Genişletilmiş Metin Kutusu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Genişletilmiş Metin Kutusu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Ocak 2023 Autocad F tuşları çalışmıyor AutoCAD Klavye komutları AutoCAD space tuşu enter yapma 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Makro Seçeneği İçin Genişletilmiş Metin Kutusu Açma

Makro oluşturma konusunda uzmanlaştıkça, Makro seçeneğinde sağlanan satırı ihtiyaçlarınız için çok küçük bulabilirsiniz. Neyse ki, daha uzun makrolar yazmak için genişletilmiş bir metin kutusu açabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki makroyu bir araca dahil etmek istediğinizi varsayalım.

Bu örnek, Breakat AutoLISP makrosunu göstermektedir. Bu segmentteki her şey, Komut isteminde klavyeden olduğu gibi girilir. Bu makroyu, Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunun Özellikler grubundaki Makro seçeneği tarafından sağlanan metin kutusuna girmeye çalışmak biraz zahmetli olabilir, ancak Makro metin kutusuna tıklarsanız, bir Gözat düğmesi görünür. doğru.

Geçerli komutları silmek için normal ^c^c ile başlar. 1. ve 2. satırların sonundaki artı işareti, AutoCAD’e makronun bir sonraki satırda onu gerçekten bozmadan devam ettiğini söyler. Ara, makroyu girerken daha kolay okunmasına yardımcı olmak için var.

İPUCU: Bir AutoLISP programını daha küçük satırlara bölmek sorun değildir. Bunu yapmak, programı daha kolay okumanıza ve anlamanıza yardımcı olabilir. LT, AutoLISP’i desteklemiyor.

AutoLISP Makrolarını Yükleme

Daha gelişmiş bir AutoCAD kullanıcısı olduğunuzda, kendi AutoLISP makrolarınızın çoğunun özel arayüzünüzle yüklenmesini isteyebilirsiniz. Bunu, tüm AutoLISP makrolarınızı tek bir dosyada birleştirerek yapabilirsiniz. Bu dosyaya menü dosyanızla aynı adı, ancak .mnl dosya adı uzantısını verin. Böyle bir dosya, menü karşılığıyla birlikte otomatik olarak yüklenir.

Örneğin, Breakat AutoLISP makrosunu içeren Mymenu.mnl adlı bir dosyanız olduğunu varsayalım. Mymenu.cui’yi her yüklediğinizde, Mymenu.mnl otomatik olarak onunla birlikte yüklenir ve Breakat makrosuna erişmenizi sağlar. Bu, bir menüye dahil etmek istediğiniz herhangi bir AutoLISP program kodunu yönetmenin ve organize etmenin iyi bir yoludur.

Klavye Kısayollarını Düzenleme

Yararlı olabilecek başka bir özelleştirme alanı da klavye kısayoludur. Muhtemelen Windows Kopyala ve Yapıştır işlevlerinin kısayolları olan standart Ctrl+C ve Ctrl+V’yi zaten biliyorsunuzdur. AutoCAD’de Shift+Ctrl+A, grupları açar ve kapatır ve Ctrl+1, Özellikler paletini açar.

Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunun Tüm CUI Dosyalarındaki Özelleştirmeler grubundaki Klavye Kısayolları listesini açarak mevcut klavye kısayollarını düzenleyebilir veya yenilerini oluşturabilirsiniz. Bu listeyi genişletirseniz, Kısayol Tuşları ve Geçici Geçersiz Kılma tuşlarını görürsünüz. Bunlar, unsurlarını ortaya çıkarmak için genişletilebilir. Özellikler grubunda özelliklerini görüntülemek için bir öğe seçin.

Komut Listesi grubundan bir komutu tıklayıp Kısayol Tuşları grubuna sürükleyebilir ve ardından komut için kullanmak istediğiniz kısayol tuşlarını ayarlamak için özelliklerini düzenleyebilirsiniz. Örneğin, Komut listesinden 3D Orbit komutunu tıklatıp Kısayol Tuşları listesine sürükler ve ardından o listeden seçerseniz, Özellikler grubunda özelliklerini görürsünüz.

Özellikler grubundaki Anahtar(lar) seçeneğini tıklayın ve ardından Kısayol Tuşları iletişim kutusunu açmak için Tuşlar seçeneğinin en sağında görünen Gözat düğmesini tıklayın.

Yeni Kısayol Tuşuna Basın giriş kutusuna tıklayın ve ardından bu komut için kullanmak istediğiniz kısayol tuşuna basın. Örneğin, Shift+Ctrl+Z tuşlarına basarsanız, giriş kutusunda bu sıra görünür. Seçtiğiniz kısayol zaten başka bir komuta atanmışsa, giriş kutusunun hemen altında bunu belirten bir mesaj görürsünüz. İşiniz bittiğinde Tamam’ı tıklayın.


AutoCAD Kısayolları PDF
AutoCAD Pan kısayolu
AutoCAD Klavye komutları
AutoCAD space tuşu enter yapma
Autocad F tuşları çalışmıyor
AutoCAD komut tekrarı kısayolu
AutoCAD yeni komut ekleme
AutoCAD kısayol değiştirme


Özelleştirmelerinizi Kaydetme, Yükleme ve Kaldırma

Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusu ile oluşturduğunuz özel menüleri ve araç çubuklarını başka bilgisayarlara yanınızda taşımak ve hazır erişim için yüklemek üzere kaydetmek isteyebilirsiniz. Özelleştirme çalışmanızı kaydetmek için Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunun Aktar sekmesini kullanmanız gerekir.

İşte nasıl çalıştığı:

1. Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu açın.
2. Aktar sekmesine tıklayın. Bu sekme iki panel içerir: Sol panel Ana CUI’deki Özelleştirmeler grubunu gösterir ve sağ panel Yeni CUI Dosyasındaki Özelleştirmeler adlı benzer bir grubu gösterir.
3. Sol panelde, menü veya araç çubuğu gibi özel bileşeninizi bulun.
4. Tıklayın ve sağ paneldeki uygun öğeye sürükleyin. Başka bir deyişle, sol gruptaki Pano Paneli listesinden özel bir araç çubuğuna tıklayın ve sağ gruptaki Pano Paneli bölümüne sürükleyin.
5. Oluşturduğunuz her özel bileşen için 4. adımı tekrarlayın.
6. Sol gruptaki her şeyi sağa kopyaladığınızda, Yeni CUI Dosyasındaki Özelleştirmeler başlık çubuğundaki açılır listeye tıklayın ve Farklı Kaydet’i seçin.
7. Farklı Kaydet iletişim kutusunda, özelleştirme dosyanız için bir ad girin ve bir konum seçin.
8. İşlemi tamamlamak için Kaydet’e tıklayın.

Özelleştirmeniz bir .cui dosyası olarak kaydedilir. Dosya olarak kaydedildikten sonra, aşağıdakileri yaparak başka bir AutoCAD kopyasına yükleyebilirsiniz:

1. Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu açın.
2. Tüm CUI Dosyalarındaki Özelleştirmeler grup başlık çubuğundaki Kısmi Özelleştirme Dosyasını Yükle aracına tıklayın.
3. Aç iletişim kutusunda, .cui dosyanızı bulun ve seçin ve ardından Aç’a tıklayın.
4. Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusuna geri dönün ve Tamam’ı tıklayın.
5. .cui dosyanız menüler içeriyorsa, Komut isteminde Workspace↵↵↵ girin.

Veya Çalışma Alanları araç çubuğunuz açıksa, Çalışma Alanı açılır listesinden bir çalışma alanı seçin. Araç çubukları içeriyorsa, mevcut yerleşik araç çubuğunun yanındaki boş bir alana sağ tıklayın ve ardından CUI dosyanızın ve araç çubuğunun adını seçin.

Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu kullanmaya alternatif olarak CUIload komutunu kullanabilirsiniz. Özelleştirmeleri Yükle/Kaldır iletişim kutusunu açmak için Komut isteminde Cuiload↵ girin.
CUI dosyanızı bulmak ve seçmek için Gözat düğmesine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, dosyanızın adı Dosya Adı giriş kutusunda görünür. Ardından, AutoCAD oturumunuza aktarmak için Yükle düğmesine tıklayabilirsiniz.

Son olarak, bir CUI dosyasını kaldırmak istiyorsanız aşağıdakileri yapın:

1. Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu açın.
2. Tüm CUI Dosyalarındaki Özelleştirmeler grubunda listenin en altına gidin ve Kısmi CUI Dosyaları öğesini genişletin.
3. Kaldırmak istediğiniz kısmi CUI dosyasına sağ tıklayın ve CUI Dosyasını Kaldır’ı seçin.
4. Tamam’a tıklayarak iletişim kutusunu kapatın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir