Gerçekçi Görüntüler Sunmak – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Gerçekçi Görüntüler Sunmak – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

16 Eylül 2022 AutoCAD hızlı çizim Teknikler AutoCAD ölçek değiştirme komutu AutoCAD ölçekli çizim 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Gerçekçi Görüntüler Sunmak

AutoCAD ile tasarımlarınızı gerçekçi bir ışık altında sunmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. AutoCAD 2007’de yeni malzemeler ve ışıklar, mental görüntünün mental ray oluşturma motoru ve şaşırtıcı bir şekilde animasyonları kaydetme özelliği var. Bu bölüm size 3D modellerinizin kesinlikle harika görünmesini sağlamanın ayrıntılarını öğretecektir.

Malzemeler

Malzemeler, ışığın nasıl yansıtıldığını, emildiğini ve/veya kırıldığını ve tüm yol boyunca iletildiğini tanımlayan yüzeyle ilgilidir. Yüzey pürüzsüz mü yoksa engebeli mi, mat mı yoksa parlak mı, yansıtıcı mı yoksa yarı saydam mı? Malzemelerle tam olarak aradığınız görünümü arayabileceksiniz.

Malzeme Kitaplığını Yükleyin

Hayatınızı kolaylaştırmakla ilgileniyorsanız yapmanız gereken bir numaralı şey, isteğe bağlı malzeme kitaplığını kurmaktır. Bunun neden bir seçenek olduğundan emin olmasak da (belki de sabit disk alanından tasarruf etmek için), malzeme kitaplığı size profesyonel olarak oluşturulmuş 300 gerçek dünya malzemesinden oluşan birden fazla palet sunar.

AutoCAD yükleyicide, sihirbazdaki bir sayfa, Express araçlarını ve/veya malzeme kitaplığını kurmak isteyip istemediğinizi sorar. İleri’yi biraz aceleyle tıkladıysanız, AutoCAD’i yükledikten sonra bu özellikleri daha sonra eklemenin bir yolu vardır:

1. Başlat menüsü ➔ Ayarlar ➔ Denetim Masası ➔ Program Ekle ve Kaldır’a gidin.
2. Program listesinde AutoCAD 2007’yi bulun ve Değiştir düğmesine tıklayın. Kaldır’ı tıklatmamaya çok ama çok dikkat edin.
3. Sihirbazda Unsur Ekle veya Kaldır’ı seçin ve ardından listede Malzeme Kitaplığı’nı bulun. “Yerel sabit sürücüye kurulacak”ı seçin.
4. Hazır buradayken, son derece kullanışlı Ekspres Araçlarını da yüklediğinizden emin olun. Kurulum sihirbazını tamamlayın ve işinize geri dönün.

Malzeme kitaplığını kurduktan sonra, muhtemelen hayatınızın neden daha kolay görünmediğini merak ediyorsunuzdur. Gerçek ödülleri toplamak için malzeme kitaplığına nasıl erişeceğinizi de bilmelisiniz.

Araç paletlerini açın ve ek palet gruplarına erişmek için Özellikler düğmesini (altta) tıklayın. Hem Malzemeler hem de Malzeme Kitaplığı’nın göründüğüne dikkat edin—Malzemeler standarttır ve az önce Malzeme Kitaplığı palet grubunu kurdunuz. Malzeme Kitaplığı’nı seçin ve aşağıdaki paletlerde önceden hazırlanmış çok sayıda malzemeyi inceleyin.

Bu paletlerin çoğu Malzemeler grubunda tekrarlanır, ancak standart paletlerde kitaplıktakilere kıyasla çok daha az malzeme vardır. Malzeme paleti grubu, aradığınız durumda bu paletleri de içerir.

Palet gruplarınız boşsa, ÖZELLEŞTİR komutunu kullanın ve uygun paletleri (Malzeme Örneği ile biten) Malzemeler grubunun altına sürükleyin. Malzeme Kitaplığı ile biten paletleri Malzeme Kitaplığı palet grubuna sürükleyin ve hazır olacaksınız.

3D Performansını Optimize Edin

Malzemeleri ve dokuları görüntü alanında görüntülemek, yüzey kalitelerini görselleştirmenin harika bir yoludur, ancak bunu yapmak, özellikle büyük modellerde zahmetli olan 3D performansını da büyük ölçüde etkileyebilir.

Malzemelerin, dokuların veya her ikisinin görünümünü değiştirebilirsiniz. Malzemeler kontrol panelindeki ilk açılır düğmeyi kullanarak. Hem malzemeleri hem de dokuları kapatmak için ilk düğmeyi, dokuları kapatmak için ikinci düğmeyi ve her ikisini de açık bırakmak için üçüncü düğmeyi kullanın.

Malzemeler renk, parlaklık ve yarı saydamlık gibi yüzey niteliklerini belirlerken dokular çok daha fazla gerçekçilik katan yüzeylere haritalanmış görüntülerdir. Ne yazık ki, grafik sisteminizin tüm bu ilginç nitelikleri gerçek zamanlı olarak hesaplaması gerekiyor, bu nedenle gezinirken ve çalışırken hem malzemeleri hem de dokuları açık bırakmak sizi boğabilir.

Dokuları ve malzemeleri kapatmak işleri hızlandırır; bu mantıklı. Ama şimdi AutoCAD kullanmak pek eğlenceli değil çünkü güzelleştirmek için zaman harcadığınız tüm güzel yüzeyleri göremiyorsunuz. Şanslısınız, sizi gülümsetebilecek bir alternatif var.


AutoCAD ölçekli çizim
AutoCAD ölçek ayarlama
AutoCAD hızlı çizim Teknikleri
AutoCAD ölçek değiştirme komutu
autocad ölçek ayarlama 1/200
autocad 1/50 ölçek ayarlama
autocad ölçek ayarlama 1/1000
autocad 1/100 ölçek nedir


İlginç parçaları kapatmak kadar siyah ve beyaz olmayan 3D performansınızı optimize etmenin bir başka yolu, malzeme ve dokular için uyarlanabilir bozulmaya öncelik vermektir. 

3D performansı gerçek zamanlı olarak düşürülebilir, yani gerektiğinde bir veya iki çentik aşağı. Bu uyarlanabilir bir şekilde gerçekleşebilir, bu nedenle yalnızca seçtiğiniz kare hızını korumak için gerektiği kadar iyi öğe alınır ve bu da sorunsuz gezinme sağlar.

Dokuları ve malzemeleri, önce bozulmaları için uyarlanabilir bozulma öncelik listesinde yukarı taşımanızı öneririz. Bu şekilde, malzemelerin ve dokuların görüntüsünü açık bırakabilirsiniz ve bunları yalnızca 3D performansınıza zarar vermediği zaman görürsünüz.

Bunun nasıl yapıldığını görmek için şu adımları izleyin:

1. 3DCONFIG komutunu kullanın.
2. Neyin önce bozulacağını belirleyen listeyi aşağı kaydırın. Malzemeler’i seçin ve işaretli bırakın.
3. Malzemeler bozulma sırasının en üstünde olana kadar Yukarı Taşı düğmesini art arda tıklayın.
4. Listede en altta Dokular’ı seçin ve listenin en üstüne kadar taşıyın. Sen
Performansa en çok zarar verdikleri için önce Dokuların bozulmasını istiyorum. Tamam’ı tıklayın.
5. Malzemeler kontrol panelindeki ilk açılır düğmedeki üçüncü seçeneğe tıklayarak malzemeleri ve dokuları açın. Artık her iki dünyanın da en iyisine sahipsiniz.

İstediğiniz Görünümü Elde Etmek için Malzemeleri Özelleştirin

Muhtemelen çok fazla zamanınız yok, yapacak bir işiniz var ve çiziminizi hızlıca render için hazırlamak istiyorsunuz. Mevcut malzemeleri özelleştirmek, istediğinizi elde etmenin hızlı yoludur.

Sıfırdan malzeme yaratmayı yener. Neyse ki, özellikle Malzeme Kitaplığı’nı kurarsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hazır malzeme vardır.

Belki kütüphanede modelinizin yüzeyini tam hayal ettiğiniz gibi temsil eden bir malzeme bulabilirsiniz. Eğer öyleyse, takın ve devam edin. Yakın bir eşleşmeyse ancak mükemmel değilse, özelleştirmeyi öğrenin.

İşte nasıl çalıştığı:

1. Araç paletlerini açın ve Malzemeler ve/veya Malzeme Kitaplığı palet gruplarına göz atın.
2. Malzeme paletini açmak için MAT komutunu kullanın.
3. Potansiyel olarak ilginç bir malzeme bulduğunuzda, bunu Araç paletinden sürükleyin ve Malzemeler paletindeki yuvalardan birine bırakın.
4. Malzemeyi tanımlayan parametrelerden herhangi birini ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirin.
5. Kapsamlı değişiklikler yaparsanız, Malzemeler paletinde renk örneğine sağ tıklayın ve Ad ve Açıklamayı Düzenle’yi seçin. Açıklayıcı olmakta fayda var. Malzeme paletinde yaptığınız değişiklikler yalnızca geçerli çizimi etkiler.
6. Malzemeyi nesnelere veya nesne yüzlerine yapıştırın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir