Görsel Stilleri Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görsel Stilleri Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

6 Ocak 2023 Autocad fotoğraf alma Autocad resmi kalıcı hale getirme 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Görsel Stilleri Kullanma

Bu bölümdeki önceki öğreticilerde, katı gibi görünen bir kutu çizmiştiniz. Daha sonra Birim planını üçüncü boyuta çıkarmak için mevcut bir dosyayı açtığınızda, bir Tel çerçeve görünümünde çalıştınız.

Bu görünümler, AutoCAD’de görsel stiller olarak bilinir. Kutuyu çizdiğinizde Gerçekçi adlı varsayılan 3B görsel stili kullandınız. Birim planı, AutoCAD Classic çizim stilinde kullanılan varsayılan 2D Wireframe görünümünü kullandı.

Bazen, görevinize bağlı olarak farklı bir görsel stil kullanmak yardımcı olur. Örneğin, Birim planı modelinizdeki 2B Tel Kafes görünümü, bir katının arkasındaki şeyleri görselleştirmenize ve seçmenize yardımcı olabilir. AutoCAD, modelinizin çeşitli özelliklerini ortaya çıkarabilen birkaç gölgeli görünüm seçeneği içerir.

Diğer görsel stillerden bazılarını keşfetmek için aşağıdaki alıştırmaları deneyin:

1. Görsel Stil kontrol panelinde Görsel Stiller açılır listesine tıklayın. Her görsel stilin size ne gösterdiğine dair bir fikir veren bir dizi grafik görüntü görünür.
2. 3D Tel Kafes’i seçin. Görsel Stilleri Tel Kafesi Görüntüle’yi de seçebilirsiniz. Modeliniz, gri arka plana sahip şeffaf bir tel kafes nesnesi olarak görünür.
3. Modelinizin gölgeli görünümüne geçmek için Görsel Stiller açılır listesinden Gerçekçi’yi seçin veya Görsel Stilleri Gerçekçi Görüntüle’yi seçin.

Diğer birkaç Görsel Stil seçeneğini fark etmiş olabilirsiniz. Şekil 20.29, bu seçenekleri bir küreye uygulandıkları şekliyle göstermektedir. 2D Wireframe ve 3D Wireframe aynı görünebilir ancak 3D Wireframe bir perspektif görünüm ve arka plan rengi kullanırken, 2D Wireframe paralel bir projeksiyon görünümü kullanır ve arka plan rengi kullanmaz.

Görsel Stillerle Eskiz Görünüm Oluşturma

Görsel Stil kontrol panelindeki görsel stiller seçeneklerinde bir boşluk fark edebilirsiniz. Bu, özel bir görsel stil oluşturmanıza izin veren bir alandır. Bu, tasarımcılar için önemlidir çünkü size elle çizilmiş bir taslağı taklit eden görsel bir stil yaratma fırsatı verir.

Aşağıdaki alıştırma, süreç boyunca size adım adım yol gösterecektir:

1. Görsel Stil kontrol panelinde Görsel Stiller Yöneticisi aracına tıklayın. Görsel Stiller Yöneticisi paleti görünür. Bu palet, paletin üst kısmındaki görsel stillerin küçük resim örneklerinin eklenmesiyle Özellikler paletine benziyor.
2. Görsel Stiller Yöneticisi palet araç çubuğundaki Yeni Görsel Stil Oluştur aracına tıklayın. Yeni Görsel Stil Oluştur iletişim kutusu açılır.
3. Ad giriş kutusuna Sketch↵ yazın.
4. Açıklama giriş kutusuna Elle Çizilmiş Görünüm’ü girin ve ardından Tamam’ı tıklatın. Paletin üst kısmındaki örneklerin sağ alt köşesinde yeni bir küçük resim görürsünüz.

Az önce yeni bir görsel stil yarattınız. Bu yeni stil, Gerçekçi görsel stile benzer, ancak Malzeme Görüntüleme seçeneği açık olmayan varsayılan ayarları kullanır. Malzeme ayarı, çiziminizdeki nesnelerin, nesnelere verilmiş herhangi bir malzeme atamasını görüntülemesine neden olur. Artık yeni bir görsel stiliniz olduğuna göre, onu özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ancak özelleştirmenize başlamadan önce, yaptığınız değişikliklerin etkilerini görebilmek için yeni görsel stilinizi geçerli stil yapın:

1.Visual Styles Manager araç çubuğunda Selected Visual Style ToC urrent View’e tıklayın. Ekran biraz değişir ve Görsel Stil kontrol paneli açılır listesinde Sketch adının göründüğünü görürsünüz.
Ardından, yeni görsel stilinize eskiz benzeri bir görünüm kazandıracak iki özelliği açacaksınız.
2. Seçenekler listesinin en altına gitmek için Görsel Stiller Yöneticisi araç çubuğunun solundaki kaydırma çubuğunu kullanın.
3. Kenar Değiştiriciler seçenek grubunu bulun ve Kenar Değiştiriciler başlık çubuğunda Sarkan Kenarlar aracına tıklayın.
4. Kenar Değiştiriciler başlık çubuğundaki Titreşim Kenarları aracına tıklayın.
5. Kenarlar gösterildiği gibi kabataslak bir görünüm alır.
6. Görsel Stiller Yöneticisi araç çubuğunu kapatın.
7. Ünite planı dosyasını kaydedin.

3D görünüm, elle çizilmiş bir görünüme büründü. Çizgilerin tipik bir mimari eskiz tarzında köşelerden sarktığına dikkat edin. Bu, 3. adımdaki Sarkan Kenarlar seçeneğinin etkisidir. Çizgiler, Keskin Kenarlar ayarıyla pürüzlü hale getirilir ve kırılır. Bu efektleri abartmak veya yumuşatmak için Görsel Stiller Yöneticisi’nin Kenar Düzenleyiciler grubunda çıkıntı ve titreme miktarını kontrol edebilirsiniz.

Genişletilmiş Görsel Stil kontrol panelindeki Kenar Sarsıntısı ve Kenar Titremesi araçlarını kullanarak mevcut bir görsel stil için Titreşim ve Kenarlar ayarlarını da açabilirsiniz. Bu araçların sağındaki kaydırıcılar, stile uygulanan çıkıntı ve titreşim miktarını kontrol eder.


Autocad resmi kalıcı hale getirme
AutoCAD Raster ekleme
AutoCAD resmi çizime dönüştürme
AutoCAD jpg EKLEME
Autocad fotoğraf alma
AutoCAD Google Earth Plugin
Autocad fotoğraf kayboluyor
Google Earth AutoCAD aktarma


3B Görünümü 2B AutoCAD Çizimine Dönüştürme

Birçok mimarlık firması, tasarımlarını incelemek için AutoCAD 3D modellerini kullanır. Bir tasarımın belirli bir parçası modellenip onaylandıktan sonra, modeli kendi görünüş çizimlerine eklemeye hazır 2 boyutlu görünüşlere dönüştürürler.

3B modellerinizi 2B çizimlere dönüştürmeniz gerekirse, 3B Make araç çubuğundaki Flatshot aracını kullanabilirsiniz. Çizim görünümünüzü ayarlayın ve ardından Flatshot iletişim kutusunu açmak için Flatshot aracına tıklayın veya Komut isteminde Flatshot↵ yazın.

2B çizgi çizimi için kullanmak istediğiniz seçenekleri seçin ve ardından Oluştur’a tıklayın. Seçtiğiniz seçeneklere bağlı olarak, dışa aktarılan bir çizim dosyası için bir ekleme noktası seçmeniz veya bir konum belirtmeniz istenecektir.

Flatshot, modelinizin 2D versiyonunu mevcut çizime bir blok olarak yerleştirme, mevcut çizimdeki mevcut bir bloğu değiştirme veya 2D versiyonu bir DWG dosyası olarak kaydetme olanağı sunar. Flatshot seçeneklerini daha ayrıntılı olarak açıklar.

Flatshot’ın çok kullanışlı bir özelliği, bir 3B mekanik çizimin gizli hatlarını görüntüleyen bir 2B çizim oluşturabilmesidir. Göster seçeneğini açın ve ardından gösterilen gibi bir 2B çizim oluşturmak için gizlenmiş çizgiler için Gizli gibi bir çizgi tipi seçin.

Modelinizi Görsel Stiller Kullanarak Yazdırma

Görsel stiller kullanan bir çizimi Model sekmesinden veya Düzen sekmesinden yazdırabilirsiniz. Model sekmesinden yazdırıyorsanız, Dosya Grafiği’ni seçin. Ardından, Plot iletişim kutusunda, Shaded Viewport Options grubundaki Shade Plot açılır listesinden görsel stili seçin.

Bir Düzen sekmesinden çizim yapıyorsanız, düzen görünüm alanı kenarlığını seçin, sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Gölge Grafiği’ni seçin. Basamaklı bir menüden görsel stiller listesinden seçim yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, düzeninizi normalde yaptığınız gibi çizin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir