Dosyaları Yönetme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dosyaları Yönetme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

27 Eylül 2022 AutoCAD olmadan DWG dosyası açmak DWG dosyası açma program 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

CHSPACE

Bu komut vazgeçilmezdir ve sonunda bir Express Tool’dan AutoCAD 2007’de yerel bir komuta dönüşmüştür. Göreli ölçeklerini korurken, Paper Space ve Model Space arasında nesneleri değiştirmenize olanak tanır. Bu, metin veya boyutları çalışırken uygun olan yere yerleştirmeyi ve daha sonra bunları kalıcı evlerine taşımayı mümkün kılar. Bir şeyi yanlış alana yerleştirdiğinize karar verirseniz, bu komuta ihtiyacınız vardır.

Bu araç, çeşitli katmanlardaki nesnenin size neyi nereye yerleştirdiğinize dair görsel bir ipucu vermesine rağmen yürümenizi sağlar. Başka birinin felaket çizimiyle uğraşırken değerlidir. Siz katmanlar arasında geçiş yaparken her katmandaki nesneler geçici olarak izole edilir. CHSPACE gibi, LAYWALK da artık AutoCAD 2007’de yerel bir komuttur.

TXT2MTXT

TXT2MTXTbireyselçizgisoftextintotekbirMTEXT nesnesinibirleştirmek için kullanılır. Nihai sonucu ayrı satırlar olarak biçimlendirmez, bu nedenle neredeyse her zaman biraz düzenleme yapmanız gerekir; ancak eski çizimlerdeki metni tek bir nesnede gruplamak istiyorsanız, bu güzel.

DÜZLEŞTİRMEK

Bu komutu, sivil tasarıma sahip şirketlerdeki pek çok kişiye tavsiye ettim. Başka birinin çizimiyle sorun yaşadıkları için beni arıyorlar. Uç noktalara nesne tutturmak tuhaf sonuçlar verir, çünkü görünüşe göre öğelerin tümü aynı yükseklikte değildir. FLATTEN, her nesneyi hızlı ve eksiksiz bir şekilde sıfır yükseklikte yerleştirir.

MKSHP ve MKLTYPE

Bu komutlar size karmaşık çizgi türleri oluşturma yeteneği verir: metin veya şekil içerenler. Bu işlem, önce bir şeklin (MKSHP) ve ardından çizgi tipinin (MKLTYPE) oluşturulmasını gerektirir.

LAYMERGE

Genellikle yeni kullanıcılara ve şirketlere, bir çizimin ilgili öğeleri üzerinde kontrol sahibi olmaları için ihtiyaç duyabilecekleri çok sayıda katman kullanmalarını tavsiye edin. Bazen bu, çok fazla katmanla sonuçlanır ve bu, düzeltilmesi her zaman çok az sayıdan daha kolaydır. Çok fazla katmanınız olduğunda, bu komut onları tek bir katmanda birleştirmenizi sağlar. Bu, gerçek komutlar haline gelen Ekspres Araçlarından bir diğeridir.

DIMEX ve DIMIN Bunlar, boyut stillerini dışa aktarmanıza ve ardından bunları farklı bir çizime aktarmanıza izin veren ilgili komutlardır. Bunu AutoCAD DesignCenter aracılığıyla veya boyut stilini içeren bir çizim ekleyerek yapabilirsiniz, ancak bu Ekspres Araçlar bunu biraz daha kolaylaştırır.

DİMREASSOC

Bu harika bir araç. Operatör tarafından geçersiz kılınan boyutları tek tek veya küresel olarak güncellemenize izin verir. Başka bir deyişle, boyuttaki değer ile nesnenin gerçek boyutu eşleşmiyor.

Bu komutun en sevdiğim uygulaması, geçersiz kılınan boyutları bulmaktır. Son teslim tarihim yakınken ve hemen bir şeyler tasarlamak zorunda olduğum nadir durumlarda bilerek bir boyutu geçersiz kıldım. DIMREASSOC ile o yerleri bulabilir ve geri dönüp geometriyi düzeltebilirim.

Ayrıca, üzerine yazılan boyutları otomatik olarak değiştirebilirsiniz; bu, neyin güncellendiğini fark etmezseniz daha da fazla soruna neden olabilir. Sorun, geometri yanlış olduğu için değerin muhtemelen geçersiz kılınmasıdır.


DWG TrueView
DWG FastView
DWG görüntüleyici
DWG dosyası açma programı
DWG İndir ücretsiz
AutoCAD olmadan DWG dosyası açma
DWG dosyası açma online
Autodesk Viewer


Size her sistem değişkeninin kısa bir listesini verir, değerinin nerede saklandığını söyler ve ne yaptığını açıklar. En iyi yanı, ayarları bir SVF dosyasına kaydedebilmeniz ve gerektiğinde geri yükleyebilmenizdir. Size ait olmayan bilgisayarları kullanarak herhangi bir eğitim yapıyorsanız, bu dosyayı yanınıza alın; karşılaşabileceğiniz sürprizlerin sayısını azaltacaktır.

OVERKILL Bu komut, üst üste binen çizgileri, tek bir nesne gibi görünen şeye bağlanan çizgi parçalarını ve diğer nesnelerin üzerinde yinelenen nesneleri alır. Acele bir çizim karmaşasını temizleyebilir.

OVERKILL her zaman düzgün çalışmaz. İletişim kutusu her türü aynı anda kontrol etmenize izin verse de, her seferinde bir tür temizleme (düz çizgi, örtüşmeler, uçtan uca) için kullanırsanız en iyi şekilde çalıştığını buldum. İstediğiniz sonuçları elde etmek için her tür için ayrı ayrı çalıştırın.

Sisteminizi Yönetme

Ben bir öğretmenim ve eğitmenim ve AutoCAD kullanıcıları ile olan deneyimim bana bilgisayar sisteminiz hakkında AutoCAD’in işleyişini etkileyen bazı şeyleri bilmeniz gerektiğini söylüyor. Çoğu zaman deneyimli AutoCAD kullanıcılarının bile yedekleme veya Otomatik kaydetme dosyalarını kullanmaya çalıştıklarında kafa karıştırıcı durumlarla karşılaştıklarını görüyorum.

Bu nedenle, bu bölümü AutoCAD ile çalışmak için kullandığınız sistemi yönetmeye odaklayacağım. Bu bölümde, sizi Seçenekler iletişim kutusundan geçireceğim ve profiller ile çalışma alanları arasındaki ilişkiyi tartışacağız.

Ayrıca sizi eski moda bir DOS’u bilmenin size nasıl büyük miktarda zaman kazandırabileceğine dair bir tartışma ile geçmişe kısa bir yolculuğa çıkaracağım. (DOS sizin için çok eskiyse, Windows Komut Dosyası Dili olarak adlandırın.) Hızla kaybolan bilgileri korumanızı teşvik etmek istiyorum; Bu işlevlerin ne kadar güçlü olduğunu hatırlayan AutoCAD kullanıcısı sayısı gitgide azalıyor (eğer bilselerdi).

Bu bölümü ACAD.PGP dosyasıyla ilgili bir tartışma ile bitireceğiz. Hâlâ biraz faydası olan ve AutoLISP işlemcisinden belirli işletim sistemi özelliklerine tek bağlantı sağlamasına odaklanacağız.

■ Dosyaları Yönetme
■ AutoCAD’i Yönetme
■ Dizinler
■ DOS 
■ Harici Komut

Dosyaları Yönetme

AutoCAD birçok farklı dosya türü kullanır. Bunlardan ikisi, mevcut çiziminizin yedekleri veya otomatik olarak kaydedilen sürümleri oldukları için sizin için yararlıdır. Bir çizimi kaybettiğiniz, AutoCAD yanıt vermeyi durdurduğu, bilgisayar çöktüğü veya bozuk bir dosyayı açmaya çalıştığınız için bir bağlantı içinde olduğunuzda, AutoCAD’in oluşturduğu yedekleme dosyalarını ve Autosave dosyalarını nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Umduğunuz kadar açık değildir.

Yedekleme dosyaları

Bir çizimi kaydettiğinizde, çiziminiz kaydedilmeden önce .dwg uzantısı .bak olarak değiştirilerek aynı ada sahip mevcut herhangi bir dosya yeniden adlandırılır. .dwg dosyanızla aynı klasördedir. Bir yedekleme dosyası kullanmak için uzantıyı .dwg olarak değiştirin ve dosyayı açın.

Bu, başka bir dosyayla aynı ada sahip bir dosyayla sonuçlanırsa, dosya adını da değiştirmeniz gerekir. Bazı veriler eksik olsa da, hiç yoktan iyidir. Bu arada SEÇENEKLER’de yedekleme özelliğini kapatmak da mümkün; bunu yapmak, bir miktar veri kaybı riskinde sabit disk alanından tasarruf sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir