Arama Katmanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Arama Katmanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

4 Ağustos 2022 AutoCAD katmanları açma AutoCAD Layer Ayarları AutoCAD yeni layer açma kısayolu 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Arama Katmanları

Kulağınızdan çıkan katmanlar varsa, bunları Katman Özellikleri Yöneticisi’nde takip etmekte zorlanabilirsiniz. Neyse ki, şimdi Katman Özellikleri Yöneticisi iletişim kutusuna bir arama motoru yerleştirilmiştir. Arama kutusuna filtre kriterlerini girin ve aradığınızı katman listesinde bulabileceksiniz.

Katmanları ada göre sıralamak için arama kutusunda joker karakterler kullanabilirsiniz. Çoğu kişi yıldız işaretinin * tümü anlamına geldiğini bilir; herhangi bir metin dizesiyle eşleşir ve dize içinde herhangi bir yerde kullanılabilir. Bu nedenle, *CORE* araması, içinde CORE kelimesi bulunan tüm katmanlarla eşleşir.

Bir XRef’te olmayan katmanları aramak istiyorsanız, o zaman akıllı arama kriterleriniz, dış referanslı bir katmanı ifade ettiği için içlerinde boru sembolü olmayan tüm katmanları arayacaktır.

Tüm katmanları boru simgesiyle almak için arama kutusuna yazın. Bu modelden başka bir şey elde etmek için, aşağıdaki gibi bir tilde karakteri ile önsöz yapın: Şimdi, Katman Özellikleri Yöneticisi’nde listelenen bir XRef’in parçası olmayan tüm katmanları alacaksınız.

Katman Filtresi İpuçları

Katman filtreleri, bir çizim dosyasıyla kaydedilebilen resmileştirilmiş katman aramaları gibidir. Özelliklere dayalı olabilirler veya organizasyonel amaçlar için bir grup katmanı birlikte gruplayabilirler. Her gün milyonlarca katmanla uğraşıyorsanız, katman filtrelerini kullanmayı öğrenmekte fayda var. Özellik filtreleri, katman adlarından daha fazlasını arayabilir.

Bilimciler bu düşünce deneyini denemek isteyeceklerdir:

1. LA Enter yazarak Katman Özellikleri Yöneticisini açın.
2. Yeni bir özellik filtresi oluşturmak için Alt+P tuşlarına basın.
3. Katman Filtresi Özellikleri iletişim kutusunda, açık ampul simgesini ve Renk’i Camgöbeği olarak ayarlayın. Filtreyi Camgöbeği ve Açık olarak adlandırın. Gökyüzü, filtre kriterlerinizi ne kadar spesifik yapmak istediğinizin sınırıdır. Filtreye birden çok satır ekleyebilirsiniz; bunlar mantıksal VEYA ifadeleri gibi davranırlar.
4. Katman Filtresi Özellikleri iletişim kutusunun alt yarısındaki Filtre önizlemesi, bu filtrenin ne yaptığını gösterir. Yalnızca açık ve camgöbeği rengine sahip katmanlar gösterilir. Tamam’ı tıklayın.
5. Az önce yaptığınız filtrenin Katman Özellikleri Yöneticisinin sol bölmesinde bulunduğuna dikkat edin. Cyan And On’a sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Isolate Group ➔ All Viewports’u seçin.
6. Açılır listenin geçerli özellik filtresini de göstermesini istiyorsanız, Katman Özellikleri Yöneticisinin altındaki Katmanlara Uygula Araç Çubuğu’nu işaretleyin. Filtreyi Ters Çevir de ilginç bir seçenektir—bu örnekte tüm katmanların kapalı ve camgöbeği olmayan olmasını istiyorsanız işaretleyin.

Grup filtreleri, bir grup katmanı bir araya getirmek için kullanılır. Bu tür bir filtrenin kullanımı kesinlikle kolaydır, çünkü karmaşık filtre kriterleri belirlemeniz gerekmez, sadece sürükleyip bırakın. Mülkiyet açısından çok fazla ortak noktası olmayabilecek bir grup katman üzerinde çalışmak istediğinizde gidilecek yol budur.


AutoCAD katmanları açma
AutoCAD Layer Ayarları
Autocad Layer nedir
AutoCAD Layer komutları
AutoCAD yeni layer açma kısayolu
AutoCAD Layer bulma
AutoCAD Layer değiştirme
AutoCAD Layer ekleme


Size yol göstereceğiz:

1. LA Enter yazarak Katman Özellikleri Yöneticisini açın.
2. Yeni bir grup filtresi oluşturmak için Alt+G tuşlarına basın.
3. Filtreye açıklayıcı bir ad verin; Grab Bag’i burada kullanın.
4. Filtre ağacının en üstündeki Tümü düğümüne tıklayın, böylece hiçbir filtreleme gerçekleşmez.
5. Katman Özellikleri Yöneticisindeki listeden herhangi bir katman seçimini sürükleyin ve bunları Tutma Çantasına bırakın.
6. Filtre ağacında Grab Bag grup filtre düğümünü seçin ve kedinin neyi sürüklediğini görün. Grup simgesinin özellik filtre simgelerinden farklı olduğuna dikkat edin—bir katman yığınını tutan (veya işaret eden) bir el gösterir. . Apropos, sence de öyle değil mi?

FİLTRELER, kullanılmayan veya istenmeyen katman filtrelerini silmenizi sağlar (tamamen farklı olan FILTER komutuyla karıştırılmamalıdır). LAYERFILTERALERT, çok fazla katman filtresine sahip olduğunuz konusunda ne zaman uyarı alacağınıza karar vermenizi sağlayan bir sistem değişkenidir; bunlar sizi ciddi şekilde boğabilir.

Katman Yürüyüşü 

Layer Walk (LAYWALK) alışılmadık ve son derece kullanışlı bir komuttur (eskiden bir Express Tool da), AutoCAD’in kendi Ginsu bıçak seti gibidir. İlk olarak, katmanlar arasında dinamik olarak dolaşarak katman durumlarını görsel olarak ayarlamak için kullanabilirsiniz. Yeniden boyutlandırılabilir LayerWalk iletişim kutusu, çizimdeki tüm katmanları listeler. Bitişik katmanları seçmek için Shift tuşunu veya listedeki tek tek katmanları seçmek için Ctrl tuşunu basılı tutun (bu bir Windows özelliğidir). Seçilen her şey açılır ve olmayan her şey kapatılır.

Katman Yürüyüşü harikadır, çünkü katman adlarını seçip seçimini kaldırırken değişiklikleri ekranda hemen görürsünüz. Alışılmadık bir çizimin katman yapısını tanımanın harika bir yolu. Bu komut, özellikle bir başkasının, bu “standartlar” anlaşmasını tam olarak anlamayan birini çizmesi üzerinde çalışıyorsanız kullanışlı olur.

Listedeki katmanları birer birer seçin ve AutoCAD yalnızca o katmandaki nesneleri görüntüler. Ama bekleyin, dahası var! Layer Walk’u yalnızca kendinizi katman yapısına alıştırmak için değil, aynı zamanda katmanları ayarlamak için de kullanın.

Katman Yürüyüşünün katmanları ayarlamasını istiyorsanız Çıkışta Geri Yükle seçeneğinin işaretini kaldırın. İletişim kutusunun sol üst köşesinde, bir veya daha fazla nesne seçmenizi sağlayan bir Nesneleri Seç düğmesi bulunur; ardından LAYWALK sizin için ilişkili katmanları vurgulayacaktır. LAYER komutuyla bunu yapamazsınız!

Dinamik görüntü alanı katmanlarını dondurmak için mükemmel bir araç için ne kadar ödersiniz? Artık LAYWALK çekirdeğin bir parçası olduğuna göre, tamamen ücretsizdir (AutoCAD fiyatına bakılmaksızın). LAYWALK, döşemeli model alanında katmanları açar ve kapatır, ancak bilenler için, bir düzende bir görünüm penceresinin içindeki kayan model alanında geçerli görünüm penceresindeki katmanları dondurur ve çözer.

Dilimler, zarlar, arabanızı düzeltir LAYWALK katman durumlarını bile kaydedebilir. Katman listesine sağ tıklayın ve bir seçenek olarak Katman Durumunu Kaydet ile bir kısayol menüsü göreceksiniz. Çıkışta Geri Yükle seçeneğinin işaretini kaldırın ve LayerWalk iletişim kutusunun üstündeki açılır listeden seçerek çizimdeki katman durumlarını hızla geri yükleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir