Tez Nasıl Yazılır? – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tez Nasıl Yazılır? – Tez Hazırlatma – Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Fiyatları – Tez Örnekleri – Ücretli Tez Yaptırma – Tez Yaptırma Ücretleri

6 Eylül 2021 Bitirme tezi yazdırma En iyi tez yazdırma siteleri Güvenilir tez YAZDIRMA Parayla tez yazdırma Tez yazdırma şikayet Ücretli tez YAZDIRMA fiyatları Yüksek lisans tez YAZDIRMA Yüksek lisans tez yazdırma fiyatları 0

Tez Nasıl Yazılır?

Bir çok öğrencinin, lisans veya yüksek lisans eğitimini tamamlaması için alanıyla ilgili bir tez hazırlaması gerekir. Tez süreci oldukça uzun soluklu bir süreçtir ve öğrencileri zorlar. Hem okul hayatına ve sınavlara devam etmek hem de tezi doğru bir şekilde ilerletmek gerekir. Bu süreç öğrencileri yıpratabilir. Bu noktada yardım almak isteyen öğrenciler bir arayışa girerler ama ödev yaptırma sitelerine karşı tam bir güven duyamazlar. 

Kendinden son derece emin olan “akademdelisi.net” ailesi tezlerin kişiye özel ve müşteriyle her zaman iletişim halinde yürütüleceğini ve amaca uygun bir ürün teslim edileceğini temin eder. 

Bir tez ödeviniz varsa ve bu süreçte zorluk yaşıyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşarak uzaman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Öncelikle, Tez Bildirisi Nedir?

Hemen hemen hepimiz  bunu bilinçli olarak yapmasak bile bir denemenin başlarında, takip edecek olan argümanın veya analizin bir veya iki cümlelik bir özetini ararız. Bu yoğunlaşmayı bir tez ifadesi olarak adlandırıyoruz.

Denemeniz Neden Tez Açıklaması İçermeli?

 • fikirlerinizi bir veya iki cümleye damıtarak test etmek
 • argümanınızı daha iyi organize etmek ve geliştirmek için
 • okuyucunuza argümanınız için bir “rehber” sağlamak için
 • Genel olarak, tezinizi makalenizin araştırdığı sorunun cevabı olarak düşünüyorsanız, tez açıklamanız bu hedefleri gerçekleştirecektir.

İyi Bir Tez Bildirisi Nasıl Yazılır?

İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları. Aşağı kaydırabilir veya belirli bir konunun bağlantısını seçebilirsiniz.

Konu Atanmışsa Tez Bildirisi Nasıl Oluşturulur?

Neredeyse tüm ödevler, ne kadar karmaşık olursa olsun, tek bir soruya indirgenebilir. O halde ilk adımınız, ödevi belirli bir soruya damıtmaktır. Örneğin, ödeviniz “Dördüncü sınıfta bilgisayar kullanmanın olası yararlarını açıklayan yerel okul yönetim kuruluna bir rapor yazın” ise, isteği “Okulda bilgisayar kullanmanın olası yararları nelerdir?” gibi bir soruya dönüştürün. dördüncü sınıf bir sınıf mı?” Denemenizin yanıtlayacağı soruyu seçtikten sonra, bu soruyu yanıtlayan bir veya iki tam cümle oluşturun.

Ödeviniz belirli bir soru sormasa bile, tez açıklamanızın araştırmak istediğiniz konuyla ilgili bir soruyu yanıtlaması gerekir. Bu durumda, işiniz hangi soru hakkında yazmak istediğinizi bulmaktır.

akademdelisi.net” ailesi olarak,  Güvenilir tez YAZDIRMA,En iyi tez yazdırma siteleri,Tez yazdırma şikayet,Yüksek lisans tez YAZDIRMA,Parayla tez yazdırma,Yüksek lisans tez yazdırma fiyatları,Ücretli tez YAZDIRMA fiyatları,Bitirme tezi yazdırma gibi pek çok alanda sizlere destek vermekteyiz.

Siz de bu aileyle tanışmak istiyorsanız iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi bir tez ifadesi genellikle aşağıdaki dört özelliği içerecektir:

 • makul insanların üzerinde anlaşamayacağı bir konuyu ele almak
 • Görevin doğası gereği yeterince ele alınabilecek bir konuyu ele almak
 • bir ana fikri ifade etmek
 • bir konu hakkında vardığın sonuçları ileri sürmek

Bir sosyal politika belgesi için nasıl bir tez ifadesi oluşturulacağını görelim.

Konu hakkında beyin fırtınası yapın. Diyelim ki sınıfınız Amerikalıların beslenme alışkanlıklarındaki değişikliklerin yarattığı sorunlara odaklanıyor. Amerikalıların tükettiği şeker miktarıyla ilgilendiğinizi görüyorsunuz.

Bunun gibi bir tez ifadesi ile başlarsınız:

 • Şeker tüketimi.

Bu parça bir tez cümlesi değildir. Bunun yerine, yalnızca genel bir konuyu belirtir. Ayrıca okuyucunuz şeker tüketimi hakkında ne söylemek istediğinizi bilmiyor.

Konuyu daraltın. Bununla birlikte, konuyla ilgili okumalarınız, ilkokul çocuklarının sağlıklı olandan çok daha fazla şeker tükettiği sonucuna varmanızı sağladı.

Tezinizi şöyle görünecek şekilde değiştirirsiniz:

 • İlkokul çağındaki çocukların şeker tüketimini azaltmak.

Bu parça yalnızca konunuzu duyurmakla kalmaz, aynı zamanda nüfusun bir kesimine de odaklanır: ilkokul çocukları. Ayrıca, makul insanların aynı fikirde olamayacağı bir konuyu gündeme getiriyor, çünkü çoğu insan çocukların eskisinden daha fazla şeker tükettiği konusunda hemfikir olsa da, herkes ne yapılması gerektiği veya kimin yapması gerektiği konusunda hemfikir değil. Bu parçanın bir tez cümlesi olmadığına dikkat etmelisiniz, çünkü okuyucunuz konuyla ilgili sonuçlarınızı bilmiyor.

 • Konuyla ilgili bir pozisyon alın.
 • Tez ifadenizi görünecek şekilde revize edersiniz.
 • Belirli bir dil kullanın.
 • Açıkça belirtilen desteğe dayalı bir iddiada bulunun.

Güvenilir tez YAZDIRMA
En iyi tez yazdırma siteleri
Tez yazdırma şikayet
Yüksek lisans tez YAZDIRMA
Parayla tez yazdırma
Yüksek lisans tez yazdırma fiyatları
Ücretli tez YAZDIRMA fiyatları
Bitirme tezi yazdırma

Zayıf ve Güçlü Bir Tez Nasıl Anlaşılır?

1. Güçlü bir tez ifadesi bir tür duruş alır.

Tezinizin bir konu hakkındaki sonuçlarınızı göstermesi gerektiğini unutmayın. Örneğin, fitness üzerine bir ders için makale yazıyorsanız, değerlendirmek için popüler bir zayıflama ürünü seçmeniz istenebilir. İşte iki tez ifadesi:

Muz Bitki Çayı Takviyesinin bazı olumsuz ve olumlu yönleri vardır.

Bu zayıf bir tez ifadesidir. İlk olarak, bir tavır alamaz. İkincisi, olumsuz ve olumlu yönler ifadesi belirsizdir.

Muz Bitki Çayı Takviyesi, kas ve yağsız vücut kütlesi kaybına neden olan hızlı kilo kaybını teşvik ettiğinden, müşteriler için potansiyel bir tehlike oluşturur Bu güçlü bir tez çünkü bir duruş sergiliyor.

2. Güçlü bir tez ifadesi tartışmayı haklı çıkarır.

Teziniz tartışmanın amacını belirtmelidir. Ödevin, kendi aileni örnek alarak akrabalık sistemleri üzerine bir makale yazmaksa, şu iki tez önermesinden birini bulabilirsin:

Ailem geniş bir ailedir.

Bu zayıf bir tez çünkü sadece bir gözlem ifade ediyor. Okuyucunuz ifadenin amacını söyleyemeyecek ve muhtemelen okumayı bırakacaktır.

Amerikalı ailelerin çoğu akraba evliliğini çekirdek aile yapısına bir tehdit olarak görse de benim gibi birçok İranlı aile bu evliliklerin geniş bir ailede akrabalık bağlarını güçlendirmeye yardımcı olduğuna inanıyor.

Bu güçlü bir tez, çünkü deneyiminizin yaygın olarak kabul edilen bir görüşle nasıl çeliştiğini gösteriyor. Güçlü bir tez oluşturmak için iyi bir strateji, konunun tartışmalı olduğunu göstermektir. Okuyucular, amacınızı nasıl desteklediğinizi görmek için makalenin geri kalanını okumakla ilgileneceklerdir.

3. Güçlü bir tez ifadesi bir ana fikri ifade eder.

Okuyucular, makalenizin bir ana noktası olduğunu görebilmelidir. Tez cümleniz birden fazla fikir ifade ediyorsa, okuyucularınızın makalenizin konusu hakkında kafasını karıştırabilirsiniz. Örneğin:

Şirketlerin İnternetin pazarlama potansiyelinden yararlanmaları gerekir ve Web sayfaları hem reklam hem de müşteri desteği sağlayabilir.

Bu zayıf bir tez ifadesidir çünkü okuyucu makalenin İnternet veya Web sayfalarında pazarlama ile ilgili olup olmadığına karar veremez. Tezi revize etmek için, iki fikir arasındaki ilişkinin daha net hale gelmesi gerekiyor. Tezi gözden geçirmenin bir yolu şunu yazmak olabilir:

İnternet muazzam bir pazarlama potansiyeliyle dolu olduğundan, şirketler hem reklam hem de müşteri desteği sunan Web sayfalarını kullanarak bu potansiyelden yararlanmalıdır.

Bu güçlü bir tez, çünkü iki fikrin birbiriyle ilişkili olduğunu gösteriyor. İpucu: Çok sayıda açık ve ilgi çekici tez ifadesi, çünkü, beri, öyle, ancak, değilse ve ancak gibi kelimeler içerir.

4. Güçlü bir tez ifadesi spesifiktir.

Bir tez ifadesi, makalenizin tam olarak ne hakkında olacağını göstermeli ve makalenizi yönetilebilir bir konuda tutmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, açlık üzerine yedi ila on sayfalık bir makale yazıyorsanız şöyle diyebilirsiniz:

Dünya açlığının birçok nedeni ve etkisi vardır.

Bu, iki ana nedenden dolayı zayıf bir tez ifadesidir. Birincisi, dünyadaki açlık yedi ila on sayfada tam olarak tartışılamaz. İkincisi, birçok neden ve sonuç belirsizdir. Belirli nedenleri ve etkileri tanımlayabilmelisiniz. Gözden geçirilmiş bir tez şöyle görünebilir:

Glandelinia’da açlık devam ediyor çünkü işler kıt ve verimsiz topraklarda çiftçilik nadiren karlı.

Bu güçlü bir tez ifadesidir, çünkü konuyu daha spesifik ve yönetilebilir bir konuya daraltır ve ayrıca açlığın varlığının belirli nedenlerini de tanımlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir