Düzen Çizgilerini Silme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Düzen Çizgilerini Silme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

9 Kasım 2022 AutoCAD gereksiz çizgileri silme komutu AutoCAD görünmeyen çizgileri silme Autocad üst üste gelen çizgileri silme 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Düzen Çizgilerini Silme

Ardından, Ofset komutunu kullanarak oluşturduğunuz düzen çizgilerini sileceksiniz. Ancak bu sefer Sil komutunu vermeden önce satırları seçmeyi deneyeceksiniz.

İPUCU : Aşağıdaki alıştırma anlatıldığı gibi çalışmazsa, İsim/Fiil seçimi ayarını açık olduğundan emin olun. Ayrıntılar için Ek A’ya bakın.

Bu adımları takip et:

1. Her bir dahili düzen satırına tek tek tıklayın.
Yalnızca satırları seçmekte sorun yaşıyorsanız, tek satırları seçmek için bir seçim penceresi kullanmayı deneyin. (Unutmayın, bir pencere yalnızca tamamen pencerenin içinde olan nesneleri seçer.).
2. Tüm yerleşim çizgileri vurgulandıktan sonra, Sil komutu için klavye kısayolunu kullanmak için E↵ girin veya sağ tıklayıp kısayol menüsünden Sil’i seçin. Çiziminiz gibi görünecek.

2. adımda kısayol menüsünü kullanmak için sağ tıklarsanız, Sil dışında birkaç seçeneğiniz olduğunu fark edeceksiniz. Seçtiğiniz nesneleri taşıyabilir, kopyalayabilir, ölçekleyebilir ve döndürebilirsiniz. Bu seçenekler, standart 2D Draw kontrol paneli seçenekleri gibi çalışır. Bu komutların açıklanan hot-grip seçeneklerinden biraz farklı davrandığını unutmayın.

İPUCU : Nesnelerin seçimi üzerinde daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa, Seçim Modu Ekle/Kaldır ayarını faydalı bulacaksınız. Bu ayar, önceden seçmiş olduğunuz bir dizi nesne içindeki bir dizi nesnenin seçimini kaldırmanıza olanak tanır.

Nesne Seçim modundayken R↵ girin; ardından, seçim kümesinden nesneleri kaldırmak için bir pencere veya başka bir seçim aracı kullanmaya devam edin. Seçim kümesine seçenekler eklemeye devam etmek için A↵ girin. Veya yalnızca tek bir nesnenin seçimini kaldırmanız gerekiyorsa Shift+tıklayın.

İPUCU : Diğer nesnelere yakın bir nesneyi silmeye hazırlanırken, İsim/Fiil seçim yöntemini kullanarak önce nesneyi seçmek isteyebilirsiniz. Bu şekilde, Sil komutunu çağırmadan önce silmek istediğiniz nesneleri dikkatlice seçebilirsiniz.

Son Dokunuşları Yapmak

Hala bazı keskin köşeler var. Bu köşeleri yuvarlamak için 2D Draw kontrol panelindeki çok yönlü Fileto komutunu kullanabilirsiniz. Radyus, çizgileri ve yayları uçtan uca birleştirmenizi sağlar ve yaydan yaya veya çizgiden çizgiye yumuşak bir geçiş olması için birleştikleri yere bir yarıçap ekleyebilir. Radyus, kesişmeyen iki çizgiyi birleştirebilir ve kesişen iki çizgiyi kesişme noktalarına geri kesebilir.

Bu adımları takip et:

1.Fillettoolonthe2DDrawkontrol paneli,veyatypef↵’yi tıklayın.Menü çubuğundanDeğiştir 􏰁 Fileto’yu da seçebilirsiniz.
2. Komut isteminde Geçerli ayarlar: Mod = TRIM, Yarıçap = 0 ́-01/2
İlk nesneyi seçin veya [Geri Al/Çoklu Çizgi/Yarıçap/Kırp/Çoklu]:
R↵ girin veya sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Yarıçap’ı seçin.
3. Fileto yarıçapını belirle <0 ́-0 ̋>: isteminde 4↵ girin. Bu, AutoCAD’e şunu söyler:
fileto için 4 ̋ yarıçapı istiyorum. Metrik kullanıcıları 10↵ girmelidir.
4. Bitişik iki yay seçin. Köşe yayı iki büyük yayı birleştirir.
5. ↵ tuşuna tekrar basın ve başka bir köşeyi yuvarlayın. Dört köşenin tamamı fileto olana kadar tekrarlayın. Çiziminiz şöyle görünmelidir.
6. Bath dosyasını kaydedin ve kapatın.


Autocad üst üste gelen çizgileri silme
AutoCAD gereksiz çizgileri silme komutu
AutoCAD görünmeyen çizgileri silme
AutoCAD Overkill komutu
Autocad overkill komutu nedir
AutoCAD Silme komutu
AutoCAD Komutları
AutoCAD çift çizgi


Nesne Yakalama İzlemeyi Kullanarak Nesneleri Hizalama

Küvet gibi bir nesneyi inşa etmek için çizgilerin nasıl kullanıldığını gördünüz. Çoğu durumda, bu inşaat çizgilerini kullanmak en etkili çizim yöntemidir, ancak aynı zamanda biraz zahmetli de olabilir. AutoCAD 2008, ara inşaat çizgileri çizmek zorunda kalmadan çiziminizdeki konumları mevcut nesnelerle hizalamanıza yardımcı olan başka bir araç sunar.

Bu araca Object Snap Tracking veya Osnap Tracking adı verilir. Osnap İzleme, bir nesne üzerindeki bir noktayı seçmek yerine, bir nesnenin geometrisine göre bir noktayı hizalamanızı sağlayan nesne yakalamalarının bir uzantısı gibidir.

Örneğin, Osnap İzleme ile bir dikdörtgenin tam ortasındaki bir noktayı seçebilirsiniz. Aşağıdaki alıştırmalarda, Osnap İzleme özelliğine giriş olarak bir banyo lavabosunun plan görünümünü çizeceksiniz. Bu çizim daha sonraki bölümlerde bir sembol olarak kullanılacaktır.

UYARI : Nesne Tutturma İzleme özelliği AutoCAD LT 2008’de mevcut değildir. LT kullanıyorsanız, lavabonun çanağını temsil edecek bir elips çizmeniz istenene kadar öğreticiyi takip edin.

Devam edin ve öğreticidekinin şekline ve boyutuna yaklaşan bir elips çizin. Burada, hem LT’de hem de AutoCAD’de bulunan ve Object Snap Tracking özelliğine benzeyen Geçici İzleme özelliği hakkında bilgi edineceksiniz.

Hızlı Kurulum

İlk olarak, bir inceleme olarak, Yeni Çizim Oluşturma Sihirbazını kullanarak yeni bir dosya açacaksınız. Bu çizim, diğer CAD çizimlerine ekleme için bir sembol olarak kullanılacağından, onu bir sayfa boyutuna uyacak şekilde ayarlama konusunda endişelenmeyin. Muhtemelen, tek tek semboller basmayacaksınız.

İşte adımlar:

1. Banyo lavabonuz için yeni bir çizim oluşturmak için Dosya – Yeni’yi seçin. Başlangıç↵ 1↵ girin. Bu, yeni çizimler için Hızlı Kurulum sihirbazını açar. Sonraki.
2. Yeni Çizim Oluştur iletişim kutusunda Bir Sihirbaz Kullan düğmesini tıklayın, düğmelerin altında görünen listeden Hızlı Kurulum’u seçin ve ardından Tamam’ı tıklayın.
3. Birimler ekranında Mimari’yi seçin; ardından İleri’ye tıklayın. Metrik kullanıcıları Ondalık seçeneğini kullanabilir. Bu seçenek, bu bölümde daha önce gördüğünüz Çizim Birimleri iletişim kutusuyla aynı işlemi gerçekleştirir.
4. Alan ekranında genişlik için 48, uzunluk için 36 girin. Metrik kullanıcıları genişlik için 122 ve uzunluk için 92 girmelidir. Bitir’i tıklayın. Bu seçenek, menü çubuğundan Biçim – Çizim Sınırları seçimiyle aynı işlemi gerçekleştirir.
5. Durum çubuğundaki Izgara düğmesine tıklayın ve ardından menü çubuğundan Görünüm – Yakınlaştır – Tümü’nü seçin. Bu, tüm çalışma alanınızı görmenizi sağlar.
6. Dosyayı Sink adı altında kaydetmek için Dosya – Farklı Kaydet’i seçin.
7. Hızlı Kurulum sihirbazını kapatmak için Kurulum↵ 0↵ girin. Veya açık bırakabilirsiniz, ancak sonraki alıştırmaların kapalı olduğunu varsaydığını unutmayın.

3. ve 4. adımlarda gördüğünüz gibi, Yeni Çizim Oluşturma Sihirbazı, çalışmanız gereken seçenekleri sınırlayarak çizim kurulum sürecini basitleştirir.

İPUCU : Aynı çizim kurulumunu tekrar tekrar kullandığınızı fark ederseniz, zaten kendi özelleştirilmiş çalışma şeklinize göre ayarlanmış şablon dosyaları oluşturabilirsiniz. Şablonlar tartışılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir