Çoklu Çizgi İpuçları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çoklu Çizgi İpuçları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

2 Ağustos 2022 AutoCAD kesikli çizgi AutoCAD kesikli çizgi olmuyor AutoCAD kesikli çizgi sıklığı 0

Daha Etkili Ark

Yaylar, AutoCAD’de yapabileceğiniz en karmaşık 2B nesnelerden bazılarıdır. Son sayımda, 11 farklı şekilde bir yay çizebilirsiniz. Bu yöntemlerin çoğunda ortak bir yazılı olmayan kural vardır ve işte bunu yazıyoruz, yayların saat yönünün tersine oluşturulması gerektiği.
Bu kural, AutoCAD’i kullandığınız yıllar boyunca sizi boyun eğdirmiş olsa bile, söz konusu kuralın katıksız katılığına biraz içerlemelisiniz. Kuralı bozmak ve her zaman istediğiniz şekilde, saat yönünde yay çizmek için bir çıkış yolu, gizli bir yöntem duyurmaya geldik.

Farklı olmaya cesaretin varsa takip et:

1. UCS komutunu kullanın. Evet, saat yönünde başarılı bir şekilde yay çizmek için AutoCAD’i geriye doğru çizmesi için kandırmalısınız. Acı ama gerçek.
2. Koordinat sistemini dikey eksen etrafında döndürmek için Y seçeneğini kullanın. 180 yazın ve dönüştürmeyi tamamlamak için tekrar Enter tuşuna basın.
3. Yayınızı Merkez seçeneğiyle çizin ve ardından saat yönünde bir ilişki içinde Başlangıç ​​ve Bitiş noktalarını tıklayın. Ark, istediğiniz gibi hareket eder – kapı dönüşleri için mükemmel!

Tekrar “normal” çizmek istiyorsanız, UCS’yi tekrar Dünya’ya ayarlamayı unutmayın. Bu adımlar, seçtiğiniz bir makro, lisp ve/veya otomasyon programına dahil edilmeye uygundur, ancak bu size kalmış. Bu tekniği sık kullanıyorsanız, kolay erişim için bir araç çubuğu düğmesine eklemeniz iyi olur.

İşte mevcut bir yayın uzunluğunu herhangi bir açıya ayarlamanın uygun bir yolu. LENGTHEN komutunun Toplam ve Açı seçeneklerini kullanın.

Bir yayı tam bir daire şeklinde kapatmayı denediyseniz, hiç şüphesiz hüsrana uğradınız. Bu neden yapılamaz? Çünkü AutoCAD, içinde 360 ​​derece olan bir yayı kabul edemez (bu, bir yayın resmi tanımını bozar). Bu cevabı beğenmeseniz bile, bir çözüm biliyoruz yani, bir daire çizip orijinal yayı silmekten başka, muhtemelen geçmişte kullandığınız çözümdür (ve zarafetten yoksundur, ancak yapılan iş).

Daha iyi bir yol, yeni JOIN komut seçeneğini kullanmaktır: kapat. Tek seçenek varken, büyük harfli seçenek harfinin neden L olduğunu bize sormayın. Bilmemekten daha iyi olduğumuz bazı şeyler var.

Çoklu Çizgi İpuçları

Elimizdeki ilk çoklu çizgi ipucu tamamen saygıyla ilgili. Akıllı bir insan olduğunu bildiğimiz kullanıcı olarak size saygı duyuyoruz. PEDIT komutunu kullandığınızda, muhtemelen çoklu çizgileri düzenlemek istiyorsunuz, değil mi? Tabii ki. Aksi takdirde PEDIT komutunu kullanmazsınız. Belki de AutoCAD aşağıdakileri sorduğunda siz de rahatsız olmuşsunuzdur.

Bu tehlikeli sorudan PEDITACCEPT sistem değişkeni sorumludur. 1’e ayarlayın ve bu sistem değişkeni sistem kayıt defterine kaydedildiğinden ve oturumlar arasında kalıcı olduğundan, bir nesneyi sürekli çizgiye dönüştürmek isteyip istemediğiniz sorulmayacaktır.

Çoklu çizgilerle ilgili bir sonraki ipucu, BOUNDARY komutunu kullanarak bunları otomatik olarak oluşturmanın bir yoludur. Çoklu çizgilerin en yaygın kullanımlarından biri, bir alanı hesaplamak, bir tavan ızgarası yapmak, bir çatı yolu oluşturmak veya neye sahipseniz, mevcut bir sınırı izlemektir. Otomatik olarak bir çoklu çizgi oluşturmak, her bir köşeyi manuel olarak tıklamaktan çok daha kolaydır.


AutoCAD kesikli çizgi
AutoCAD kesikli çizgi olmuyor
Autocad çizgi kalınlığı
AutoCAD kesikli çizgi komutu
AutoCAD kesikli çizgi sıklığı
AutoCAD paralel çizgi komutu
AutoCAD çizgi tipi değişmiyor
AutoCAD eksen çizgisi komutu


Bu süreç:

1. Sınırını bulmayı planladığınız şeyi düzenleyin, böylece ekranda tamamen görünür. BOUNDARY komutu, hatch motorunun eski bir sürümünü kullandığından bu bir zorunluluktur (boşluk toleransı da yoktur).
2. SINIR komutunu kullanın. Nesne türü olarak Çoklu Çizgi’yi seçin (varsayılandır).
3. Nokta Seç düğmesini tıklayın ve sınırın içinde herhangi bir noktayı tıklayın. Enter tuşuna basın ve mevcut katmanda bir çoklu çizgi oluşturulur.

Sınırın bulunamadığını belirten bir hata alırsanız, bunun iki olası nedeni vardır: 1. adımda size söylediğimiz gibi sınır ekranda tam olarak görünmüyor veya sınırda boşluk var. Boşlukları bulmak, özellikle de mikroskobik iseler zor olabilir. Olası boşlukları doldurmak için tüm çizgileri 0 yarıçapla birlikte doldurmayı deneyin. Ardından, prosedürü tekrar çalıştırın.

Sizi şu düşünceyle baş başa bırakıyoruz: Gerçekten bir çoklu çizgi istiyor musunuz? Sonunda bir 3B model yapmayı planlıyorsanız, POLYSOLID komutu çoklu çizginin süper şarjlı 3B versiyonu gibidir. AutoCAD 2007 veya sonraki bir sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin (bkz. Bölüm 6). 3DPOLY, daha az kullanışlı ve her şeyden çok eski bir SPLINE komutu gibi olmasına rağmen, daha eski ve ilgili bir komuttur.

Düzgün Bulut Düzeltmeleri

Revizyon bulutları, çizimin en son sunulmasından bu yana değişen bir çizim alanını gösterir. Dikkatleri özensizce çizilmiş bulutunuza değil, değişime çekmek istiyorsunuz. REV-CLOUD yardımcı olabilir, ancak çoğu zaman bu komutla çizilen birbirine bağlı yay dizileri gelişigüzel yerleştirilmiş gibi görünür, neredeyse sizin kesin çalışmanızı kasten bozan bir çocuk tarafından çizilmiş gibidir.

Bulutlarınızı güzel ve düzenli tutmanız ve biraz daha profesyonel görünmeniz için birkaç ipucu:

1. Çizimin revizyon olarak belirtmek istediğiniz alanının çevresine bir dikdörtgen çizin.
2. Radyus yarıçapını (FILLETRAD), çalıştığınız ölçeğe göre açıkça değişen makul bir boyuta ayarlayın. Ardından, dikdörtgenin köşelerini eşit şekilde yuvarlamak için FILLET komutunun Çoklu Çizgi seçeneğini kullanın.
3. REVCLOUD komutunu kullanın. Yay uzunluklarını ayarlamak için A’ya basın. Minimum ve maksimum yay uzunluklarını ayarlayabilirsiniz, ancak bunu yapmak, ortaya çıkan bulutun daha elle çizilmiş görünmesini sağlar. Daha tekdüze bulutlar istiyorsanız bu değerleri eşit yapın.
4. REVCLOUD’un Nesne seçeneğini kullanın ve yuvarlatılmış dikdörtgeni de seçin.
5. Kabarık bulutlar mı yoksa dikenli bulutlar mı istersiniz? Bazı insanlar, farklı revizyon aşamalarını belirtmek için kasıtlı olarak ikisi arasında ayrım yapar; diğerleri için seçim tamamen estetiktir. Yönü tersine çevirmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Y’yi yanıtlayın ve dikenli bulutlar elde edersiniz – bu muhtemelen daha da fazla dikkat çekicidir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir