Görsel Stiller – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görsel Stiller – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

15 Ocak 2023 AutoCAD fotoğraf almak Autocad resmi kalıcı hale getirmek 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Görsel Stilleri Bir Görünüm Alanıyla Kullanma

İçinde, Model Alanında görsel stilleri kullanarak 3B modelinizi nasıl görüntüleyebileceğinizi gördünüz. Görsel bir stil size 3B modelinizin daha gerçekçi bir temsilini verebilir ve özellikle yuvarlak yüzeylerde daha fazla ayrıntı gösterebilir.

Ayrıca Düzen sekmesinde bir görsel stili görüntüleyebilir ve çizebilirsiniz. Bunu yapmak için, bir vitrini aktif hale getirin ve ardından o vitrin için kullanmak istediğiniz görsel stili açın.

Aşağıdaki alıştırma, bunun nasıl yapıldığına ilk elden bakmanızı sağlar:

1. AutoCAD Penceresinin alt kısmındaki ANSI D başlık bloğu sekmesine tıklayın.
2. Floating Model Space’e geçmek için modelin izometrik görünümü ile görüntü portunun içine çift tıklayın.
3. Görsel Stiller açılır listesinden Kavramsal’ı seçin.
4. Kağıt Alanına dönmek için izometrik görünümün dışına çift tıklayın.

NOT: Nesne için siyah renk ayarı nedeniyle görünüm biraz karanlık görünebilir. Daha iyi bir görünüm elde etmek için rengi cam göbeği veya mavi gibi daha açık bir renkle değiştirebilirsiniz.

Bir vitrinin görsel stilini diğer vitrinleri etkilemeden değiştirdiniz. Bu, başkalarının 3D modelinizi daha net görselleştirmesine yardımcı olabilir. Gölgeli bir görünümün basılı kopya çıktısını nasıl kontrol edeceğinizi de bilmek isteyeceksiniz.

Bunun için kısayol menüsünü kullanırsınız:

1. Seçmek için izometrik görünümün görünüm alanı kenarlığına tıklayın.
2. Kısayol menüsünü açmak için sağ tıklayın ve Gölge Grafiği seçeneklerini görüntülemek için Gölge Grafiği seçeneğini seçin.
3. Menüyü incelemek için bir dakikanızı ayırın ve ardından Görüntülendiği Gibi öğesini tıklayın.

Görüntülendiği Gibi seçeneği, görünümü AutoCAD penceresinde göründüğü gibi çizer. O anda görüntülenen görsel stili çizmek için bu seçeneği kullanırsınız. Wireframe, görünümü bir Wireframe görünümü olarak çizer. Hidden, Viewport’u Hide komutunu kullandığınızda gördüğünüz görünüme benzer bir Hidden-line görünümü olarak çizer.

Kısayol menüsünde Görüntülendiği Gibi seçeneğinin altında, kullanılabilir görsel stillerin bir listesi bulunur. Menünün altındaki Rendered seçeneği, açıklanan AutoCAD’in Render özelliğini kullanarak görünümü çizer. 3B modellerinizin ışın izlemeli oluşturmalarını çizmek için İşlendi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Çizimleriniz üzerinde çalışırken ve çizerken kısayol menüsündeki bu seçenekleri unutmayın. Fikirlerinizi iletmede yardımcı olabilirler, ancak AutoCAD’in sunduğu araçlar dizisinde de kaybolabilirler.

Katıları Görselleştirme

Karmaşık bir nesne tasarlıyorsanız, bazen onu gerçek dünyada göremediğiniz şekillerde görebilmeniz yardımcı olur. AutoCAD, başkalarının tasarım fikirlerinizi anlamasına yardımcı olabilecek iki görselleştirme aracı sunar.
Bir parçanın veya montajın iç işleyişini göstermek istiyorsanız, Görsel Stiller kontrol panelinde bulunan X-ışını modunu kullanabilirsiniz.

Gerçekçi görsel stili ve açık X-ışını modunu kullanarak braketin izometrik bir görünümünü gösterir. Nesne yarı saydammış gibi iç öğeleri görebilirsiniz. Röntgen modu, herhangi bir görsel stille çalışır, ancak bazı yüzey özelliklerini gösteren bir stille (Kavramsal veya Gerçekçi görsel stil gibi) en iyi şekilde çalışır.

Bir tasarımın iç işleyişini görselleştirmenize yardımcı olacak başka bir araç da sectionplane komutudur. Bu komut, bir kesitin konumunu tanımlayan bir düzlem oluşturur. Bir kesit düzlemi, sadece bir enine kesit göstermekten daha fazlasını da yapabilir.


Autocad fotoğraf kayboluyor
AutoCAD jpg EKLEME
AutoCAD Google Earth Plugin
Autocad resmi kalıcı hale getirme
AutoCAD fotoğraf alma
Google Earth AutoCAD aktarma
AutoCAD fotograf kırpma
Autocad resmi ARKAYA atma


Nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin:

1. Mevcut dosya değilse, Bracket.dwg dosyasına gidin.
2. Model sekmesine tıklayın ve ardından Katman0’ın rengini açık gri olarak değiştirin, böylece
Gerçekçi görsel stil kullanıldığında parantez daha net görünür.
3. Görsel Stiller kontrol panelinden Gerçekçi’yi seçin.
4. Komut isteminde kesit düzlemi↵ girin. Kesit çizgisini veya [Kesit/Ortografik çiz] öğesini bulmak için Yüz veya herhangi bir nokta seçin istemini göreceksiniz:
5. Braketin ön düzlemine gösterildiği gibi tıklayın. Bu yüzeyde bir uçak belirir.

Kesit düzlemi nesnesini, geçtiği bölümün gerçek zamanlı bir görünümünü elde etmek için katı boyunca hareket ettirebilirsiniz. Bunun için Canlı Bölüm özelliğini açmanız gerekiyor.

Canlı Bölümün açık olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdakileri yapın:

1. Kesit düzlemine tıklayın ve ardından sağ tıklayın. Canlı Kesitlemeyi Etkinleştir seçeneğinin yanında bir onay işareti görürseniz, açık olduğunu bilirsiniz. Bir onay işareti görmüyorsanız, etkinleştirmek için Canlı Kesiti Etkinleştir’i seçin.
2. Kesit düzleminin ortasındaki üçgen tutamağa gösterildiği gibi tıklayın.
3. İmleci yavaşça desteğin arkasına doğru hareket ettirin. Bunu yaptığınızda, destek arka planda sabit kalırken ön planda görünmez hale gelir. Ayrıca imlecin bulunduğu yerde köşeli ayraç bölümünü de görürsünüz.
4. Görünümünüz şuna benzer göründüğünde, fareye tıklayın.

Şimdi gösterildiği gibi, sadece kesit düzleminin arkasındaki braket kısmını artı düzlemin enine kesitini görüyorsunuz.

Aşağıdakileri yaparak kesit planının ön kısmı hayalet görüntü olarak göstermesini sağlayabilirsiniz:

1. Kesit düzlemi seçiliyken (mavi tutamaçlarını görmeye devam etmelisiniz), sağ tıklayın ve Kesit Geometrisini Göster öğesini seçin. Bir süre sonra braketin ön kısmı görünür.
2. Kesit düzlemini geçerli seçimden çıkarmak için Escape tuşuna basın. Kesit düzlemindeki geometri de dahil olmak üzere parantezin tamamını görebilirsiniz.

Kesit görünümleriniz üzerinde çalışırken Kesit Geometrisini Göster ayarını açık tutabilir veya işleri hızlandırmak için kapatabilirsiniz. Daha karmaşık bir kesit kesimi oluşturmak için kesit düzlemine bir basamak da ekleyebilirsiniz.

İşte nasıl yapıldığı:

1. Kesit düzlemine tıklayın, sağ tıklayın ve Kesite Basamak Ekle’yi seçin.
2. Kesit çizgisinde adım eklemek için bir nokta belirtin: komut isteminde, kesit düzleminin ortasındaki ok tutamacına tıklayın (kesit düzlemini hareket ettirmek için kullandığınızla aynı). Kısa bir süre sonra kesit düzleminde bir adım belirir.
3. Kesit düzlemini daha net görmek için Escape tuşuna basın ve ardından kesit düzlemine tıklayın.
4. Gösterildiği gibi kesit düzleminin arka kısmındaki ok tutamacına tıklayın ve elle kumandanın ikinci panele benzer görünmesi için sağa doğru sürükleyin.
5. Yeni bölümü net bir şekilde görmek için Escape tuşuna basın.
Bu örnekte de görebileceğiniz gibi, ok tutamaçlarını kullanarak bölümü ayarlayabilirsiniz. Basamak eklemek için orta ok tutamacına veya uç nokta tutamaçlarına tıklayabilirsiniz.

Kesit düzleminde iki ok daha fark etmiş olabilirsiniz. Ortadaki ok tutamacının yanındaki ok, düz görünen tarafı tersine çevirir; karşı taraftan bir görünüme ihtiyacınız varsa, bu ok ile dilimi tersine çevirebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir