Görsel Efektleri Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görsel Efektleri Kullanma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

2 Ağustos 2022 AutoCAD 2 BOYUTLU çizim komutları AutoCAD Komutları PDF Autocad sembolleri 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Görsel Efektleri Kullanma

AutoCAD, bazılarınız için biraz abartılı olabilecek bazı şık görsel efektlerle birlikte gelir. Farenizi üzerlerine getirdiğinizde kalınlaşan ve tire ile görünen nesneler biraz fazla Las Vegas ise, sesini kısabilir, hatta kapatabilirsiniz. İçinizdeki huysuz, birden çok nesneyi seçerken görünen şeffaf renk kodlu geçiş ve pencere seçim çerçevelerini de onaylamayabilir.

Görsel efektleri nasıl etkileyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Seçenekler komutunu kullanın ve Seçim sekmesine tıklayın.
2. Seçim Önizleme alanında iki onay kutusu ve bir düğme bulunur. Yalnızca bir komut etkin olduğunda ortaya çıkmaları için görsel efektlerin sesini azaltmak için Komut Yok Etkin Olduğunda seçeneğinin işaretini kaldırın.
3. Görsel Efekt Ayarları düğmesini tıklayarak adaş iletişim kutusunu açın.
4. Görsel göz kamaştırıcılığını daha da azaltmak için bir ruh halindeyseniz, Kısa Çizgi veya Kalınlaştır’ı seçin, ancak ikisini birden değil. Gelişmiş Seçenekler, seçim önizleme efektinin nerede gerçekleştiği üzerinde daha iyi kontrol sunar.
5. Saydam renk kaplaması olmayan klasik seçim çerçevelerine geri dönmek için Görsel Efekt Ayarları iletişim kutusunun sağ tarafındaki Seçim Alanını Göster seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bu etkiden rahatsız değilseniz, açık bırakın ve pencere ve geçiş seçimi için en sevdiğiniz renkleri seçin. Ne yazık ki, favori renginiz True Color değil, klasik 255 indeks renklerinden biri olmalı (ancak pencerelerinizi kıyafetinize uydurma şansınız var!).

Profesyonel Gibi Seçin

AutoCAD’de nesneleri seçmenin muhtemelen kar için Inuit kelimelerinin sayısından daha fazla yolu vardır. Gerçek profesyoneller, tüm nesne seçimi metodolojilerinde akıcıdır çünkü seçim, her gün yaptıkları işin büyük bir parçasıdır. Bir profesyonel gibi seçmeyi öğrendiğinizde daha üretken olacaksınız.

Seçim Temelleri

Yapmadan önce seçmelisin, değil mi? İsim/fiil seçiminin etkin olması gerekmez, araba atın önüne gelebilir. Henüz değilse, PICKFIRST’ü 1’e ayarlayın, böylece isimler fiillerden önce gelebilir.

Komutlar fiil, nesneler isim, çıt çıtlar sıfat ve komut seçenekleri zarf olmalıdır. AutoCAD biliyor musunuz? Herkesin bilmesi ve kullanması gereken bir diğer temel seçim özelliğine örtük pencereleme denir. Bu özelliğin çalışması için PICKAUTO açık (varsayılan) olmalıdır.

Yalnızca tamamen kapalı nesneleri seçerek soldan sağa bir seçim penceresi çizdiğinizde normal bir pencere ima edilir. Pencereden geçen herhangi bir şeyi seçerek sağdan sola bir seçim penceresi çizdiğinizde bir geçiş penceresi ima edilir.

Kurtarma Mac kullanıcıları, bir veya iki tıklama yapacaksa her zaman bir şeyleri sürükler gibi görünüyor. PICKDRAG sistem değişkeni, bu rahatsızlıktan muzdarip olanlara yardımcı olur. Açın (varsayılan olarak kapalıdır) ve görünüm alanında sürüklemek, tıklama gerektirmeyen bir seçim penceresi açacaktır.

Bir temel ipucu parçası daha: Bir katmanı kilitlemek, görünür ve yakalanabilir kalsalar bile o katmandaki nesnelerin seçilmesini de engeller.

Daha iyi bir jargon olmadığı için, seçim arabellekleri dediğimiz şeyi düzenli olarak kullanmazsanız, kendinize güçlü bir kullanıcı diyemezsiniz. Bu arabellekler, onları aradığınızda üretkenliği artıran çeşitli seçim kümelerini tutar ve sizi ekranda bir şeyi yeniden seçmek zorunda da bırakmaz. Uzman kullanıcılar, önceki ve son arasındaki farkı bilir ve neredeyse bilinçaltında ne zaman kullanacaklarını algılar. Seçim arabellekleri, geçerli çizim oturumunun ötesinde de hayatta kalamaz.


AutoCAD
AutoCAD Komutları
Autodesk
Autocad sembolleri
AutoCAD 2 BOYUTLU çizim komutları
AutoCAD terimleri
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD Tangent komutu


Bunlar aşağıdaki gibidir:

Son Bu, oluşturulan son nesnedir. Yalnızca son bir nesne seçimi vardır. Bu arabelleğe girmek de görünür olmalıdır, böylece kapalı veya donmuş katmanlarda oluşturulan nesneler sayılmaz (ama bu şekilde çizmiyorsunuz, değil mi?)Örneğin, bir nedenden dolayı doğrudan mevcut bir çizginin üzerine bir çizgi çizmeniz gerektiğini de varsayalım.

Doğrudan örtüşen iki satırdan birini seçecek olsaydınız, hangi satırın seçileceğini söylemek zor. Bir zımni seçim penceresi ikisini de alır. Az önce çizdiğiniz çizgiyi daha sonra hareket ettirmek istiyorsanız, nesneyi son arabellekte almak için Nesneleri Seç isteminde L yazın.

Önceki Bu, şu andan hemen önce, son komut sırasında seçilen nesnelerin ve/veya alt nesnelerin (Ctrl tuşunu basılı tutun) seçim kümesi anlamına gelir. Önceki seçim birden fazla da nesne içerebilir.

Bir başka yaygın durum, önceki tamponun kullanılması için haykırır. Bir seçim üzerinde birden fazla eylem gerçekleştirmek istediğinizde, örneğin bir grup nesneyi hareket ettirmek ve sonra döndürmek gibi, öncekini kullanın. İkinci eylemi başlatın (döndür) ve ardından üzerinde çalıştığınız şeyi almak için Nesneleri Seç isteminde P yazın.

Hepsi Bu, tüm nesneleri seçtiğini söylüyor, ancak yalnızca geçerli alanda. Tüm sözcüğü bir Nesne Seç isteminde yazın veya Ctrl+A tuşlarına basın. Tümü, donmuş veya kilitli katmanlardaki nesneleri seçmez.

Bir düzendeki her şeyden kurtulmanın hızlı bir yolu, o düzene gitmek, Sil komutunu kullanmak ve Select Objects komut isteminde hepsini kullanmaktır. Model uzayındaki değerli geometrinize dokunulmayacağı için içiniz rahat olsun. Bir çizimi Imperial’den metriğe dönüştürmeniz mi gerekiyor? Model alanına gidin ve hepsini 2.54 ile ölçeklendirin; resmi alırsın.

SELECT’in de başlı başına bir komut olduğunu biliyor muydunuz? SELECT komutunun çıktısı önceki ara belleğe yerleştirilir. Seçtiğiniz şey hakkında açık olmak istediğinizde SELECT’i kullanın. SELECT, her zaman bu seçimle ne yapılacağına karar vermeden önce de kullanılır. Bu, bir tür resmi at arabası durumudur.

İşte şu şekilde çalışır:

1. SEÇ komutunu kullanın.
2. Bir seçim yapın ve Enter’a basın. Komut sona eriyor ve her şeyin özü hakkında kafanızı kaşııyorsunuz, değil mi?
3. MOVE komutunu tekrar kullanmak gibi bir eylem gerçekleştirin. Select Objects isteminde P yazın ve 2. adımın çıktısını almak için Enter’a basın.
4. Nesne seçme modundan çıkmak için tekrar Enter’a basın ve 3. adımda başlatılan komutun geri kalanıyla devam edin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir