Ekspres Araçlar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ekspres Araçlar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

4 Ağustos 2022 AutoCAD komutları resimli AutoCAD Komutları ve Anlamları AutoCAD komutları ve sembolleri 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Ekspres Araçlar

Express Araçları AutoCAD’de şimdiye kadar çalıştırılan en iyi ve en kullanışlı araçlardan bazıları olduğunu bu şekilde görmüyoruz. Ben (Lynn), Express Tool Team’in dağıldığını duyduğumda paniklediğimi hatırlıyorum çünkü AutoCAD’e hiç bu kadar harika araçlar eklenmemişti.

Varlıkların çoğaltılmış kopyalarından daha kötü bir şey yoktur, belki bu onu abartıyor, ama bu kötü. Örneğin, çakışan çizgiler, üst üste binen daireler, çoklu çizgilerin üzerindeki çift çizgiler, hepsinin gitmesi gerekir. Üst üste binen nesnelerin son planınızda bir deliğe yol açabileceği eski kalem çizici günlerini hatırlıyor musunuz? Sorun şu ki, bu fazlalık varlıkları seçmek şöyle dursun, algılamak bile zor. Zaman zaman engel olabilirler ve oluyorlar, bu yüzden Express Tool OVERKILL ile işleri toparlayabilmek iyidir.

OVERKILL bir emirdir, sizi kandırmıyoruz. Komut satırına yazın ve tümünü seçin. Overkill iletişim kutusu, tam olarak hangi gereksiz geometrinin yakalanmasını ve öldürülmesini istediğinizi seçmenize olanak tanır.

Ignore (Yoksay) onay kutuları, kopyaların seçiminde belirli kriterlerin altını çizmek için kullanılır. Örneğin, Katmanları Yoksay’ı işaretlemek, farklı katmanlardaki çakışan nesnelerin silinmesine ve/veya birleştirilmesine izin verecektir.

Sayısal Fuzz, OVERKILL’in varlıkları cerrahi hassasiyetle mi yoksa gelişigüzel bir patlamayla mı sildiğini kontrol eder. Daha fazla benzer varlıkların özdeş olarak kabul edilmesine ve dolayısıyla gereksiz ve sonlandırma için programlanmasına neden olmak için fuzz’ı daha yükseğe ayarlayın. Tüylenme konusunda dikkatli olun (düşük değerler kullanın), yoksa pazarlık ettiğinizden fazlasını yok edersiniz.

Çizgiler, Yaylar ve Çizgiler alanı üç ilginç onay kutusu içerir. OVERKILL, PLINES işaretlendiğinde bir çoklu çizgi iyileştirici görevi görebilir. Örtüşme ve Uçtan Uca, kısmen veya tamamen örtüştüğünde ortak doğrusal nesneleri birleştirerek yeni JOIN komutuna çok benzer şekilde hareket eder.

Bu yöntemde segmentleri birleştirmenin avantajı, JOIN ile nesnelerin birer birer işlenmesi yerine tüm çizimin otomatik olarak işlenebilmesidir. Bu aracı cephaneliğinize ekleyin ve çok değerli zaman kazanın.

Katmanlar

Katmanlar, AutoCAD’deki en yaygın düzenleme aracı olmalıdır. Ne yazık ki, konseptte basit olan (katmanlar) her zaman uygulamada basit olana (katman işleme) dönüşmez. Birçok araç ve teknik, katman işlemeyi kolaylaştırır ve bunları bir kez öğrendikten sonra işiniz de daha kolay olacaktır.

Çizilmeyen Katmanlardan Yararlanın

Bu ipucu bir tür tek astardır, ancak işte burada: Çiziminizi belgelemek için çizim yapmayan katmanları kullanın. Dünyanın en gelişmiş bilgisayar destekli tasarım yazılımı parmaklarınızın ucunda ama yine de bir kopyasını yazdırıp iş arkadaşınızın okuması için üzerine yapışkan bir not yapıştırıyorsunuz.

Dahili dokümantasyon amaçları için bir katman oluşturun ve metin yazın, resim çizin, elektronik tablolara yapıştırın, çizim dosyasındaki amacı ne olursa olsun. Bu şekilde, meslektaşlarınız çizimi bir sonraki açışlarında hemen fikrinizi öğrenebilirler. Çizimi açan kişinin belgelerinizi göreceği garanti edilir.

Bu basit tavsiyeye kulak verirseniz, bu bilgilerin “sadece gözler için” kalmasının da aynı şekilde önemli olduğunu unutmayın; çizmeyen bir katmana koyun. Dahili belgeler yazdırılmamalıdır.

Uzak geçmişte, ön-tasarımcılar, ilkel işaretlerinin mağara duvarında asla görünmemesini sağlamak için DEFPOINTS ve/veya ASHADE katmanlarını kullanmak zorundaydılar. Bu katman adlarının özel olduğunu ve özel olduklarını biliyorlardı çünkü tanım gereği asla plan yapmıyorlardı. Ölçüler için DEFPOINTS otomatik olarak, ışıklar için ASHADE oluşturuldu.

Ama bu eski bir tarihti ve şaşırtmaktan kaçınacaksınız! Kendinizi şımartın ve açıklayıcı bir adla yepyeni bir katman oluşturun, DEFPOINTS veya ASHADE kullanmayın; bu konuyu karıştırıyor. Yeni katmanınızın Plot ikonunu çizimsiz hale getirmek için değiştirin ve not ekleyin, not alın, not ekleyin!


AutoCAD Komutları
AutoCAD komutları ve sembolleri
AutoCAD Komutları ve sembolleri PDF
AutoCAD Komutları ve Anlamları
AutoCAD komutları resimli
AutoCAD Ders Notları pdf
AutoCAD PDF
Autodesk


Katman Araçlarını Kullan

Bir zamanlar Express Tools’un parçası olan katman araçları büyüdü ve AutoCAD’in temel araçları haline geldi. Tüm bu yıllar boyunca kendinizi tuttuysanız, bu havai fişeklerin nasıl kullanılacağını şimdi öğrenmenin günahı yok – Autodesk nimetini verdi. Yürürlükte olan bir af olduğunu söyleyebilirsiniz.

Katman araçlarının çoğu, katman açılır menüsünde veya Katman Özellikleri Yöneticisi iletişim kutusunda katmanlarla uğraşmaktansa ekrandaki nesneleri değiştirmenin daha kolay olduğu felsefesine dayanır. Katman araçları, bir nesneyi tıklamanıza ve nesnenin bulunduğu katmanı değiştirmenize olanak tanır.

Bu görsel yaklaşımın güzelliği, tipik bir çizimde düzenli olarak düzinelerce, hatta yüzlerce katmanla uğraşanlar tarafından büyük ölçüde takdir edilen bir gerçeği, işi halletmek için asla katman adlarını öğrenmek zorunda kalmamanızdır.

Nesne tabanlı katman araçlarına Biçim açılır menüsünden veya Katmanlar II araç çubuğundan erişilebilir ve ayrıca aşağıdaki komut formlarında da kullanılabilirler.

Doğrudan nesneler üzerinde kullanılmadıkları için simgeleri olmayan iki yardımcı araç daha var. Bunun yerine, bu araçlar tüm katmanları etkiler:

  • LAYON Tüm katmanları açar. Bu, örneğin LAYOFF ile bir grup katmanı kapattıktan sonra yapılan bazı işleri rahatlıkla takip edebilir.
  • LAYTHW Tüm katmanları çözer. Bu, çalışırken ekranı temizlemek için katmanları seçici olarak kapatmak yerine dondurmayı tercih edenler için kullanışlıdır.
    3ds Max ve/veya Autodesk VIZ’i kullanan herkes, bu programlarda Seçilmeyenleri Gizle ve Tümünü Göster komutlarının ne kadar yararlı olduğunu bilir. Bu komutlar, üzerinde çalıştığınız şeyi görsel olarak izole etmenin ve ardından iş bittikten sonra görünürlük durumlarını önceki durumuna geri yüklemenin bir yolunu sağlar. Bir bakıma, katmanlarla uğraşmaktan çok daha kolaydır, çünkü herhangi bir katman adını veya durumunu hatırlamanız gerekmez. AutoCAD 2007, temel araç setinde aşağıdaki komutlarla benzer işlevsellik sağlar:
  • LAYISO Seçilen nesnelerin katmanlarını yalıtır. Çizimdeki diğer tüm katmanlar kapatılır. Bu komutla birden çok nesne (ve katman) seçebileceğinizi unutmayın. Yapılması gereken belirli çalışmalara odaklanabilmeniz için ekrandaki görsel karmaşıklığı azaltmak için harikadır.
  • LAYISO, VPFreeze modu ile bir düzende farklı şekilde kullanılabilir. VPFreeze açıkken, LAYISO, mevcut görünüm penceresindeki diğer tüm katmanları dondurur (herhangi bir katmanı kapatmaz), çizimdeki diğer görünüm pencerelerini değiştirmeden bırakır.
  • LAYUNISO İzolasyondan bu yana katman durumunda yapılan On/Off değişikliklerini tersine çevirir. Son LAYISO komutu ile kapatılan tüm katmanları açar. Ancak, LAYUNISO, daha önceki veya yuvalanmış yalıtılmış katmanları geri yüklemek için özyinelemeli olarak kullanılamaz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir