Ayarları İçe Aktarma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ayarları İçe Aktarma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

17 Kasım 2022 AutoCAD çizimi dışa aktarma AutoCAD PDF içe aktarma AutoCAD PDF Import sorunu 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çiziminizi Geliştirmek

Kısaca bahsedildiği gibi AutoCAD kullanırken öncelikle çiziminizde kullanılan temel geometrik formları oluşturuyorsunuz; ve sonra onları rafine edersin. Bu bölümde, bu süreci daha detaylı gösteren stüdyo daire birimi ve lobi olmak üzere iki çizim oluşturacaksınız.

Öncelikle, şimdiye kadar oluşturduğunuz çizimleri kullanarak tipik bir stüdyo apartman birimi inşa edeceksiniz. Bu süreçte, çizgilerin referans nesneleri olarak kullanımını keşfedeceksiniz.

Ayrıca mevcut dosyaları blok olarak nasıl kullanacağınızı da inceleyeceksiniz. İçinde, başka bir dosyaya bir dosya eklediniz. Ekleyebileceğiniz dosyaların boyutu ve sayısı sınırsızdır. Zaten tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, dosyaları ve blokları da iç içe yerleştirebilirsiniz; yani, diğer bloklara veya dosyalara bloklar veya dosyalar ekleyebilirsiniz.

Yuvalama, daha küçük bloklardan bir blok oluşturmanıza olanak tanıyarak çizim sürenizi kısaltmanıza yardımcı olabilir. Örneğin kapı çiziminizi banyo planına ekleyebilirsiniz. Buna karşılık, banyo planını kapıları da içeren stüdyo ünite planına ekleyebilirsiniz. Son olarak, birim planını stüdyo apartmanın genel kat planına ekleyebilirsiniz.

Ayarları İçe Aktarma

Bu alıştırmada, Bath dosyasını stüdyo birim planı için bir prototip olarak kullanacaksınız. Ancak, önce üzerinde birkaç değişiklik yapmanız gerekir. Değişiklikler yapıldıktan sonra banyoyu içe aktaracaksınız ve böylece banyo dosyasında bulunan katmanları ve blokları içe aktaracaksınız. Bu alıştırmayı yaparken, çizimlerin basit formlardan karmaşık, birleştirilmiş formlara nasıl evrilmeye başladığını gözlemleyin.

Bath dosyasını değiştirmek için şu adımları kullanın:

1. Bath dosyasını açın. Bölüm 5’te Bath dosyasını çizmeyi atladıysanız, 05c-bath.dwg (veya 05c-bath-metric.dwg) dosyasını kullanın.
2. Taban komutunu kullanın ve banyonun sol üst köşesini bu çizim için yeni taban noktası olarak seçin, böylece Banyo dosyasını daha doğru bir şekilde konumlandırabilirsiniz.
3. Bath dosyasını kaydedin. Çevrimiçi dosyayı kullanıyorsanız Dosya ▏Farklı Kaydet’i seçin ve Bath olarak kaydedin.
4. Bath çizimini kapatmak için Dosya ■ Kapat’ı seçin.

Ardından, yeni bir dosya oluşturacaksınız. Ancak bu kez, Yeni Çizim Oluştur iletişim kutusundaki Sıfırdan Başla veya Bir Şablon Kullan seçeneğini kullanmak yerine, Bir Sihirbaz Kullan seçeneğini deneyeceksiniz:

1. Şablon seç iletişim kutusunu açmak için Dosya Yeni’yi seçin.
2. Acad.dwt şablon dosyasını bulun ve seçin. Metric kullanıcıları Acadiso.dwt şablon dosyasını bulmalıdır.
3. Yeni dosyayı açmak için Aç’a tıklayın.
4. İmparatorluk ölçülerini kullanıyorsanız, Birimleri Biçimlendir’i seçin; ardından Çizim Birimleri iletişim kutusunda, Uzunluk grubunun Tür açılır listesinden Mimari’yi seçin ve Tamam’a tıklayın. Metrik kullanıcıları, varsayılan ondalık uzunluk türünü kullanın.
5. Biçim ■ Çizim Sınırları’nı seçin. Sol alt köşeyi belirtin veya [AÇIK/KAPALI] <0.0000,0.0000>: komut isteminde, sol alt köşe için varsayılan çizim orijinini kabul etmek üzere ↵ tuşuna basın.
6. İngiliz ölçülerini kullanıyorsanız bir sonraki istemde 528.408 girin. Bunlar, 1⁄4 ̋ = 1 ́-0 ̋ ölçeğinde 81⁄2 ̋ × 11 ̋ çizimi için uygun boyutlardır. Metrik kullanıcıları 1485,1050 girmelidir. Bu, A4 kağıda 1:50 ölçekli bir çizim için çalışma alanıdır.
7. Görüntüle Ə Yakınlaştır Ə Tümü’nü seçin.

Tipik bir stüdyo ünitesi düzenleyerek devam edelim. Bir dosyanın içe aktarılmasının, katmanlar ve çizgi tipleri gibi çeşitli çizim öğelerini de nasıl içe aktardığını keşfedeceksiniz.


AutoCAD çizimi dışa aktarma
AutoCAD PDF içe aktarma
AutoCAD PDF Import sorunu
AutoCAD PDF import ETME
Autocad PDF patlatma
AutoCAD Import komutu
AutoCAD 2016 PDF import
AutoCAD 2015 pdf import


Bu adımları takip edin:

1. Biri 14 ́ uzunluğunda, 24 ́ genişliğinde ve diğeri 14 ́ uzunluğunda ve 4 ́ genişliğinde iki dikdörtgen çizerek üniteye başlayın. Metrik kullanıcıları dikdörtgenleri 426 cm eninde 731 cm uzunluğunda ve 426 cm genişliğinde 122 cm uzunluğunda yapmalıdır. Bunları gösterildiği gibi yerleştirin. Büyük dikdörtgen apartman biriminin içini, küçük dikdörtgen ise balkonu temsil ediyor. Dikdörtgenlerin boyutu ve konumu şekilde gösterilmiştir.

İPUCU : Daire biriminin içini ve balkonunu çizmek için Dikdörtgen aracını kullandıysanız, dikdörtgenleri patlatmak için Değiştir araç çubuğundaki Patlat aracını kullandığınızdan emin olun. Dikdörtgen aracı, basit çizgi parçaları yerine bir sürekli çizgi dikdörtgeni çizer, bu nedenle dikdörtgeni bileşen çizgilerine indirgemek için patlatmanız gerekir. Çoklu çizgiler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

2. Ekle iletişim kutusunu açmak için Çiz araç çubuğundaki Blok Ekle aracına tıklayın.
3. Gözat düğmesine tıklayın ve Çizim Dosyası Seç iletişim kutusunu kullanarak banyo çizimini bulun ve seçin. Ardından, Aç’ı tıklayın.
4. Ekle iletişim kutusunda Tamam’a tıklayın ve ardından ekleme noktası olarak ünitenin iç kısmının sol üst köşesine tıklayın . Banyoyu doğru bir şekilde yerleştirmek için Endpoint osnap’ı kullanabilirsiniz. 1,0 ölçek faktörü ve 0° dönüş açısı kullanın.

Önceki alıştırmalardan bir Banyo çizimi kaydetmediyseniz, 05c-bath.dwg’yi kullanabilirsiniz.

İPUCU : 05c-bath.dwg dosyasını kullanıyorsanız, aşağıdakileri yapın: 3. adımda 05c-bath.dwg’yi seçtikten sonra, tıklamadan önce Blok metin kutusunda görünen adı 05c-bath yerine Bath olarak değiştirin. 4. adımda tamam. Bu, eklenen dosyaya, kaynak dosya adı 05c-bath olmasına rağmen, Bath blok adını verir.

İPUCU : Bu dosyada Osnap Çalıştırma ayarlanmamışsa, Endpoint osnap’e erişmek için Osnap kısayol menüsünü (Shift+sağ tıklama) kullanmanız gerekir. Durum çubuğundaki Osnap düğmesine sağ tıklayarak AutoCAD’in AutoSnap işlevlerinden yararlanmak için Çalışan Osnap’ları ayarlayabilirsiniz. Çalışan Osnap’ları açıklandığı gibi ayarlayın.

5. Daha önce çizdiğiniz iki dikdörtgeni Duvar katmanına atayın. Bunu yapmak için, vurgulanacak şekilde iki dikdörtgeni seçin ve ardından Katmanlar araç çubuğundaki Katman açılır listesini açın ve Duvar’ı seçin. Seçimi temizlemek için Esc tuşuna iki kez basın.

İPUCU : Bir nesnenin katman ayarlarını çizimdeki başka bir nesneninkilerle değiştirmek için Standart araç çubuğundaki Özellikleri Eşleştir aracını da kullanabilirsiniz.

 Bath dosyasında bulunan katmanları ve blokları içe aktardınız. Daha sonra önceden çizilen nesneleri içe aktarılan katmanlara taşıyabildiniz. Aceleniz varsa bu, başka bir çizimde var olduğunu bildiğiniz katmanları çoğaltmanın hızlı bir yolu olabilir. Bu yöntem, mevcut bir çizimi şablon olarak kullanmaya benzer, ancak hangi şablonu kullanacağınıza karar vermeden önce bir çizim üzerinde çalışmaya başlamanızı sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir