Essay Yazma Ödevleri – Essay Hazırlatma – Essay Yaptırma – Essay Yaptırma Fiyatları – Essay Örnekleri – Ücretli Essay Yaptırma – Essay Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Essay Yazma Ödevleri – Essay Hazırlatma – Essay Yaptırma – Essay Yaptırma Fiyatları – Essay Örnekleri – Ücretli Essay Yaptırma – Essay Yaptırma Ücretleri

7 Eylül 2021 Essay ödevi Makale ödevi YAPTIRMA Ödev YAPTIRMA Tarih ödevi YAPTIRMA Termodinamik ödev YAPTIRMA Vize ödevi YAPTIRMA 0
Teknik Araç Desteği Sağlamak

Essay Yazma Adımları

En iyi sonuçlar için şu 7 adımı izleyin:

 • Komutu okuyun ve anlayın: Sizden tam olarak ne istendiğini bilin. İstemi parçalara ayırmak iyi bir fikirdir.
 • Planlama: Beyin fırtınası yapmak ve fikirlerinizi düzenlemek, makalenizi yazmaya gittiğinizde hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Fikirlerinizden ve destekleyici ayrıntılardan oluşan bir ağ oluşturmak iyi bir fikirdir.
  Kaynakları kullanın ve alıntı yapın: Araştırmanızı yapın. Kaynaklarınızdan alıntılar ve açıklamalar kullanın, ancak ASLA intihal yapmayın.
 • Bir Taslak Yazın: Ernest Hemingway bir keresinde, “Her şeyin ilk taslağı her zaman boktandır” demişti. Bu ifadenin arkasındaki gerçek tartışmalı olsa da, taslaklar her zaman kötü olabilecek fikirlerinizi ortadan kaldırmak için iyi bir yerdir ve genellikle profesörler ve eğitmenler tarafından istenir.
  Güçlü bir tez yapın: Makalenin tezi (ana argüman) yazacağınız en önemli şeydir. Bunu güçlü bir nokta haline getirin.
 • Komut istemine yanıt verin: Taslağınızdaki herhangi bir sapmayı çözdükten sonra, makalenizin son taslağını yazmaya başlayabilirsiniz.
 • Düzeltme: Hata olmadığından ve hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için yanıtınızı dikkatlice okuyun.
  Tabii ki, her kompozisyon ödevi farklıdır ve buna dikkat etmek önemlidir. Bu adımlardan biri yazdığınız makale için geçerli değilse, atlayın ve bir sonrakine geçin.

akademdelisi.net”, her türlü konuda ödev yapma desteği sağladığı gibi, essay yazma konusunda da son derece profesyonel bir destek sağlamaktadır. 

Essay yazma süreci, sizlerle iletişim halinde yürütülür. İstenilen doğrultuda ilerlenir ve belirtilen sürede teslim edilir. 

Beş Paragraflı Yapı

Daha gelişmiş akademik makaleler başlı başına bir kategori olsa da, temel lise veya üniversite makalesi aşağıdaki standart, beş paragraflı yapıya sahiptir:

Paragraf 1: Giriş
Paragraf 2: Gövde 1
Paragraf 3: Gövde 2
Paragraf 4 :Gövde 3
Paragraf 5: Sonuç

Her ne kadar kalıplaşmış gibi görünse de ve öyledir bu yapının arkasındaki fikir, okuyucunun bir denemede ortaya konan fikirler arasında gezinmesini kolaylaştırmaktır. Görüyorsunuz, makaleniz diğerleriyle aynı yapıya sahipse, herhangi bir okuyucu kendisiyle en alakalı bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmelidir.

akademdelisi.netailesi olarak, Ödev YAPTIRMA, Essay yazdırma sitesi, Makale ödevi YAPTIRMA, Essay ödevi,Vize ödevi YAPTIRMA, Tarih ödevi YAPTIRMA, Essay Sepeti ekşi, Termodinamik ödev YAPTIRMA gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Giriş

Giriş bölümünün temel amacı, mevcut konuyla ilgili konumunuzu (bu aynı zamanda “tez” veya “argüman” olarak da bilinir) sunmaktır, ancak etkili giriş paragrafları bundan çok daha fazlasıdır. Örneğin, bu tez cümlesine bile gelmeden önce, deneme, okuyucunun dikkatini çeken ve okumaya devam etmelerini sağlayan bir “kanca” ile başlamalıdır. Etkili kancalara örnek olarak ilgili alıntılar (“hiç kimse bir ada değildir”) veya şaşırtıcı istatistikler (“dört doktordan üçü bunu bildiriyor…”) dahildir.

Ancak o zaman, okuyucunun dikkatini “bağlı” olarak, teze geçmelisiniz. Tez, okuyucunun zihninde, denemenizin başlangıcından itibaren hangi tarafta olduğunuz konusunda hiçbir şüphe bırakmayan, konumunuzun net, tek cümlelik bir açıklaması olmalıdır.

Tezin ardından, makalenin geri kalanında tezinizi desteklemek için kullanacağınız örneklerin ön izlemesini yapan bir mini taslak sağlamalısınız. Bu, okuyucuya sadece gelecek paragraflarda ne beklemesi gerektiğini söylemekle kalmaz, aynı zamanda onlara makalenin ne hakkında olduğunu daha net bir şekilde anlamalarını sağlar.

Son olarak, son cümleyi bu şekilde tasarlamak, okuyucuyu sorunsuz bir şekilde makalenin ilk paragrafına taşıma avantajına sahiptir. Bu şekilde, temel girişin uzunluğunun üç veya dört cümleden fazla olması gerekmediğini görebiliriz. Sizinki çok daha uzunsa, onu biraz düzenlemeyi düşünebilirsiniz.

Gövde Paragrafları

Denemenin orta paragrafları topluca gövde paragrafları olarak bilinir ve yukarıda da belirtildiği gibi, bir gövde paragrafının temel amacı, tezinizi destekleyen örnekleri ayrıntılı olarak hecelemektir.

İlk gövde paragrafı için, daha açık başka bir başlangıç ​​noktası (kronolojik açıklamalar durumunda olduğu gibi) gerekmedikçe, en güçlü argümanınızı veya en önemli örneği kullanmalısınız. Bu paragrafın ilk cümlesi, giriş paragrafının mini ana hatlarında listelenen örneklerle doğrudan ilgili olan paragrafın konu cümlesi olmalıdır.

Ödev YAPTIRMA
Essay yazdırma sitesi
Makale ödevi YAPTIRMA
Essay ödevi
Vize ödevi YAPTIRMA
Tarih ödevi YAPTIRMA
Essay Sepeti ekşi
Termodinamik ödev YAPTIRMA

Bununla birlikte, sadece alıntı yapan tek cümlelik bir paragraf yeterli değildir. Hayır, bunu takiben etkili bir makale, okuyucuya örneğin kim veya ne olduğunu ve daha da önemlisi, bu örneğin neden alakalı olduğunu ayrıntılı olarak açıklayarak bu konu cümlesini takip edecektir.

En ünlü örneklerin bile bağlama ihtiyacı vardır. Örneğin, George Washington’un hayatı son derece karmaşıktı, onu bir örnek olarak kullanarak, onun dürüstlüğüne, cesaretine, hatta belki de tahta dişlerine atıfta bulunmayı mı düşünüyorsunuz? Okuyucunun bunu bilmesi gerekir ve onlar için uygun resmi çizmek yazar olarak sizin görevinizdir. Bunu yapmak için, okuyucuya, amacınızı en açık şekilde gösterdiğine inandığınız yaşam (genel olarak) veya olay (özellikle) hakkında beş veya altı ilgili gerçek sağlamak iyi bir fikirdir.

Bunu yaptıktan sonra, bu örneğin tezinizi neden kanıtladığını tam olarak açıklamanız gerekir. Bu adımın önemi küçümsenemez (her ne kadar açıkça altı çizilebilse de); sonuçta, ilk etapta örneği vermenizin tüm nedeni budur. 

Sonuç

Sonuç paragrafı denemenizin sonunda gelse de sonradan düşünülmüş olarak görülmemelidir. Son paragraf, davanızı yapmak için son şansınızı temsil ettiğinden ve bu nedenle son derece katı bir format izlemelidir.

Sonucu düşünmenin bir yolu, paradoksal olarak, ikinci bir giriş olarak düşünmektir, çünkü aslında aynı özelliklerin çoğunu içerir. Çok uzun olması gerekmese de iyi hazırlanmış dört cümle yeterli olmalıdır.

Etkili sonuçlar, bir sonuç geçişi (“sonuçta”, “sonda” vb.) ve giriş paragrafında kullanılan “kancaya” bir gönderme ile açılır. Bundan sonra derhal tez beyanınızın yeniden beyanını sağlamalısınız.

Bu, tezinizi dördüncü veya beşinci kez tekrarlayışınız olmalıdır, bu nedenle, gövde paragraflarında çeşitli kelime seçimleri kullanmanız gerekirken, girişte kullandığınız orijinal dilin bir kısmını (hepsini değil) kullanmak kabul edilebilir bir fikirdir. Bu yankılanma etkisi, yalnızca argümanınızı güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda onu sonucun ikinci temel unsuruna güzel bir şekilde bağlar: makalenin gövdesindeki üç ana noktanın kısa bir (iki veya üç kelime yeterlidir) gözden geçirilmesi gerekir.

Tüm bunları yaptıktan sonra, makalenizdeki son öğe ve son cümle okuyucuya tartışmanın sona erdiğini gösteren bir “küresel açıklama” veya “harekete geçirici mesaj” olmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir