Grup Seçimleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Grup Seçimleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

2 Ağustos 2022 AutoCAD de grup patlatma AutoCAD group yapmıyor AutoCAD grup içine girmek 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Grup Seçimleri

Gruplar, yeterince takdir edilmeyen bir özelliktir ve grupları tanıdıkça, üretiminizi nasıl hızlandırabileceklerine şaşıracaksınız.

Gruplar, bilgileri kapsülleme biçimleri bakımından bloklara benzer. Bununla birlikte, gruplar bloklardan daha esnektir; tüm grubu veya onun yapı taşlarını seçme yeteneği bir anda değiştirilebilir. Şüphesiz bildiğiniz gibi, blokları düzenlemek için patlama ve yeniden tanımlama veya yerinde düzenleme işlemi gerekir.

Gruplar diğer çizimlerde yeniden kullanılamasa da, nesneleri adlandırılmış seçimler halinde gruplamak, mevcut çizimdeki blok ve nesne koleksiyonlarını yönetmenin harika bir yoludur. Örneğin, bu ofis görüntüsüne bir göz atın.

Sağdaki ofiste masa, bilgisayar, sandalye ve credenza blokları bulunmaktadır. Kolay yeniden kullanım için blok koleksiyonlarını adlandırılmış bir seçimde gruplamak mantıklıdır:

1. GROUP komutunu kullanın veya G yazıp Enter’a basın.
2. Grup Adı metin kutusuna açıklayıcı bir şey yazın ve Yeni düğmesini tıklayın.
3. Gruplamak istediğiniz öğeleri seçin. Bu örnekte masa, bilgisayar, sandalye ve kredi bloklarını seçin ve Enter’a basın. Nesne Gruplama iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’a tıklayın.

Grupların güzelliği, onları ve/veya içeriklerini basit bir geçişle nasıl değiştirebileceğinizdir. PICK-STYLE sistem değişkenini açıp kapatmak için Ctrl+H tuşlarına basın. Açık olduğunda, grubun herhangi bir bölümünü tıklamak tüm grubu seçer. Kapatıldığında, bir grubun bir bölümünü seçmek yalnızca o bölümü seçer. Dene:

1. Grubun herhangi bir bölümünü seçerek kopyalayın (SEÇİM-STYLE varsayılan olarak açıktır). Bu örnekte kopyayı bitişik odaya yerleştirin.
2. Masa/bilgisayar/ sol ofiste sandalye ve credenza farklı olmalıdır. PICKSTYLE’ı kapatmak için Ctrl+H tuşlarına basın. Credenza’yı gerektiği gibi bağımsız olarak hareket ettirin ve döndürün.
3. Ctrl+H’ye basın ve her iki odadaki sandalyeleri seçin—önceki gibi diğer tüm parçalarla gruplanmış halde kaldıklarını görün. Her iki dünyanın da en iyisine sahipsiniz – PICKSTYLE tarafından değiştirilen bireysel ve grup seçimi.

Seçimleri Hızla Alın

Yavaşla ve bunu oku. Bir tür yarışta olan komutlara sahip olma konusundaki tüm hype ile, ne kadar uzun sürerse sürsün, seçimleri nasıl verimli bir şekilde yapacağınızı anlamanız önemlidir.

Express menüsünün Seçim araçları bölümünde bulunan GETSEL (Get Selection Set), AutoCAD’in temel QSELECT (Hızlı Seçim) komutundan daha hızlı seçim yapan bir ekspres araçtır. Druther’larınız varsa, belirli bir türdeki tüm nesneleri belirli bir katmanda almak istediğinizde, örneğin, tüm metin nesnelerinin Notes katmanında olmasını istiyorsanız, GETSEL’i kullanın.

İşte şu şekilde çalışır:

1. GETSEL yazın ve Enter’a basın.
2. Seçiminizi sınırlamak istediğiniz katmanda bir nesne seçin veya tüm katmanları aramak istiyorsanız Enter’a basın.
3. Seçimi sınırlamak istediğiniz türden bir nesne seçin—çizgi, hafif çoklu çizgi, 3B katı vb. Bu istemde, yalnızca önceki adımda seçtiğiniz katmandaki tüm nesneleri almak istiyorsanız Enter’a basın.

Bazı eylemler gerçekleştirin ve önceki P seçim arabelleğini kullanarak GETSEL çıktısını seçin (Önceki, Son ve Tümünü Seçin önceki tartışmasına bakın). Seçim Kümesini Al, A-Duvar katmanındaki tüm çizgileri XY düzlemine taşımak veya açıklama katmanındaki tüm liderleri silmek veya bir nesne türüne ve/veya katmana özgü herhangi bir şeyi seçmek gibi sayısız yolla yararlıdır.


AutoCAD group yapmıyor
AutoCAD grup içine girmek
AutoCAD grup bozma komutu
AutoCAD grup YAPMA
AutoCAD de grup patlatma
AutoCAD çoklu seçim yapamıyorum
Revit grup yapma
AutoCAD a group with same objects already exists


Filtre Komutunda Ustalaşın

Seçimi Al yeterince spesifik olmadığında FILTER komutunu kullanın. Katman filtreleriyle karıştırılmaması gereken FILTER, başlı başına bir komuttur. FILTER, dijital Pleistosen’den beri AutoCAD’dedir ve en gizemli, güçlü ve en az anlaşılan komutlardan biri olmaya devam etmektedir.

FILTER, seçim araçlarının büyükbabasıdır ve kalbin zayıflığı için tasarlanmamıştır. Listeye sırayla filtreler ekleyerek isteğe bağlı olarak karmaşık bir seçim programı oluşturabilirsiniz. Örneğin, A-CORE-WALL katmanında renk özelliği ByLayer olarak ayarlanmamış tüm satırları seçmek istediğinizi varsayalım.

İşte şu şekilde çalışır:

1. FİLTRE komutunu kullanın. Şeffaf olarak kullanılabilir, ancak daha açık olması için önceki arabelleğe güvenelim.
2. Filtre Seç açılır menüsünde Çizgi’yi seçin. Listeye Ekle düğmesini tıklayın. Bu, seçim programındaki ilk filtredir.
3. Filtre Seç açılır menüsünden Katman’ı seçin ve Seç düğmesini tıklayın. Listeden belirli bir katman seçin (bu örnekte A-CORE-WALL) ve ardından Tamam’a tıklayın. İkinci filtreyi seçim programına eklemek için Listeye Ekle düğmesini tıklayın.
4. Filtre Seç açılır menüsünde Renk’i seçin. Seç düğmesini tıklayın; Renk Seç iletişim kutusu görünür. ByLayer düğmesini tıklayın—bu renk 256’ya karşılık gelir— ve ardından Tamam’ı tıklayın. Filtre Seç açılır listesinin hemen altındaki açılır menüyü tıklayın ve işlemi “eşit değil” anlamına gelen != olarak değiştirin. Listeye Ekle düğmesini tıklayın.
5. Yeni oluşturduğunuz seçim programını isteğe bağlı olarak çizimle birlikte kaydedilecek adlandırılmış bir filtre olarak kaydedebilirsiniz. İletişim kutusunu kapatmak için Uygula düğmesini tıklayın.
6. Select Objects hala geçerli bilgi istemidir. Şimdi filtre programını uygulamak istediğiniz nesneleri seçmelisiniz. Ctrl+A’ya basın ve her şeyi filtrelemek için iki kez Enter’a basın.
7. Ayrıntılı filtre programını tasarlamadan önce aklınızdaki eylemi gerçekleştirin. Bu örnekte, Özellikler araç çubuğunu açıp rengi ByLayer olarak değiştirebilirsiniz, ancak sınır gökyüzüdür.

FILTER komutundan çıktığınızda nesnelerin zaten seçili olduğuna dikkat edin, bu nedenle isim/fiil seçimi genellikle yapıldığında önceki arabelleği kullanmanıza gerek yoktur. Ancak, kullanmak istediğiniz komut isim/fiil ile çalışmıyorsa, Önceki arabelleği kullanın.

FILTER komutu dalışının birçok farklı yeteneğine bütün bir bölümü ayırabilir ve bir deneyebiliriz. Her zaman komuta kollarını gizleyen AutoCAD gurularına katılın!

Çizim ve Düzenleme İpuçları

Bir sonraki yazıda, beğeneceğinizi umduğumuz ipuçlarını ve püf noktalarını içeren bir çanta bulacaksınız. Belki her gün kullandığınız komutlar hakkında birkaç yararlı ipucu ya da ihtiyaç duyduğunuzda ara sıra kullanacağınız bazı yeni numaralar öğrenirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir