Break Komutu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Break Komutu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

17 Kasım 2022 Autocad Break at point komutu Break komutu Python 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Kapıyı Doğru Yerleştirme

Bir sonraki adım, alttaki resimde gösterilen giriş kapısını eklemektir. Bunu yaparken, çizim sürecini kolaylaştırmak için bir dizi yeni aracı birlikte kullanacaksınız.

Bu alıştırmada, giriş kapısını kat planının üst köşesinden tam bir mesafeye yerleştirmek için Osnap İzleme özelliğini ve Osnap’tan seçeneğini kullanarak pratik yapacaksınız:

1.Komut penceresine sağ tıklayın ve Ekle iletişim kutusunu açmak için kısayol menüsünden Son Komutlar ▏Ekle’yi seçin.
2. Ad açılır listesinden Kapı’yı seçin.
3. Ekranda Belirt seçeneğinin Döndürme grubunda işaretlendiğinden ancak Ölçek grubunda işaretlenmediğinden emin olun ve ardından Tamam’a tıklayın. Kapının çizim penceresinde imleci takip ettiğini göreceksiniz.
4. Osnap kısayol menüsünü açmak için Shift+fareyi sağ tıklayın ve ardından Kimden’i seçin.
5.Durum çubuğundaki Osnapan ve Otrackdüğmelerinin olduğundan emin olun; ardından, üst yatay duvar çizgisinin banyo duvarı ile birleştiği köşeyi seçmek için EndpointRunning Osnap’i kullanın.
6. İmleci Osnap işaretçisinin üzerine getirin, böylece Osnap İzleme vektörü köşeden görünür. Şimdi imleci sağa hareket ettirin ve Osnap İzleme vektörünün köşeden uzandığını göreceksiniz.
7. İzleme vektörü okumasının kabaca 6 ̋ veya metrik kullanıcılar için 15 cm göstermesi için imleci sağa hareket ettirmeye devam edin.
8. İmleç bu konumdayken 5↵ girin. Metrik kullanıcıları 13↵ girmelidir. Kapı köşenin tam 5 (veya 13) birim sağına yerleştirilmiştir.
9. Dönme açısını belirtin <0>: isteminde 270↵ girin. Ya da isterseniz kapıyı stüdyoya girecek şekilde yönlendirmek için Polar İzlemeyi açın. Artık giriş kapısını stüdyo daireye doğru bir şekilde yerleştirdiniz.
10. Kapının Kapı katmanı üzerinde olduğundan emin olun.

İPUCU: Bir nesnenin katmanını ayarlama kısayolu için, nesneyi veya nesneleri seçebilir ve ardından Katmanlar araç çubuğundaki Katman açılır listesinden bir katman seçebilirsiniz.

Ardından, giriş kapısına son rötuşları yapın:

1. 5 ̋ (metrik kullanıcılar için 13 cm) kapı pervazı ekleyin ve alt resimde gösterildiği gibi Layer özelliğini Söve katmanı olarak değiştirin.
2. Değiştir araç çubuğunda Kırma aracını seçin ve ardından giriş kapısının üzerindeki başlığı seçin.
3. İlk nokta seçeneğini kullanmak için F↵ yazın; ardından, kapı pervazlarından birinin uç noktasını seçin.
4. İkinci kırılma noktasını belirtin: komut isteminde, alttaki resimde gösterildiği gibi diğer pervazın uç noktasını seçin.
5. Kapı başlığını gösterildiği gibi Tavan katmanına çizin.
6.Değiştir araç çubuğundaKaydır’ı tıklayın ve ünitenin üst duvar çizgilerini ve kapı başlığını 5 ̋ (metrik kullanıcılar için 13 cm) yukarı kaydırarak gösterildiği gibi kapı sövesinin üst ucuyla birleşsinler. Kapıdan banyo duvarına kadar olan kısa duvar çizgisini eklemeyi unutmayın.
7. Dosyanızı Birim olarak kaydetmek için Dosya ■ Farklı Kaydet’i seçin.

Break Komutunu Kullanmanın Diğer Yöntemleri

Birim planını bitirme alıştırmasında, giriş kapısının üzerindeki bir çizgide doğru bir şekilde boşluk yerleştirmek için Ara komutunu kullandınız. Birden çok bitişik çizgi parçası oluşturmak için bir çizgiyi tek bir noktadan kestiniz.

Her iki durumda da F seçeneğini kullandınız. F seçeneği olmadan da bir satırı biraz daha az doğrulukla kırabilirsiniz. F seçeneğini kullanmadığınızda, nesneyi seçtiğiniz nokta ilk kırılma noktası olarak kullanılır. Aceleniz varsa, F seçeneğinden vazgeçebilir ve yaklaşık bir konuma boşluk bırakabilirsiniz. Daha sonra boşluğu ayarlamak için diğer araçları kullanabilirsiniz.

Ayrıca, bir kırılmanın birinci ve ikinci noktalarını seçmek için diğer nesnelerdeki konumları kullanabilirsiniz. Örneğin, bir açıklığı biraz uzaktaki başka bir açıklığa hizalamak isteyebilirsiniz.

Kırılacak çizgiyi seçtikten sonra, birinci ve ikinci kırılma noktalarını tanımlamak için F seçeneğini kullanabilir ve mevcut açıklıkta iki nokta seçebilirsiniz. Kırılma noktaları seçilen noktalara ortogonal yönde hizalanacaktır.


Autocad Break at point komutu
Break komutu Python
Continue Komutu
AutoCAD join komutu


Polar ve Osnap İzlemeyi İnşaat Çizgisi Araçları Olarak Kullanma

Şimdiye kadar, nesneleri plana doğru bir şekilde yerleştirmek için mevcut geometriyi kullanıyordunuz. Bu bölümde, üst duvar çizgisini ünitenin sağ iç duvarının 5 ̋ (metrik kullanıcılar için 13 cm) ötesine uzatmak için Polar ve Osnap İzleme araçlarını kullanacaksınız. Balkonun yanındaki kapı sövelerini doğru bir şekilde bulmak için İnşaat Çizgisi aracını nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz.

Polar İzleme ayarını 45°’lik bir açı içerecek şekilde değiştirerek başlayın:

1. AutoCAD penceresinin altındaki durum çubuğundaki Polar düğmesine sağ tıklayın ve Polar İzleme sekmesinde Taslak Ayarları iletişim kutusunu açmak için Ayarlar’ı seçin.
2. İletişim kutusunun sol üst köşesindeki Artırma Açısı açılır listesinden 45’i seçin.
3. Nesne Yakalama İzleme Ayarları düğme grubunda, Tüm Kutup Açısı Ayarlarını Kullanarak İzle seçeneğinin seçili olduğundan emin olun ve Tamam’a tıklayın.

Duvar çizgisini uzatmaya hazırsınız. Bu işlem için kavrama düzenlemeyi kullanacaksınız:

1. Çizgiyi seçmek ve tutamaçlarını ortaya çıkarmak için planın üst kısmında, kapının sağındaki duvar çizgisine tıklayın.
2. Ortho modunu açmak için durum çubuğundaki Ortho düğmesine tıklayın. Bu, siz düzenlerken duvar çizgisini düz tutar.
3. Sıcak hale getirmek için hattın en sağdaki tutamacına tıklayın.
4. İmleci, Endpoint osnap işaretçisini görene kadar planın sağ üst köşesine getirin; ardından imleci köşeden 45° açıyla uzaklaştırın. Osnap İzleme vektörü 45° açıda görünür. Osnap İzleme vektörü ile çizginin kesiştiği noktada görünen küçük X’e dikkat edin.
Osnap İzleme vektörü ve kesişen çizgi ile fare düğmesini tıklayın. Çizgi, planın dikey iç duvarından tam 5 birim öteye uzanacak şekilde değişir.
5. Seçiminizi temizlemek için ESC tuşuna iki kez basın. Ardından, bu çizgiyi sol köşeye uzatmak için kapının solundaki yatay duvar çizgisi için 1’den 4’e kadar olan adımları tekrarlayın.
6. Tüm çizimi görüntülemek için Görüntüle † Yakınlaştır ■ Tümü’nü seçin.

İPUCU : Kalabalık bir çizimde Polar Tracking 45’e ayarlıyken ve Osnap Tracking açıkken, gerçekten seçmek istemediğiniz noktaları seçtiğinizi fark edebilirsiniz. Bir çizim çok kalabalık olursa, durum çubuğundaki Otrack veya Polar düğmesine tıklayarak bu seçenekleri geçici olarak kapatabileceğinizi de unutmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir