Ekran Komutları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ekran Komutları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

27 Eylül 2022 AutoCAD komut satırı Açma AutoCAD Komutlar resimli 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Ekran Komutları

ZOOM komutunun Tümü, Kapsamlar ve Pencere seçeneklerini sık sık kullandığınıza eminim, ancak hızlı bir şekilde geri dönebilmek için sonuçları bir adla kaydettiniz mi? Birbirinden geniş ölçüde ayrılmış iki küçük özelliği bağlamanız gerekiyorsa, Model Alanı sekmesine iki görünüm yerleştirmek için VPORTS’u hiç kullandınız mı ve birinden diğerine çizildi mi? 

GÖRÜŞ

Bu özelliği bu kadar az kişinin kullanması beni şaşırttı. Belirli bir görünümü ekranda veya bir pencere tarafından tanımlandığı şekilde kaydetmenize olanak tanır, böylece daha sonra hemen çağırabilirsiniz. Bu yaklaşım, gerekli rejenerasyon sayısını azaltır. Özellikle 3B çizimlerde kullanışlıdır ve bazı kişiler bu özelliği belirli bir görünümü çizmek için kullanır. Adlandırılmış görünümleri kaydetmeyi hiç denemediyseniz, deneyin. Özellikle AutoCAD sayfa setlerini kullanırken ne kadar yararlı olabileceğine şaşıracaksınız.

VPORTLAR

Bu işlev, 3B çizimde esastır ve genellikle 2B çizimde de yararlıdır. Model Alanındaki ekranınızı birden çok görünüme bölmenize olanak tanır. 3B’de bu, geometriyi önden, üstten, sağdan ve iso görünümünde görürken oluşturmanıza izin verir. Daha sonra her görünüm alanında farklı bir UCS’ye sahip olabilir ve aynı geometrinin farklı bir görünümünü elde edebilirsiniz.

3B için bir dizi standart görünüm oluşturmak için Görünüm Pencereleri iletişim kutusunda 3B seçeneğini seçin. Ayarladığınız bir konfigürasyonu kaydetmek için KAYDET seçeneğini kullanmayı unutmayın. Görünüm pencerelerini kaydetme ile görünümleri kaydetmeyi karıştırmayın. Kaydedilmiş görünümleri herhangi bir Model Alanı görünüm portu içinde geri yükleyebilir ve ardından görünüm portu konfigürasyonunu kaydedebilirsiniz. Şimdi, görünüm penceresi konfigürasyonu geri yüklendiğinde, görünümleri tam olarak görünüm portu kaydedildiğinde göründükleri gibi içerecektir.

Orta Kaydırma Tekerleği

Yakınlaştırmak için orta tekerleği kendinizden uzağa veya uzaklaştırmak için kendinize doğru döndürün. Artış, ZOOMFACTOR değişkeni tarafından kontrol edilir. Değer ne kadar büyükse, tekerleği kullanırken atlama o kadar büyük olur. Kaydırma tekerleğini basılı tutarsanız, kaydırabilirsiniz. Ctrl tuşunu basılı tutarken tekerleği basılı tutarsanız, o kadar kullanışlı olmayan ama eğlenceli bir joystick tavası elde edersiniz.

Orta tekerleği basılı tutmak her yöne kaydırmaya izin verdiğinden, Windows kaydırma çubukları kullanışlı değildir ve çoğu zaman engel olur. Bunları Seçenekler iletişim kutusunun Görüntü sekmesi altında kapatın, ekran alanında yüzde 4’lük bir artış elde edersiniz. Monitörünüz için 400 dolar ödediyseniz, bu sadece bir ayarı değiştirmek için 16 dolar almak gibidir!

VTENABLE (Geçiş Etkinleştir’i Görüntüle)

AutoCAD 2006, yakınlaştırma veya kaydırma sırasında büyütmeyi veya konumu sorunsuz bir şekilde değiştiren bir görünüm geçiş özelliği ekledi. Bu, önceki sürümlerin ani geçişlerinin yerini aldı. Bazı insanlar onu sever, bazıları sevmez. VTENABLE, her şey için, yalnızca kaydırma için, yalnızca yakınlaştırma için, yalnızca komut dosyaları için veya bazı kombinasyonlar için kapatmanıza olanak tanır. VTFTS ve VTDURATION değişkenleri, geçişin eşiğini ve hızını kontrol eder. Şahsen, işleri biraz hızlandırmak için kapatıyorum.


AutoCAD bilinmesi Gereken komutlar
AutoCAD Komutları
AutoCAD komutları ve sembolleri PDF
Autocad komutları SINAV SORULARI
AutoCAD Komutları resimli
AutoCAD kısayolları
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD komut satırı Açma


Araçlar

Yardımcı programlar, dosyaları yeniden adlandırmak ve kullanılmayan katmanları temizlemek gibi şeyler yapmanıza olanak tanır. Burada sadece birkaç şey var, ancak çok büyük bir zaman kazandırıcı olabilecek bir şey, özellikle bir XRef’i bağladığınızda, RENAME komutunda joker karakterlerin kullanılmasıdır.

TEMİZLEME

PURGE komutu, kullanılmayan katmanları, blokları, stilleri, çizgi tiplerini ve karartma stillerini seçerek kaldırmak için kullanılır. Bunu ada göre veya Tümünü Temizle seçeneğini (komut satırında HEPSİ) kullanarak yapabilirsiniz. Çiziminizde iç içe blok tanımları varsa (diğer blokları oluşturmak için kullanılan bloklar), AutoCAD 2002’den başlayarak İç İçe Öğeleri Temizle’yi seçebilirsiniz.

Daha önceki sürümlerde, her şeyi temizlediğinizden emin olmak için blok tanımlarınızda yuvalama seviyeleri olduğu kadar PURGE komutunu kullanın. Temizle iletişim kutusu ayrıca tek tek varlıkları tek tek veya gruplar halinde seçmenize olanak tanır. Ardışık bir varlık listesi seçmek için, başlangıç ​​öğesini seçin, Shift tuşunu basılı tutun ve gruptaki son öğeyi seçin. Ctrl tuşu, seçim kümesinden öğe eklemenizi veya çıkarmanızı sağlar.

Birçok kişi hala WBLOCK komutunu hızlı ve eksiksiz bir PURGE komutu olarak kullanıyor. Bu, WBLOCK iletişim kutusundaki Tüm Çizim seçeneğini veya komut satırındaki * seçeneğini kullanmanızı gerektirir.

ADINI DEĞİŞTİRMEK

Bu, blokları, boyut stillerini, katmanları, çizgi tiplerini, malzemeleri, tablo stillerini, metin stillerini, UCS’leri, görünümleri ve görünüm pencerelerini yeniden adlandırmanın harika bir yoludur. Dış referansları bağlarken oluşturulan tüm adları hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanıyan joker karakterler kullanabilirsiniz (bağlama için Bağlama seçeneğini kullandıysanız, Ekle seçeneğini değil, bunu yapmanızı öneririm).

Örneğin, STP123.dwg adlı harici olarak başvurulan bir çizimi bir ana bilgisayar çizimine bağlarsanız, blok tanımları STP123$0$BLOCK1, STP123$0$BLOCK2, STP123$0$BLOCK3, STP123$0$BLOCK4 ve STP123$0$BLOCK5 gibi adlara sahiptir. . BLOCK1 vb. adlara sahip olmalarını istiyorsanız, gösterildiği gibi Eski Ad alanına STP123$0$* ve Yeniden Adlandır alanına * yazın.

KISMİ AÇIK

Büyük çizimlerde yenileme süresini azaltmak için çizimin bir bölümünü açmayı seçebilirsiniz. Bir dosyayı vurgulayın ve ardından mevcut bir çizimi açmak için kullanılan Dosya Seç iletişim kutusunun sağ alt köşesindeki Aç düğmesini seçin.

Görüntülenen Kısmi Aç iletişim kutusu, yalnızca birlikte çalışmak istediğiniz katmanları veya görünümleri seçmek için kullanılabilir. Bir çizimin bir bölümünü açmak için PARTIALOPEN’i kullandıktan sonra, farklı katmanlar seçmek için PARTIALLOAD komutunu (Dosya açılır menüsünde bulunur) kullanabilirsiniz. PARTIALLLOAD’da bir tasarım hatası var.

Her kısmi yükleme yaptığınızda tüm katmanları yeniden seçmelisiniz. İlk seçtiğiniz katmanlar hatırlanmıyor. Bu sorun AutoCAD 2007’de ele alınmadı, ancak bir gün düzeltileceğini umuyorum.

Ekspres Araçlar

Bonus Araçlar olarak başlayan Ekspres Araçlar, AutoCAD kullanıcıları arasında her zaman popüler olmuştur. Pek çok kullanıcı bunları bulamamış veya anlamak için zaman ayırmamış ya da bu araçlar iş istasyonlarına yüklenmemiştir. Bir öğleden sonra biraz vaktiniz olduğunda, Hızlı açılır menüye gidin ve Yardım’ı seçin. Artık her bir araç hakkında okuyabilir ve ilham alabilirsiniz.

İş istasyonunuzda Express Tools yüklü değilse, komut satırına EXPRESSTOOLS komutunu yazmayı deneyin. Ortaya çıkabilirler. Aksi takdirde, araçlar AutoCAD’i kuran kişi tarafından yüklenmemiş olabilir.

Sürüm 2007’den önce Mimari Masaüstü (ADT) kullanıyorsanız, durum muhtemelen böyledir, çünkü Express Tools’u yüklemek yükleme sırasında bir seçenek olarak listelenmez. Yükleme CD’sine sahip olmanız, Express Tools’un CD’nin neresinde (Express adlı bir klasör) depolandığını bilmeniz ve ardından bunları manuel olarak yüklemeniz gerekir. Bunun nedeni, CHSPACE’in bazı Sürüm öncesi 2007 ADT nesnelerini bozmasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir