmeyecektir.

Hem Çalışan Osnap hem de Osnap İzleme açıksa, imleç bir osnap konumuna her indiğinde izleme vektörünü alırsınız. Bu, acemi kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle Osnap İzlemeyi daha rahat hale gelene kadar idareli kullanmak isteyebilirsiniz.

Polar İzleme ayrıca bir izleme vektörü kullandığından ikisini karıştırabilirsiniz. Polar Tracking’in, noktaları seçerken imleci belirli bir yöne yönlendirmenize izin verdiğini unutmayın. Deneyimli bir AutoCAD kullanıcısıysanız, bunu daha akıllı bir Ortho modu olarak düşünebilirsiniz.

Öte yandan, Osnap İzleme, noktaları osnap konumlarına göre hizalamanıza olanak tanır. Deneyimli AutoCAD kullanıcıları, Osnap İzlemeyi daha akıllı bir XYZ filtre seçeneği olarak düşünebilir.

Çizgileri seçtiğiniz konum, çizgilerin nasıl birleştirileceğini etkiler. Fileto için nesneleri seçtiğinizde, çizginin tıkladığınız tarafı, çizgiler birleştirildiğinde kalan taraftır. Şekil 6.14, Fileto komutunun nasıl çalıştığını gösterir ve Fillet seçeneklerinin ne yaptığını gösterir.

İPUCU : Radyus komutu sırasında iki paralel çizgi seçerseniz, iki çizgi bir yay ile birleştirilir.

Şimdi, bu bölümde daha önce çizdiğiniz Mutfak planını içe aktarın:

1. Çiz araç çubuğunda Blok Ekle’ye tıklayın ve ardından bu bölümde daha önce oluşturduğunuz mutfak çizimini bulmak için göz atın. Ekle iletişim kutusunun Ölçek ve Döndürme grupları altındaki Ekranda Belirt onay kutusunu işaretlemeden bıraktığınızdan emin olun.
2. Mutfak çizimini küvetin altındaki duvar kesişim noktasına yerleştirin.
3. Daire biriminin üst kısmı üstteki resimde gösterildiği gibi çizim alanında ortalanacak şekilde Görünümünüzü Kaydırma ve Yakınlaştırma ile ayarlayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir