AutoCAD Kurulumu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 AutoCAD Kurulumu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

6 Ocak 2023 Autocad Crack nasıl Yapılır? AutoCAD kurulumu Crack 0

Gelişmiş 3D Özelliklerini Kullanma

AutoCAD 2008’in 3B çizimlerle çalışmaya yönelik genişletilmiş araç seti, şekil ve yön konusunda çok az sınırlamayla 3B nesneler oluşturmanıza olanak tanır. Bu bölüm, kolayca 3B formlar oluşturmanıza ve bunları hem Perspektif hem de Ortogonal modlarda görüntülemenize yardımcı olan bu araçların kullanımına odaklanmaktadır.

UYARI : AutoCAD LT, bu bölümde açıklanan özelliklerin hiçbirini desteklemez. Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ Bu Bölüm için AutoCAD Kurulumu
◆ Kullanıcı Koordinat Sistemine hakim olmak
◆ UCS Seçeneklerini Anlamak
◆ 3B Çizime Yardımcı Olmak İçin Görünüm Pencerelerini Kullanma
◆ Karmaşık 3B Yüzeyler Oluşturma
◆ Spiral Formlar Oluşturma
◆ Yüzey Modelleri Oluşturma
◆ Nesneleri 3B Uzayda Hareket Ettirme

 AutoCAD Kurulumu

Başlamadan önce AutoCAD’i işinizi biraz daha kolaylaştıracak şekilde kurmanızı istiyorum. AutoCAD Classic çalışma alanını kullanacaksınız, ancak size tanıtılan 3D palet olan Dashboard’u da açacaksınız.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. AutoCAD’i açın. Çalışma Alanları iletişim kutusunu gördüğünüzde AutoCAD Classic’i seçin. Herhangi bir nedenle Çalışma Alanları iletişim kutusu görünmezse, Çalışma Alanları araç çubuğundan AutoCAD Classic’i seçin.
2. Çizim alanını net bir şekilde görmek için Araç Paletleri penceresini ve Sayfa Seti Yöneticisi paletini kapatın.
3. Pano paletini açmak için Araçlar Paletleri Panosu’nu seçin. Ekranınız benzer görünmelidir.

Bu kurulumla, Çiz ve Değiştir araç çubuklarından öğeleri hızlı bir şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca Özellikler ve Katmanlar araç çubuklarına da erişebilirsiniz. Artık işe koyulmaya hazırsınız.

Kullanıcı Koordinat Sistemi

Kullanıcı Koordinat Sistemi (UCS), 2B ve 3B alanda özel bir koordinat sistemi tanımlamanızı sağlar. Başından beri Dünya Koordinat Sistemi (WCS) adı verilen varsayılan bir UCS kullanıyorsunuz. Artık AutoCAD ekranının sol alt köşesinde küçük bir kare ve X ve Y harfleri içeren L şeklindeki simgeye aşinasınız.

Kare, şu anda WCS’de olduğunuzu gösterir; X ve Y, X ve Y eksenlerinin pozitif yönlerini gösterir. WCS, diğer UCS’leri tanımlayabileceğiniz global bir referans sistemidir.

Bu AutoCAD UCS’lerini farklı çizim yüzeyleri veya iki boyutlu düzlemler olarak düşünmek yardımcı olabilir. Herhangi bir zamanda birkaç UCS’ye sahip olabilirsiniz. Bu farklı UCS’leri ayarlayarak, WCS’de yaptığınız gibi 2B çizim yapabilir, ancak bir 3B görüntü çizebilirsiniz.

Diyelim ki her iki yanında kapıları ve pencereleri olan 3 boyutlu bir ev çizmek istiyorsunuz. Tarafların her biri için bir UCS kurabilirsiniz; ardından, kapılarınızı ve pencerelerinizi eklemek için UCS’den UCS’ye geçebilirsiniz.

Her bir UCS’de, kapılarınızı ve pencerelerinizi tipik bir 2B çizimde olduğu gibi çizersiniz. Diğer çizimlerde oluşturduğunuz kapı ve pencerelerin cephe görünümlerini bile ekleyebilirsiniz.

Bu bölümde, çeşitli görünümler ve UCS’ler ile deneyler yapacaksınız. Kullanacağınız tüm komutlara hem komut satırından hem de menü çubuğundan erişilebilir. Ek olarak, UCS araç çubuğundan bir dizi UCS komutuna erişebilirsiniz.


AutoCAD kurulumu Crack
Autodesk
Autocad Crack nasıl Yapılır
Autocad indir Öğrenci
AutoCAD student
AutoCAD Crack
AutoCAD İndirme ve kurma
Autocad 2023 Crack nasıl Yapılır


UCS Tanımlama

İlk alıştırma setinde, daha sonra 3B ünite çiziminize ekleyebileceğiniz bir sandalye çizeceksiniz. Bu sandalyeyi çizerken, AutoCAD’de bulunan diğer bazı 3D özelliklerinin yanı sıra UCS’nin kullanımına maruz kalacaksınız:

1. barcelona1.dwg dosyasını açın. Metrik kullanıcıları barcelona1_metric.dwg dosyasını açmalıdır. Bu dosya, bir sandalye oluşturmak için kullanacağınız iki dikdörtgen içerir.
2.3D Navigate kontrol panelinden South west Isometric’i seçin veya 3DViews SW Isometric’i Görüntüle’yi seçin. Bu size, alttaki resimde gösterildiği gibi, dikdörtgenlerin sol alt tarafından 3 boyutlu bir görünüm verir. Kendinize çalışmak için biraz yer açmak için biraz uzaklaştırın.
3. İki dikdörtgeni seçin ve ardından Standart araç çubuğundaki Özellikler aracını tıklayın.
4. Özellikler paletinde, Kalınlık ayarına 3 girin ve ↵ tuşuna basın. Bu, oturma yeri ve sırtlığa 3 ̋ kalınlık verir. Metrik kullanıcıları kalınlığı 7,6 cm yapmalıdır.
5. Escape tuşuna basın ve Özellikler paletini kapatın. Genişletilmiş 3D Make kontrol panelinde Katıya Dönüştür aracını tıklayın. 3D Make kontrol panelini genişletmek için, 3D Make başlık çubuğunun üzerine gelin ve ardından beliren aşağıyı gösteren oka tıklayın.
6. İki dikdörtgeni seçin ve ardından ↵ tuşuna basın.

3B Nesneleri Düzenlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

3B nesnelerde Kopyala komutunu nasıl kullanabileceğinizi gördünüz. Z koordinat değerlerini değiştirmek için 3B nesnelerde Taşı ve Uzat komutlarını da kullanabilirsiniz, ancak 3B’de düzenleme yaparken bu komutlara dikkat etmelisiniz.

İşte birkaç ipucu:

◆ Bir 3B katıyı tutamaçları kullanarak taşımak istiyorsanız, katının alt ortasındaki kare tutamacı seçmeniz gerekir. Diğer tutamaçlar, bir köşe veya kenar gibi yalnızca tutamaçla ilişkili özelliği hareket ettirir. Bu alt tutamaç seçildikten sonra, aşağıdakileri yaparak hareket için taban noktası olarak başka bir tutamağa geçebilirsiniz: Taban tutamacını seçtikten sonra sağ tıklayın, kısayol menüsünden Taban Noktası’nı seçin ve istediğiniz tutamağa tıklayın. kullanmak.

◆ Ölçekle komutu, bir nesnenin Z koordinat değerinin yanı sıra standart X koordinatı ve Y koordinatını ölçeklendirir. Diyelim ki 2 birim yüksekliğe sahip bir nesneniz var. Bu nesneyi 4 kat büyütmek için Ölçekle komutunu kullanırsanız, nesnenin yeni yüksekliği 2 birim çarpı 4 veya 8 birim olacaktır. Öte yandan, bu nesnenin yüksekliği 0 ise, yüksekliği değişmeyecektir çünkü 0 çarpı 4 hala 0’dır.

◆ 3B katı nesnelerde Dizi, Ayna ve Döndür (Değiştir araç çubuğunda) da kullanabilirsiniz, ancak bu komutlar onların Z koordinat değerlerini etkilemez. Taban ve ekleme noktaları için Z koordinatları belirtilebilir, bu nedenle bu komutları 3B modellerle kullanırken dikkatli olun.

◆ Taşı, Uzat ve Kopyala komutlarını (Değiştir araç çubuğunda) osnap’larla birlikte kullanmak öngörülemeyen ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Kural olarak, osnap geçersiz kılmaları olan noktaları seçerken nokta filtrelerini kullanmak en iyisidir. Örneğin, bir nesneyi bir nesnenin uç noktasından aynı Z koordinatındaki başka bir nesnenin uç noktasına taşımak için, Belirttiğiniz taban noktası : ve Belirttiğiniz ikinci nokta:promptsbeforeyouissuetheEndpointoverride.Proceedtopicktheend- noktasında .XY nokta filtresini çağırın. istek; ardından, Z koordinatını girin veya mevcut varsayılan Z koordinatını kullanmak için herhangi bir noktayı seçin.

◆ Bir blok oluşturduğunuzda, kendi yerel koordinat sistemini belirlemek için o anda aktif olan UCS’yi kullanır. Bu blok daha sonra eklendiğinde, kendi koordinat sistemini mevcut UCS ile yönlendirir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir